Problemy techniczne PlayStation

angh

Badass
PSN
angh
nie wiem, ktory do jest dokladnie element, ale swojego czasu przekladalem dziesiatki laptopow dell, i przy rozbieraniu ps4 mialem te same odczucie jezeli chodzi o polaczenia i generalna jakosc. Te wyciagalne paski zawsze wymagaja duzo uwagi i precyzji.

tolman

Mieszkaniec forum
Co kilka godzin pady mi się desynchronizują na ps4. Objawy to migające białe światło na padzie. Próby połączenia drugiego pada dają ten sam efekt, migające białe światło. Nie pomaga również połączenie kablem (też białe światło). To co pomaga to wyłączenie konsoli przyciskiem na obudowie. Ktoś coś?

Fragles

Junior
PSN
syropnakaszel
Steam
ssmalec
Udało mi się przywrócić konsolę do życia, więc od razu zabrałem się za wymianę pasty i termopadów. Różnica? Kosmiczna, aż żałuję, że nie nagrałem żadnego video porównywawczego. Jeśli ktoś się użera z wyjącym prosiem, to podpisuję się pod tym obiema rencoma, że warto poświęcić tę godzinkę i 50zł.

Pasta Thermal Grizzly Kryonaut, termopady Gelid GP- Extreme. Minimalny effort, kolosalna różnica. Wierzyć się nie chce, jak to jest fabrycznie spierdolone, obv w moim przypadku w przeciągu 2,5 roku posiadania konsoli niewiele się zmieniło w kwestii hałasu, od nowości miałem odkurzacz.

• Popieram
Reactions: SimonX and angh

knur

Moderator globalny
Ja rozbierałem teraz FATa i z drugiej strony wentylatora, tam gdzie jest ta dwustronna blaszka dociskająca chłodzenie do procesora, niesamowicie to się wszystko grzeje. W tamtym miejscu pamięci stykają się z cienką blachą i poza tym nie ma żadnego chłodzenia, całość momentalnie nagrzewa się do poziomu "parzy" i oczywiście dogrzewa procesor, co skutkuje trybem odrzutowca.
Zrobiłem trochę Frankensteina, bo nie założyłem plastikowej obudowy i dałem nawiew wentylatora zasilanego z USB konsoli na 5V, bo tylko tyle można z tego portu wyciągnąć. Wieje sobie delikatnie we wspomniane wyżej miejsce, ale efekt jest nieporównywalny, od odkurzacza, który załączał się niezależnie od gry do poziomu, kiedy nie czuć różnicy między idle a stresem. Pastę też wymieniłem, ale jednak największą różnice zrobił nawiew.
Jednak ddr5 nagrzewają się kurewsko w porównaniu z DDR3 z X, gdzie te drugie nie są nawet niczym chłodzone. No i na pewno proces technologiczny FAT też działa na niekorzyść.
Tak czy siak efekt jest zadowalający, PS4 jest teraz tak samo ciche jak xos. :)

• Popieram
Reactions: gseed

czajuprime

Aktywny forumowicz
PSN
czajuprime
Fuck, PS4 Pro popsułem. Źle odczytałem instrukcję wejścia w Safe Mode. Trzeba trzymać Power i czekać na DRUGI beep, a nie DŁUGI beep. Napisali na stronie PlayStation, że po kilkunastu sekundach będzie, no to czekałem na ten DŁUGI i tych beepów trochę było po drodze.

Teraz konsola się nie odpala czy z dyskiem, czy bez, a komunikat w obu przypadkach jest taki:

W Safe Mode wejść mi się nie udaje, bo po DRUGIM beep konsola się wyłącza. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to oddać dysk do zdiagnozowania (FireCuda 2TB). Czy macie jakieś inne pomysły?

knur

Moderator globalny
Wydaje mi się, że konsola bez dysku nie powinna się wyłączać, chociaż nie mam pewności. Masz pod ręko jakikolwiek inny dysk, żeby podmienić i sprawdzić? Stary dysk raczej nie powinien się uszkodzić od próby wejścia w safe mode, byłby to niesamowity przypadek. Pogooglałem trochę i najczęściej ludzie polecają odłączenie konsoli od prądu na 20 minut i spróbowanie wtedy, ale pisałeś, że już to przerabiałeś i nic nie dało.
Na gwarancji chociaż jest w razie co? :)

czajuprime

Aktywny forumowicz
PSN
czajuprime
Okazuje się, że jednak dysk zdechł. Widzę, że Seagate daje 5 lat gwarancji. Można chyba od razu do nich uderzyć? Nie chcę za bardzo rozgryzać od kogo kupiłem ten dysk na Allegro - niby Sferis, ale w mailach jest Action S.A. w restrukturyzacji.

Varamir

Badass
Mam wrażenie że Dual Shock 3 był wykonany lepiej niż Dual Shock 4. W czwórce która ma raptem 3 miesiące już lewa gałka sama idzie do przodu od czasu do czasu. W trójce ten sam efekt występował po dwóch latach i dużo większym obciążeniu. Na PS3 grałem kiedyś dużo więcej niż teraz na PS4.

• Popieram
Reactions: Danio

knur

Moderator globalny
Spinacie te poślady, gałkami trzaskacie w każdym kierunku i to wychodzi. Miałem w łapach już chyba z dziesięć ds4 i żodyn nie miał najmniejszego problemu, żodyn!
;)
Jak ktoś gra bardzo dynamicznie, tłucze analogami o boki, to i taki sprzęt krócej pożyje. Może faktycznie trwałość analogów z PS3 była większa, mi się nigdy nie udało zamęczyć żadnego pada, na tym od x360 tylko gumki zmieniałem na analogach, bo FIFA mi je zrywała. :)

Nesh

Stały bywalec
U mnie po roku prawa gałka zaczęła niedomagać. Zauważyłem, że dziwnie laguje. Podłączyłem drugiego i płynnie przewija czy tam obraca w gierce.
Poogladałem na yt porady jak to naprawić... Walić, kupię nowego, ale ktoś mówił, żeby dmuchnąć sprężonym powietrzem w analoga. Nie miałem, to paszczą podmuchałem. No i zaczął działać :)

SzczwanyGapa

Badass
PSN
p_kwiatek
XBL
szczwanygapa
Steam
szczwanygapa
Jeśli podcas uruchamiania YT na PS4 wyskoczy wam błąd NP-37602-8, to nie przejmujcie się. Jest to "zasługa" najnowszej aktualizacji oprogramowania konsoli i wszyscy to mają. Na razie nie ma na to rozwiązania. Próbowałem:
- zresetować aplikację
- usunąłem i zainstalowałem jeszcze raz
- rozłączyłem i ponownie połączyłem konsolę z usługą

• Popieram
Reactions: Vuko Drakkainen