Poprawność polityczna w świecie filmów, seriali i gier

Status
Not open for further replies.

Punkstyler

Badass
Przecież są faceci którzy specjalnie karmią swoje babki, aby były takie sweet pączusie ;) Dla każdego coś miłego chociaż te skrajności z lewa i prawa są już tragiczne i śmieszne. Co chwile jedna z stron jeszcze bardziej coś idiotycznego wymyśli
Nie zapomnę jakiś czas rozmowy z kumplem. Właśnie miał się ożenić ze swoją żoną, która zawsze była tęższa ale ostatnie 2 lata... no spasła się niemiłosiernie. Zostaliśmy jako sami na kawalerskim i nad ranem pijąc wódkę pytam:
- Słuchaj... głupio mi pytać ale Ty to chyba lubisz takie tęższe, nie? (Bo to nie pierwsza kobieta takich gabarytów u niego)
- Wiem o co Ci chodzi i tak, lubię... Ale kurwa wszystko ma swoje granice...
Po czym spuścił smutno wzrok :D

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
Klasizmem, a nawet rasizmem nazwał Jan Śpiewak obronę zaszczepionych celebrytów, wygłoszoną przez Jaśkowiaka. No i ja się zastanawiam, gdzie tam rasizm? Choć to pewnie była kontynuacja myśli, że PO kreuje i wierzy w rasę panów. Śpiewak też mocno odleciał, po tym jak go Duda ułaskawił.

Ableizm musiałem wygooglować...
te wszystkie majace spora wage slowa niestety mocno sie zdewaluowaly przez wspolczesnych bajkopisarzy zyjacych w rownoleglych rzeczywistosciach i nic juz praktycznie nie znacza.

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Gdy jeszcze tłumaczyłem brytyjskie newsy na polski zauważyłem, że tam często używa się rasistowski w znaczeniu ksenofobiczny, obstawiam że takie hasła na fb biorą się z kalkowania ich z anglojęzycznych postów. A tu z kolei obstawiam, że i UK i USA są taka mieszanką, że faktycznie ataki rasistowskie są na tyle częste, że mogły zostać utożsamione z ksenofobicznymi w krzykliwych nagłówkach.

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Świetne, nie znałem, ale jak to się wymawia?

To mi przypomniało dwie historie z życia. W liceum koleżanka miała oficjalnie na imię... nie pamiętam jak, chyba Maria, ale bardzo nie lubiła tego imienia i poprosiła żeby mówić do niej Orina i wszyscy tak mówili, łącznie z nauczycielami i nikt nie widział w tym nic dziwnego - a to było 25 lat temu. Trochę było ubawu jak kolega odkrył że "orina" to po hiszpańsku "uryna", ale nie kojarzę aby ktokolwiek publicznie przy niej z tego szydził.
A drugi przypadek na studiach, koleżanka o imieniu Anna prosiła by mówić do niej Emilia i tak samo nikt nie robił z tego powodu problemów i to też było dawno temu.
Nikt nigdy nie był na tyle [tu wstaw dowolny epitet ;)], aby powiedzeć "W dowodzie masz [imię], to będę się do Ciebie zwracał [imię]."

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
  • Popieram
Reactions: szczqcz

SzczwanyGapa

Badass
PSN
p_kwiatek
XBL
szczwanygapa
Steam
szczwanygapa
Trochę było ubawu jak kolega odkrył że "orina" to po hiszpańsku "uryna"
Koleżanka z kolegą z pracy obgadywali kogoś ze swojego przedszkola nazwiskiem Merda.
Tak mi się przypomniał RE4 i wieśniacy mówiący "mierda" co jakiś czas.
Jak im powiedziałem (po krótkim riserczu w Google), że "merda" to "gówno" po włosku, to pękali ze śmiechu :)

• Popieram
Reactions: Jay

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
niesamowite, my w liceum za typem co sie zwal Mateusz wolalismy Franek. Na szczescie wtedy jeszcze nie bylo idiotow, ktorzy (na dzien dzisiejszy, bo obstawiam w ciemno, ze za pare lat tego bedzie wiecej) wymyslili sobie juz paredziesiat zaimkow a'la mozesz byc kim chcesz i to ze ich niestosowanie bedzie ich obrazac i wszyscy sie musza dostosowac, bo jak nie to homofobia :D To ja moze wrzuce pod luzne weekendowe przemyslenia ;)

A w temacie; w koncu:

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
Najwazniejsze to zdac sobie sprawe z bledu i wyrazic chec poprawy. Tym razem "list" czytelniczki nie pyknal, po szkolonku powinno byc juz ok:

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
"Troll piszący list do GazWybu się jednak nie postarał, bo zerżnął kropka w kropkę narrację anglosaską i nie dostosował jej do kontekstu polskiego. Gdzie W POLSCE znajdziecie szkołę, w której nastolatki na luziku robią coming-outy jako osoby niebinarne? No gdzie?"

Moze następnym razem trolling pyknie jak będzie trochę mniej fejkowy.

Jay

Badass
Status
Not open for further replies.