PlayStation 5 - wątek zakupowo preorderowy

Blue

Prezes
Na takie pytanie raczej każdy musi odpowiedzieć sobie sam :). Mi ładowanie w PS4 nie przeszkadzało, czarna konsola leżała w półce, czarne kable wystawały z przednich portów, jak trzeba było to kabel podpinałem i grałem.

Kabli USB-C nadal mam w domu za mało, mimo że pewnie już będzie z 8 i ciągle zmieniają miejsce zamieszkania + gorzej wyglądają takie sterczące węże jak jest stojąca ;). Tak mam spokój, wygodnie odkładasz i się ładuje(albo nie, bo sony w tych nowych padach ma system który łąduje dopiero jak spadnie kreska chyba, w każdym razie wczoraj grałem ponad godzine w control, ale nadal ładunek jest tak wysoki, że ładowanie nie rusza(ani z kabla ani z ładowarki). Jest miejsce do odkładania - trochę większy porządek.

Ja uważam, że to przepłacony bajer, ale chciałem mieć, szczególnie ze oba pady takie same, na ps4 często podpinałem tylko ten na którym grałem, a tu czasem nie pamietałem który jest który, a nie chciało mi sie tego sprawdzac :). Przy jedym padzie bym sie w to nie bawił.

Last edited:

SimonX

Badass
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
A tak będąc w wątku, to ciekawa historia, pojechałem dziś do MediaExpert zakupić słuchawki Pulse 3D, na stronie internetowej sprawdziłem że sklep posiada jedną sztukę ale możliwe, że jest to sztuka ekspozycyjna, pomyślałem, że słuchawek nie ma wystawionych to pojechałem...

Na miejscu pracownik powiedział, że nie maja, powiedziałem, że maja bo strona tak mówi i pokazałem mu stronę i komunikat, zdziwiony podszedł do komputera, za chwile wrócił i mówi, że nie ma, nagle jakiś pan w czarnej koszuli pojawił się niewiadoma skąd i po opowiedzeniu mu historii raz jeszcze ruszyli do komputera, za chwile pan w czarnej koszuli zaprosił mnie do stanowiska i pokazał w ich systemie same 0 koło tego produktu, przeprosił za zamieszanie i pokazał 4 sklepy w Polsce które maja te słuchawki.

I tak byłem przy okazji w sklepie, ale takie historie pokazują, że nie wszystko co widzimy w internecie to prawda i to tylko system który może się mylić, może tak samo z ładowarkami było :)
Jasne, system się mógł pomylic i przyjąć za dużo zamówień. Ale po co bajki z ostatnim uszkodzonym egzemplarzem wymyślać zamiast powiedzieć prawdę? To jest żenujące, a nie to, że nie mieli ładowarki.

• Popieram
Reactions: DangerousElite

cheebkens

Stały bywalec
PSN
cheebkens
XBL
cheebkens
W xboxie mam akumulator charge and play i tam jest na odwrót, nie pamietam kiedy ładowałem ostatni raz :)
Ja właśnie kupiłem ten nowy aku na usb-c.
Po jednym dniu rozładował się do 50% tak na oko. Więc podłączyłem go do ładowarki i poza zawibrowaniem zero reakcji dioda nie miga, nie widać że się ładuje..
Podłączyłem kablem do Xboxa dalej zero reakcji, dopiero po minucie/dwuch ikona zaczęła pokazywać animacje ładowania, to tak ma wyglądać? Muszę go ładować włączonym Xboksem? Chyba jednak te paluszki lepsze

Blue

Prezes
No i przynajmniej nie trzeba zostawiac ps5 na czuwaniu zeby napiecie na porty szło.
No tak i tracić możliwość aktualizowania gier i konsoli w spoczynku, zawsze zostawiam konsole w tym trybie, wole płacić większe rachunki z prąd niż czekać na aktualizowanie czy ściąganie gier :)
Ja gram w singla glownie, a sony ogarnia ze mozna grac bez patcha. Z xboxem gorzej.

Blue

Prezes
PS4 miałem włączone w standby, bo podtrzymywało grę i się szybciej włączało. W PS5 nie ma takiej potrzeby, bo i tak wszystko wstaje momentalnie, a gre chyba też nadal trzyma tam gdzie skończyłem.

Chociaż jak wpisałem w google jaki jes pobór pradu w standby to wyskoczyły jakieś głupoty.

Ale tam gdzie nie sieją jakichś dziwnych danych jest tak:

• Switched Off mode: When the PS5 is turned off, only the LED lamp is turned ON, so the power consumption is between 0.1 and 0.3 watts per hour.
  • Stand-by mode: Duringthe standby mode, PlayStation 5 consumes around 5 to 7 watts. If the console is doing some updates and other downloads, it uses up to 15 watts per hour.

Nie sa to jakieś wielkie wartości, ale prędzej bym xboxa zostawiał, bo oni nie ogarniają ściągania update podczas grania.

Wyłączanie konsoli daje ok 25-35zł/rocznie oszczednosci na pradzie.

Last edited:

Blue

Prezes
25-35 zł rocznie... heh :)
Grosz do grosza a będzie kokosza ;). Tak serio to normalnie bym się tym nie przejmował - w ps4 sie nie przejmowałem bo wygoda byłą więcej warta, w PS5 po prostu nie widzę sensu, gdybym grał w multi to bym dawał standby.

U mnie zauważalnie szybciej padają niż te od ps4, czy mi się wydaje?
Ja nie mam takich wniosków, ale ja też mało gram, a teraz jak się jeszcze te pady na swoje miejsce będzie odkładało, to wątpię żebym był zmuszony sięgać po kabel ;).

• Popieram
Reactions: angh

mierniczek

Badass
PSN
mierniczek
Wylaczac gre opcja "zamknij gre" - wydawalo mi sie to logiczne.
Koncze gre i ewentualnie odpalam inna, to ta poprzednia zamykam.
No ale skoro to jest bez sensu, to przestane tak robic.

Wylaczac konsole (zamiast ja usypiac). Tu akurat nie biore pod uwage jakiegos poboru mocy/oszczednosc (az takim sknera nie jestem).
Poprostu tak jak powyzsze. Zwykle przyzwyczajenie.

Blue

Prezes
Wg arstechnica ps5 bierze w standby 1-2W, znów co innego podaja, tamte wyliczenia robiłem dla 5-7W, za to XSX już troche ponizej 13W. Ale burdel, kto mówi prawdę? :D Moze 1-2W jak wyłaczysz wszystkie ficzery ze standby? ;)

Biorąc pod uwagę, ze na Xboxie sie bez update nie da grać(no sorry jeżeli trzeba wchodzić do menu i wywalać połączenie z netem to dla mnie w praktyce "nie da się") to i tak PS5 w standby czy bez jest super zaprojektowana pod względem energetycznym.

SimonX

Badass
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
SW
SW-5547-7535-5789
No i przynajmniej nie trzeba zostawiac ps5 na czuwaniu zeby napiecie na porty szło.
No tak i tracić możliwość aktualizowania gier i konsoli w spoczynku, zawsze zostawiam konsole w tym trybie, wole płacić większe rachunki z prąd niż czekać na aktualizowanie czy ściąganie gier :)
Dodam jeszcze, że PS5 można zostawić na standby ale z wyłączonymi portami usb.

• Popieram
Reactions: Varamir

Blue

Prezes
Nie wiem, tak mi się wydaje po 3 dniach grania - że padają znacznie szybciej. Ale nie używałem ich w pełni naładowanych, wiec może to przedwczesne wnioski.
Moim zdaniem też szybciej. Na DS4 mogłem grać prawie cały dzień w FIFĘ na jednym padzie. Obecnie absolutnie niemożliwe.
Jeżeli tak to do tego sobie skumuluj z sytuacją ze pad po godzinie rozgrywki się nie doładowuje, bo zabezpieczenie i wychodzi na to ze jak jednego pyknąles godzinkę, to drugiego będzie dodatkowo o nią krócej grania.

Pats_

Badass
PSN
Rojkowski
XBL
Rojkowski
Steam
Pats
Staram się dowiedzieć, skontaktować ze wsparciem Sony, chciałem zapytać czy 3d pulsy wyłączają się same, czy może po czacie wygaszają itd. Ale to widzę jest jakaś wyższa szkoła jazdy. Sony robi wszystko żeby się NIE dało z nimi skontaktować :D Nawet wyszukać tego kontaktu :D

• Popieram
Reactions: Dziki Kaczor