Polityczne pierdololo

Quiet

Mieszkaniec forum
Macie tutaj wpis Orlińskiego o Trumpie, można go lubić lub nie ale faszystą chyba nie jest, i też mu się nie podoba co robią korpo, zresztą on o tym napisał całą książkę parę lat temu.
SKASOWALI TRUMPOWI KONTO, CZY TO NIE STRASZNE?
No jasne, że straszne. Straszyłem tym w książce, która wyszła trochę ponad siedem lat temu („Internet: Czas się bać”).

Wtedy mi mówiono, że nie ma takiego zagrożenia, bo przecież wolny rynek. Wtedy właśnie zwłaszcza prawica była zachwycona, że dziennikarze są już niepotrzebni, bo politycy przemawiają bezpośrednio do wyborców bezpośrednio przez Twittera czy Facebooka. A w ogóle Amazon pozwala każdemu stać się wydawcą, a Youtube gwiazdą telewizyjną, yadda yadda yadda.

Wiedziałem, że to się tak skończy. Kto chce zobaczyć historię ok. 10 lat moich ostrzeżeń, może sobie kliknąć w kategorię „PCP/IP” na blogu.

Z ostrzegania przeszedłem teraz do zrzędzenia „a nie mówiłem?” (o ileż to przyjemniejsze!). A co mam do zaproponowania?

Znów, to samo co 10 lat temu. Traktowania internetu jak „public utility” – wzięcie cyberkorpów za mordę i wymuszenia na nich regulacji przez społeczeństwo.

• Popieram
Reactions: Simplex

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
@Dziki Kaczor no inaczej sie tego momentami nie da sprowadzic, jesli czyta sie, ze Trump to potencjalny Hitler.
Tak, obejrzalem wczesniejsze wystapienie Trumpa. Gdyby nic sie nie wydarzylo to moglbym powiedziec "nihil novi" i w jego stylu, a za 2 dni nikt by go nie pamietal.
Jesli jakims cudem uwazasz, ze Trump naprawde mowiac to co mowil mial na mysli pojscie na Kapitol i zrobienie rewolucji i docelowo zostania panem i wladca na 2 kadencje to po kiego grzyba kiedy ci ludzie juz tam byli zamiast do nich dolaczyc to mowil zeby sie rozeszli?
Rozmyslil sie? Spewuenil? Wciaz jego wina? Czy to moze takie wygodne nalozenie klapek na oczy zeby sobie fajnie usprawiedliwic cenzure?
Ale pociagnijmy temat dalej; jesli teraz najbardziej wkurwione prawaki, widzac to co widza, w nastepnych dniach wjada gdzies na grubo do jakichs budynkow rzadowych (a FBI juz o tym przebakuje) to bedzie wina Trumpa, czy tych big korpo, ktore ta puszke Pandory otworzyly?

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
@Dziki Kaczor no inaczej sie tego momentami nie da sprowadzic, jesli czyta sie, ze Trump to potencjalny Hitler.
Ten Hitler to była odpowiedź na czyjeś bajania na temat przyszłości. Nie wiem czemu wziąłeś to dosłownie.

Tak jego wina. Polityk, szczególnie na takim stanowisku musi być dyplomatą i 15x się zastanowić jakie konsekwencje może mieć jego wypowiedź. On zapewne nie miał na myśli dosłownie pójścia na Kapitol, ale co on miał na myśli jest mało istotne. Ważne jest co powiedział i w jakim momencie. Istotne jest to, że dał swoimi wypowiedziami pole do insynuacji dla chorych umysłów. Których jak widać nie brakuje.

Ale pociagnijmy temat dalej; jesli teraz najbardziej wkurwione prawaki, widzac to co widza, w nastepnych dniach wjada gdzies na grubo do jakichs budynkow rzadowych (a FBI juz o tym przebakuje) to bedzie wina Trumpa, czy tych big korpo, ktore ta puszke Pandory otworzyly?
Puszkę otworzył pomarańczowy podważając wyniki wyborów pomimo braku jakichkolwiek dowodów. Powtarzając to na każdym etapie utwierdzał swój beton i go nakręcał. To jest cały temat. Możesz szukać dalej winnych gdzie indziej, ale to nikt inny jak Trump nie umie się pogodzić z porażką i wprowadza tę kretyńską narrację.

Zupełnie jakbym widział nasze poletko. Wygrał PiS, czy ktoś mówił o sfałszowanych wyborach? Widziałem kilka pytań tego typu. A co było jak wygrywało PO? "Oszustwo, zdrada" itd grzane przez cała kadencję. Bez znaków zapytania, to była prawda objawiona tak jak zamach w Smoleńsku.

No tak nie można.

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Jednym z haseł trumpowców jest "Stop the steal" - czyli nawołuje do powstrzymania "kradzieży" wyborów. Czyli Trump wygrał, trzeba działać ("stop") aby pozostałp prezydentem.
Czy Trump kiedykolwiek się od tego hasła odciął, czy wręcz przeciwnie?

Flimbox

Stały bywalec

O to jest wolność.

Całe to równouprawnienie promują wielkie korpo a chodzi poprostu o taniego pracownika z Bangladeszu i o to aby biali się z tym pogodzili bo zawsze w histori do nich strzelali i robili niewolników :)

Dojdzie w USA do rewolucji i biali się zbuntują wyciągając swoje M16 z szaf.

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

mmgl

Badass
  • Popieram
Reactions: dziki

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Dobrze, że jego poglądy ewoluowały ;)

powinni, tak samo jak cale bydlo, ktore w wakacje palilo, demolowalo, strzelalo i kradlo. Tak samo uwazam, ze kodersi, strajkersi, czy co tam bedzie w przyszlosci bedzie sie chcialo wtarabanic na Wiejska jak menel na impreze w remizie to powinno byc szybko i sprawnie spacyfikowane zanim im ten pomysl przez glowe przejdzie.
Parafrazując:
Tak samo uwazam, ze gdy tłuszcza Trumpa beda sie chcieli wtarabanic na Kapitol jak menel na impreze w remizie to powinno byc szybko i sprawnie spacyfikowane zanim im ten pomysl przez glowe przejdzie.

Nie bardzo rozumiem z czym tutaj dyskutujesz.
ze ludzie maja prawo wyjsc na ulice i nie mozesz od nich wymagac zeby byli "polite" i nikt nie mowil, ze to maja byc "peaceful protests". No i wyszli :)
To już nie jest bydło i menele o których tak często wspominałeś? :D (zrobiłem kwerendę)

• Popieram
Reactions: Estevez

mmgl

Badass
Ja tam mam nadzieje że jak @Simplex będzie obchodził regulamin FB (co popularyzuje w innym temacie) by tylko pograć na OQ2 to wyjebią mu konto w kosmos. Bo wiecie........ regulamin. A jak wiadomo jak ktoś nie przestrzega regulaminu to w kosmos. Trzymam kciuki

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
Za to Angela broni Trumpa bardziej niż niektórzy na forum 😂 Jak żyć.

Przecież do tego się odnoszę. Po co mi to wklejasz?

Nie bardzo rozumiem z czym tutaj dyskutujesz.
ze ludzie maja prawo wyjsc na ulice i nie mozesz od nich wymagac zeby byli "polite" i nikt nie mowil, ze to maja byc "peaceful protests". No i wyszli :)
No właśnie, na ulicę, a nie do budynków rządowych. Jak zwykle wynajdujesz coś co Ci pasuje pod tezę i wyciągasz spłaszczony wniosek.

Wyjście na ulicę z powodu nierówności ORAZ wtargnięcie do kapitolu na podstawie fałszywych oskarżeń o sfałszowanie wyborów.

Dla Ciebie te sytuacje są tożsame jak rozumiem?

• Popieram

Estevez

Mieszkaniec forum
XBL
llukhash
Do naszych kolegow tak bohatersko broniacych Trumpa: President Trump acknowledged that he bears some blame for the Capitol riot last week during a conversation with House Republican Leader Kevin McCarthy, a source familiar told Fox News.

• Popieram
Reactions: Dziki Kaczor

Don Simon

Badass
Potrafię sobie wyobrazić sytuację, gdy korpo nie tylko wspierają kampanie dobrego dla nich polityka, ale wycinaja tego, który jest zły.

Trump urósł na Twitterze i kreowaniu się na człowieka z ludu mówiącego wprost bez udziału mediów.

Mogę sobie wyobrazić sytuację, ze właściciele platform społecznościowych (a i np crowdfundingowych) beda wycinac niewygodne im treści nie tylko delikatnie (podsumowując je w feedach - niby "obiektywnie"), ale wprost uniemożliwiając działania.

Z jednej strony mogą to robić bo prywatne, z drugiej powinni to robić żeby wycinac ISIS i rasizm, a z trzeciej stronie nie ma żadnej kontroli czy nie przekraczają rubikonu i nie grabia do siebie.

Telekomy dzielono jak za bardzo urosły, może to trzeba zrobić z innymi korpo.

a co by było gdyby była jedna firma, która przez zbyt duży koszt wejścia miała monopol na instalowanie telefonu, teleportu albo lot na Marsa?
I jeden polityk mógł lecieć robić kampanię na Marsie albo dostawać faksy, a drugi nie?

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
@Dziki Kaczor chyba rozumiem, masz na mysli cos w stylu, ze twoje robienie bydla jest lepsze od mojego?

@Simplex ja bydla nie popieram w zadnej formie takze przepraszam jesli odniosles takie bledne wrazenie. Nie mialem takich intencji :) W mysl politycznej poprawnosci, jesli chodzi o postulaty strajku to nie moge byc ani za ani przeciw, bo przeciez "nie moje cialo, nie moja sprawa" ;)

Estevez

Mieszkaniec forum
XBL
llukhash
Potrafię sobie wyobrazić sytuację, gdy korpo nie tylko wspierają kampanie dobrego dla nich polityka, ale wycinaja tego, który jest zły.

Trump urósł na Twitterze i kreowaniu się na człowieka z ludu mówiącego wprost bez udziału mediów.

Mogę sobie wyobrazić sytuację, ze właściciele platform społecznościowych (a i np crowdfundingowych) beda wycinac niewygodne im treści nie tylko delikatnie (podsumowując je w feedach - niby "obiektywnie"), ale wprost uniemożliwiając działania.

Z jednej strony mogą to robić bo prywatne, z drugiej powinni to robić żeby wycinac ISIS i rasizm, a z trzeciej stronie nie ma żadnej kontroli czy nie przekraczają rubikonu i nie grabia do siebie.

a co by było gdyby była jedna firma, która przez zbyt duży koszt wejścia miała monopol na instalowanie telefonu, teleportu albo lot na Marsa?
I jeden polityk mógł lecieć robić kampanię na Marsie albo dostawać faksy, a drugi nie?
Ale przeciez Trump moze sobie urzadzac 10 konferencji prasowych kazdego dnia i zaden Twitter ani Fejsbuk mu tego nie zabroni. Wrecz przeciwnie, bedzie na zywo pokazywane na Foksie i One America News. To ze on sobie akurat upatrzyl Twittera to znaczy, ze ten Twitter musi teraz do konca zycia Trumpa zgadzac sie na wszystkie jego banialuki jakie zechce wrzucac, nawet nawolujace do przemocy?

• Popieram
Reactions: MsbS

szczqcz

Mieszkaniec forum

Wrzucałem jakiś czas temu propozycję KE w sprawie regulacji BigTech.

Tu jest część poświęcona usługom (bo jest jeszcze Digital Markets Act). Pełny dokument do ściągnięcia.

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ja tam mam nadzieje że jak @Simplex będzie obchodził regulamin FB (co popularyzuje w innym temacie) by tylko pograć na OQ2 to wyjebią mu konto w kosmos. Bo wiecie........ regulamin. A jak wiadomo jak ktoś nie przestrzega regulaminu to w kosmos. Trzymam kciuki
Cieszę się, że zrozumiałeś że zabanowanie Trumpa za nieprzestrzeganie regulaminu było słuszne

• Popieram

Estevez

Mieszkaniec forum
XBL
llukhash
Do naszych kolegow tak bohatersko broniacych Trumpa: President Trump acknowledged that he bears some blame for the Capitol riot last week during a conversation with House Republican Leader Kevin McCarthy, a source familiar told Fox News.
Ale dzisiaj juz Donald oficjalnie zaprzeczyl, ze ponosi jakakolwiek odpowiedzialnosc za przemoc. Dodal za to, ze wlasnie proby blokowania go przez Demokratow i BigTech moga doprowadzic do przemocy. Czyli wiadomo kto winny.
“Lawyers have been recommending a deescalation of rhetoric, not just for the good of the country, but also to reduce the risk of legal jeopardy,” one source familiar with the discussions said.

• Popieram
Reactions: Jay

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
A wyobrazcie sobie jakby zamiast Trumpa był Bernie a szturm na Kapitol robiła antifa i BLM. Ależ by go dziki i mmgl bronili ;)
no i jak tu byc powaznym w tym watku? To o czym piszesz to jest kompletne sci-fi. Nie wiem ile bym musial wypic zeby to sobie wyobrazic :D Zejdzmy na ziemie i spojrzmy na to racjonalnie: bylby to "fiery but mostly peaceful" protest :)

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
A wyobrazcie sobie jakby zamiast Trumpa był Bernie a szturm na Kapitol robiła antifa i BLM. Ależ by go dziki i mmgl bronili ;)
Oni by sie pakowali i lecieli do Stanow walczyc za wolnosc "wasza y nasza"...
Obydwie strony są podobne, dziki i spmplex, różnią się tylko strona barykady. Nie potrafa zachować obiektywizmu totalnie. Simplex jakso nie spamował podczas strajku kobiet że łamane jest de facto prawo i wiele podobnych, dzikiego też nie ma jakoś gdy PiS robi idiotyzm za idiotyzmem plus łamie prawo.

mmgl

Badass
A gdzie ja w jakikolwiek sposób pochwalam bądź usprawiedliwiam ten "szturm". To było bezsensowne, niepotrzebne.
Piętnuje przede wszystkim odpowiedź jaką urządziły korpo.
Kibicuję teraz by za to dostały w EU po dupie, by u nas nie mogły odpowiadać tym samym.

Krusty

Mieszkaniec forum
XBL
KrustyPL
Steam
Krusty84
Oni by sie pakowali i lecieli do Stanow walczyc za wolnosc "wasza y nasza"...
Obydwie strony są podobne, dziki i spmplex, różnią się tylko strona barykady. Nie potrafa zachować obiektywizmu totalnie. Simplex jakso nie spamował podczas strajku kobiet że łamane jest de facto prawo i wiele podobnych, dzikiego też nie ma jakoś gdy PiS robi idiotyzm za idiotyzmem plus łamie prawo.
Sorry znam Simplexa, że tak powiem wirtualnie szmat czasu i wysadzanie go do tego samego worka jest niesmaczne. Podręcznikowy symetryzm.

• Popieram
Reactions: meatbag and Estevez

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
Ja też "znam" i widzę kiedy i z czym przychodzi Dziki i co pomija, podobnie robi Simplex. Sorry, mówię jak jest :)

PS
W sumie cie nie kojarzę bo rzadko piszesz, ale jakoś ten dysonans to pewno dlatego że masz zbliżone poglądy do Simplexa, a odmienne od Dzikiego? No to bardzo proste. Powiedz mi czy się mylę z poglądami :)
Moje to kombinat sobie wyobraz ich obydwu, tak to możliwe i może stąd to widzę :)

Last edited: