PlayStation 5

DarkStar

Badass
Mam konsolę od wczoraj i się nie przywitała ze mną ładnie.

Najpierw podczas konfiguracji zapodałem jej płytki z TLoU 2, zgodnie z sugestią, żeby miała co robić jak będziemy się witać. Wszystko spoko, tylko w konfiguracji spędziłem chyba pół godziny, a Play Disc cały czas się kręcił, to nie było normalne. Napęd zaczął mi tak przeszkadzać, że wyjąłem płytę (nareszcie cisza!). Zauważyłem, że nie została ukończona instalacja. Po ponownym włożeniu płyty wystarczyło 9 sekund na jej dokończenie. Coś się musiało zglitchować przy kopiowaniu danych.

To jednak drobnostka, bo dalej jest gorzej...

Odpaliłem sobie Astro's Playroom i grałem około pół godziny (wg licznika 31 minut), po czym nastąpił kilkusekundowy freeze, a następnie konsola się po prostu wyłączyła. Nie dało się jej włączyć padem. Nacisnąłem przycisk power - konsola wydała dźwięk "pik", ale się nie uruchomiła. Ładnie, pomyślałem sobie, że już się zbrickowała. Na szczęście wystartowała po drugim naciśnięciu przycisku, wysłałem raport o błędzie systemu do Sony.

Okazało się, że mam w Astro's Playroom od nowa, bo nie mamy pana sejwa.

Teraz troszkę szybciej przeszedłem to samo, przy okazji odkrywając parę sekretów, które wcześniej pominąłem. Pograłem znowu z pół godziny i konsola się wyłączyła. Tym razem nawet jej szybciej poszło, bo nie freezowała przez kilka sekund. I ta sama sytuacja - z pada nie startuje, przycisk robi "pik" i konsola się nie uruchamia. Za drugim naciśnięciem powera wstała obruszona, że musi odbudować bazę.

Jeszcze mnie tknęło wcześniej, żeby sprawdzić co z sejwami, bo oczywiście mam teraz grać w Astro's Playroom od nowa. Sejwów nie było na dysku, gra w ogóle się nie zapisuje. Sejwy się pojawiły po drugim crashu konsoli jak wyłączyłem grę ręcznie z Przełącznika.

Obawiam się, żebym w którymś momencie nie został z ogromnym przyciskiem do papieru, bo chyba zbrickowanej konsoli nie mogę już odesłać do sklepu...

Nie chce mi się trzeci raz grać w to samo (ale jeszcze spróbuję), poza tym zaczynam odczuwać niepokój na myśl o graniu na PS5, zamiast przyjemność.

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo

JaWamDam

Badass
Sony zaczyna banować za "sprzedaż" gier z PS Plus Collection.

Ciekawe jak identyfikują sprzedawców? Ci wspaniali koledzy z forum, którzy pomagali we wrzuceniu kolekcji do biblioteki dla nieposiadających PS5 mają się czego bać?

tolman

Badass
Na razie chyba tylko ploty. Z tego co piszą na resecie to banują konta które miały ps5 ustawione jako główną konsolę. Czyli cierpią nie klienci, tylko sutenerzy. Na tę chwilę zalecam przerwanie procederu.
Poza tym to dotyczy osób które szył w dziesiątki udsotępnień kolekcji. Wątpię, żeby u nas na forumie ktoś aż tyle tego naklepał.

DarkStar

Badass
Zrobiłem factory reset i pograłem dłużej w Astro. Już mi się wydawało, że się naprawiło, po czym na ekranie pojawił się szum (cały ekran w różnych pikselach, głównie odcienie szarego) i konsola się wywaliła.

Mam dość przewiewną szafkę (Team Fjallbo), z tyłu konsoli 14cm do ściany (wg Sony powinno być minimum 10). Konsola jest słyszalna podczas gry i dmucha gorącym powietrzem, ale nie jest to poziom PS4 Pro. Nie wydaje mi się, żeby się przegrzewała, nie wyświetla się żaden komunikat.

Astro robi sejwa tylko jak się zamknie aplikację, a checkpointy są tylko w pamięci. :/

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
Chyba jednak Ty otworzysz nowy wątek, kopie z Series, 'another one bites the dust'. Aż jestem ciekaw czy nie dostałeś pierwszej zwrotki (klauzula 14 dni)... Termin miałeś kompletnie inny niż oficjalna dostawą konsol do Polski.

DarkStar

Badass
Aż jestem ciekaw czy nie dostałeś pierwszej zwrotki (klauzula 14 dni)... Termin miałeś kompletnie inny niż oficjalna dostawą konsol do Polski.
To jest zamówienie z 19.11, 20.11 napisali, że wyślą 25.11. Na pewno zaplanowana akcja. 🙂

Czym prędzej wymień konsolę
Na wymianę to raczej nie ma szans w tej chwili. Mogę albo zwrócić do sprzedawcy, albo próbować naprawy u Sony.

Jeszcze sprawdzę TLoU 2 we wstecznej, jak się też wywali, to mogę ewentualnie poczekać tydzień na Sony czy coś ogarną (mam na myśli aktualizację, o ile da się problem rozwiązać w ten sposób).

gseed

Prezes
Wątpię czy to kwestia aktualizacji. Pikselowy szum wyglada na problem z hardwarem. Pamiętaj że w Sony masz gwarancję 12 miesięcy, więc może lepiej uderzać do sklepu i korzystać z rękojmi?

• Popieram
Reactions: SimonX

angh

Prezes
PSN
angh
Wątpię czy to kwestia aktualizacji. Pikselowy szum wyglada na problem z hardwarem. Pamiętaj że w Sony masz gwarancję 12 miesięcy, więc może lepiej uderzać do sklepu i korzystać z rękojmi?
Tak, bo mu na nowa wymienia...
Pytanie, w ilu grach ten problem występuje?

SimonX

Badass
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
Tak, bo mu na nowa wymienia...
Pytanie, w ilu grach ten problem występuje?
Jak występuje w asteobocie to imo jest uwalona. Co jak co, ale ciężko uwierzyć że akurat w tym pokazowym tytule byłby by tak poważne bugi, w dodatku nie objawiające się na wszystkich konsolach.

• Popieram
Reactions: Kosmos

olas

Mieszkaniec forum
PSN
olasoneten
Ciekawe:

Na Amazon juz sa jakies wentyltorki na USB z przodu lub podstawki. Ciekawe czy cos daje czy np wdmuchuje cieplo z powrotem

Pozdr

• Popieram
Reactions: DarkStar

angh

Prezes
PSN
angh
Raczej nic nie daje. Ta temperatura nie jest groźna, powinny działać do 105, ale chyba powinno być lepiej. Pewnie można otworzyć i samemu przykleić radiator, ale najpierw musi się potwierdzić, że jest to problem.

• Popieram
Reactions: olas

SimonX

Badass
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
Schowalem konsole w półkę pod TV, zamiast niej na wierzchu na półce postawiłem drukarkę - regularny czarny klocek, mniejszy od konsoli. Żona mówi że PS5 było ładniejsze :)
Przy okazji mogę się więcej wypowiedzieć o podstawce, bo kombinowałem wczoraj, podpiąłem PS5 tymczasowo pod monitor bo miałem tv zajęty przez cały wieczór. Konsola w pionie wygląda bardzo fajnie, w poziomie w półce, gdy nie widać jej z góry jaka jest wielka też wygląda bardzo spoko. Natomiast manerwrowanie konsolą ułożoną w poziomie z założoną podstawką to jest k...dramat. Jak się ją tylko chce poprawić, wysunąć lekko, przesunąć w bok, od razu zsuwa się z tej #$$&$%%ej podstawki, a założenie jej na podstawkę we wnęce z podpierymi wszystkimi kablami, gdy jeszcze kabel hdmi jest śmiesznie krótki, to jest wyzwanie... bluzgi leciały :D

knur

Moderator globalny
Ciekawe:

Na Amazon juz sa jakies wentyltorki na USB z przodu lub podstawki. Ciekawe czy cos daje czy np wdmuchuje cieplo z powrotem

Pozdr
Raczej za szybko na takie rozwiązania, poza tym chyba tutaj pasta nie będzie wysychać, bo jest magiczny płynny metal. Konsola jest na bank walnięta, nic już się nie wyczaruje.

DarkStar

Badass
Update z moją konsolą. The Last of Us Part II we wstecznej działa bez zarzutu. Nic się nie wykrzacza, TŻ grała na dwa posiedzenia jakieś 4h.

Czekam na Moralesa, bo to gra, która bardzo często wywala u ludzi konsolę, głównie w trybie fidelity z RT. Muszę sprawdzić jakiś natywny tytuł na PS5, oprócz darmowego Astro. W Astro's Playroom grałem trzy razy i trzy razy wyłączyła się konsola. Udało mi się pograć około 30 minut, 30 minut i ostatnim razem 45 minut (już się łudziłem, że się naprawiło po factory reset).

Rest mode również zadziałał ostatnim razem, nawet pada naładował. Nie na moim koncie, może mi legitymacja wygasła. W tle było uśpione TLoU.

• Popieram
Reactions: olas

olas

Mieszkaniec forum
PSN
olasoneten
Ja wczoraj odpalilem PS5, wsadzilem MM i konsola sie wylaczyla. Jak ja odpalilem to sie zrobilo Fixing Console storage i kontroler byl wlaczony, jak wciskalem PS logo na nim to na TV wyswietlalo sie to takie szare przekresolone kolko i nic wiecej. Jak wcisnalem przycisk na konsoli to poszla spac, znowu nacisnalem, sie obudzila: powiedziala ze problem z zewnetrznym dyskiem i sie naprawi. Potem wszystko dzialalo bez zarzutu z MM.

Generalnie dosyc dziwne bo w NBA i pare innych gier w BC gralem w weekend (i to nie pol godziny ze tak powiem) (bez MM do wczoraj) i zero problemow - nie wiem czy polaczone ale dysk MM byl w napedzie

Pozdr

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Wg internetów niektóre konsole działają dobrze w BC, ale w grach PS5 już nie. Co ma sens, bo BC nie wykorzystuje pełnej mocy sprzętu.

DarkStar

Badass
Tak, dużo takich postów jest na Reddicie. Konsole, które się wypierdalają na ryj w grach PS5 bez problemów ciągną gry w BC z PS4. Podejrzewam, że moja będzie takim samym przypadkiem. W Astro's Playroom się nie da grać, ale w TLoU 2 bez problemu. Dlatego kolejnym krokiem jest sprawdzenie Moralesa z raytracingiem. Jak się będzie wywalać, to jeszcze zadzwonię do Sony i zobaczę czy uznają swój fakap i będą mogli mi wymienić/naprawić konsolę. Jak nie, to pojedzie z powrotem do sprzedawcy.

olas

Mieszkaniec forum
PSN
olasoneten
Wg internetów niektóre konsole działają dobrze w BC, ale w grach PS5 już nie. Co ma sens, bo BC nie wykorzystuje pełnej mocy sprzętu.
u mnie nba, astro, sackboy i bugsnax bez problemow (tfu tfu) - poki co tylko MM sie cos rypie. Dziwne dosyc - moze ciagle ma w pipe bugow
Pozdr