Polityczne pierdololo

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
Tak w ogóle socjaliści jakos podświadomie kojarzą mi się z osobami nieporadnymi. Bo jak osoba przedsiębiorca może chcieć mieć dyktat nad sobą, nie mylić z przestrzeganiem praw niezbędnych do funkcjonowania społeczeństw, co oczywiste chyba, ale może i nie :)

mmgl

Badass
@hesus
Ponadnarodowe korpo porównywać z np. apteką czy cukiernią?
Cóż...

To jak porównanie oceanu do kałuży. To woda i to woda.
ok, to przy jakiej skali zasady się zmieniają?
Podrzucam wycinek z wiki, sprawdź czy do cukierni tez się to odnosi jeśli ją porównujesz...

Korporacje międzynarodowe korzystają z uprzywilejowanej pozycji mogąc przenosić swoje zakłady tam, gdzie znajdują tanią siłę roboczą, niskie podatki lub możliwości uzyskania innej przewagi konkurencyjnej. Mogą wpływać na proces tworzenia prawa, osoby i instytucje. Z jednej strony są w stanie oferować dobra i usługi po konkurencyjnych cenach, a z drugiej, gdy konkurencji już nie ma, mogą stosować praktyki monopolistyczne. Przez operacje finansowe na rynkach całego świata mogą powodować kryzysy gospodarcze, walutowe, handlowe na skalę globalną. Korporacje międzynarodowe stać na zatrudnienie najlepiej wykwalifikowanych fachowców od public relations, aby kreować swój pozytywny wizerunek w oczach konsumentów. Poprzez wywieranie wpływu na media masowe i przy ich pomocy, kreują nowe potrzeby, modele konsumpcji, styl życia, a nawet zachowania społeczne i preferencje polityczne.

• Popieram
Reactions: SzczwanyGapa

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
@hesus
Ponadnarodowe korpo porównywać z np. apteką czy cukiernią?
Cóż...

To jak porównanie oceanu do kałuży. To woda i to woda.
ok, to przy jakiej skali zasady się zmieniają?
Podrzucam wycinek z wiki, sprawdź czy do cukierni tez się to odnosi jeśli ją porównujesz...

Korporacje międzynarodowe korzystają z uprzywilejowanej pozycji mogąc przenosić swoje zakłady tam, gdzie znajdują tanią siłę roboczą, niskie podatki lub możliwości uzyskania innej przewagi konkurencyjnej. Mogą wpływać na proces tworzenia prawa, osoby i instytucje. Z jednej strony są w stanie oferować dobra i usługi po konkurencyjnych cenach, a z drugiej, gdy konkurencji już nie ma, mogą stosować praktyki monopolistyczne. Przez operacje finansowe na rynkach całego świata mogą powodować kryzysy gospodarcze, walutowe, handlowe na skalę globalną. Korporacje międzynarodowe stać na zatrudnienie najlepiej wykwalifikowanych fachowców od public relations, aby kreować swój pozytywny wizerunek w oczach konsumentów. Poprzez wywieranie wpływu na media masowe i przy ich pomocy, kreują nowe potrzeby, modele konsumpcji, styl życia, a nawet zachowania społeczne i preferencje polityczne.
No fajnie, a kto te korporacje utemperuje? Państwa? Po pierwsz, to socjalizm, albo wręcz komunizm. Po drugie, państwa to najgorsi bandyci że wszystkich, spytajcie Turbo ;)

• Popieram
Reactions: Estevez

Estevez

Mieszkaniec forum
XBL
llukhash
Zabrali ludziom stronke/aplikacje i teraz nie maja sie jak umawiac jak sie uzbroic zeby zaatakowac jakis budynek, jak przemycic bron przez posterunki, jak komus przypierdolic, jak podlozyc bombe - no koniec wolnosci po prostu...
Rozumiem, ze przez telefon tego nie moga ustalic czy np. przez email?

• Popieram
Reactions: Naars

SzczwanyGapa

Prezes
PSN
p_kwiatek
XBL
szczwanygapa
Steam
szczwanygapa
A propos blm to normalni ludzie dostrzegli tam zabójstwo człowieka w wyniku nadużycie kompetencji policji. Rasiści dostrzegli tam zabójstwo CZARNEGO człowieka
Jeszcze inni dostrzegli tam sytuację, którą nie powinno się oceniać pochopnie, bo nigdy nic nie wiadomo. Nie wszyscy są tak bezmyślni jak Rzecznik Praw Obywatelskich.
Później okazało się, że w wyniku umarł naćpany pod korek kryminalista z niewesołą kartoteką (przykładanie broni do brzucha ciężarnej dyskwalifikuje kogokolwiek IMO).

A co do zbanowania Trumpa gdzie się da:
- Śledziłem go na Twitterze. Nie to żebym śledził jego wpisy z wypiekami na twarzy, ale pojawiały się one na moim timeline. Pisał o sfałszowaniu wyborów i zamieszczał/udostępniał informacje na temat nieprawidłowości, a w chwili szturmu na Kapitol widziałem jego wpis o spokoju, rozejściu się do domów.
Nie widziałem jego wpisów spomiędzy, bo może wtedy spałem albo byłem zajęty codziennością. Może zachęcał do szturmu, może popierał protesty pod Kapitolem. Ale ciekawym jest, że tego dnia [szturmu - przyp. red.] miało być odczytanie listy nieprawidłowości wyborczych w każdym stanie, a "terroryści" zostali wpuszczeni do budynku bez większych przeszkód. Cała sytuacja jest dla mnie mocno podejrzana.
- Po banie przeniósł się na Parler, który momentalnie: został usunięty ze sklepów Google i Appstore, a Amazon ich wyjebał ze swoich serwerów.
- Teraz chcą mu zrobić impeachment (za kilka dni przestanie być prezydentem), który pozbawi go prezydenckiej emerytury (so much demagogia) i ochrony Secret Service. Jeśli tak się stanie, to znajdzie się ktoś, kto go odstrzeli i te wszystkie chuje, które do tego nawoływał będą mieć jego krew na rękach.
- jeszcze niedawno był ból dupy o usunięcie piosenki z radia, ale teraz to spoko, c'nie? :v

Estevez

Mieszkaniec forum
XBL
llukhash
Gdybym zorganizowal wiec, na ktory przyszloby 70 tys. ludzi i bym im powiedzial, ze maja isc pod wskazany adress "and show strength" i ci ludzie by tam poszli i zaczeliby sie wbijac do tego domu i zgineloby przy tym 6 osob no to chyba bym tutaj juz nie siedzial i nie pisal zadnych tekstow... bez wzgledu na to, ze w trakcie wbijania bym napisal na Twitterze, idzcie jednak do domu (ale ciagle kocham Was)...

• Popieram
Reactions: Naars

SzczwanyGapa

Prezes
PSN
p_kwiatek
XBL
szczwanygapa
Steam
szczwanygapa
Ktoś tu przytargał jako porównanie do nawoływania obrony kościołów przez Kaczyńskiego.
Strajkujący niszczyli elewacje kościołów i policja nie reagowała.
Oburz w sieci,
Kaczyński nawołuje do obrony,
<obrona dzieje się>
<dupy pękają, bo ktoś zareagował>

Krusty

Mieszkaniec forum
XBL
KrustyPL
Steam
Krusty84
A propos blm to normalni ludzie dostrzegli tam zabójstwo człowieka w wyniku nadużycie kompetencji policji. Rasiści dostrzegli tam zabójstwo CZARNEGO człowieka
Jeszcze inni dostrzegli tam sytuację, którą nie powinno się oceniać pochopnie, bo nigdy nic nie wiadomo. Nie wszyscy są tak bezmyślni jak Rzecznik Praw Obywatelskich.
Później okazało się, że w wyniku umarł naćpany pod korek kryminalista z niewesołą kartoteką (przykładanie broni do brzucha ciężarnej dyskwalifikuje kogokolwiek IMO).

A co do zbanowania Trumpa gdzie się da:
- Śledziłem go na Twitterze. Nie to żebym śledził jego wpisy z wypiekami na twarzy, ale pojawiały się one na moim timeline. Pisał o sfałszowaniu wyborów i zamieszczał/udostępniał informacje na temat nieprawidłowości, a w chwili szturmu na Kapitol widziałem jego wpis o spokoju, rozejściu się do domów.
Nie widziałem jego wpisów spomiędzy, bo może wtedy spałem albo byłem zajęty codziennością. Może zachęcał do szturmu, może popierał protesty pod Kapitolem. Ale ciekawym jest, że tego dnia [szturmu - przyp. red.] miało być odczytanie listy nieprawidłowości wyborczych w każdym stanie, a "terroryści" zostali wpuszczeni do budynku bez większych przeszkód. Cała sytuacja jest dla mnie mocno podejrzana.
- Po banie przeniósł się na Parler, który momentalnie: został usunięty ze sklepów Google i Appstore, a Amazon ich wyjebał ze swoich serwerów.
- Teraz chcą mu zrobić impeachment (za kilka dni przestanie być prezydentem), który pozbawi go prezydenckiej emerytury (so much demagogia) i ochrony Secret Service. Jeśli tak się stanie, to znajdzie się ktoś, kto go odstrzeli i te wszystkie chuje, które do tego nawoływał będą mieć jego krew na rękach.
- jeszcze niedawno był ból dupy o usunięcie piosenki z radia, ale teraz to spoko, c'nie? :v

....

Czasami jest mi żal, że nie mam czasu na to forum bo lubiłem większość tu udzielających się ale z drugiej strony jak czytam takie posty to naprawdę jest mi żal bardziej pozytywnej opinii o niektórych.

l0l0

Stały bywalec
PSN
kelomac
Lol, Rudy i reszta drużyny pierścienia Trumpa ze swoimi świadkami i dowodami przegrali prawie każdą sprawę w sądach ale wszyscy tak się bali ich listy nieprawidłowości, że wpuścili tłum do budynku, żeby prawda nie wyszła na jaw. To nie jest nawet podejrzane, to jawny skandal! #maga #Trump2020

Last edited:
  • Popieram
Reactions: UncleDrew

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
@Dziki Kaczor: ok, to gdzie jest granica kto z moznowladnych, kiedy i za co powinien dostawac bana na takim twitterze np. No juz ustaliles, ze taki Putin to ma koda iddqd (god mode w doomie) i moze wszystko :D Czy np taki laureat pokojowej Nagrody Nobla mowiacy dajcie mi milion chipkow, a beda sami z okien skakac to juz jest poziom bana, czy to jeszcze nic nie znaczy i luz, blues? Czy wulgarne darcie japy, zeby wbijac na Wiejska, a w koncu ruszenie dupy, zwolanie hipkow i staranie sie tam wbic jak nasza Marta kochana to juz czy jeszcze nie? :)

@hesus: czyli rozumiem, ze od dzis nie bedziesz juz mial nic do "klazul sumienia"? ;)

Prywatne korpo prywatnym korpo, problem w tym, ze staly sie monopolistami na rynku informacji. Kto ma informacje ten ma wladze. Jesli jakis polityk tam nie jest to nie istnieje. Nikt nie bedzie specjalnie wlazil na n serwisow zeby czytac to samo jesli jest 1 miejsce to rule 'em all.
Padly juz posrednio ruskie trolle i Cambridge Analitycs; czym sie rozni taka manipulacja od tej, ktora serwuja nam te wszechwiedzace korpo? Jak by Trump z nimi zyl w pieknej komitywie i hajs by sie zgadzal to by palca na niego nie podniosly. A tak to rzna glupa jak nasze szczepionkowe gwiazdy: chujowe warunki pracy w Chinach? Nic o tym nie wiem :D
Merkel niezbyt zadowolona z bana, Grupie wyszechradzkiej blokneli na chwile strone, bo smieli wspomniec o sytuacji. Z pewnoscia sa tez nazistami i maja zapedy na zostanie Hitlerem. Profilaktycznie pyk, zeby nie podskakiwali. Wszechpolska od morza do morza, tym to pachnie. Lepiej banowac poki nie urosnie. :D Merkel nie blokneli tylko temu, ze by sie zle kojarzylo, bo laska z Niemiec ;)
Wracajac jeszcze do ogromnej wladzy tychze korpo i bieda porownan z drukarzem to jest to z grubsza porownanie z dupy. Kampanie polityczne sa prowadzone dzieki tym korpo na wielka skale i moga ew. byc zamkniete ot tak z godziny na godzine to nie jest kwestia "pojde se gdzie indziej". I nie tyczy sie to tylko social mediow, ale chocby bankow, procesorow platniczych, linii lotniczych, itd, itp:

Last edited:
  • Popieram

randydisher

Mieszkaniec forum
Merkel niezbyt zadowolona z bana
Ja rozumiem obawy o wolność słowa etc. Ale naprawdę ciężko mi się zdobyć na chociażby szczyptę sympatii do Trumpa. Facet przejebał wybory o 7 mln głosów(!!!), przejebał w Arizonie i Georgii (gdzie od kilkudziesięciu lat władzę sprawują Republikanie), w kluczowych Swing States również bezapelacyjnie przegrał, wszystkie sądy (które w większości są obsadzone przez republikańskich sędziów) również odrzuciły jego wszystkie pozwy o nieprawidłowości w głosowaniu, a od 2 miesięcy kręci imbę na twitterze o "największym oszustwie wyborczym w historii", wzywa vice prezydenta do złamania prawa i zablokowania wyboru nowego prezydenta i organizując marsz na Kapitol.

Jest to zwykły psychopata, który dzięki swoim bredniom publikowanym na twitterze zbudował sobie armię wyznawców w ciągu ostatnich 4 lat.

• Popieram
Reactions: Estevez and meatbag

hesus

Badass
@hesus: czyli rozumiem, ze od dzis nie bedziesz juz mial nic do "klazul sumienia"? ;)
Źle rozumiesz. Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to wiedziałbyś, że ani trochę nie popieram szeryfowania zukerberga. Wot przy okazji wytykam 'konsekwencje' w rozumowaniu prawaków, bo mnie to bawi. Ale wiadomo, prawaki zawsze znajdują warunki brzegowe usprawiedliwiające robienie K$^% z logiki.

• Popieram
Reactions: Ekiera and meatbag

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
@hesus aaaaa..., czyli sam wrzuciles temat "klauzul sumienia" zeby sie posmiac z wypaczonego stekania prawakow, ale emotki na koncu mojego wpisu nie zauwazyles. No, moze nast razem.
Aaaaa..., tylko mi nie pisz nast razem o jakichs symetryzmach kiedy ja przez wiekszosc czasu smieje sie z wypaczonych, skrajnych lewakow :)

szczqcz

Mieszkaniec forum
Ja rozumiem obawy o wolność słowa etc. Ale naprawdę ciężko mi się zdobyć na chociażby szczyptę sympatii do Trumpa.
Wolność słowa musi być niezależna od tej szczypty sympatii.
Ja przykładowo uważam Spurek za zdrowo szurniętą, ale nie mam specjalnego problemu z faktem, że wypisuje swoje bzdury.
A ISIS i jebnięci imamowie? Ich też wpuściłbyś na Twittera i Facebooka, mimo braku sympatii?

• Popieram
Reactions: meatbag

mmgl

Badass
@randydisher

No i? Polecę Stanowskim

Na filmach, aby wejść do Kapitolu, to trzeba mieć dobry plan, tajny rozkład tuneli, helikopter bojowy, gaz trujący, kontener broni, wyszkolenie wojskowe i syna prezydenta jako zakładnika. Okazało się, że wystarczy futro, rogi i lekceważenie krzyku ciecia, że tu nie wolno włazić.
Dla mnie to nieprawdopodobne że gość przebrany za Chewbackę wraz z kolegami wchodzi jak do siebie. Kapitol z kartonu.

• Popieram

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
@szczqcz teoretycznie granica sa sady. Trump moze isc z nimi do sadu. Pytanie ile to bedzie trwalo, jak wycenic ew. roszczenia, jak jakis polityk spoza USA nie zgadzajacy sie z decyzja amerykanskiego korpo mial isc z nimi na wojne sadowa ciagnaca sie latami, itd, itp. No, w ciekawych czasach zyjemy :)
Ogolnie nie interesuje mnie np ban dla Putina. On i bez twittera wygra wszystko, nawet Wielka Pardubicka w cuglach :D
Ale w krajach gdzie powiedzmy podzialy sa dosc ostre i przebiegaja mniej wiecej 50/50 i wycinanie przez korpo 1 strony z dnia na dzien to jest co najmniej etycznie dwuznaczne i mi zwyczajnie brzydko pachnie. I nie ma dla mnie znaczenia czy to zwariowany republikanin, czy w przyszlosci bedzie to zwariowany demokrata.

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
@Dziki Kaczor: ok, to gdzie jest granica kto z moznowladnych, kiedy i za co powinien dostawac bana na takim twitterze np. No juz ustaliles, ze taki Putin to ma koda iddqd (god mode w doomie) i moze wszystko :D Czy np taki laureat pokojowej Nagrody Nobla mowiacy dajcie mi milion chipkow, a beda sami z okien skakac to juz jest poziom bana, czy to jeszcze nic nie znaczy i luz, blues? Czy wulgarne darcie japy, zeby wbijac na Wiejska, a w koncu ruszenie dupy, zwolanie hipkow i staranie sie tam wbic jak nasza Marta kochana to juz czy jeszcze nie? :)
Nie chce mi się gadać, gdzie sprowadzamy pewne rzeczy do absurdu. Wygodna metoda.

Na Twitterze mogą sobie blokować kogo chcą i za co chcą. Nie ma takich granic, być może warto to uregulować jakoś prawnie, skoro świat się zmienia i media społecznościowe zaczynają odgrywać tak dużą rolą. Natomiast odbiję piłeczkę, gdzie jest granica wygadywanych głupot?

A coś z tych przykładów które podajesz pociągnęło za sobą realne działania? Czy jednak tylko pomarańczowy efektywnie zmobilizował swoje bojówki?

SzczwanyGapa

Prezes
PSN
p_kwiatek
XBL
szczwanygapa
Steam
szczwanygapa
Lol, do tej pory nikt bo nie odstrzelił, to na pewno to się stanie jak władzę straci 😆 paskudne demokraty!
Trudno odstrzelić kogoś kogo ochrania Secret Service 24/7.

Czasami jest mi żal, że nie mam czasu na to forum bo lubiłem większość tu udzielających się ale z drugiej strony jak czytam takie posty to naprawdę jest mi żal bardziej pozytywnej opinii o niektórych.
O nie! Ktoś w internecie zmienił zdanie o mnie. Mam się przejąć, czy coś?
Mam usunąć konto, czy poczekać na bana, żebyś nie musiał czytać głupot i czegoś z czymś się nie zgadzasz?

Nie podoba mi się glanowanie Trumpa. Czuję się jakbym oglądał kamienowanie.
Jeśli można coś takiego zrobić jednemu, będzie można zrobić kolejnemu i następnemu.

Jak pisał Martin Niemöller:
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Przyszli po Trumpa, przyjdą po "faszystów" (którymi są wszyscy którzy próbują myśleć inaczej), po symetrystów, matematyków (2 + 2 = 5 suko!) i polonistów (wytykanie błędów to rasizm). Aż wszyscy będą myśleć w jedyny słuszny sposób. ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD!

Wiem, że to wszystko na wyrost, że nic nie jest czarno-białe. Ale właśnie tworzy się niebezpieczny precedens. Hydra faszyzmu podnosi swój łeb.

• Popieram
Reactions: Danio and Don Simon