Publicystyka okołogrowa na YouTube i nie tylko

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,607
3,385
Ja już Dark Messiah uwielbiałem, pierwszy FPS który mi pokazał, że może być tam dobre wspinanie i walka wręcz. A Dishonored i Prey mam na liście i jestem 100% pewien, że mi się spodoba.

Sugeruję by wątek zrobić bardziej ogólny, bo oprócz Noclip mam tego w subskrypcjach w cholerę i czasami nie wiem gdzie wrzucić coś co chcę polecić. Wymieniając tylko kanały takie "na temat" (pomijam np. jakieś z easter eggami z gier itd, mimo że też bardzo lubię) to polecam:
GVMERS, Raycevick, Joseph Anderson, Game Maker's Toolkit, Chris Davis, Cvit, Whitelight, GmanLives, Critical Nobody, TheGamingBritShow, Shamus Young, The Sphere Hunter, Ars Technica
Oczywiście nie wszystkie to takie profesjonalne dokumenty, ale na amatorskie też moim zdaniem warto czasem rzucić okiem.

Wiewiorek

Nowy Forumowicz
Jul 7, 2019
5
8
Wymieniając tylko kanały takie "na temat" (pomijam np. jakieś z easter eggami z gier itd, mimo że też bardzo lubię) to polecam:
GVMERS, Raycevick, Joseph Anderson, Game Maker's Toolkit, Chris Davis, Cvit, Whitelight, GmanLives, Critical Nobody, TheGamingBritShow, Shamus Young, The Sphere Hunter, Ars Technica
Oczywiście nie wszystkie to takie profesjonalne dokumenty, ale na amatorskie też moim zdaniem warto czasem rzucić okiem.

Dorzuc sobie jeszcze ;)
AI and Games
Errant Signal
DesignDoc
RetroAhoy! (retro)
StrafeFox (retro)

• Popieram
Reactions: Danio

Jak

Badass
Jun 27, 2019
1,809
653
Moje doswiadczenie z Arcane:
Bioshock 2 - najgorszy Bioshock, wiem ze tylko pomagali, ale moze pomogli zepsuc ;)
Dishonored - nie dla mnie, ale doceniam, minus za brak 60 klatek na PS4/XO
Prey - najlepsza gra, psuje sie od pojawienia Military Operators

Arcane sie rozwija, ale nadal im troooooooooooooooche brakuje.

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,828
15,967
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Ja już Dark Messiah uwielbiałem, pierwszy FPS który mi pokazał, że może być tam dobre wspinanie i walka wręcz. A Dishonored i Prey mam na liście i jestem 100% pewien, że mi się spodoba.

Sugeruję by wątek zrobić bardziej ogólny, bo oprócz Noclip mam tego w subskrypcjach w cholerę i czasami nie wiem gdzie wrzucić coś co chcę polecić. Wymieniając tylko kanały takie "na temat" (pomijam np. jakieś z easter eggami z gier itd, mimo że też bardzo lubię) to polecam:
Skąd znasz Shamusa Younga? To mocno niszowy gość, u nas praktycznie kompletnie nieznany. Ja od lat czytam jego bloga, ale nie znałem nikogo innego kto by o nim słyszał.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,607
3,385
Tak jak mówiłem dawno w tym temacie, bez sensu dedykować cały wątek tylko jednemu kanałowi na youtubie, więc ja prosiłbym o przemianowanie go na "Ciekawe dokumenty, eseje, videorecenzje i inne takie o grach komputerowych" albo coś podobnego, zawsze jak trafię na ciekawy filmik który chcę polecić nie wiem gdzie go wrzucić, a taki temat byłby idealny. :) Chyba, że już jest jakiś inny zbiorczy tego typu?
Dobre wytłumaczenie przez fana serii dlaczego Hitman Absolution jest czarną owcą serii:

• Popieram
Reactions: DarkStar

Focka

Mieszkaniec forum
Jul 1, 2019
638
540

projektkong

Badass
Jun 27, 2019
2,002
2,019
Generalnie to na takim mało znanym na forum blogu/portalu https://polygamia.pl/ sypnęli sporo dłuższych publicystycznych artykułów :).
Kurde co tu się odp***dala :mad:
Klikam w odnośnik w Twoim poście i otrzymuję resetloopa na ich stronie!!!
Strona u mnie się nie ładuje. To znaczy coś tam się ładuje i automatyczny reset, znów coś się ładuje i znów reset. Z dawną polygamią aż tak źle? ¯\_(ツ)_/¯

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,607
3,385
Czy wspominają o nowym MoH na VR? Jak nie, to do zsypu! ;)
Ale MoH VR jeszcze nie wyszedł, więc prócz wspomnienia, że ma być niewiele więcej jest do powiedzenia na ten temat. Tym bardziej jak ktoś jeszcze nie "wijarowy".
Dla mnie filmik interesujący, mimo tego, że w MoH grałem mało, w dwie odsłony chyba ogólnie kupę lat temu i żadnego nie skończyłem. Ale ważna dla branży seria, więc podobała mi się taka "lekcja historii" na jej temat.
wspominają
Nie "ają", bo to jedna osoba zrobiła, materiał naprawdę porządnie zmontowany, opowiedziany itd, a tu niecałe 200 wyświetleń. :(

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,828
15,967
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Na szczęście autor jest świadomy istnienia wersji VR - w opisie jest napisane: "In 2020 however, Respawn Entertainment announced the upcoming release of Medal Of Honor Above & Beyond a brand new VR exclusive experience made by the guys who created Medal Of Honor Allied Assault. "
Wprawdzie gre ogłosili w 2019 albo 2018, ale niech mu będzie ;)

I w materiale wideo na samym początku o tym wspomina i nawet jest fragment trailera, więc na moje pytanie czy "wspominają o MoH VR" wystarczyło odpowiedzieć "tak, na samym początku" i tyle. A jak zacząłeś bronić autora, że przecież ta gra VR jeszcze nie wyszła, a gość nie jest "wijarowy" to myślałe, że tak go usprawiedliwiasz właśnie dlatego, że słowem nie wspomniał o MoH VR. I już pisałem rant o tym jaki to skandal, ale uznalem ze to jest niemozliwe żeby gość nie ogarnął że wychodzi nowy MoH i sprawdziłem wideo. Dzięki temu uratowałem swój (medal of) honor ;)

Dałem mu lajka. Wyświetleń 200, bo gość ma 3,4k subów, więc trudno żeby było więcej.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Danio

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,607
3,385
A jak zacząłeś bronić autora, że przecież ta gra VR jeszcze nie wyszła, a gość nie jest "wijarowy" to myślałe, że tak go usprawiedliwiasz właśnie dlatego, że słowem nie wspomniał o MoH VR.
Ale ja go nie zacząłem bronić, tylko zdziwiło mnie to pytanie, bo wspomnienie o wersji VR to moim zdaniem najmniej istotna rzecz w tym temacie, właśnie dlatego bo gry jeszcze nie ma, nie ma tu historii żadnej do opowiedzenia. To, że wspomina o takiej grze w produkcji uznałem za oczywistą oczywistość (czemu miałby nie?) i myślałem, że czegoś więcej oczekujesz na jej temat. A youtubera znam, więc wiem że jest "niewijarowy", czyli nawet jakby chciał to nic ciekawego w tym temacie nie powie. Zamiast myśleć mogłem odpowiedzieć na pytanie. :D
Wprawdzie gre ogłosili w 2019 albo 2018, ale niech mu będzie ;)
O, to wytknij mu błąd w komentarzu! Mało rzeczy sprawia więcej satysfakcji w internecie. ;)
Wyświetleń 200, bo gość ma 3,4k subów, więc trudno żeby było więcej.
No tak, ale bardziej mówiłem o relacji jakości do wyświetleń. Często taka kupa ma po setki tysięcy, a jak tu jest #napracowanko i ledwo kilkaset. :/