Polityczne pierdololo

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
i co to znaczy "namawianie zwolenników do marszy na symbole państwa"? W sensie, ze kazal im zablokowac Kapitol?
No właśnie, nie można zapominać o wcześniejszych wypowiedziach, które tak naprawdę spowodowały, że ludzie w ogóle pod ten Kapitol pojechali.

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
No a uważasz, że nie powinni trafić do więzienia? No dla mnie to jest oczywiste. Wtargnęli bezprawnie na teren rządowego budynku. Po główce mają ich głaskać, żeby za chwilę jeszcze więcej cymbałów chciało się gdzieś wedrzeć skoro karą byłaby np. tylko jakaś grzywna? WTF
powinni, tak samo jak cale bydlo, ktore w wakacje palilo, demolowalo, strzelalo i kradlo. Tak samo uwazam, ze kodersi, strajkersi, czy co tam bedzie w przyszlosci bedzie sie chcialo wtarabanic na Wiejska jak menel na impreze w remizie to powinno byc szybko i sprawnie spacyfikowane zanim im ten pomysl przez glowe przejdzie. W sumie te barierki i tabuny policji to w tym kontekscie spoko, bo inaczej juz tez by u nas byl taki cyrk i lamenty, ze nieudaczniki najwazniejszego budynku nie potrafia ogarnac.Tez tak uwazasz, czy to sa "3 rozne sprawy"? :)

Jezus maria dziki, czy Ty w tym momencie złośliwie trolujesz żeby mnie zdenerwować czy prowadzisz ze mną normalną dyskusję? Chyba jest oczywiste, że nie chodziło mi o dosłowne "ale". Tutaj tym "ale" jest wypowiedziane zdanie, że ukradziono im wybory. Podkręca w nich poczucie krzywdy. Część usłyszy to zdanie o rozejściu się i powrocie do domów, a część usłyszy, że została okradziona.
Spokojnie, nie zamierzam cie wkurzac :) ja nie widze sprzecznosci w tym zeby uslyszec te 2 rzeczy naraz. Nie wpadlbym na to, ze skoro powiedzial o ukradzionych wyborach, bo taka ma narracje (jak kazdy poprzedni przegryw mniej lub bardziej) to to jest manipulacja i oznacza tak naprawde "nie idzcie do domow tylko robcie dalej burde". Twitter chyba to dokladnie uslyszal i pewnie temu mu konto zamkneli :)

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
Tak samo uwazam, ze kodersi, strajkersi, czy co tam bedzie w przyszlosci bedzie sie chcialo wtarabanic na Wiejska jak menel na impreze w remizie to powinno byc szybko i sprawnie spacyfikowane zanim im ten pomysl przez glowe przejdzie. W sumie te barierki i tabuny policji to w tym kontekscie spoko, bo inaczej juz tez by u nas byl taki cyrk i lamenty, ze nieudaczniki najwazniejszego budynku nie potrafia ogarnac.Tez tak uwazasz, czy to sa "3 rozne sprawy"? :)
Przede wszystkim nie wiem czemu od razu włączasz tryb obronny i przywołujesz nasze piekiełko jak rozmawiamy o USA. Czy ja gdzieś chociaż napomknąłem o Polsce w tym kontekście?

powinni, tak samo jak cale bydlo, ktore w wakacje palilo, demolowalo, strzelalo i kradlo.
Officials have arrested more than 14,000 people across 49 cities nationwide since May 27, according to a Washington Post tally of data provided by police departments and included in media reports. Thousands were arrested for low-level offenses, including curfew violations and failure to disperse.

Naprawdę nie wiem po co próbujesz przerzucać winę/uwagę na inne problemy niż te o których rozmawiamy teraz.

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
Przede wszystkim nie wiem czemu od razu włączasz tryb obronny i przywołujesz nasze piekiełko jak rozmawiamy o USA. Czy ja gdzieś chociaż napomknąłem o Polsce w tym kontekście?
dyskutujemy luzno. Odpowiedzialem ci na pytanie. Napisalem swoja opinie. Spytalem o twoja. Zaden tryb obronny.

A w temacie; ta nasza Marta to jak juz powie to juz powie :)

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
dyskutujemy luzno. Odpowiedzialem ci na pytanie. Napisalem swoja opinie. Spytalem o twoja. Zaden tryb obronny.
No to oczywiście uważam, że tak samo powinno być w Polsce :) Jeżeli ktoś bezprawnie wchodzi na teren rządowych instytucji, to bezwzględnie więzienie. Tylko analogicznie do sytuacji w USA, to nie kodersi by forsowali Wiejską, tylko 500plusy :p
Mogę się założyć, że jeżeli PiS nie wygra jakąś wyraźną przewagą, to znowu wróci narracja o fałszerstwach "totalnych".

• Popieram
Reactions: dziki

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
Arnold z tymi flagami z tylu i we wdzianku kojarzy mi sie ideolo z Falloutem 1/2. Gram wlasnie w Wasteland 3 :)
A wracajac do tematow biezacych. Co tu tak cicho? Kurz po oblezeniu Kapitolu juz zdarzyl opasc? ;)
Puszczajac wodze wyobrazni: czyzby to poczatek 1984 Orwella? Czy moze poczatek rzadow wielkich korpo? Albo 1 i 2?
Kiedys o tym czy ktos zrobil cos nie tak decydowaly sady. Wyglada na to, ze nasze wielkie, dobre korpo stawiaja sie w roli prokuratora i sedziego, na obronce nie ma tu miejsca, i decyduja co kto moze i dlaczego. Perma ban dla Trumpa - no ok, mozna dyskutowac czy zasluzony. Mi sie nie chce. Ale to by bylo za malo, wiec usuniemy tez apke na P, na ktora rzucili sie ci, ktorym ban nie byl w smak; google, apple, amazon. I to wszystko firmy z kraju, w ktorym ponoc kazdy moze mowic to co chce wg 2 poprawki czy ktorejs tam :D
Mysmy sie tu w EU bali ACTA, ktory dojrzewal przez iles tam miesiecy i dojrzec nie zdarzyl, bo sie ludzie zdarzyli wkurwic do tego czasu i zmobilizowac a tu prosze mamy korpoACTA wjezdzajace na salony z dnia na dzien.
Szalenie ciekawy jest w zwiazku z powyzszym dekret Trumpa: skoro wy drodzy fb, twittery i inne social korpokupy jestescie tak zajebisci w decydowaniu o tym co jest ok a co nie to w takim razie od dzis bedziecie ponosic odpowiedzialnosc za to co wasi uzytkownicy beda tam wrzucac. Szach, mat?
Biore popcorn i czekam na dalszy rozwoj wypadkow :)
W kazdym razie bedzie wesolo. Pierwsze stekania samych zainteresowanych gwarantuja, ze nudy nie bedzie: "President Donald Trump’s executive order targeting social media threatens to restrict free speech, Twitter and Facebook say" :D

szczqcz

Mieszkaniec forum
I to wszystko firmy z kraju, w ktorym ponoc kazdy moze mowic to co chce wg 2 poprawki czy ktorejs tam :D
Według pierwszej, która mówi że Rząd nie ma prawa ograniczać, cenzurować wolności wypowiedzi, nic nie mówi o tym co wolno korpo.
No, dzisiaj skamlał jeden koleżka Trumpa, że już nie mają sposobu komunikacji. Wypowiadał się w FoxNews.

Jeszcze 10 dni.

A co do bana. Bardzo mnie cieszy. Mniej ekspozycji tego syfu to jakże potrzebne dobre wiadomości w tych popierdolonych czasach.

maxplastic

Mieszkaniec forum
"kiedyś o tym, czy ktoś zrobił coś nie tak, decydował sąd", a tymczasem u nas chcą wprowadzić nowinkę, która zakazuje odmowy przyjęcia mandatu i w związku z tym zrzuca na obywatela obowiązek udowodnienia swojej niewinności - gdy oczywiście mamy domniemanie tejże i powinno być zupełnie odwrotnie. Na pewno w tym momencie ten pomysł nie jest związany z protestami i tym, że sądy w wielu przypadkach puszczają ludzi wolno. Oczywiście po zmianie też może tak być, ale jakaś kasa już zejdzie z konta, a i tak trzeba się bujać. A najlepsze w tym, że rządzący uważają, że wiedzą lepiej od obywatela, który często "kieruje się emocjami" w danym momencie itd. Możecie sobie znaleźć konkretny cytat.

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
No, dzisiaj skamlał jeden koleżka Trumpa, że już nie mają sposobu komunikacji. Wypowiadał się w FoxNews.u
Nosz co za klamczuch! Moze mu kartke i dlugopis zostawic? Swego czasu idealne do komunikacji. :D
Z tym FoxNews to moze byc ciekawe, uwielbiam czytac o coraz to nowych pomyslach tych jedynych i slusznych wolnosciowcow:

@maxplastic chca, a wprowadzili to 2 rozne sprawy. Juz o nie takich perelkach sie slyszalo co to mialy byc a nie byly. Takze bede sie martwil jesli rzeczywiscie bedzie jak piszesz.

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
Umówmy się, twitter to nie banda idiotow. Mogą więc przypuszczac że ban dla Trumpa bardziej podgrzeje jego zwolenników. Mimo wszystko twitter postawił się na miejscu wyższym niż mu przysługuje, nie jest sądem. Wpis sam w sobie nie łamał regulaminu, taka interpretacja to ewentualnie organ do tego konstytuowwny, nie korpo istniejące dla zysku

• Popieram
Reactions: SzczwanyGapa

Naars

Badass
Co Wy z tym sądem o Twittera?

Zostawiając z boku kwestię słuszności bana dla Trumpa - Twitter to prywatny portal od prywatnej firmy, o ile wiem nic się za niego nie płaci, nie podpina się do niego gier, programów, filmów itd, więc w razie bana nic nie tracisz, a więc mają prawo banować kogo chcą według swojego regulaminu i jego interpretacji.

To, że politycy dziś Twittera używają jako bodaj głównego narzędzia komunikacji to ich decyzja, na której, jak widać, mogą się czasem przejechać... ale to nie jest rządowy portal komunikacyjny.

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
@Naars smieszy mnie ta argumentacja o prywaciarzach i zamiatanie calej sprawy pod dywanik: "prosze sie rozejsc, to nie jest zadna cenzura", to tylko autonomiczna decyzja prywatnych korpo. Sek w tym, ze te prywatne korpo staly sie molochami monopolistami na rynku informacji, a ten kto ja ma, ma tez wladze i za tym idzie tez odpowiedzialnosc.
Z grubsza (nie znaczy, ze zgadzam sie w 100% dla zainteresowanych) tak to wyglada:
Jesli tego typu dzialania to nie cenzura to ja jednak jestem foliarzem, bo bede uwazal, ze to wlasnie kreowanie jedynej, slusznej prawdy i nie ma tu miejsca na jakikolwiek glos, ktory by ja podwazal.

mmgl

Badass
Chcecie dyktować prywatnym korporacjom jak mają żyć? Przecież to SOCJALIZM! :D
Te korporacje będą za chwilę Tobie dyktować jak masz żyć. W zasadzie już to robią.
Trzeba być albo ślepym albo naiwnym by tego nie widzieć.

Ale, ale, przecież Ty za chwilę będziesz musiał się podzielić swoim życiem by trochę się powygłupiać z VR.
I jeszcze za to zapłacisz.

• Popieram
Reactions: SzczwanyGapa

Naars

Badass
@dziki Ale ja nie twierdzę, że Social Media są w pełni obiektywne i nie wpływają na wyświetlane treści. Przede wszystkim zamykają ludzi w bańkach informacyjnych. Ja bardzo gardzę SM, wszystkimi, uważam, że robią znacznie, znacznie więcej złego niż dobrego.

Tyle tylko, że to, że politycy tak się uzależnili od komunikacji z wyborcami poprzez SM, to jest słabość światowych rządów . Właśnie przez wzgląd na różne zastrzeżenia i brak bezpośredniej kontroli nad SM każde państwo powinno używać własnych kanałów komunikacji. Telewizje nie umarły, portale rządowe nie umarły, to, że politycy chcą udawać spoko ziomeczków na Twitterku to ich sprawa, takie mogą być konsekwencje.

• Popieram
Reactions: dziki

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Po prostu trzeba je wywłaszczyć i znacjonalizować ;)

"Ktoś żartuje ze złodzieja i bandyty, który przystawiał pistolet do brzucha ciężarnej kobiecie, a kilka lat później umarł z powodu narkotycznego zatrucia. - *REAL SHIT!*🤬 Sypią się bany za memy. Santo subito."
O to już wiem skąd dziki wziął Santo Subito.
Czyli to już oficjalnie ustalone że przyczyną śmierci George'a Floyda było 'narkotyczne zatrucie'? Mam nadzieję że Derek Chauvin jest na wolności i właśnie wydaje wysokie odszkodowanie jakie dostał za fałszywe oskarżenie go o morderstwo.

Napisanie o Floydzie jedynie "złodziej i bandyta, który przystawiał pistolet do brzucha ciężarnej kobiecie, a kilka lat później umarł z powodu narkotycznego zatrucia" to faktycznie *REAL SHIT*. Dosłownie, prawdziwe gówno.
To tak samo prymitywna propaganda i próba manipulacji jak robienie z niego świętego.

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nic nie zrozumiałeś. To Facebook, Google, Twitter, Apple są Goebbelsami.

Przyznaje Nagrodę Brązowego Goebbelsa za najlepszy nekrolog/wspomnienie zmarłego - "złodziej i bandyta, który przystawiał pistolet do brzucha ciężarnej kobiecie, a kilka lat później umarł z powodu narkotycznego zatrucia. - *REAL SHIT!*🤬"

Wiadomo czemu brązowego ;)

• Popieram
Reactions: Barts and Estevez

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
To tak samo prymitywna propaganda i próba manipulacji jak robienie z niego świętego.
Tak, NZG tez ma swoje tezy do przekazania. Nie ma obiektywnych. Jesli dopierdala sie do minusow to nie bedzie wspominac o plusach. Inteligentna osoba, nie zamknieta w bankach informacyjnych, czerpiaca info z roznych zrodel wyrobi sobie swoja opinie a nie bedzie slepo powtarzac co inni chca zeby powtarzala. Tyczy sie to zarowno Floyda, cenzury jak i calej reszty.

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Inteligentna osoba nie napisze o Floydzie wyłącznie "złodziej i bandyta, który przystawiał pistolet do brzucha ciężarnej kobiecie, a kilka lat później umarł z powodu narkotycznego zatrucia" tak samo jak nie napisze o nim wyłącznie w samych superlatywach.

I nadal nie dowiedziałem się czy to że Floyd "kilka lat później umarł z powodu narkotycznego zatrucia" to prawda, czy "teza do przekazania" :D

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Chujowa teza, bo przez prymitywne i łatwe do zidentyfikowania zmanipulowanie polegające na podaniu fałszywej/niepełnej przyczyny śmierci kompletnie pomija faktyczną przyczynę "imprezy BLM" - ona nie wynikła z tego jakim wspaniałym świętym człowiekiem był Floyd, tylko z tego w jaki sposób został zamordowany, niezależnie do tego kim był. Bo nawet "złodziej i bandyta, który przystawiał pistolet do brzucha ciężarnej kobiecie" nie zasługuje na taką smierć (choć nie zdziwiłbym się jeśli wg dzikiego zasługuje). I oczywiście pisząc "taką śmierć" nie mam tu na myśli tego kłamliwego wysrywu że "kilka lat później umarł z powodu narkotycznego zatrucia", tylko to co się faktycznie wydarzyło.

"George Floyd umarł z powodu narkotycznego zatrucia" - za to naprawdę nalezy się Brązowy Goebbels, a nawet dwa. Mam nadzieje ze ktoś to przetłumaczy na angielski i pokaże adwokatowi Chauvina, widzę spore szanse na uniewinnienie.

Last edited:

dziki

Prezes
PSN
fajnalowiec
Steam
fajnalowiec
@Simplex heh, nie rozumiesz. Jest sporo miejsca pomiedzy santo subito + zabojstwo rasistowskie a kryminalista + przedawkowal. Nie przychylam sie do zadnej z nich, bo wg mnie sa skrajne i przekoloryzowane. Jesli jednak np fb jasno staje za 1, jednoczesnie nie pozwalajac zbytnio wspominac o 2 to cos tu jest grubo nie halo. A sad pokaze de facto jak mamy to zdarzenie interpretowac, moge sie o sporo zalozyc, ze nie bedzie to zadna z tych skrajnych tez.

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ale przecież właśnie może. 😂

@Simplex heh, nie rozumiesz. Jest sporo miejsca pomiedzy santo subito + zabojstwo rasistowskie a kryminalista + przedawkowal. Nie przychylam sie do zadnej z nich, bo wg mnie sa skrajne i przekoloryzowane. Jesli jednak np fb jasno staje za 1, jednoczesnie nie pozwalajac zbytnio wspominac o 2 to cos tu jest grubo nie halo. A sad pokaze de facto jak mamy to zdarzenie interpretowac, moge sie o sporo zalozyc, ze nie bedzie to zadna z tych skrajnych tez.
Zalinkowales do kogoś kto twierdzi że George Floyd "umarł z powodu narkotycznego zatrucia", i nie skomentowaeś tego, więc domniemywałem że się z tym zgadzasz.

• Popieram
Reactions: Dziki Kaczor

mmgl

Badass
Nope. Zachowanie Twittera to dyskryminacja. Tak jak pani w warzywniaku nie może sobie uznać z czapy ze ci nie sprzeda brukselki, tak oni nie mogą banować (przynajmniej nie powinni) wg widzimisię

Spokojnie, jak Simplexa zbanują we wszystkich jego mediach , za to że w prywatnym chacie w czasie gierki z kolegą pożartują sobie niezgodnie z obecną poprawnością polityczną to może mu klapki spadną z oczu (jak wcześniej zdejmie hełm VR)

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nope. Zachowanie Twittera to dyskryminacja. Tak jak pani w warzywniaku nie może sobie uznać z czapy ze ci nie sprzeda brukselki, tak oni nie mogą banować (przynajmniej nie powinni) wg widzimisię

Spokojnie, jak Simplexa zbanują we wszystkich jego mediach , za to że w prywatnym chacie w czasie gierki z kolegą pożartują sobie niezgodnie z obecną poprawnością polityczną to może mu klapki spadną z oczu (jak wcześniej zdejmie hełm VR)
Jeśli Ciebie wcześniej zbanują, to jestem gotów się poświęcić.

Oczywiście sytuacja jaką powyżej napisałeś na pewno miała miejsce. Proszę o więcej szczegółów.

mmgl

Badass
@Simplex
Różnimy się tym że ja mam w dupie FB i jego zabawki VR, jego głównego serwisu używam sporadycznie, więc wyłączenie nawet dziś tego gówna nie zrobi mi różnicy. Martwi mnie jedynie ten system naczyń połączonych gdzie taki Trump dostał bana na np. Spotify bo coś bełkotał na Twitterku. Serio to jest cyrk i jeśli ktoś tego nie widzi to albo jest ślepy albo naiwny że jego ominie.

• Popieram
Reactions: Srebrny_Lis