Polecanki - Switch edition

Screwball

Prezes
PSN
skrubolski
SW
SW-1184-2264-3823
Zakupiłem jakiś czas temu Pianista: Legendary Virtuoso. I bardzo polecam. Gra muzyczna, oryginalnie wydana na mobilnioki (i dotykowe ekrany), w Switchu sterowana wyłącznie guzikami (4 albo 6).
Utwory to muzyka klasyczna (z Mozartem, Bachem. Beethovenem na czele), gramy zawsze na pianinie, nie ma żadnych linii wokalu czy basu. Formuła jest bardzo uproszczona - gramy albo serię 3 utworów wybieranych manualnie, albo 4 utwory z konkretnym 'challengem' (na długość combo, dokładność nutek albo wynik punktowy). Nie ma żadnych skilli ani power-upów, tylko naparzasz na tej jednej ścieżce w 4/6 guzików. W challengach odblokowujemy tylko 'skórki' do fortepianu, jest jeszcze ranking mode gdzie możemy zobaczyć, o ile lepsi od nas są Japończycy i Chińczycy

Ja jestem cieniasem w gry muzyczne, więc na początku kompletnie nie mogłem nadążyć i pierwszy challenge wymagał kilku podejść (dobijała mnie 'Wiosna' Vivaldiego). Ale po pewnym czasie przyszła zauważalna poprawa i wielka satysfakcja z obserwowania postępów. Nadal jestem słabiutki, ale jak się uda te 300 czy 400 nutek zagrać dobrze, to układ nagrody w mózgu przyjemnie łaskocze.

Jeśli ktoś nie ma alergii na muzykę klasyczną to niech koniecznie obczai.
A są jeszcze jakieś fajne muzycznioki na switcha? Gdzie jest Elite Beat Agents albo Rythm Heaven?

pozdr

• Popieram
Reactions: Sialala

Puchacz

Mieszkaniec forum
Ja gram teraz w Mario + Króliki. Gra podoba mi się średnio... ale z marszu ukończyłem pierwszy świat. Co mi nie pasuje? Właśnie króliki... I o ile walka z nimi jest ok (bo ich nie lubię) o tyle posiadanie ich w drużynie kompletnie mnie denerwuje. Nie czytam żadnych opisów więc nie wiem iloma później postaciami się steruje (teraz mogę grać 3) i czy odkrywamy nie-króliki (wydaje mi się że tak). Mam jednak na względzie że gra kosztowała 30+ zł na jakiejś promocji i w tej cenie jest nieźle. Jeżeli nie będę musiał sterować później królikami to będzie dużo lepiej.

Mexiss

Badass
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Mnie pokonał Boss-lodówka. Chyba źle dobrałem drużynę/skillupy, bo zawsze zostanie mi jeden-dwa miniony na koniec walki. Pewnie kiedyś wrócę, ale pewnie zaczynając świat od nowa.

Puchacz

Mieszkaniec forum
Niestety zawsze musi być w drużynie przynajmniej jeden królik :( minąłem bossa lodówkę ale jest zbyt monotonnie więc nie wiem ile jeszcze program. Do tego nabywa się nowe umiejętności i trzeba robić backtracking, żeby odkrywać skarby 🙈 Natomiast z doskoku jest to bardzo fajna gra, na promocji zdecydowanie warto.

Mexiss

Badass
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
The World Ends with You - Właśnie przypomnieliście mi, że nigdy nie skończyłem tej gry, a mam ja na NDS. Ciągnie mnie jeszcze do Chrono Triggera, którego też porzuciłem gdzieś w trakcie. Idę ładować konsolkę. :)
Oj, CT super partia. TWEWY zawsze chciałem ograć, ale jak miałem DSi to nie zdążyłem przed sprzedażą konsoli. Pamiętam, że gra mocno bazowała na mizianiu ekranu. Jak to załatwili na NS? Mozna grać w to komfortowo w trybie przenośnym?

Puchacz

Mieszkaniec forum
Ja się jednak całkiem dobrze bawię w Paper Mario. Grałem niewiele ale jednak klimat w stylu "mario na wesoło" jest mega. Na metacritics były zarzuty do nieciekawej walki, nie jest to może majstersztyk ale dla mnie jest ok. Minusem faktycznie jest to, że nie ma po co walczyć, bo nie ma tu expa.

Arcybibosz

Prezes
Ja się jednak całkiem dobrze bawię w Paper Mario. Grałem niewiele ale jednak klimat w stylu "mario na wesoło" jest mega. Na metacritics były zarzuty do nieciekawej walki, nie jest to może majstersztyk ale dla mnie jest ok. Minusem faktycznie jest to, że nie ma po co walczyć, bo nie ma tu expa.
Te gry zawsze są tak robione że pierwszy poziom jest wow i w ogóle czego oni nie wymyślili.

"mario na wesoło"
To jest jakiś Mario na poważnie ;d?

Hun19

Stały bywalec
Hej, są teraz przeceny na Residenty na switcha. Polecacie któregoś w szczególności? W sumie grałem tylko w siódemkę i lubię, jedynke i dwojke jako dzieciak oglądałem jak kuzyn gral

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tolman

Mieszkaniec forum
Nie pamiętam jak było na ps3 ale jakoś przeszedłem. Na ps4 podobno celownik lata jak szalony przez to że jest 60 fps. I czasem potrafi się sam z siebie się przesunąć:

Na ps3 port był w 30 fps i nie było problemów.