PORAŻKA 2020

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
6,967
9,455
Idąc tropem najlepszej gry proponuję wątek o największym rozczarowaniu - oczywiście gadamy o grach i tylko grach (bez okołogrowych i zupełnie niegrowych tematów). Jeden tytuł + uzasadnienie.

Cyberpunk 2077 - gra, w którą przestałem grać, mimo że bardzo chciałem. Już nawet nie chodzi o błędy, ale o całokształt, przez który totalnie przestałem wierzyć w to, co widzę na ekranie. Być może gdzieś tam w środku jest coś wartościowego, ale w tej chwili nie potrafię się zmusić, żeby próbować to odkryć.

W tej chwili ta gra to atrapa.

pozdr

gseed

I Am Robot
Sep 13, 2019
5,690
4,629
Ghost fo Tsushima - rzadko mi się zdarza odpuszczać grę przed samiutkim końcem, ale tutaj tak było. Zmuszałem się, by w to grać i w pewnym momencie stwierdziłem, że mam dość. Nie była to obiektywnie zła gra, ale chyba totalnie rozjechała się z moimi oczekiwaniami. No i grałem zaraz po TLOU2, więc mimowolnie czepiałem się w GoT każdej pierdoły, pewnie nieuczciwie, ale cóż...

meatbag

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,412
3,195
Software
Trochę się zgadzam z oboma, ale cymperpunk i tak fajny, takie AA, albo japońskie AAA, bardziej trzeba na to patrzeć. A GoT jednak wiadomo było, że po deweloperze wiele się nie można spodziewać; nie dowieźli marzeń graficzno-klimatowych imho, bo walka super.

strzelbadelima

Aktywny forumowicz
Jun 27, 2019
174
176
38
Skopiowałem do Screwballa grę roku, kopiuję też porażkę roku, czyli
Cyberpunk 2077- był taki moment, że mi się podobało, ale gdzieś tam, między kolejnym crashem i kolejnym wymuszonym reloadem zaczęły wyłazić wszystkie paskudztwa, które opisałem w odpowiednim wątku.

• Popieram
Reactions: Screwball

kislawa

Stały bywalec
Jul 15, 2020
376
474
34
Cyberpunk 2077 miał być mesjasz a wyszedł mess.

Ale żeby nie było ze to wątek o CP, to mnie rozczarowała premiera nowej generacji przez brak nextgenowych gier (w MS nic a u sony DS to jednak remake może być i genialny ale to remake, a pająk to jednak dodatek, nie mówię że zły ale to dodatek).

Last edited:
  • Popieram

kislawa

Stały bywalec
Jul 15, 2020
376
474
34
Remake a nie remaster.

Przeszedłem całego Moralesa i nie czułem się jakbym grał w dodatek, więc traktuje to jako pełnoprawna grę na kilkanaście godzin (jeśli się czyści aktywności i zadania poboczne).

Racja, poprawiam. Dlatego nie mówię że to są złe gry, ale mnie są po prostu meh....

Misiakk

Badass
Jun 27, 2019
1,667
1,254
Cyberpunk. Klimat i tematyka podoba mi się bardziej niż wiedzmin ale tak niedokończonej gry dawno nie widziałem. Zagram za rok jak będzie skończona z dodatkami, bo jakbym zapłacił za to 280zl to bym się nieźle wkurwił. Wolę już "odgrzewane kotlety", gdzie wiem za co płacę i to dostaję.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
6,967
9,455
Cyberpunk 2077 miał być mesjasz a wyszedł mess.

Ale żeby nie było ze to wątek o CP, to mnie rozczarowała premiera nowej generacji przez brak nextgenowych gier (w MS nic a u sony DS to jednak remake może być i genialny ale to remake, a pająk to jednak dodatek, nie mówię że zły ale to dodatek).

Trzeba wziąć poprawkę, że mam ps5 i patrzę na ten sprzęt przez lekko różowe okulary, ale dla mnie taki Spider jest dużo bardziej nextgenowy, niż był np. Shadow Fall na premierę ps4. Do tego nextgenowa jest też bez wątpienia "higiena pracy", czyli jak to wszystko chodzi. Szkoda tylko, że w dashbordzie mega burdel i zupełnie nie potrafię się do niego przyzwyczaić (a minął już przecież miesiąc). Do dzisiaj nie wiem w jaki sposób łącze się z imprezą, robię to zawsze na chybił trafił i jakoś się udaje :D

pozdr

• Popieram
Reactions: Simplex

Quiet

Mieszkaniec forum
Aug 22, 2019
956
749
The Last of Us II

Podręcznikowy przykład jak ktoś chce zrobić super ambitny scenariusz, a później się okazuje, że każda bardziej (a często również te mniej) znacząca decyzja to dziura logiczna.

Edit: A sprzętowo to XSS.

arczi79

Prezes
Jun 23, 2020
3,159
1,955
Nie nominuję porażki 2020 bo takiej nie widzę na swojej liscie gier... natomiast rozczarowało mnie kilka gier VR które finalnie okazały się czymś innym niż myślałem że będą: The Walking Dead Onslaught, Population One, Warhammer 40K: Battle Sister, Medal of Honor: Above and Beyond...

• Popieram
Reactions: amzuk and Simplex

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
907
1,105
Cyberpunk 2077. Bardzo ładnie Screwball ujął sedno tego rozczarowania - ja też przestałem wierzyć tej grze. Nawet na takim podstawowym poziomie jak erpegowe cyferki. Gra jest tak niedorobiona i ewidentnie nieprzetestowana, że przestałem nawet wierzyć, że spodnie z pancerzem 32 są lepsze niż 24.

Dziwna sprawa, ale jakoś tak ulżyło mi, gdy oddałem grę i odzyskałem kasę. :) Bo pewnie bym dalej odpalał i tylko się wkurwiał. Druga dziwna sprawa - po 30 godz. w CP2077 zacząłem bardziej doceniać inne gry. A to przejrzysty i przemyślany interfejs w Deus Ex: Mankind Divided, a to SI w The Last Guardian. :D

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
6,967
9,455
No ja zacząłem doceniać Watch Dogs Legion. Może nie na tyle, żeby w to znowu grać i zmienić opinię na temat tej gry (szajs), ale jednak tam jest jakaś namiastka miasta z "prawdziwymi ludźmi".

pozdr

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
907
1,105
Do dzisiaj nie wiem w jaki sposób łącze się z imprezą, robię to zawsze na chybił trafił i jakoś się udaje :D

Też miałem z tym problem, ale chyba ogarnąłem. Imprezę tworzy się teraz raz, a nie jak kiedyś, za każdym razem nową. Jeśli z kimś wczoraj gadałeś, to po prostu wybierasz imprezę z tym ziomkiem, wchodzisz w nią, a kolega widzi komunikat, że dołączyłeś.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
6,967
9,455
No i jak masz 6 kolegów, ale chcesz mieć imprezę akurat z 3 z nich, bo na resztę się obraziłeś, to powodzenia w szukaniu odpowiedniej imprezy, gdzie w jej nazwie są pokazane 2 pierwsze ksywy :D Ja nie wiem na kim oni te rozwiązania testowali, chyba na robotach.

pozdr

• Popieram
Reactions: Don Simon

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,255
1,726
Po części Cyberpunk 2077, ale tylko po części, bo gra jest nieskończona/ma masę błędów i fatalnie ( zeszła generacja ) oraz średnio ( nowa generacja ) chodzi. Po części, bo fabuła, postacie i gejmplej w głównym wątku bardzo mi się podobają.

Honorable mention - TLOU Part 2 tylko dlatego, że nie spodobały mi się do końca decyzje fabularne.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
No ja zacząłem doceniać Watch Dogs Legion. Może nie na tyle, żeby w to znowu grać i zmienić opinię na temat tej gry (szajs), ale jednak tam jest jakaś namiastka miasta z "prawdziwymi ludźmi".
Ja się nie do końca zgadzam że szajs, ale jeśli chodzi o życie NPCów to mialem pogadać z lekarką i żeby to zrobić musiałem podjechać pod szpital i przyspieszyć czas do 16 żeby ona wyszła z pracy. I faktycznie wyszła o tej 16 ze szpitala i... zablokowała się na drzwiach :D Taki klasyk, że np idzie w ścianę ale o tym nie wie, więc rusza nogami jakby szedł. Tylko w tym wypadku to nie była ściana, tylko drzwi z których wyszła. Po wyjściu chciała od razu skręcić, ale tam były te drzwi które właśnie otwarła.

Do dzisiaj nie wiem w jaki sposób łącze się z imprezą, robię to zawsze na chybił trafił i jakoś się udaje :D

Też miałem z tym problem, ale chyba ogarnąłem. Imprezę tworzy się teraz raz, a nie jak kiedyś, za każdym razem nową. Jeśli z kimś wczoraj gadałeś, to po prostu wybierasz imprezę z tym ziomkiem, wchodzisz w nią, a kolega widzi komunikat, że dołączyłeś.
Po prostu u Sony jest nieustająca impreza :D

No i oczywiście brawa dla matoła który przełumaczył "party" w tym konteście jako impreza. Search party - "impreza poszukiwawcza". Słowo "grupa" było zbyt przyziemne. To musiał być ten sam geniusz który z "sign in" zrobił "wpisz się".

• Popieram

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
6,967
9,455
No i oczywiście brawa dla matoła który przełumaczył "party" w tym konteście jako impreza. Search party - "impreza poszukiwawcza". Słowo "grupa" było zbyt przyziemne. To musiał być ten sam geniusz który z "sign in" zrobił "wpisz się".

No z tego leję już 7 lat. Tzn. już nie leję bo się przyzwyczaiłem, ale oczywiście racja. Mogli dać zakładanie partii. Mniej przyziemne, a przecież w Polsce tak bardzo lubimy politykę ;)

pozdr

Quiet

Mieszkaniec forum
Aug 22, 2019
956
749
To chyba ta sama osoba tłumaczyła Microsoft Teams. Nie może być "Zapisz" tylko "Aktualizuj", "Wyślij", "Zaplanuj".

SzczwanyGapa

Prezes
Jun 27, 2019
3,379
5,834
Cyberpunk 2077 fatalnie ( zeszła generacja ) oraz średnio ( nowa generacja ) chodzi.

117f43a708b40382307238a762853eb5.jpg

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,162
4,348
The Last of Us: Part 2 za bełkot fabularny i doklejenie pierwszej połowy gry na kolanie.

Cyberbug za to, że powinienem trzaskać roboczogodziny w grze, która pięknie wpisuje się w mój gust. Zamiast tego wypuszczono na rynek crap nie wart moich pieniędzy. Może w 2021 jak wydadzą 1.0 to załapią się do odcięcia lustrzanego tego topicku.

Gdybym miał dać tylko jedną grę to definitywnie CP76. Taki brak szacunku do klienta to krecha na przyszłość i przypomnienie, że W3 to im wyszedł przez przypadek.

Wiktor

Aktywny forumowicz
Jun 28, 2019
118
71
Ghost of Tsushima - powtarzalność rodem z Assasynów. Za mało czasu minęło odkąd grałem w Osyseję i pamięć po niej się ani trochę nie zatarła. Skończyłem, ale się nie cieszyłem.

• Popieram
Reactions: Biskup

czajuprime

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
907
1,105
No i jak masz 6 kolegów, ale chcesz mieć imprezę akurat z 3 z nich, bo na resztę się obraziłeś, to powodzenia w szukaniu odpowiedniej imprezy, gdzie w jej nazwie są pokazane 2 pierwsze ksywy :D Ja nie wiem na kim oni te rozwiązania testowali, chyba na robotach.

pozdr

No no, czyli wcale tak na chybił trafił nie działasz. ;) Ja sobie zmieniłem nazwy tych najczęściej używanych.

A nie jest też tak, że możesz być na 6-osobowej imprezie (LOL, faktycznie śmiesznie) z tymi trzema ziomkami, których lubisz i bez tych trzech, co podpadli?