PlayStation 5

angh

Badass
PSN
angh
generalnie, jedyna rzecz, ktorej brak mnie nieco dziwi to brak vrrs. Zdaje sie, ze ps5 nie bedzie supportowalo free sync itp, przynajmniej nie powyzej 60 fs - moze jednak zrobia to na klatki w chwili, gdy gra niedomaga?
cala reszta mi sie podoba. Ale pewnie do czerwca poczekamy na wszystkie informacje, niestety. Jak tam VR, ile kosztuje - chociaz cos czuje ze celuja w te $400.

Muzi

Badass
To nie SW Orson. Czytałem to, bo ktoś na Twitterze przetłumaczył - faktycznie good read.

Plotka mówi, że IGN szykuje jakieś digital coś tam na czerwiec i ma być wysyp info o PS5.

angh

Badass
PSN
angh
Jeżeli wynika z niego że PS5 krul to jest legitny z definicji ;)
Pomiń sobie wszystkie punkty o tym, że ps5 to krul i będziesz miał wciąż ciekawa porcje informacji.
oryginał był po arabsku? :D legitne info
Jasne, to przecież po arabsku to tylko można kłamać. Serio, jaka różnica, w jakim języku koleś udzielił wywiadu? Przecież jest Arabem, wywiad był dla strony w tamtym kraju. Jak chmielarz gada po polsku to też źle?;)
Chyba że to była ironia, nie załapałem.

angh

Badass
PSN
angh
no, bo arabski swiatek mediow gierkowych znany jest z dostarczania legitnego info :D
Ali Salehi jest developerem w Crytek i udzielil tego wywiadu. Pewnie jest to pukt widzenia tylko z jego perspektywy, a interesujacy jest ze wzgledu na dodatkowe informacje o tym co wczesniej mowil Cerny, wiec pomijajac kiepski tytul jest to ciekawa lektura - przynajmniej dla mnie;)

ale nadal uważanie ze ps5 bedzie mocniejsze to takie myślenie życzeniowe, moze sie zdarzyć ale szansa nie jest duża
Nigdzie w tym artykule nikt chyba nei wspomnial, ze uwaza, ze ps5 jest mocniejsze.

Kajtek

Aktywny forumowicz
XBL
Kajtek
Acha, czyli nie mocniejsze, ale lepsze :p I nigdzie nie napisał, że miał doświadczenie z obiema platformami, tylko że gdzieś coś słyszał, ktoś coś powiedział + powtórzenie informacji słowo w słowo z prezentacji Cernego. Legitnie to wygląda.

• Popieram
Reactions: chaoz2eyez

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
To idealne podsumowanie polityki informacyjnej Sony. Jest tak dobra, że trzeba zdrapywać z dna beczki jakieś ochłapy po arabsku do ktorych linkuje portal słynący z najgorszych clickbaitów, fake newsów i z przeklejania każdej największej bzdury bez jakiekolwiek sprawdzania, byle generować więcej klików.

(ja nie wiem czy ten koleś ma rację, może nawet ma - ale chodzi mi o całą otoczkę).

Muzi

Badass
Ale niepotrzebnie Simplex robisz 'dramę', bo ten wywiad fruwał po Twitterze wcześniej. Albo czytasz i komentujesz treść jeden z drugim albo robimy z wszystkiego System Wars. Za chwilę nic nie będzie sensu wrzucać, bo dorosłe chłopy a reagują jak nastolatki.

• Popieram
Reactions: Srebrny_Lis

Kajtek

Aktywny forumowicz
XBL
Kajtek
Ale Simplex ma rację. Po niezbyt udanej prezentacji PS5 jest straszny syf informacyjny. Wywiad czytałem i nigdzie gość nie mówi: Tak kodowałem na obu, moja opinia jest taka. Znowu mamy, że słyszał, ktoś mu coś powiedział itp.

Rolek

Moderator
Polityka Sony jest jasna. Nie dają żadnych informacji albo robią to oszczędnie. Czy to dobrze czy też źle? Nie wiem ale to ludzie robią newsy z dupy, a później trwa dyskusja o arabskich źródłach.

Rzecz najważniejsza, póki nikt z Sony nie próbuje sprzedać mi kota w worku to nie widzę problemu. Zacznie się marketing, preordery oficjalne, pokaz konsoli to zacznę informacji oczekiwać.

• Popieram
Reactions: angh

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
My komentujemy podane informacje.
Ty komentujesz że nie powinniśmy komentować jeśli nam się nie podoba.

Ja apeluje żeby nie linkować do wccftech (i ppe). Jeżeli jakaś informacja jest wiarygodna to napisze o tym inny portal.

Oczywiście to tylko apel, bo to jest forum dyskusyjne więc można dyskutować o tym co się komu podoba a co nie.
Gdyby mmgl wrzucił podobnej jakość wrzutkę o cudowności Xboxa to bym podobnie zareagował.

• Popieram
Reactions: Estevez

psxfan

Mieszkaniec forum
PSN
MILax1
XBL
Milax1
Polityka Sony jest jasna. Nie dają żadnych informacji albo robią to oszczędnie. Czy to dobrze czy też źle? Nie wiem ale to ludzie robią newsy z dupy, a później trwa dyskusja o arabskich źródłach.

Rzecz najważniejsza, póki nikt z Sony nie próbuje sprzedać mi kota w worku to nie widzę problemu. Zacznie się marketing, preordery oficjalne, pokaz konsoli to zacznę informacji oczekiwać.
można ich tłumaczyć tym że oni mają poteżne exy do marketingowania na ps4 a ms nie ma nic to nic dziwnego ze pompują już nowego xbox-a a stare sa za 1k sprzedawane

Muzi

Badass

Może coś z tego wyjdzie fajnego, bo czerwiec dla wielu z nas to co roku było takie małe święto gier.

Edit: Tu proszę inne źródło na które natrafiłem przed chwilą przypadkiem na Twitterze - tym razem deweloper Control. Mówi mniej więcej to samo co ten z Crytek.

Apeluję również o zdrowe podejście do tego typu wrzutek i artykułów, bo nikt tu w tym temacie nie ogłasza nikogo 'krulem' konsol.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Simplex

angh

Badass
PSN
angh
Zgadzam sie z tym, ze Sony ma swoja wlsna polityke informacyjna i ze nie zmieniaja jej niezaleznie od tego, co sie dzieje na swiecie. To japonska firma i widac to na wskros. Mam z nimi znacznie blizsze doswiadczenie niz bym chcial. Jezeli cos zaplanowali to to wlasnie zrobia, nawet, jezeli mialaby to byc prosta droga do porazki...;)

Ale tutaj nie dyskutuje o tym, czy to dobrze czy tez zle, ze sony ma jakis plan. Jest jak jest, i chociaz wrzucanie Cernyego przed prezentacja konsoli bylo z punktu widzenia PR totalna glupota to dla mnie ta prezentacja byla bardzo interesujaca. Tak samo ten artykul tez porusza dosc kilka ciekawych punktow jak to, ze maksymalne tflops to wartosc teoretyczna, zakladajaca, ze w kazdym cyku zegara beda nowe wartosci float na wejsciu kazdego shadera be zadnego opoznienia. To jest mozliwe tylko i wylacznie w zadaniac nastawionych tylko i wylacznie na obliczenia, jak bitcoins i podobne.
I gadanie, ze arabskojezyczna strona od razu oznacza nieprawdziw dane to lekka przesada. Tym bardziej, ze poza tytulem to nie ma tam nic kontrowersyjnego.

Simplexowi zrodla typu anandtech czy tomshardware tez sie nei podobaja, tylko szkot! :D

Ale Simplex ma rację. Po niezbyt udanej prezentacji PS5 jest straszny syf informacyjny. Wywiad czytałem i nigdzie gość nie mówi: Tak kodowałem na obu, moja opinia jest taka. Znowu mamy, że słyszał, ktoś mu coś powiedział itp.
nie bylo jeszcze prezentacji ps5. Byla prezentacja architektury i pewnych rozwiazan, ktore w ps5 beda uzywane.
Cerny zaprezentowal to co chial zaprezentowac calkowicie udanie. Po prostu ludzie nie tego oczekiwali, a jak juz to dostali to w wiekszosci nie zrozumieli o co chodzi, dlatego zaczelo sie to, co ponizej, czyli...:
Nie ma zadnego syfu informacyjnego ze strony Sony. Caly FUD i inne glupotki sa wynikiem ludzi piszacych bzdurki. W zasadzie mamy bardzo czytlene informacje: ps5 nadchodzi i powiemy wiecej wtedy, gdy bedziemy chcieli, nie bezie do tego czasu zandych innych informacji.
Koles jest inzynierem renderingu, pracuje w Crytek i pewnie przygotowuje z innymi nad frameworkim, ktory ma dzialac na nowych systemach. Wiec jezeli ktos mu cos powiedzial, to raczej nie zdzisiak z baru, a kumpel z biurka obok;)
A doswiadczenie ma spore, wystarczy zobaczyc jego linked in.

• Popieram
Reactions: Simplex

Muzi

Badass
@angh moim zdaniem nie powinieneś się tłumaczyć, a raczej ci co tak zareagowali powinni się tłumaczyć ze swojej ignorancji

@Simplex z jakiegoś powodu ostatnio próbujesz niektórych szufladkować na forum i jest to niefajne, tym bardziej, że nikt specjalnie ci nie wytyka twojego bycia fanem danej produkcji czy sprzętu/technologii

• Popieram
Reactions: Srebrny_Lis

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Przecież dopiero co mi wytknąłeś że jestem fanbojem VRu. Zresztą ja się z tym wcale nie kryję ani tego nie wypieram, więc można brać poprawkę.

Muzi

Badass
Nieprawda. Napisałeś, że mój bias do Sony dorównuje biasowi do MS mmgla co jest totalnym twoim celowem złośliwym wyolbrzymianiem i właśnie tu nastąpiło szufladkowanie - mnie, angh i mmgl. Skomentowałem ze tobie nikt zamiłowania do vr czy wcześniej pc nie wytyka, wiec czemu to robisz. I tyle.

Skończmy ten temat już, bo do niczego to nie prowadzi.

• Popieram
Reactions: angh

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
To było złe porównanie, skutek uboczny ciągłej kwarantanny.

Simplexowi zrodla typu anandtech czy tomshardware tez sie nei podobaja, tylko szkot!
No nie podobają się, bo ja śledzę te portale od jakichś spokojnie 10-15 lat, tak więc mogłem na przestrzeni lat obserwować co z nimi stało po tym jak z anandtech odszedł Anand, a z Tomshadware odszedł Tom. Zeszły na psy (bardziej Toms niż Anand, ale oba serwisy są cieniami dawnych siebie. HardOCP też był spoko ale właściciela kupił intel). Ale nadal są lepsze niż wccftech, który jest ściekiem internetu. Prowadzą go goście z jakichś krajów arabskich i muszą na tym nieźle zarabiać.
A Szkota to chyba lubiłeś bardziej jak był wyznawcą AMD (choć może źle zapamiętałem ;) ). Ja go nie uważam za zadną wyrocznię, ale nadal jest cięty na nvidię i intela i za to ma plusa.

Ja wierzę, że możliwości konsoli Sony będą większe niż teoretyczne teraflopsy, ale czekam aż Sony to pokazę, a jakieś wywiady po arabsku które są usuwane z netu (bo pewnie ktoś NDA złamał) to robią na razie więcej szkody niż pożytku, bo łatwo je zdyskredytować.

Rudy_Rydz

Mieszkaniec forum
Wywiad już usunięty, a pisał o tym wccftech.
Tak samo jak portfolio typka z tej strony:

Jak jeszcze działało to było tam 5-6 pozycji, widziałem je pierwszy raz na oczy i żadna z nich nie była pozycją konsolową. ;)

hesus

Stały bywalec
Tak samo ten artykul tez porusza dosc kilka ciekawych punktow jak to, ze maksymalne tflops to wartosc teoretyczna, zakladajaca, ze w kazdym cyku zegara beda nowe wartosci float na wejsciu kazdego shadera be zadnego opoznienia. To jest mozliwe tylko i wylacznie w zadaniac nastawionych tylko i wylacznie na obliczenia, jak bitcoins i podobne.
Teoretyczna nieteoretyczna - do tej pory, była najprostszym wyznacznikiem wydajnosci pod pewnymi zalozeniami. Jasne - jest milion innych czynnikow, ktore wplywają na wydajność, ale ogól szuka prostych jednostek do których można się odnieść.

I gadanie, ze arabskojezyczna strona od razu oznacza nieprawdziw dane to lekka przesada.
Nie bardziej niż artykuł na znanym tech tabloidzie, linkujący do nikomu nie znanego arabskiego zrodła, z nikomu nie znanym arabskim devem, rzucającym dosc kategoryczne stwierdzenia :) i jeszcze potem wszystko zaczyna znikać :D legitne jak źródła abc.

angh

Badass
PSN
angh
Teoretyczna nieteoretyczna - do tej pory, była najprostszym wyznacznikiem wydajnosci pod pewnymi zalozeniami. Jasne - jest milion innych czynnikow, ktore wplywają na wydajność, ale ogól szuka prostych jednostek do których można się odnieść.
moja vega 64 ma 12 tflops, czyli tyle co 2080... nie, nie sa tak same szybkie. I tyle, ogol ma to do siebie, ze widzi jeden numerek i szaleje. Dlatego tez ten artykul byl interesujacy bo dosc ciekawie porusza ten element.

A Szkota to chyba lubiłeś bardziej jak był wyznawcą AMD (choć może źle zapamiętałem ;) ). Ja go nie uważam za zadną wyrocznię, ale nadal jest cięty na nvidię i intela i za to ma plusa.
Szkota lubilem za forme i za sposob przekazu. Przestalem go lubic jak w momencie, gdy jego misternie budowana siec ploteczek strzelila w powietrze. a koles zamiast wziac jakakolwiek odpowiedzialnosc czy powiedziec: sorry chlopaki, niepotrzebnie opieralem sie na tym przecieku szedl w zaparte, mail podejscie 'to nei ja, to oni', po czym stwierdzil ze sie zmonetyzuje wchodzac w jakas dziwna spolke (nie ma nic przeciwko monetyzacji, ale o ostro chcial pojechac na emocjach). W dodatku przed premiera zen 2 byl aktywny jak cholera, a po premierze (czy w okolicy, jak juz wiadomo bylo co i jak), gdy okazalo sie, ze plotki o kant tylka rozbic, od razu bylo video o tym, jak on ciezko choruje i ze blah blah blah a potem dluuugo nic.
To nie jest ktos, kogo materialy mam dalej chec ogladac;)

• Popieram
Reactions: Yeb

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Wywiad już usunięty, a pisał o tym wccftech.
Tak samo jak portfolio typka z tej strony:

Jak jeszcze działało to było tam 5-6 pozycji, widziałem je pierwszy raz na oczy i żadna z nich nie była pozycją konsolową. ;)
Jest w google cache. Same hity AAA.

• Raze Roshan (Third person, story-driven action game for PC built with Unity)
  • Dark Madness (Third person, story-driven horror game for PC built with Unity)
  • Ashoub (Online multiplayer and story-based Collectible Card Game for mobile platforms)
  • Q-Bang (Twin stick shooter game targeted for both mobile and console platforms)
  • ParsCup (browser-based online soccer team management game)

Coś tam dłubał w grafice:
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ulN2I26wEFsJ:https://lordhippo.com/professional-work/graphics/+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=pl

Żaden dev się teraz nie odważy cokolwiek napisać o PS5, bo będzie doxxowany ;)