PlayStation 5

angh

Badass
PSN
angh
Ale te sytuacje to mogą się zdarzyć co najwyżej w Indykach... Wiem że to wróżenie z fusów (w drugą stronę to też działa) Ale ni cholery nie uwierzę że coś aaa bezie działa w 4k / 120. Ba.. Nie wierzę w prawdziwie 4k i 60 klatek... (chyba że gdzieś za kilka lat jak się devi naumieja robić na nextgeny).
Chyba kazda gra 4k / 60 fps, jak np. grantourismo, bedzie miala momenty, gdzie niezablokowana moglaby wejsc na 70-90 klatek. 2.1 to umozliwi, 2.0 spowoduje lekkie rwanie. albo vsync.
Generalnie, roznica nie bedzie wileka, ale jak juz masz do wyboru to lepiej chyba 2.1. Co nie zmienia faktu, ze bedzie dzialalo wszystko nawet na 1.4, tylko nieco slabiej;)

angh

Badass
PSN
angh
I do tego trzeba hdmi2.1? Czy po prostu musi być to zaimplementowane w tv? :)
do wyswietlenia 80 klatek z vrr w 4k? to jest chyba poza specyfikacja hdmi 2.0 (chociaz moze by starczylo) wiec 2.1 istotnie moze sie przydac.
Ponownie, roznice oczywiscie nie beda duze o ile w ogole, ale moze byc to roznica miedzy idelnie plynnym obrazem, a rzadkimi, drobnymi skokami w niektorych tytulach.
Poza tym, jak podlaczasz PC to bedziesz moze chcial 4k/120?:)

Pats_

Padawan
Na PC? W mało czym potrafię wyciągnąć przy 4k więcej niż 70-80 klatek przy 3900x i 2080 i 32gb ramu :)
anyway. TV to zakup na lata. Koszt hdmi 2.1 raczej nie jest duzy. Lepiej miec niz nie miec. Na pewno jego brak nie spowoduje jednak, ze gry przestana byc playable
Wole jednak poczekać z rok z nim kupię TV "pod" PS5 :)
A na piecu DP i tak nie przepuszcza więcej niż hdmi2.1, więc i tak nie wiem "co tracę" :p

• Popieram
Reactions: angh

eloszko

Padawan
PSN
eloszki
  • HDR - nie wiem czy to przypadłość tylko mojego telewizora, czy ułomność tej technologii, ale jak gram w grę, która z niego korzysta i przy okazji mam w tej grze włączone napisy, to ich pojawienie się na ekranie zaburza działanie HDR'u i sprawia, że ekran staje się jaśniejszy. Wkurza to w przypadku gier z dużą ilością tekstu, bo ekran mruga jak stroboskop,
  • a najbardziej mnie w nim wkurwia to, że jak włączę grę na konsoli, to co jakiś czas ekran na kilka sekund się wyłącza i włącza wyświetlając aktualne informacje o rozdzielczości i trybie pracy. Tak jakby, nie wiem, zgaduję, dynamiczna rozdzielczość w grach powodowała, że ekran musi sobie zmienić ustawienia. Trwa to ok 2-3 sekund podczas których ekran jest zupełnie czarny. Już nawet nie liczę ile raz przez to traciłem bramkę, albo ginąłem w jakiejś grze.
1. W TV sony i paru innych jest opcja wyłączenia tej opcji. Też miałem tv sony z tą opcją i tez mnie to tak wkurzało że głowa mała - co więcej potrafiło się odpalić samo... Nazywa się to dostosowanie czerni czy coś takiego - w ustawieniach TV szybko do znalezienia

2. Zdarza się to na wielu TV - tu nie mam pojęcia od czego to zależy natomiast wyłączając opcję w ps4 problem zniknął - jakieś dekodowanie czy coś takiego - cholera nie pamiętam dokładnie. miałem to na wszystkich TV sony, samsung i teraz LG - wyłączając opcję w ps4 problem znika - a sam wiem że wkurwia jak mało co :), jak poszukam i znajdę dopiszę jak to coś się nazywa - coś z video ... ale bez tego nigdy mi się ekran nie wyłączył.

Wyłączyć HDCP - u mnie pomogło i u innych też. Przykładowy temat

Last edited:
  • Popieram
Reactions: JaWamDam

tolman

Mieszkaniec forum
Zależy to od tego, że Sony używa technologii, która ma niby powstrzymać piractwo. Dawno złamana i łatwa w obejściu, jeżeli ktoś rzeczywiście chce ukraść film po kablu hdmi. Denerwuje tylko zwykłych klientów.
Z wyłączonym hdcp prawdopodobnie nie odpalicie filmu na blu-ray (wiem, wiem, nikt już nie ogląda filmów na płytach) i chyba Netflix też nie ruszy.

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
Zależy to od tego, że Sony używa technologii, która ma niby powstrzymać piractwo. Dawno złamana i łatwa w obejściu, jeżeli ktoś rzeczywiście chce ukraść film po kablu hdmi. Denerwuje tylko zwykłych klientów.
Z wyłączonym hdcp prawdopodobnie nie odpalicie filmu na blu-ray (wiem, wiem, nikt już nie ogląda filmów na płytach) i chyba Netflix też nie ruszy.
Objection!
Oglądam, czasem nawet w 4k hdr! z uwaga... dedykowanego odtwarzacza - obraz lepszy niż w kinie (w sumie dźwięk też :p)

angh

Badass
PSN
angh
Kazde urzadzenie z BD czy DVD czy cokolwiek musi obslugiwac hdcp. Inaczej sie nie da.
Dlatego tez netflix na przegladarkach (nie edge...;) ) to czesto 720 lub 1080... moze juz zmienili.

knur

Moderator globalny
  • Popieram
Reactions: cheebkens

angh

Badass
PSN
angh
Tzn musimy zobaczysz, jak to ma działać. Jeżeli gry 3rd party nie używające features ds też będą wymagać ds to coś jest nie Teges. Wszystkie przyciski są takie same, więc ograniczanie użycia to kicha troche. Co prawda i tak kupię ze 2 ds i pewnie nie będę patrzył wstecz, ale mogło by to być zrobione lepiej.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Spoko że kolejny raz potwierdzili kompatybilność PSVR. Będzie można odsyłać niedowiarków do tego wpisu ;)

"It will require a PlayStation Camera adaptor that will be provided at no additional cost to PS VR users" - ciekawe jak to logistycznie załatwią. Ja mam np używkę PSVR i chyba nie mam dowodu zakupu.

• Popieram
Reactions: Jay and angh

MacKill

Junior
No pewno że to slabe jest. Wpadnie grupq znajomych i np jest okazja by w Fifie w 4 pograć. I stare pady były by jak znalazł
A jak siłę strzału będziesz miał uzależnioną od siły wciśnięcia R2/L2 które stawiają opór ? ;) Oczywiście żart. Sam mam 3 pady od PS4 i lipa że nie będzie można ich używać.
Czy są już jakieś informacje dot. tej nowej konfy Sony?

• Popieram
Reactions: Srebrny_Lis

Bolton

Padawan
Przecieki jak zwykle wywaliły się na twarz
It’s been a while… but State of Play returns this Thursday with a focus on third-party-published games coming to PS4 and PS VR. We’ll have a few PS5 game updates on third-party and indie titles you last saw in June’s PS5 showcase.
And just to be super clear — there will be no PlayStation Studios updates in Thursday’s episode. There won’t be any updates around hardware, business, preorders, or dates either.

Srebrny_Lis

I Am Robot
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
Ech bo lepiej do października poczekać z ogłoszeniem ceny bo na całym świecie konsola PS5 jest najważniejsza rzeczą i każdy poleci i wyda kasę ot tak

knur

Moderator globalny
No pewno że to slabe jest. Wpadnie grupq znajomych i np jest okazja by w Fifie w 4 pograć. I stare pady były by jak znalazł
A jak siłę strzału będziesz miał uzależnioną od siły wciśnięcia R2/L2 które stawiają opór ? ;) Oczywiście żart. Sam mam 3 pady od PS4 i lipa że nie będzie można ich używać.
Czy są już jakieś informacje dot. tej nowej konfy Sony?
W exach pewnie użyją tych wszystkich bajerów, tak jak to było z DS4.

• Popieram
Reactions: Jay and angh

angh

Badass
PSN
angh
Sony po prostu robi swoje. Niestety, o ile przy ps4 byli super otwarci, to teraz znowu przypomnieli sobie, ze sa japonskim korpo, no i wszystko leci faxem.
Sony nie jest w dupie z ps5. Po prostu komunikuja to tak samo do dupy, jak w przypadku ps3, mam wrazenie. Maja swoj plan i go realizuja. Oni nie rozumieja, co poszlo dobrze z ps4 i wydaje im sie, ze to MS ma sie ze wszystkiego wypruc, a to sony powinno byc bardziej otwarte.
nevertheless pewnie zobaczymy kolejne informacje do konca miesiaca. Ale, jak juz wczesniej byla gadka, PR to maja chujowy.
Sam state of play to akurat fajny pomysl, ale po prostu ludzie sa glodni innych informacji.