Ratchet & Clank: Rift Apart

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Aha, poziom trudności faktycznie przegięty - ale w drugą stronę ;) Ostrzegaliście żeby nie grać na normalu, to włączyłem ten wyższy i czuję się jakbym grał na easy :D No ale w sumie to dzieki temu jest to relaksujące. Ten Rachet z 2016 był sporo trudniejszy na normalu niż ten na poziomie wyżej niż normal.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Nic nie trzeba zmieniać, gra caly czas wygląda super w trybie performance RT (jestem na Blizar Prime). Jak ktoś ma problemy to do okulisty :p

No właśnie na zwykłym performance, w otwartych miejscówkach, wygląda dużo lepiej, o wiele bardziej nextgenowo. Wszystko zajebiście ostre i wyraźne. A jak ktoś nie widzi, że jest dużo bardziej ostre i wyraźne, to... wiesz co ;)

pozdr

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
A ja nie wiem jak wygląda na zwykłym performance bo go nie włączam i problem z głowy. Wygląda wystarczająco nextgenowo, zajebiście i wyraźnie jak dla mnie, na 65 calowym TV.
Pewnie masz racje, bo w trybie performance bez RT jest wyższa rozdzielczosć, a na otwartych mapach nie ma obiektów z RT (odbicia w wodzie ne są robione przez RT).

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Czemu? Że przyznałem Ci rację? :D

Czyli jak chcę mieć wyzwanie to od razu na najwyższym lecieć? Tego z 2016 przechodziłem na wyższym niż normal.
Moim zdaniem tak, ja wybralem jeden poziom wyżej i podczas normalnej walki chyba ani razu nie zginąłem od wroga, ani na żadnej walce z bossem (zginałem raz na Slaughterplex).
Ale to może też być dlatego że jestem na bardzo świeżo po przejsciu części z 2016, gdzie sie troche namęczyłem zostatnim bossem, więc jeszcze pamięć mieśniowa działa. No i rozwiniąłem sobie na maksa te grzyby które mnie wyręczają w strzelaniu :D

• Popieram
Reactions: Dziki Kaczor

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Co to się stało? Simplex przejął konto Screwballa i na odwrót?
Ja gram 60RT i nic nie zmieniam, bo wygląda fantastycznie.
Poziom trudności podkręcony na maks, bo normalny był zbyt łatwy.
Ten ratchet to taki returnal dla casuali ;)

• Popieram

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Czemu? Że przyznałem Ci rację? :D

No tak trochę odniosłem wrażenie jakby ktoś inny napisał drugie zdanie ;) A co do przyznawania racji to nie wiem co się dzieje z tym forum, już druga osoba dzisiaj się ze mną zgadza. DOKOMD PODOŻASZ FORUNIE?!?!?!

Ja gram 60RT i nic nie zmieniam, bo wygląda fantastycznie.

No zmień na zwykłe 60. Wygląda dużo fantastyczniej. Albo lepiej nie zmieniaj, zaraz będziesz mieć bez sensu dylematy jak ja :( Świat w 30 klatkach sd bez rt był jakiś szczęśliwszy.

pozdr

• Popieram

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
giphy.webp

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Od okolic 50 % wrzucilem najwyzszy poziom trudnosci - az mi sie samemu nie chce wierzyc :D a ja jestem generalnie miekka faja. Oprocz tych wyzwan (jedyne stwarzajace problemy to sa te gdzie jest tylko strzelba). Reszta - nawet bossowie sa w miare prosci. Jedna rzecz i nie wiem czy to ma sens ale jak padne za pierwszym czy drugim razem przy bosie to jakby ten nastepny raz jest jakby latwiejszy - tzn pasek zycia mu spada jakos szybciej - nie wiem czy mi sie wydaje ale po ktoryms razie jest latwiej

Gra ciagle sliczna i postaram sie ja zmaksowac i wyplatynowac itd zeby "wycisnac z niej wszystko co mozliwe". Jedna z gier gdzie czlowiek nie chce zbey sie skonczyla

Pozdr

• Popieram
Reactions: Dziki Kaczor

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Skończyłem, spoko ale przypomniałem sobie, że ja nigdy nie byłem specjalnie "raczetowy". Zawsze mnie bolało, że to bardziej szuterek, niż platformówka i nic się tu nie zmieniło. No ale ok, to było do przewidzenia, natomiast brakuje mi w tej grze różnorodności. Spoko, jest jakiś level z lataniem i raz trochę otwarta mapa, ale znakomita większość gry to jest pif-paf. Mam nadzieję, że po It Takes Two tego typu gry się jednak trochę zmienią i będą oferować nieco więcej gameplayu.

Przyznam też, że w pewnym momencie zupełnie straciłem zainteresowanie tą bieda-fabułką, te wymiarowanie to totalna wydmucha, trzeba rozwalić złego szkieletora i tyle. No ale znowu to nigdy nie miał być Mistrz i Małgorzata, więc luz.

TL;DR - spoko się bawiłem, ale raczej nie będę wspominać tej gry z wielkim rozrzewieniem

pozdr

• Popieram
Reactions: Goldberg and Biskup

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
TL;DR - spoko się bawiłem, ale raczej nie będę wspominać tej gry z wielkim rozrzewieniem

pozdr
Ja wręcz odwrotnie, dla mnie to jest taki showcase PS5, że kapcie mi zleciały nie raz. Brak ekranów wczytywania, na samym ekranie dzieją się przeróżne rzeczy, wszystkiego pełno, animacja nawet nie chrupnie (takiej ilości wrogów i pocisków na bogatym tle nie widziałem jeszcze w żadnej grze konsolowej, a to wszystko w 60fps z RT!). Na wrotkach możesz śmigać bardzo szybko w każdej lokacji, nie ważne co się dzieje na ekranie śmigasz bez wczytywania i spowolnień animacji. Genialny dubbing, fantastyczny gameplay, graficznie to jest najwyższa liga. Wisienka na torcie to Oczywiście wykorzystanie dualsense i RT w 60fps. Gra absolutnie kompletna i jak dla mnie całość spokojnie 10/10. Dzisiaj wleci platynka. Polecam!

• Popieram
Reactions: mdag and angh

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820

pozdr
Ja wręcz odwrotnie, dla mnie to jest taki showcase PS5, że kapcie mi zleciały nie raz. Brak ekranów wczytywania, na samym ekranie dzieją się przeróżne rzeczy, wszystkiego pełno, animacja nawet nie chrupnie (takiej ilości wrogów i pocisków na bogatym tle nie widziałem jeszcze w żadnej grze konsolowej, a to wszystko w 60fps z RT!). Na wrotkach możesz śmigać bardzo szybko w każdej lokacji, nie ważne co się dzieje na ekranie śmigasz bez wczytywania i spowolnień animacji. Genialny dubbing, fantastyczny gameplay, graficznie to jest najwyższa liga. Wisienka na torcie to Oczywiście wykorzystanie dualsense i RT w 60fps. Gra absolutnie kompletna i jak dla mnie całość spokojnie 10/10. Dzisiaj wleci platynka. Polecam!

Strasznie chciałbym się zachwycać grafiką w tej grze, no ale... nie mogę :( Tak, technicznie jest pico bello, klateczki i szybkość, gimmikowe przeskoki między światami, ale mówiąc o samej oprawie to poza modelami postaci nie czuję tu nowej jakości. I pewnie wynika to z samego artstylu, który jest i zawsze był w tej serii nijaki. Teraz zauważyłem to bardzo wyraźnie, ponieważ lubię przesiadywać w photomode. I tutaj bardzo ciężko o ładnego screena, na którym nie byłoby zbliżenia na któregoś z bohaterów. Jak ich nie ma to widzimy w zasadzie takie same krajobrazy, jak zawsze w tej serii, teraz pewnie z lepszymi teksturami, z większą liczbą obiektów. Ale to wszystko. Wywalając gimmiki, futerko i rt ta gra spokojnie by poleciała na ps4. I szczerze mówiąc, miałem wrażenie, że to jest właśnie gra z ps4, ale podbajerzona, żeby pokazać kilka funkcji ps5.

pozdr

• Popieram
Reactions: olas

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951
Platyna wbita -2ga w zyciu i pare obserwacji :

Swietna gra, ale generalnie nie bedzie to gra generacji tak jak @Screwball pisal ta gra moglaby wyjsc na ps4 z pewnymi limitami wydaje mi sie.
Szybkie ladowanie, RT i pare innych bajerow to te bajery, reszta taka sama jak w poprzednich czesciach. Zeby nie bylo gra jest piekna i swietnie dziala ale koniec.koncow wiecej tego samego (i przeszedlem z przyjemnoscia).

Szkoda ze wiecej platformowania nie ma bo az sie prosi wiecej : gra wydaje sie tez krotka w porownaniu z innymi grami : chociaz moze dlatego ze sie milo gra

Gra jest zdecydowanie latwa: wiekszosc gry przeszedlem na najwyzszym poziomie i po dokoksowaniu broni leci sie jak przecinak.

Jedyna rzecz ktora mi sprawila problem (i to nie dlatego ze bylo ciezko czy jakis wielki problem, ale zajelo wiecej czasu niz reszta) to Sene Back to the sender gdzie trzeba upgradowac Void Repulser do Void Reactor (uzywajac go) wykupic wszystkie dodatki i wtedy dopiero uderzyc na Challenge arena i natrzaskac tam). Pewnie moglem wyczytac predzej poradnik ale co tam

Pozdr