Planszówki - dyskusja ogólna

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,459
3,491
32
Montego Bay
A ktoś poleci którąś z tych gier (lub odradzi)?

Sabotażysta
Krotka historia cywilizacji
Miecz samuraja
Fallout Shelter

Mi osobiście żadna nie przypadła do gustu po opisach (może ten Fallout trochę do mnie przemawia), ale wiadomo, że recenzje to nie to samo co praktyka.
A lista wzięła się stąd, że koleżka podesłał do wyboru :)

UncleDrew

Padawan
Jun 28, 2019
52
33
Dostałem w prezencie Robinsona Crusoe przygoda na przekletej wyspie. Lubię planszowki, raczej nie mam problemu z ich ogarnianiem, ale tutaj od piątku siedzę nad instrukcją i dalej jestem w ciemym gęstym lesie. Z tego co widzę nie tylko ja mam z tym problem, dlatego mam pytanie, czy można gdzieś znaleźć nieoficjalna wersję instrukcji, która w przystępny sposób wytłumaczy mi jak w to grać?

Bax

Aktywny forumowicz
Sep 5, 2019
169
68
Dostałem w prezencie Robinsona Crusoe przygoda na przekletej wyspie. Lubię planszowki, raczej nie mam problemu z ich ogarnianiem, ale tutaj od piątku siedzę nad instrukcją i dalej jestem w ciemym gęstym lesie. Z tego co widzę nie tylko ja mam z tym problem, dlatego mam pytanie, czy można gdzieś znaleźć nieoficjalna wersję instrukcji, która w przystępny sposób wytłumaczy mi jak w to grać?
Tu masz coś "po naszemu". Moze się przyda:

blazej

Badass
Jun 27, 2019
1,499
1,392
Da tu jacyś gracze Keyforge?

Mam pytanie o działanie tej karty.

4b71f429d046487e23eb82b585fda40a.jpg

Jest napisane „Gdy stworzenie kończy zbieranie, ogłusz je”

To znaczy, że wszystkie stworzenia, moje i przeciwnika po skończeniu zbierania należy ogłuszyć ?

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
Jun 27, 2019
1,918
1,989
Kraków
Do Dune Imperium mam awersje, wszyscy mówią że dobre ale za cholerne tego nie kupię i szczerze mówiąc nawet niespecjalnie chce spróbować :p
Nie ma w tym racjonalnego powodu :)

My dzisiaj Little Town zagraliśmy dwie pierwsze rozgrywki (na 2 oraz na 3 osoby), polecam na start. Fajna lekka gra, choć cele wydają się bardzo rozjechane - ale gra się bardzo szybko i można trochę pokombinować nawet. Pewnie coś wieczorem jeszcze zagramy - może odpalimy ostatnia misję Destinies. W tym tygodniu rozegraliśmy już 3.

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
Jun 27, 2019
1,918
1,989
Kraków
Ja tylko dodam, że Archon miało kilka wtop I to dość dużego kalibru w swoich projektach - Gameplay oraz wykonanie. Samo przeniesienie tej gry na planszówkę też nie będzie łatwym zadaniem. To plus oczekiwania graczy.
Ostatnio robią Wolfenstein: The Board Game oraz Masters of the Universe: Fields of Eternia - zatem gry na licencjach.

Trend przenoszenia gier wideo na planszowki jest coraz silniejszy, zaraz start na crowd funding mają mieć Total War: Rome oraz Kingdom come: Deliverance dalej w kolejce Skyrm czy kolejny Elder scrolls od chip theory games. A jak ktoś chce to wciąż można zamówić naszego Wiedźmina lub poczekać aż po prostu pojawi się w sklepach.