Polecanki - Switch edition

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Pomyslalem sobie, ze przyda sie taki temat, w ktorym beda gierki mniej znane, moze na przecenie, w ktore warto zagrac na Switchu. Wiadomo, ze na Switchu gra sie w Zelde, Mario, Pokemona itp itd, ale obecnie na ta konsole dostepne jest kilkaset gier wiekszych i mniejszych i nie wszystkie przebijaja sie do swiadomosci graczy. Proponuje wpisywac tutaj gry, ktore nie maja wlasnych watkow, bo sa np. za male albo za proste, ewentualnie nie sa warte swojej pelnej ceny, ale na wyprzedazy warto je rozwazyc. Ewentualnie gry idealne dla Switcha.
Zeby nie bylo, zaczne od moich malych odkryc jako swiezo upieczony posiadacz Switcha.

Ape Out - eshop only
Gra o byciu wkurwiona malpa. Dostepna takze na PC, ale wydaje mi sie, ze to Switch jest idealna platforma dla tej gry. Fantastyczna sciezka dzwiekowa, pogralem jedynie chwile i poczatek wydaje sie byc frustrujaco trudny, ale lubie takie wyzwania i bedzie grane.

Untitled Goose Game - eshop only
Gra o byciu wkurwiajaca gesia. Gra nie ma tytulu, ale w eshopie mozna ja znalezc jako Untitled Goose Game. Fantastyczny art style, ciekawe questy i wkurwianie NPCow, ktorzy rownie dobrze mogliby zamieszkac swiat Legend of Zelda albo Okami. Jesli grajac w te gry mieliscie ochote ktoremus z tych przemilych NPCow zrobic na zlosc, to ta gra to umozliwia. Nie jestem tylko pewien czy warte to pelnej ceny z eshopa, ale obecnie jest na wyprzedazy i wydaje mi sie ze to dobrze zainwestowane cebuliony. I nie, to nie jest gra w stylu Goat Simulator czy inne Butter Simulator.

Sayonara Wild Hearts - eshop only
Z tego co wiem, to jest tez dostepne na Apple Arcade i urzadzenia z IOS. Na Androida nie ma. Ale jest na Switcha i mimo ze pogralem dopiero chwile (zrobilem 3 plansze) to jestem zakochany w oprawie audiowizualnej tej gry. Z tego co czytalem, to jest to dosc krotki tytul, wiec moze niekoniecznie jest wart pelnej ceny i moze warto poczekac na jakas przecene (albo zagrac w ramach Apple Arcade jesli ktos ma mozliwosc), ale wydaje mi sie ze gra pasuje do tego tematu jak malo ktora.

Sega Ages: Virtua Racing - eshop only
No dobra, to nie jest tytul dla kazdego. To nie jest tytul przy ktorym mozna spedzic dlugie godziny. Ale ja mam ogromny sentyment do tego tytulu chocby ze wzgledu na to, ze to byla chyba pierwsza gra 3D z polygonami a nie wektorowo narysowanymi kreskami w jaka kiedykolwiek gralem. Automat z Virta Racing bodajze w Pobierowie w budzie z grami video byl dla mnie objawieniem i czyms, co powodowalo opad szczeki. Wersja na Switcha to wierne odtworzenie tego tytulu, ale z poprawionym wszystkim, co mozna bylo poprawic bez zabijania ducha pierwowzoru. Mamy zatem natywna rozdzielczosc (w trybie przenosnym 720p, w trybie TV 1080p), mamy 60 klatek na sekunde (oryginal dzialal w 30FPS), mamy wreszcie poprawiony draw distance. I mamy jedynie jedno auto do wyboru i trzy trasy. W zasadzie nic wiecej w tej grze nie ma. Ale jest doskonaly arkadowy model jazdy, ktory nic a nic sie nie zestarzal przez te ponad cwierc wieku (gra byla wydana w 1992 roku, w tym samym w ktorym na PC wydano Wolfenstein 3D) i mimo calej prostoty jest w tej grze cos, co powoduje ze zwyczajnie wciaga jak bagno.

Sega Ages: Out Run - eshop only
Out Runa przedstawiac nie trzeba. To jest wierna konwersja wersji z 3DSa, pozbawiona trybu 3D (ktory sprawdzal sie fantastycznie), ale za to umozliwiajaca granie na duzym ekranie (ewentualnie na nieco wiekszym ekranie w trybie handheld). Ponownie (jak w przypadku Virtua Racing) doskonaly model jazdy, ktory nic a nic sie nie zestarzal, no i kultowa wrecz sciezka dzwiekowa. Mnostwo opcji umozliwiajacych granie z odglosami z budy automatowej, filtry, punkty widzenia itp itd - to jest nie tyle reedycja oryginalnej gry z automatu, to jest symulator automatu z gra. I na Switchu w trybie handheld gra wyglada (mimo niezmienionej od 33 lat grafiki) pieknie.

Hyper Sentinel - eshop only
Gra z czasow C64. To znaczy nie do konca, ale zbudowana tak, jakby powstala w tamtych czasach. Side scroll shooter w ktorym strzelamy do milionow przeciwnikow. Jesli ktos kojarzy Uridium to wie jaki to typ gry. Retro podniesione do n-tej potegi, ale w tym konkretnym przypadku wszystko dziala tak, jak powinno. Wlacznie z poziomem trudnosci, ktory balansuje na granicy frustracji, ale za kazdym kolejnym podejsciem widze ze jestem coraz lepszy w tym lataniu i strzelaniu. Obecnie jakies grosze na eshopie i grzechem byloby nie zaopatrzyc sie w ten tytul, w oczekiwaniu na obnizke ceny Ikarugi ;)

• Popieram
Reactions: Usunięte konto 2

Simplex

Apostoł VR
Przeszedłem Ape Out na PC więc myślę, że idealna gra dla PC tym bardziej że jest w passie ;)

Ze swojej strony polecę Hollow Knight coś w rodzaju "soulsvanii". Gra jest długa i trudna, ma frustrujący początek od którego łatwo się odbić, ale warto się nie odbić :) Jest bardzo ładna, ma świetną muzykę i dzięki niej byłem gotowy na zagranie i przejście Bloodborne.

• Popieram
Reactions: scooby666

scooby666

Badass
Przeszedłem Ape Out na PC więc myślę, że idealna gra dla PC tym bardziej że jest w passie ;)

Ze swojej strony polecę Hollow Knight coś w rodzaju "soulsvanii". Gra jest długa i trudna, ma frustrujący początek od którego łatwo się odbić, ale warto się nie odbić :) Jest bardzo ładna, ma świetną muzykę i dzięki niej byłem gotowy na zagranie i przejście Bloodborne.
Potwierdzam to co mówi Simplex. Jakoś pięć pierwszych godzin bardzo meczylem Hollow Knighta. Potem jak już załapałem to następne 40h poszło w kilkanaście dni(87% ukończenia). Idealna gra na Switcha.

MsbS

Prezes
Ja polecam wszystkie gierki z serii Steamworld. Obie części Dig (pierwsza jest raczje krótka), Heist, a także Quest. Chociaż w Questa zacząłem dopiero dzisiaj, więc na rzetelną polecankę ciut za wcześnie.

Mexiss

I Am Robot
Post pewnie bez sensu, bo to jest „oczywista oczywistość”, ale... Dead Cells. Moja gra 2018. Nie lubię rogalików etc, ale ta gra siadła aż miło. Flow, grafika, muzyka, feeling broni - mistrzostwo totalne. Dla mnie 10/10. Bardzo dobrze chodzi na Switchu, świetnie gra się w tego typu grę „z doskoku” jak i na dłuższe posiedzenia. Pierwsze przejście to tylko tutorial :)

• Popieram
Reactions: tomee

MsbS

Prezes
Post pewnie bez sensu, bo to jest „oczywista oczywistość”, ale... Dead Cells. Moja gra 2018. Nie lubię rogalików etc, ale ta gra siadła aż miło. Flow, grafika, muzyka, feeling broni - mistrzostwo totalne. Dla mnie 10/10. Bardzo dobrze chodzi na Switchu, świetnie gra się w tego typu grę „z doskoku” jak i na dłuższe posiedzenia. Pierwsze przejście to tylko tutorial :)
Hm, mam na watch liście i akurat jest 20% promo.

SimonX

Badass
e swojej strony polecę Hollow Knight coś w rodzaju "soulsvanii".
To cos jak Shovel Knight?
Nie gralem w Shovel Knight. Na pewno HK nie jest "grą która mogla powstać na konsole 16 bitowe".
Ja polecam obie, świetne platformówki :)
Polecam też Rouge Legacy, sporo w to grałem na Vicie i Mark of the Ninja. Genralnie jak wszedłem eshop, to zaskoczyły mnie pozytywnie fajne ceny na promocjach i spora ilość tytułów, w które chętnie zagram.

Dodałem sobie jeszcze do wishlisty GRIS. Ponoć świetne, chętnie w to zagram na switchu.

• Popieram

Arcybibosz

Prezes
Jak ty wrzucasz gry sprzed 5-10-20 lat to miej do siebie pretensje ;d.

Ja polecałem i polecam klon Advance Wars - Wargroove. Jest też na PCty i konsole, ale nie ma co ukrywać że to Idealna gra na switcha.

Last edited:

Sialala

Ale mnie korci zeby wziac Okami HD na Switcha. Musze sobie powtarzac, ze:
1. nie mam czasu na tak dluga gre
2. gralem i skonczylem ta gre na PS2 i PS3, nadal mam ja na obie konsole

Ale to najlepsza Zelda-like gra w jaka kiedykolwiek gralem. Lepsza nawet niz Wind Waker :|
Must resist - ale jesli ktos jeszcze w to nie gral, to BARDZO polecam. Jest na przecenie ;)

Muzi

Prezes
A napisze ktoś informacyjnie jakie gry na Switcha poleca komuś, kto nie lubi japońskich dziwadeł i nie będzie na Switchu ogrywał multiplatform.

Lista pewnie będzie krótka? BotW tylko? :) które i tak ma jakies tam żelki, ale całościowo do przełknięcia

Mario Odyseja nie dla mnie, seria Lego nie dla mnie, Splatoon nie dla mnie, (japońskie) popierdólki nie dla mnie.

Indyki? Starsze gry jak RE4?

Muzi

Prezes
Ja to wiem, że tak jest :) muszę kiedyś usiąść i przejrzeć listę dostępnych gier i się definitywnie przekonać, że nie mam co tu szukać

ewentualnie indyki plus jakiś większy tytuł od Nintendo, który mnie nie odrzuca

Sialala

Dlaczego odrzucasz Splatoona? Sam nie zamierzam na razie kupowac tego na Switcha (nagralem sie w Splatoona na WiiU - wbilem tam grubo ponad 300 godzin), ale ciekaw jestem dlaczego z gory zakladasz ze to nie dla Ciebie?

A wracajac do pytania:
- Golf Story
- Snipperclips
- Mario + Rabbids: Kingdom Battle
- Virtua Racing

Reszta exclusive'ow to w zdecydowanej wiekszosci japonszczyzna albo srednie gry. Z drugiej strony do indykow Switch sie idealnie nadaje i o ile na laptopie/PS4 w wiekszosc z tych gier nie chce mi sie grac, o tyle na Switchu moge je rozwazyc - przyklad pierwszy z brzegu to Ape Out w ktorego na PC bym nie gral, a na Switchu ogralem demo na wszelkie mozliwe sposoby i czekam na obnizke ceny (kupilbym w pelnej cenie, ale ze wzgledu na irytujaco dlugie loadingi postanowilem poczekac).

• Popieram
Reactions: Muzi

SimonX

Badass
Dlaczego odrzucasz Splatoona? Sam nie zamierzam na razie kupowac tego na Switcha (nagralem sie w Splatoona na WiiU - wbilem tam grubo ponad 300 godzin), ale ciekaw jestem dlaczego z gory zakladasz ze to nie dla Ciebie?

A wracajac do pytania:
- Golf Story
- Snipperclips
- Mario + Rabbids: Kingdom Battle
- Virtua Racing

Reszta exclusive'ow to w zdecydowanej wiekszosci japonszczyzna albo srednie gry. Z drugiej strony do indykow Switch sie idealnie nadaje i o ile na laptopie/PS4 w wiekszosc z tych gier nie chce mi sie grac, o tyle na Switchu moge je rozwazyc - przyklad pierwszy z brzegu to Ape Out w ktorego na PC bym nie gral, a na Switchu ogralem demo na wszelkie mozliwe sposoby i czekam na obnizke ceny (kupilbym w pelnej cenie, ale ze wzgledu na irytujaco dlugie loadingi postanowilem poczekac).
Donkey Kong country (mój osobisty system seller konsolki) plus te indyki multiplatformowe zdecydowanie (imo) warto ograć na sprzęcie przenośnym

• Popieram
Reactions: Simplex

scooby666

Badass
Nowa Zelda jest rewelacyjna, dawno tak dobrze mi się nie grało. Niestety już bliżej końca niż dalej :(
Nie wiem o co chodzi z tymi Zeldami. Jakimś wybitnym fanem klasyków i stylizowanych na stare indykow nie jestem, a ta "nowa" Zelda pochłoneła mi już dwa wieczory i chcę więcej.
Karny kutas należy się tylko dla Nintendo za optymalizację. Trochę wstyd, żeby taka gra tak często gubila klatki.

Arcybibosz

Prezes
Z Zeldami chodzi o to że game loop jest rewelacyjny. Eksplorujesz, odkrywasz sekrety, zdobywasz nową umiejętność, przechodzisz dalej, rozwiązujesz zagadki. Ciągle masz poczucie progresu i że jesteś zajebiście mądry i błyskotliwy bo rozwiązałeś zagadkę/odkryłeś sekret. Dzisiaj gram w remake Resident Evil 2 i to jest ta sama gra w ciut innej oprawie ;).

• Popieram

Arcybibosz

Prezes
To że będą odrzewać kotlety jest dla mnie oczywiste, sam chciałbym w końcu zagrać w Wind Waker'a. A emulatory kolejnych konsol? Nie wiem czy potrzebuję emulatora Nintendo 64. Grafika 3D nie zestarzała się tak dobrze jak 2D.

MsbS

Prezes
Na Wii i WiiU było w sumie Virtual Console, ale na Switcha wyszło już trochę retro gier jako 'normalne' release'y cyfrowe. Zwłaszcza gry od Segi - te wszystkie Outruny czy Phantasy Star. Zamiast emulacji, bardziej obstawiam że zostawią Nintendo-starocie jako zachętę do kupienia Online (bo regularny przychód jest fajniejszy niż jednorazowa sprzedaż).

Sialala

Tetris 99 jest jak kokaina (to znaczy nie wiem czy dokladnie jak kokaina, bo tej nigdy nie probowalem, ale tak sobie wyobrazam cos, co mocno uzaleznia ;))
Switch Online jest wart swojej ceny chocby ze wzgledu na tego Tetrisa.
Udalo mi sie nawet kilka razy wejsc do pierwszej 10tki, a wczoraj na koniec bylem trzeci.