Polityczne pierdololo

TurboGad

Stały bywalec
XBL
Jaskier85
Pomijając już wszystko, to akurat obecna brytyjska prawica to blazenada, której ryjem jest Boris Johnson...a nie, moment, niektórzy nie stali za nim murem i sprzeciwili się mu głosując przecieko niemu, tak samo jak niektórzy republikanie nie wytrzymują i występują przeciwko pomarańczowemu debilowi. "Polskie warunki" - co to w ogóle w tym kontekście znaczy? Przecież polska prawica była i jest skłócona i często pojawia się w niej bezkompromisowość godna Razem sprzed roku. Przypomnę: Schetyna (co by nie mówić - mistrz personalnych rozgrywek) deklarował, że priorytetem przy wyłanianiu kandydatów do Senatu jest uniknięcie następnego Kałuży (dla nie-Ślązaków: typ co zmienił barwy radnego województwa z KE na PiS zaraz po wyborach w zamian za frukta - sprzedawczyk, zdrajca, oszust i Judasz. Pociesza mnie info sprzedane przez taryfiarzy z Żor, w których mieszka - wychodzi tylko w nocy i wszędzie taryfą jeździ, bo boi się, że go dojadą wyborcy). Kałuża był działaczem PO i N. I za judaszowe srebrniki przeszedł na stronę pislamską. Przynajmniej w tym przypadku wiadomo jak te srebrniki wyglądały, zagadką jest jak za co PiS kupił kompromitację Saryusza-Wolskiego, do 2017 jednego z najbardziej prominentnych działaczy PO.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: angh

szpynda

Stały bywalec
pisząc o brytyjskiej prawicy miałem na mysli te wprowadzająca małżeństwa tej samej płci i adopcje dzieci dla takich małżeństw. Jak to się ma do polskiej prawicy to wiemy. Obecna w UK to czysty Monty Python. W Polsce to raczej PRL zmieszany z państwem wyznaniowo mafijnym.
Schetyna przegrał wybory już 4x i przegra 5 raz. Nie wiem jakim sposobem chciał uniknąć drugiego Kałuży dając kogoś takiego jak Ujazdowski, który 2x wracał na łono Prezesa?
A wracając do kalkulacji politycznych to dzięki temu, że głosujemy na partie zamiast na ludzi to żyjemy w mentalnym zadupiu piekła jakim obecnie jest Polska.

Last edited:

TurboGad

Stały bywalec
XBL
Jaskier85
Kałuża to chuj bez kręgosłupa, a Ujazdowski nie? Zresztą wystarczą dwa nazwiska żeby Twoją nieporadną i niepoważną hipotezę pogrzebać: Giertych i Niesiołowski. Prawaki pełną gębą, a obecnie jedni z najbardziej zagorzałych wrogów karakana. Ty sobie zrób rachunek sumienia jak się obecni członkowie Lewicy o PiSie wypowiadali - nieraz ciepło, bo też się dali socjalem przekupić jak ich "podopieczni".

Giertych i Niesiołowski. Prawaki pełną gębą, a obecnie jedni z najbardziej zagorzałych wrogów karakana.
Słowo klucz to: obecnie. Wcześniej dobrzy kumple, a Jarek jest jaki był jeszcze przed poróżnieniem. Tylko interesy się zmieniły, bo i Jarek był ambitny, to i AWS był zbyt mały. A Niesiołowski miał interes w AWS i popłuczynach. Zmieni się koniunktura polityczna, to i znowu będą kumplami :)

szpynda

Stały bywalec
Oczywiście że Ujazdowski to taka sama kałuża jak Kałuża. Giertych to ten sam narodowiec co stworzył MW i poglądów żadnych nie zmienił. Całe PO jest pełne takich kutasów. Niesiołowski obecnie to przypadek bardziej medyczny niż polityczny. Jakie prawdopodobieństwo jest, że Ujazdowski wróci na łono prezesa skora wracał już dwukrotnie? Większe czy mniejsze w porównaniu do w/w przypadków? Jak myślisz? Lewicy całej nie biorę pod uwagę, bo taki Czarzasty dla mnie to śmieć. Jak już pisałem glosuję na ludzi, a nie znaczki.

Nie mam wpływu na to jacy ludzie są w partiach ale mam na to jacy z tych partii wejdą do Sejmu i Senatu.

Last edited:

TurboGad

Stały bywalec
XBL
Jaskier85
Giertych i Niesiołowski. Prawaki pełną gębą, a obecnie jedni z najbardziej zagorzałych wrogów karakana.
Słowo klucz to: obecnie. Wcześniej dobrzy kumple, a Jarek jest jaki był jeszcze przed poróżnieniem. Tylko interesy się zmieniły, bo i Jarek był ambitny, to i AWS był zbyt mały. A Niesiołowski miał interes w AWS i popłuczynach. Zmieni się koniunktura polityczna, to i znowu będą kumplami :)
W przypadku Niesiołowskiego to "obecnie" to ponad 15 lat trwa. Dorzucić do tego można to, że Stefan Schetyny też nie znosi i dlatego wyszedł z PO...i co poszedł do karakana?

Cały czas pojawia się to, że Ujazdowski dwa razy z PiS wychodził. Ale ostatnie wyjście wiązało się z bezprecedensowy bandytyzmem tej partii, tego nie było wcześniej. Takie powroty to nie powinny dziwić tylko w przypadku Ziobry i Kur(w)skiego, bo oni wychodzili z PiS nie w imię zasad tylko ambicji i byli i są najgorszymi kanalimi, więc jak pasowali to pasują.

No Stefan od kilku lat jest spalony, zatem ciężko, by go ktoś przygarnął. Minie czas, ludzie zapomną, trzeba będzie to i do PiS pójdzie. A z pewnością na to bym prędzej postawił, niż na to, że przez kolejnych 15 lat będzie trwać ;)

Ostatecznie Ujazdowski jest jaki jest. Niepotrzebnie się wysilasz trochę, ponieważ tego nie zmienisz.

EDIT
Zwłaszcza, gdyby powiedzmy nastąpił cud i do władzy doszłaby porządna, antyklerykalna lewica. Wypowiadająca Konkordat, likwidująca religię ze szkół, opodatkowujące KRK za lata wstecz, wsadzająca do więzienia kler za przestępstwa gospodarcze (i inne), rekwirująca mienie. Że wtedy Niesiołowski byłby w czołówce czołobitnych do karakana, mam zero wątpliwości. Na ten moment rządzi na zmianę prawica zaściankowa i prawica rodem z r/FellowKids, to i różnice pomiędzy sobą wyolbrzymiają, by elektorat kołować. Gdyby taka lewica dorwała się do władzy, to w mgnieniu oka "różnice" na prawicy by się zatarły i Niesioł by na tym korzystał.

• Popieram
Reactions: szpynda

TurboGad

Stały bywalec
XBL
Jaskier85
@Rogue - no i dlatego radykalna lewica powinna wypierdalać, bo przez skupienie na sprawach kościelnych daje prawakom paliwo i ich konsoliduje. To samo tyczy się Cortez i jej popierdolonej ekipy mieszającej w szykach dorosłym.

No i cały czas piszecie o Ujazdowskim jakby to był Pięta albo inny Szyszko (niech mu ziemia ciężką będzie), a przynajmniej nie w większym zakresie jak Kamiński, Dorn czy Hall.

szpynda

Stały bywalec
no i mamy radyklnych fanatyków dzięki temu, ze Lewica ma wypier8alać choć wszystko to co napisał Rogue (sory za skrót) powinno byc zrobione, bo nigdy nie wyjdziemy z tego gówna w jakim jesteśmy.
Poprawka
Ujazdowski wychodził z PiS 3 razy. Jest homofobem czyli zjebem zwyczajnie i już to powinno go skreślać z listy.

TurboGad

Stały bywalec
XBL
Jaskier85
Idąc tym tokiem rozumowania ludzie o radykalnych poglądach w zakresie gospodarki też nie powinni mieć miejsca na listach (obie skrajności). Po co w ogóle mieliby mieć dostęp do dyskursu? No tak, zapomniałem, że lewaki uwielbiają ograniczać wolność słowa tak jak im pasuje, identycznie jak prawaki. Idea, że każdy może mieć dowolny pogląd i o nim mówić (ale już niekoniecznie na czyn przekuwać) przeraża jednych i drugich, no ale to jest chyba naturalna konsekwencja tego jak się cały świat poza swoją bańką towarzystwa wzajemnej adoracji nazywa lewactwem/faszyzmem.

A teraz zgadka: czy hipotetyczne Ziobro różniące się od realnego tylko tym, że nie ma nic przeciwko związkom partnerskim, ale pod każdym innym względem jest identyczny, jest już OK? Druga zagadka: jakby Podleśna była prawczką i rozwieszała rasistowskie plakaty np. pod ambasadą Nigerii albo homofobiczne ulotki rozrzucała obok siedziby Lambdy to czy byłoby OK jakby ją milicja potraktowała tak jak w rzeczywistości.

Ja też jestem za pogonieniem czarnej mafii, ale pilniejsze jest pogonienie mafii pisowskije, o wiele pilniejsze. Jak do tego potrzeba sprzymierzyć się z "kościółkowymi" to IMO to żaden koszt.

• Popieram
Reactions: Rolek

dziki

Mieszkaniec forum
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
No tak, zapomniałem, że lewaki uwielbiają ograniczać wolność słowa tak jak im pasuje, identycznie jak prawaki. Idea, że każdy może mieć dowolny pogląd i o nim mówić (ale już niekoniecznie na czyn przekuwać) przeraża jednych i drugich
No tak chyba nie do konca. @Alexej wrzucal ostatnio calkiem fajny tekst z gw z badaniami jak mysla jedni i drudzy.

dziki

Mieszkaniec forum
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
a bo to inny watek byl. Tu sie szybciej znajduje:
https://stareforumpoly.pl/members/alexej.3/#latest-activity
o to mi chodzilo, trzeba kliknac, bo forum popsute i wrzuca zajawke 1 postu ze strony:

MsbS

Stały bywalec
Idąc tym tokiem rozumowania ludzie o radykalnych poglądach w zakresie gospodarki też nie powinni mieć miejsca na listach (obie skrajności). Po co w ogóle mieliby mieć dostęp do dyskursu? No tak, zapomniałem, że lewaki uwielbiają ograniczać wolność słowa tak jak im pasuje, identycznie jak prawaki.
Ładny symetryzm żeś Pan strzelił. Poglądy gospodarcze nie wskazują konkretnej grupy społecznej jako gorsza i nie prowadzą wprost do dyskryminacji.

TurboGad

Stały bywalec
XBL
Jaskier85
No właśnie. Homofob nie zasługuje na bierne prawo wyborcze, więc ktoś kto głosi potrzebę odebrania majątku wszystkim, którzy mają więcej niż N złotych tym bardziej na nie nie zasługuje, bo jest potencjalnie groźny i chce wyrządzić szkodę całej grupie społecznej. No i tak samo za groźnego można uznać kogoś kto chce wszystko prywatyzować, skasować socjal i emerytury, związki, kodeks pracy ect..

abc

Aktywny forumowicz
Kiedyś było liberum veto i ono czyniło, że królestwo było żartem na arenie międzynarodowej, bo wszyscy wiedzieli, że jakiekolwiek głosowanie jest bezcelowe.

Teraz mamy stupidus veto. Ludzie głosują na partie polityczne, które zmieniają się co 4 lata i głupcy decydują, kto "rządzi" tymczasowo. A to "rządzenie" sprowadza się jedynie do decydowania, jak zagospodarować dług publiczny. Dług publiczny. Dług.

Jak ludzie się obudzą, (a nigdy to się nie stanie) i zauważą, że pieniądz i dług to jedynie iluzje, które nie mają żadnego odniesienia do prawdziwej wartości złota. I jak zauważą, że władza jakiegokolwiek kraju demokratycznego to jest żart, to może wtedy coś się wydarzy. Do tego czasu lokalnie będą wojenki, kto może decydować o tym jakie tam 500+ dać czy odebrać, a w tle armie będą sobie odwiedzać różne kraje zabijać ludzi. Dopóki nie przedstawi się INFORMACJI publice to wszystko jest okej, bo głupia publika myśli, że wiadomości są oknem na świat dla nich. Czego nie widzą, to się nie dzieje.

Do tego czasu będziemy mieli 34-latka piszącego eseje na forum o gierkach, z obrazkiem Roberta Gaticka w profilu o tym, jak to partia A lokuje pieniądze źle, a partia B coś tam jakieś coś w latach 80.

Koniec końców wszyscy umrą, ale to smutne, jak ludzie są ślepi i tracą czas na takie pierdoły. Ogarnijcie się. Wyjdźcie na dwór, popatrzcie na drzewa, żyjcie życiem.

abc

Aktywny forumowicz
Cokolwiek co by haczyło o niewygodną rzeczywistość, nigdy by nie było dostępne w mainstream mediach. Dlatego dokumenty takie jak „September Clues” czy „American Psy Opera” są dostępne tylko w internecie, ale nigdy nie wyskakują jako sugestia, trudno je znaleźć, często są usuwane i zawsze mają mainstreamowe linki korygujące fakty zaraz pod spodem.

TurboGad

Stały bywalec
XBL
Jaskier85
@dziki - o do wywiadu - ciekawy, ale nie odkrywczy (zaciekawiło mnie przedstawienie Demokratów nie tradycyjnie jako socjaldemokratów w europejskim stylu tylko jako zwolenników Rawlsa). Z pewnymi rzeczami się nie zgadzam, rzecz jasna. Pan profesor nie wspomniał też, że wyborcy innych partii opozycyjnych poddani badaniu pod kontem wartości mieli wyniki podobne do wyborców KO, tylko wyborcy Zjednoczonej Prawicy mieli wynik inny niż reszta.

Natomiast nie dotyczy tego co miałem na myśli - że lewaki mają polityczną poprawność i walkę z mową nienawiści, a prawaki obrazę uczuć religijnych i znieważenie narodu etc..

@abc - rozważ picie nadmiernych ilości alkoholu, może Ci pomóc.

@Rogue - no i dlatego radykalna lewica powinna wypierdalać, bo przez skupienie na sprawach kościelnych daje prawakom paliwo i ich konsoliduje.
Brzmisz jak Tomasz Lis :p Ten argument został wymyślony przez PO, by w tym sposobem tłumaczyć, dlaczego mówią, że są współcześni, a robią jak reszta prawicy. Przez lata przeprowadzono szereg badań dotyczących stosunku Polaków do postulatów lewicowych. Czy to związanych z opodatkowaniem KRK, czy związkami partnerskimi. Na spokojnie można wiele lewicowych zmian wprowadzić przy poparciu połowy lub więcej społeczeństwa. Ale na koniec, przecież mamy demokrację przedstawicielską, a nie bezpośrednią. Zaletą tego systemu jest to, że wybrani politycy mogą i powinni wprowadzać sensowne zmiany, nawet jeżeli większość społeczeństwa ich nie chce. A problemów z zaściankiem nigdy się nie rozwiąże bez wzięcia się za źródło zaścianku.

I tak ja, chociaż mam centrowe poglądy, głosować będę na lewicę, ponieważ tak zniekształcona jest polska rzeczywistość polityczna. Sprawy stoją tak mocno po prawej, że dla przeciwwagi trzeba głosować na lewicę, by mieć nadzieję na zbliżenie się do centrum.

gseed

Nowy Forumowicz
I tak ja, chociaż mam centrowe poglądy, głosować będę na lewicę, ponieważ tak zniekształcona jest polska rzeczywistość polityczna. Sprawy stoją tak mocno po prawej, że dla przeciwwagi trzeba głosować na lewicę, by mieć nadzieję na zbliżenie się do centrum.
O tak. O ile sam zawsze uważałem, że mam raczej centro-prawicowe poglądy, tak na latarniku wyborczym wyszedł ze mnie lewak w 85%.

• Popieram
Reactions: Barts and Misiakk

Simplex

Moderator
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl

szpynda

Stały bywalec
Każdy może być homofobem z różnych przyczyn: wychowanie, brak wiedzy lub fobia. natomiast od polityka wymagam dobrego wychowania, wiedzy, a jak jest chory to nie chwalenie się tym publicznie tylko wizyty u lekarza czy tam psychologa. Polityk ma być przedstawicielem obywateli i żadnej z grup obywateli nie wykluczać. Kto swoim działaniem obejmie większą liczbę społeczeństwa: Kasprzakiem/Ujazdowskim/Rudnicki? Pytanie chyba retoryczne. Z tego co się dowiaduję to Rudnicki nie jest homofobem ale za to lekkim antysemitą (o ile można być lekkim rasista czy lekkim homofobem). Demokrata Kasprzak walczący o Konstytucję, prawa kobiet/osób LGBT+, zwykłych obywateli o wszystkich możliwych poglądach (aby mieli równe prawa i byli tak samo przez prawo traktowani) czy może homofob Ujazdowski czy antysemita Rudnicki? Ci dwaj ostatni to partyjniacy broniący interesów partii, a nie ludzi o innych niż ich partyjne poglądach. Dla mnie wybór jest prosty.

dziki

Mieszkaniec forum
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
Obywatele rp to taka garstka smutnych frustratow, ktorzy zaslyneli, ze postanowili wkurwiac ludzi o pogladach skrajnie roznych urzadzajac im pod nosem kontrmanifestacje. Okazji do walki przeciw "yzmom" bylo co niemiara. Trzeba miec bardzo smutne zycie zeby sie w takie cos non stop bawic. Ale w sumie zasady dobrego wychowania da sie odnalezc:

szpynda

Stały bywalec
I tu się bardzo mylisz. Pan Kasprzak jest wierzącym katolikiem i tylko chciał zatrzymać ten cyrk na Krakowskim Przedmieściu. Bardzo często rozmawia na ulicy z ludźmi po drugiej stronie skali tolerancji i prowadzi dialog. Zawsze kończy się rozmową, uściskiem dłoni. Bardzo mądry facet. Żaden partyjniak, mozna do niego podejść i porozmawiać, zapytać co i jak dlaczego. Polecam bezpośrednio z nim rozmawiać. Tez bym o nim niewiele wiedział jak ty gdyby nie wstawienie homofoba Ujazdowskiego na listy. Temu się właśnie Kasprzak sprzeciwił i dlatego tylko startuje. Nie wierzy tez w "strategie" Schetyny, który już 4x przegrał i pakuje się właśnie w 5 porażkę. jest przeciwnikiem partyjniactwa i układów takich jak kandydatura zaproponowana przez KO, któraz zaowocowała natychmiast w sondażach. Codziennie można z nim pogadać face to face. Polecam.

TurboGad

Stały bywalec
XBL
Jaskier85
Zaletą tego systemu jest to, że wybrani politycy mogą i powinni wprowadzać sensowne zmiany, nawet jeżeli większość społeczeństwa ich nie chce.
Tyle tylko, że za to płaci się utratą poparcia, nierzadko na rzecz populistów. Model takiego działania jest oczywiście słuszny, ale jest dysfunkcyjny z winy powszechnego prawa głosu, stąd mój, trwający od ponad 3 lat, "przerażający absmak" względem tego "prawa".

Co do tego, że zarzut do radykalnej lewicy, że przeszkadza mainstreamowi w walce z populistyczną (prawacką) władzą, to fabrykacja PO - przecież w USA jest identycznie i socjalizm "ekipy" grozi odpływem niektórych wyborców od Demokratów. Jak o tym CNN pisze to na podstawie notatki od Schetyny?

randydisher

Padawan
Teraz mamy stupidus veto. Ludzie głosują na partie polityczne, które zmieniają się co 4 lata i głupcy decydują, kto "rządzi" tymczasowo. A to "rządzenie" sprowadza się jedynie do decydowania, jak zagospodarować dług publiczny. Dług publiczny. Dług.
Po pierwsze,
Nie umiem opisać jak wkurwia taka korwinowa krytyka demokracji. Nigdy, w żadnym państwie w historii nie było lepszego systemu rządzenia, który byłby bardziej przyjazny dla zwykłego obywatela i który gwarantowałby większe swobody obywatelskie.

Przy całej mojej pogardzie dla PiSu, to nie zamieniłbym obecnego ustroju na żaden, nawet jeżeli miałoby to trwale usunąć ich od władzy, bo wiem że PiS w końcu przestanie rządzić (jeżeli dalej będziemy mieli demokrację), a żaden inny system nie zapewnia bezkrwawego i pokojowego przekazania władzy i ostatecznie prowadzi do kompletnej degeneracji i korupcji na skalę niebotyczną w prawdziwie demokratycznym kraju.

Po drugie,
Jeżeli uważasz, że "rządzenie" sprowadza jedynie do decydowania jak zagospodarować dług publiczny. Dług publiczny. Dług - to zerknij na poniższe dane:

• Dochody budżetu państwa wyniosły ponad 380 mld zł i były wyższe od zaplanowanych w ustawie budżetowej o 6,8 proc. Natomiast wydatki (390,5 mld zł) były niższe od planowanych o 1,7 proc.
  • Deficyt budżetu państwa wyniósł 10,4 mld zł. Oznacza to, że był on niższy o ponad 31 mld zł (blisko 75 proc.) w stosunku do nieprzekraczalnego limitu ustalonego w budżecie na 2018 r.
Źródło: https://www.gov.pl/web/finanse/rzad-przyjal-sprawozdanie-z-wykonania-budzetu-panstwa-za-2018-r

97,34% wydatków budżetu Państwa w 2018 roku pochodziło z naszych podatków.
2,66% wydatków to ten twój dług publiczny. dług.

Sugeruję, żebyś w ten weekend został w domu i nie szedł do urny wyborczej ;)

---

Sorry, za tą żółć. Ulało mi się, przez to że mam świadomość jak zwierzę idące na rzeź, że przez najbliższe kilka lat dalej będą nami rządzić Ci sami debile, którzy kompromitują ten kraj przez ostatnie 4 lata...

• Popieram
Reactions: Simplex