Przyłbice ochronne 14zł/szt.

Blue

Mieszkaniec forum
Czelo czołem. Gdyby ktoś chciał takie przyłbice to priv. Śluby już całkiem padły przez koronę, trzeba się jakoś ratować.


Opis:
Zalety przyłbicy ochronnej PROTECT+:
- pomieści większość konstrukcji okularów
- zminimalizowane parowanie podczas oddychania - dzięki odpowiedniemu kątowi przyłbicy
- łatwe w dezynfekcji - materiał osłony odporny na działanie alkoholu o wysokim stężeniu
- wygodna dzięki szerokiej 40 milimetrowej gumie i prostemu sposobowi dostosowywania długości. Jest to jedno z najwygodniejszych rozwiązań na rynku. Guma jest wystarczająco sztywna, nie wygina się w miejscu mocowania osłony, jednocześnie zapewnia wysoki komfort noszenia
- uniwersalny rozmiar - przyłbica pasuje na głowy o obwodzie od 35 do 65 cm
- regulacja odległości od twarzy do osłony
- profilowany dół przyłbicy zapewnia wygodne używanie bez obijania się o ramiona

Osłona oprócz standardowej ochrony zabezpiecza też przed bezwiednym dotykaniem twarzy. Zalecane jest używanie przyłbicy razem z maseczką ochronną - zapewnia to jeszcze wyższe bezpieczeństwo.

Wymiar "szyby" po rozłożeniu na płasko ok. 33x24cm
 

hadxmen

Mieszkaniec forum
Jak ktoś potrzebuje przyłbicy do pracy to polecam wziąć więcej sztuk (używane często nieco się rysują co jest oczywiste, a pasek można przeprać). Są zajebiste, dużo lepsze niż maseczki. Pasek na głowę nie uciska w przeciwieństwie do tych z plastikowymi elementami i głowa się tak nie poci. Zamówiłem już kilka sztuk dla siebie i znajomych i wszyscy chwalą. Ja nie mogę nosić maseczki w pracy (krzywa przegroda nosowa, ciągły katar - w zamknięciu duszę się totalnie, jak wychodzę w niej na dwór to nie ma aż takiego problemu - chwilę na zakupach spokojnie przeżyję) i Blue uratował mi trochę życie. Ze względu na okropne duszności, zawroty i bardzo mocne bóle głowy byłem o krok od zwolnienia się z roboty - przyłbica rozwiązała sprawę. Trochę daje po oczach po wielu godzinach pracy, ale przynajmniej mogę normalnie funkcjonować. Jak ktoś ma możliwość z niej korzystać to chociaż wypróbujcie, bo szybko ograniczenia nie zejdą.
 

hadxmen

Mieszkaniec forum

Sam zauważyłem jak śmiesznie to wygląda i zażartowałem do Blue :). Ale żarty wyłączając to całkowita prawda z mojej strony. U mnie dziewczyny na kasach pracują w tych przyłbicach, znajomy przy produkcji oraz ja - normalnie na sklepie nie można śmigać tylko w niej, bo wymagana jest plexa, ale ja dostałem zgodę ze względu na problemy zdrowotne. Jakby ktoś miał problemy jak ja to naprawdę by docenił zmianę.

Przez jeden dzień pracowałem w przyłbicy z plastikowym zaciskiem - całe czoło miałem wytarte, bo pociłem się mocniej i plastik się po nim przesuwał. Z tym paskiem nie mam większych problemów, co dwa dni go przepiorę i tyle.

O większej ilości sztuk napisałem, bo to jednak cienka i bardzo lekka 'szybka' - nawet przy wycieraniu jej mikrofibrą po czasie pojawiają się ryski. Blue ma jeszcze jakiś tam model premium w produkcji z grubszą warstwą i bardziej mocarnym zaciskiem, ale nie chciałem tego ze względu na wygodę użytkowania - pracuję po 10h, a rozładowanie kilku palet drukarek czy klimatyzatorów nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, ale jak zużyje to co mam to może wezmę 1szt na próbę.
 

knur

Moderator globalny
Jakby ktoś nie wiedział, to w przyłbicy nie można chodzić po dworze zamiast maseczki, no chyba, że tak jak kolega wyżej, ma jakieś problemy z oddychaniem. Nawet jak nas ktoś zatrzyma to mówimy, że nie możemy nosić maseczki i nawet nie musimy mieć na to żadnych kwitów przy sobie. Praktycznie to ludzie chodzą, bo myślą, że to chroni odpowiednio, tak samo jak maseczka, a przy tym da się po ludzku oddychać, to bardziej działa jako dodatkowe zabezpieczenie niż zamiennik maseczki.
 

knur

Moderator globalny
Nigdy mi się nie zdarzyło tego zrobić bezpośrednio w kogoś, pewnie jakbym się odwrócił i porządnie kichnął, to prędzej te drobiny dolecą po bokach i od dołu tej przyłbicy niż przez maseczkę, ale to tylko teoria. ;)
 

hadxmen

Mieszkaniec forum
Ja widzę po sobie ile śladów jest od mojej strony i zewnętrznej, w cholerę zostaje na niej i jestem pewny, że chroni dużo bardziej niż źle używana przez 90% osób maseczka. Z tego co mi wiadomo to w przylbicy można śmigać zamiast maseczki, ostatnio się wypowiadał Szumowski.

Jak ktoś chce to mogę wrzucić zdjęcie jak wygląda przyłbica po 2h w pracy, ale nie polecam :).
 
  • Popieram
Reactions: Vuko Drakkainen

knur

Moderator globalny
No właśnie ja w kilku miejscach czytałem, że jednak nie, jest gdzieś oficjalna informacja, czy jak zwykle wszystko mówione półgębkiem na jakichś konferencjach? :)
Maseczki nie są źle używane, po prostu każdy sobie chce jakoś ulżyć i poluzować, bo człowiek się w tym dusi, to nie jest normalne oddychanie, tylko walka o tlen. :D
Jeśli faktycznie można legal używać przyłbic, to chyba na lato trzeba będzie sobie takie coś załatwić, bo maseczki już nie przejdą w wysokiej temperaturze.
 

hadxmen

Mieszkaniec forum
Polskie prawo tworzy się przecież na podstawie konferencji prasowych lub live z domu, więc chyba jest ok :D. Ostatnio było info, że do Tesco kogoś nie wpuścili w niej, więc jak zawsze temat jest śliski.


Co do maseczek, aby pełniły prawidłową funkcję to trzeba je przede wszystkim często zmieniać, ostrożnie ściągać i nie zmieniać im pozycji - co oczywiście jest nierealne ze względów o których wspomniałeś.
 

gseed

Badass

Czy tylko za pomocą maski mogę zasłonić usta i nos?
Nie. Dopuszcza się również zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży (np. chusty, apaszki, szalika).

Jestem kasjerką. W jaki sposób mam wytrzymać w maseczce wiele godzin? To bardzo niekomfortowe.
Pracownicy sklepów i punktów usługowych mogą zakrywać twarze przy pomocy przyłbicy, jeśli wszystkie kasy, punkty sprzedaży, okienka itd. są oddzielone od klientów dodatkową przesłoną ochronną.
 

Blue

Mieszkaniec forum
Co do tego co wolno a nie, to generalnie w większości ludzie biorą to do pracy. Ale zdarzają się też ludzie którzy biorą jako odpieprznik, bo w maseczce oddychać sie nie da+na dobrą sprawę powinno się ją zmieniac co kilkanaście minut, bo inaczej to jest fajna pożywka dla rozwoju bakterii, a żeby coś było.

Co do szybek, to fakt są dość delikatne. Alkohol zniosą dobrze, ale najlepiej mieć jakąś dobrą delikatną nasączoną szmatkę, ala te do okularów, albo do tyłka niemowlaka(swoją drogą polecam, genialne to jest, ja tym myję monitory nie monitory, stoły etc. paradoksalnie to chyba do tyłka niemowlaka się tak średnio nadaje bo nasączone jest czymś ropopochodnym ;) ).

Mam też takie po 30zeta gdzie szybka ma 1mm i jest z trochę innego składu PET-a przez co jest odporniejsza, ale znów cała przyłbica jest dużo cięższa i wydaje mi się że jednak mocowanie jak ktoś w tym będzie siedział 8 godzin to będzie mniej wygodne niż na tej gumie. Znów ta szybka z tego modelu za bardzo by sprężynowała na gumie z tańszego modelu, coś za coś :).

Aha i jakby co to ofc na wszystko fakturki 23% vat bez problemu :).