Polityczne pierdololo

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
@Krusty mnie tez znasz? :D

@Srebrny_Lis jak nie przychodze tzn ze nie mam nic do dodania, czyli sie z grubsza zgadzam. I powtarzalem to juz n razy: nie ma sensu rzebym wrzucal tu nic o pis; tu jest tyle zabetonowanego antypisu, ze niczego wartosciowego nie przegapia. Nie musze ich w tym wyreczac. :)

A w temacie: ciezkie jest zycie szeryfa :)

Last edited:
  • Popieram
Reactions: SzczwanyGapa

mmgl

Badass
Śmiechłem z tego tłumaczenia.
Kapitol z kartonu.

Serio przeczytaj raz jeszcze co napisałeś i jak to tłumaczysz bo nie wiem czy Twoje słowa można brać na poważnie.
Niech zlikwidują ochronę bo prezydenta bo przecież "ludzie mogą być aż tak jebnięci" by go próbować zaatakować, a jak już ktoś to zrobi to niech nie reagują "żeby nie eskalować akcji".

Powinieneś pracować w bezpieczeństwie z takimi przemyśleniami

Last edited:

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019

biomedic

Stały bywalec
Śmiechłem z tego tłumaczenia.
Kapitol z kartonu.

Serio przeczytaj raz jeszcze co napisałeś i jak to tłumaczysz bo nie wiem czy Twoje słowa można brać na poważnie.
Niech zlikwidują ochronę bo prezydenta bo przecież "ludzie mogą być aż tak jebnięci" by go próbować zaatakować, a jak już ktoś to zrobi to niech nie reagują "żeby nie eskalować akcji".

Jest jeszcze coś takiego jak rutyna
Tutaj w tym przypadku jest to dosyć mocno możliwe
Najwięcej błędów wypadków właśnie jest przez rutynę

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
Dzięki.

Nie no pewnie, zdecydowanie bardziej wiarygodny jest spisek służb żeby uwalić pomarańczowego. Specjalnie dali się wedrzeć ludziom do Kapitolu (cholera wie komu, może by naprawdę ktoś otworzył ogień w emocjach? No i przypominam, że kilka osób zginęło tego dnia, taki szczególik).

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
@Srebrny_Lis aaaaaa..., i jeszcze 1: nie siedze na forum 24/7 ani nie jestem stalkerem Lempart, bo wrzucilem cos na nast dzien. Wow! 1 dzien w internetach to naprawde sporo. Jak chcialem wrzucic wrzutke o Kapitolu, a bylo to jakos ~2h po tym jak w necie pojawilo sie info to w temacie bylo juz kilka wrzutek. Na chusteczke mam wrzucac n-ta, nie wnoszaca nic nowego? No i jesli ponoc ja zyje polityka to ci co wrzucili przede mna to juz chyba wpadli w nalog? ;)
Czesto tu jest tak, ze ktos wrzuca jakis tekst a propo jakiejs tam decyzji, takich a nie innych, milosciwie nam rzadzacych ;) okraszajac to wymownym kurwy/skurwiele/skurwysyny itd, itp. Przychodzi w trimiga 2, 3, 4 i w ten sam ton, towarzystwo wzajemnej adoracji sie powieksza, moderacja nic nie robi, poziom mniej wiecej meneli spod budki z piwem. W takich imprezach tez nie uczestnicze ani nie zglaszam adminowi nawet jak po czesci bym sie zgadzal z zarzutem. Nie ma sensu babrac sie w kupie. Dajmy sie chlopakom wykrzyczec. Niech sobie ulza i ich dzien stanie sie lepszy. Jest opcja, ze nast dnia juz troche mniej rozemocjonowani beda :)
Ostatnim takim byla chyba niesamowita radosc jaka wzbudzily hasla "jebac pis"/"wypierdalac" - matko z corka, 2 prymitywne odzywki, a radosci bylo hohoho, co niemiara przez pare dni. Niektorzy sobie nawet w sygnaturki wkleili. Zloto. Moderacja milczy; oczywiscie jakby spytac kazdego to wiadomo w ciemno, ze kazdy jest ostoja netykiety, taktu i wzorowych manier i mozna z nim kulturalnie na kazdy temat, no i #hejtstop jeszcze
Ogolnie to troszke mi szkoda ludzi, ktorzy doszli do takiego momentu, ze traktuja polityke az tak powaznie, ze nie potrafia rozmawiac o niej bez emocji. Jak juz widze na fb fotki znajomych z politycznymi nakladkami to moge obstawiac w ciemno, ze za 3, 2, 1 zacznie sie emocjonalny wysryw. I niewazne ileby racjonalnych argumentow podac w oparciu o staty czy dane to szansa na dialog z takim pacjentem zmierza juz w tym momencie na leb, na szyje do zera. Jak ktos wrzuca cos politycznego od czasu do czasu i nie pluje przy tym jadem to luz. Jak widze wypluwane z szybkoscia ckmu emocjonalne wysrywy to pyk i idzie blokowanko. Nie po to wchodze na fejsa, zeby sluchac stekania frustratow. Nie zamierzam sie dolowac. No i mocno smutne jest tez jak ktos zamiast rozmawiac w temacie jest juz tak rozemocjonowany, ze jedyna sensowna opcja tu i teraz dla takiej osoby wydaje sie byc pojscie w osobiste wycieczki.
Jesli chodzi o temat Trumpa to klapki na oczach powoduja, ze niektore osoby pewnych rzeczy nie sa w stanie wychwycic, no bo w sumie wg nich oczywista oczywistoscia jest, ze skoro nie podoba sie komus decyzja korpo to z automatu implikuje: "Andrzej Trump - moj prezydent" :D Trump lover, hehe. W czarno-bialym swiecie my vs oni nie moze byc przeciez nic pomiedzy.
O, nawet sie fajny tekst o antysymetrystach (to zupelnie inna sytuacja byc ;) pojawil akurat dzis:

Last edited:

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Już nie wisi.

A nas Niemcy znowu ograbili.
Kupiona przez Orlen Grupa Polska Press od 2016 r. szykowała się do sprzedaży. Niemieckiemu właścicielowi oddała 221 mln zł i do zewnętrznej firmy wyprowadziła nieruchomości. Po przejęciu gazet Orlen będzie musiał płacić Niemcom za wynajem redakcji.

Quiet

Mieszkaniec forum
A nas Niemcy znowu ograbili.
Kupiona przez Orlen Grupa Polska Press od 2016 r. szykowała się do sprzedaży. Niemieckiemu właścicielowi oddała 221 mln zł i do zewnętrznej firmy wyprowadziła nieruchomości. Po przejęciu gazet Orlen będzie musiał płacić Niemcom za wynajem redakcji.
Chyba nie sugerujesz, że prezes Obajtek nie wiedział co kupuje? Poza tym przynajmniej jest dowód, że to nie była żadna Polska Press tylko Polen Pressgruppe i przejęcie było kwestią polskiej racji stanu!

Varamir

Prezes
Tak btw, czy temat mandatów bez możliwości odmowy przyjęcia na miejscu został już omówiony? Bo nie jestem na bieżąco z tym tematem.

Przyznam się do czegoś - odkąd mam prawa wyborcze, zwykle oddawałem głos nieważny dopisując swojego kandydata. Swoją drogą, byłby to niezły przekrój moich książkowo/filmowo/muzyczno/growych fascynacji w funkcji czasu :) Nie śledzę publikatorów, wiadomości, etc, ostatni raz był jak Brunner przesłuchiwał szewca Kozojeda w TV (interpretacja moja).

Ale mimo nie śledzenia dociera do mnie tyle syfu że poważnie zastanawiam się nad oddaniem głosu przeciwko rządowi w najbliższych wyborach. I nie chodzi mi o aborcję czy kwestie LBGTQ i dalszych literek w tym jakże szybko wydłużającym się skrócie, bo te mnie - heteroseksualnego samca - nie dotyczą i nie obchodzą.

Chodzi mi o pozostałe kwestie, te które wpływają na życie wszystkich. Bo tu mam dość silne deja vu. Jakbym jeszcze raz przeżywał dzieciństwo w czasach komuny. I tak sobie mi się to podoba.

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
Tak btw, czy temat mandatów bez możliwości odmowy przyjęcia na miejscu został już omówiony? Bo nie jestem na bieżąco z tym tematem.
ja troche pogrzebalem i wyglada to tak:
-na dzien dzisiejszy jak policjant wlepia ci mandat to masz mozliwosc odmowy. Policja sporzadza wtedy wniosek do sadu, wysyla, sad w oparciu o przeslany stuff bawi sie w parpierki, pitu-pitu generyczna rozprawe i wydaje wyrok. Ciebie nie ma na tej rozprawie, nie jestes zaproszony, 90% takich wyrokow jest takich, ze masz placic: mandat + koszty sprawy. Dostajesz info i od tej decyzji mozesz sie dalej odwolywac i w ew. kolejnych imprezach w sadzie juz bierzesz udzial.
-idea ma byc ponoc taka, zeby odciazyc sady i zamiast zajmowac sie oczywistymi oczywistosciami przerzucic ciezar papierkologii na oskarzonego. Jak mu sie chce bawic to niech sie bawi.
-na 1 rzut oka wydaje sie ok, bo 90:10. No te 10% osob bedzie pokrzywdzone w stosunku do sytuacji obecnej, bo bedzie musialo sie bawic same w papierki
-co w tym jest zlego wg onetow/gw itp, itd? Jest 1 rzecz, ktora im sie nie podoba: mandaty rozdawane na protestach (szczegolnie tych najbardziej medialnych i najwiekszych, czyli warszawskich), bo jak chyba nietrudno sie domyslic z tej narracji, ich wiekszosc byla rozpatrywana na korzysc obdarowanego mandatem. Wladza knebluje, itd, itp.

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
Mogę poprosić o źródło statystyk (te 9:1)?
a to jest info, ktore wrzucili w wiadomosciach pare dni temu. Uznalem, ze skoro przez kolejne dni nie przeczytalem na gw, ani nie posluchalem w onet rano oburzonego opozycjonisty, ze to dane z dupy i znowu klamia to sa w miare ok. No i w tych artykulach "przeciw" nowym mandatom tez zaden tego tematu nie tykal. Jak masz jakies zrodlo dokladnych to wrzuc.

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Swego czasu było info ze np przy odmowie przyjęcia mandatu za brak maseczki dostawało się karę administracyjną. RPO z nimi walczy i wygrywa, ale najpierw tę karę trzeba zapłacić. Jakieś takie cyrki były.

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
Jeszcze prokuratorzy nielubiący Ziobry jadą na zadupia. Troche model chiński. Czyli możecie się bogacic (no przy Morawieckim to trudno będzie) ale bez mieszania się w sprawy publiczne bo ujebiemy!

• Popieram
Reactions: Estevez

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
w momencie kiedy policja i prokuratura są tak bezczelnie sterowane politycznie, to znoszenie z nich konieczności udowadniania winy to juz jakas paranoja.
Mandat za przekroczenie predkosci jest polityczny, tiaaaa. No nie wiedzialem, ze tyle sie ich juz ogolem sypie z dupy, ze za ich pomoca rezim zaknebluje spoleczenstwo. Jakies staty masz w tej kwestii? Moga byc od Lustitia czy inszych wolnych sadow.

plus branie tvp jako zrodlo czegokolwiek innego niz materiałów do memów, to też szanowanie rozmowcow :D
no tak, zapomnialem ze tvpis z definicji klamie we wszystkim. To moze wrzuc nam info z jakiegokolwiek zrodla, ktore jest wg ciebie wiarygodne, o tych statach. Bedziesz mial niebywala satysfakcje jak to dowiodles oczywistej oczywistosci.

tolman

Badass
Ja tam nie krytykuję tych danych, jestem w stanie uwierzyć, że sądy w ramach zemsty za więcej roboty z duperelami robią +1 do decyzji milicji (sprawdzić czy nie strajk kobiet). Ot tak ciekawy byłem skąd takie fajne liczby wziąć.

harry_keogh

Badass
ja troche pogrzebalem i wyglada to tak:
-na dzien dzisiejszy jak policjant wlepia ci mandat to masz mozliwosc odmowy. Policja sporzadza wtedy wniosek do sadu, wysyla, sad w oparciu o przeslany stuff bawi sie w parpierki, pitu-pitu generyczna rozprawe i wydaje wyrok. Ciebie nie ma na tej rozprawie, nie jestes zaproszony, 90% takich wyrokow jest takich, ze masz placic: mandat + koszty sprawy. Dostajesz info i od tej decyzji mozesz sie dalej odwolywac i w ew. kolejnych imprezach w sadzie juz bierzesz udzial.
-idea ma byc ponoc taka, zeby odciazyc sady i zamiast zajmowac sie oczywistymi oczywistosciami przerzucic ciezar papierkologii na oskarzonego. Jak mu sie chce bawic to niech sie bawi.
-na 1 rzut oka wydaje sie ok, bo 90:10. No te 10% osob bedzie pokrzywdzone w stosunku do sytuacji obecnej, bo bedzie musialo sie bawic same w papierki
-co w tym jest zlego wg onetow/gw itp, itd? Jest 1 rzecz, ktora im sie nie podoba: mandaty rozdawane na protestach (szczegolnie tych najbardziej medialnych i najwiekszych, czyli warszawskich), bo jak chyba nietrudno sie domyslic z tej narracji, ich wiekszosc byla rozpatrywana na korzysc obdarowanego mandatem. Wladza knebluje, itd, itp.
Ło matko, ale temat strywializowałeś, aż ciśnie się na usta 'klasyczny dziki, troll jak nic'.

Teraz mówisz: odmawiam przyjęcia mandatu.
Po nowemu: masz napisać odwołanie do sądu i przedstawić wszystkie dowody na swoją korzyść.
Znika domniemanie niewinności, gdzie w postępowaniu karnym to państwo ma ci winę udowodnić. Teraz ty masz udowadniać niewinność.

Uzasadnienie rządowe to ściema, bez pokrycia w rzeczywistości.

Łap przystępnie napisaną analizę prawnika (karnisty).

Last edited:

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
uwielbiam dyskursy o prawie, ktorego nie ma. Chyba mi sie nudzilo, ze dalem sie w to wciagnac :D

@hesus: swietnie sie z toba "rozmawia". Nie bede brnal dalej, bo biorac pod uwage sile twoich argumentow to w tym wypadku nie ma to sensu. Slepa uliczka.
@tolman: no wlasnie jak dla mnie staty, ktore podalem sa jak najbardziej prawdopodobne. Inaczej bym ich nie wrzucal. Zakladajac, ze wiekszosc mandatow to przekroczenie predkosci, zle parkowanie, itp, itd to raczej sa to standardowe, proste rzeczy, co do ktorych przez lata policja wyrobila sobie procedury jak je udowodnic w sadzie i ktore przechodza przez sad niejako automatycznie (co nie zwalnia sadow z tracenia czasu na biurokracje). Z 2giej strony mamy stolice, tzw spontaniczne protesty i sypiace sie tam hurtowo mandaty. Mamy tez instrukcje co robic w razie zatrzymania czy dostania mandatu. Mamy w koncu bezplatna pomoc prawna dla takich osob. I obstawiam, ze wiekszosc takowych jest umarzana, bo stolica to raczej bastionem pisu nie jest. No i tyle. Jak ktos ma te poprawne dane, najlepiej z gusu ;) to niech wrzuca. Sam jestem ciekawy, czy bedzie tak jak przypuszczam, czy wrecz odwrotnie. Na razie nawet okopress przyznaje:
"Z kolei w sądzie nakazano w całości rozpoznać każdą sprawę, która wynika z odwołania od mandatu. Obecnie w znakomitej większości takich spraw zapada wyrok nakazowy, który doręczany jest temu, kto popełnił wykroczenie i może na spokojnie przemyśleć czy zgadza się z tą decyzją sądu."
wiec obstawiam, ze te dane 9:1 wcale nie sa dalekie od rzeczywistych wartosci.

@harry_keogh:
czesc argumentow z dupy jak to u skrajnego medium, ale kilka argumentow jest ciekawych i widze po raz pierwszy. Najciekawszy chyba o przerzuceniu papierkologii na policje, co z 1 strony jest bez sensu, a z 2 w Niemczech dokladnie ta sama papierkologia jest wlasnie po stronie policji i tam to dziala. Poczekamy, zobaczymy. O ile zrobia... Jedynymi niezadowolonymi z nowego prawa beda IMO tacy co dostaja mandaty hurtowo i oczywiscie sa wg nich polityczne. Ja dostalem w zyciu kilka, wszystkie przyjalem, nawet jakbym dostal kolejny, wg mnie nieslusznie!, na pare stowek to tez bym zaplacil, bo szkoda by mi bylo czasu na kopanie sie z koniem a 1 na pare lat to pomijalny wydatek. No ale rozumiem idee sapania "odbieraja nam wolnosc" (po raz n-ty). Jak ktos uwaza, ze pis bedzie nieruszalny i Bialorus tuz, tuz, bo wszyscy sie beda ew. bali wyjsc na ulice, bo mandaty, no to, hmmmm..., to tylko jego subiektywna opinia.

Naars

Badass
  • Popieram
Reactions: Jay