PlayStation 5

Simplex

Apostoł VR
Wlasne dzwonilem na polską infolinię Sony. Pani poprosiła żebym zresetował pada, bo jak wiadomo naprawia to dryfujące analogi ;) (tak, wiem, ma skrypt i musi się go trzymać). 1% of the time works every time ;)
Szok i niedowierzanie - NIE NAPRAWIŁO. Bałem się że przez to że pad długo nie był używany to jak go podłączę, to jakiś czas będzie działało dobrze, ale nie, dryf był od razu.

Za to znalazlem dobre miejsce na demonstrowanie dryfu analoga - Astro's Playroom:

EDIT:
Już miałem pochwalić całą procedurę, WTEM! #itsasony :D

Last edited:
  • Popieram
Reactions: op1ekun

Grzyboslav

Stały bywalec
Szybkie pytanie przy zakupie używki PS5, jak wygląda realizacja gwarancji jak dostaniemy z konsolą fakturę imienna na inną osobę, Sony po numerze seryjnych konsoli realizuje naprawy? Czy jak po roku zostanie mam tylko sklepowa rękojmia (gwara Sony to rok tylko) to sklep nie zrobi wtedy problemu z reklamacją. Pytam żeby nie wtopić.

Szybkie pytanie przy zakupie używki PS5, jak wygląda realizacja gwarancji jak dostaniemy z konsolą fakturę imienna na inną osobę, Sony po numerze seryjnych konsoli realizuje naprawy? Czy jak po roku zostanie mam tylko sklepowa rękojmia (gwara Sony to rok tylko) to sklep nie zrobi wtedy problemu z reklamacją. Pytam żeby nie wtopić.
A niby na jakiej podstawie miałby robić? Masz kupiony u nich sprzęt, masz paragon, mają obowiązek przyjąć. Zero problemów.

Nikogo nie obchodzi kto pierwotnie kupował.

• Popieram
Reactions: SimonX

olas

Badass
Dysk zamontowany - wlasnie kopiuje gry z zewnetrznego 1TB Lacie na tego WD SN850

jeszcze tylko 31 gier do przesuniecia

Poki co spoko - latwo sie montuje. Dysk pasuje jak ulal z tym heatsinkiem - calkiem elegancko i latwo sie montuje. Prawie jak montowanie RAMu w PC jak sie mialo 12 lat. Te konsole to coraz bardziej PC z kazda edycja

Pozdr

Belkaenes

Stały bywalec
Niestety dalej i w becie i po wypuszczeniu update gry z ps4 pomimo posiadania wersji ps5 na dysku sie same instaluja za kazdym odpaleniem konsoli.Akurat gram duzo z płyty i to jest tak wkurwiajace ze odbiera mi chęć do gry.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

• Popieram
Reactions: op1ekun

olas

Badass
Przenioslem gry na ten nowy dysk. Psychonauts 2 laduje sie o wiele wiele szybciej niz z zewnetrznego dysku. Bardzo podobnie do X Series S co jest super

Dzwiek 3D tylko na glosnikach TV jest dostepny (myslalem ze da sie jakies bajery odpalic na soundbar 3D) ale zostaje tak jak bylo

Trophies calkiem fajnie wygladaja - bardziej wygodnie - eleminuja przynajmniej jeden klik

Pozdr

op1ekun

Stały bywalec
Tak tylko rzucam tematem, że w PS Storze szalone promocje ;) kupiłem Horizona Complete za £8 dzisiaj do tego dorzuciłem Bioshock Collection za £9. Widziałem też Uncharted Collection za £8. Warto się rozejrzeć :)

Muzi

Prezes
Jaki dysk m.2 jest najlepszym wyborem do PS5? WD Black SN850? 980 Pro? Kupujecie od razu z heat sinkiem czy jak? niektórzy, nie u nas, kupując dysk dostają heat sink za darmo, ale takie rarytasy to tylko za granica chyba

ja na razie nie kupuję, jeśli w ogóle, pytam informacyjnie

olas

Badass
Wchodzą nawet jakieś monstrualne chłodzenia na dysk, wystarczy nie zakładać metalowej klapki. :)
@Muzi - ja kupilem wd sn850 bo byl jako ten ktory bedzie na bank trybic z ps5

Co do klapki to ponoc ma ona tez jakis wplyw na chlodzenie ale to jest opinia.jakichs randomow

Wiec jak to mowil Michael J Scott: Wikipedia is great cause anyone can add anything at any point that's why you know it's correct

Ponoc te naklejki tez maja rozprowadzac cieplo: wiec z tym heatsink co ja kupilem na silicon na dole karty, na gorze, i wkrecone w ps5. I potem blaszka na gorze dokrecona

Przynajmniej koty z wiatrakow posciagalem.

Pozdr

• Popieram
Reactions: Muzi

Blue

Prezes
Co do klapki to ponoc ma ona tez jakis wplyw na chlodzenie ale to jest opinia.jakichs randomow
To ma związek z tym jak pracuje tam wentylator niby, że wymusza przepływ powietrza(i zbieranie ciepłego) pod klapką, więc niby może być tak ze zdjęcie tej klapki daje realnie gorsze wyniki niż większy radiator bez niej.

Ba niby zdjęcie jej moze powodować gorsze odprowadzanie z reszty chłodzenia, bo sie zaprojektowany przepływ psuje.

Muzi

Prezes
widziałem właśnie SN850 od razu z heat sinkiem i jeśli będę kupował to zapewne taką wersję
Jest znaczaco drozsza, niz naped + osobny heatsink.
tak?

Simplex

Apostoł VR
Epic collab ;)

widziałem właśnie SN850 od razu z heat sinkiem i jeśli będę kupował to zapewne taką wersję
Jest znaczaco drozsza, niz naped + osobny heatsink.
tak?
Drogo ;)

Na Scan już podrożało do 155 i chyba nie dają już darmowego heatsinka.

Na amazonie nadal 145 funtów:
Amazon product
Z polskim VATem i wysyłką do Polski wychodzi 814zł, ale nie wiem czy nie będzie dodatkowych opłat dzieki Brexitowi.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Jay and op1ekun