trenth

Stały bywalec
Nov 30, 2020
203
181
Poznań
60eI1oc.jpg

Pododawałem ostatnio sporo gamertagów osób z forum i chyba nie ma się czym chwalić, ale przez przypadek wbiłem wczoraj okrągłą liczbę GS. W ekosystemie Microsoftu jestem, zdaje się, od 2015.

krzychu9203

Aktywny forumowicz
Apr 8, 2021
140
60
Szkoda, że nie ma opcji wyłączenia osiągnięć w konkretnej grze przed jej uruchomieniem. Tak, wiem - jest opcja ukrywania powiadomień. Gram w gry sportowe rok w rok i wolałbym to w cholerę wyłączyć w takich grach.

Srebrny_Lis

Żywa Legenda
Jul 12, 2019
11,956
5,169
Ale serio pytam, jak nie widzisz powiadomień to o co chodzi? Że tak naprawdę chcesz je zdobywać ale, coś jak alkoholik wódki nie może mieć w pobliżu? ;)

ping

Stały bywalec
Jul 1, 2019
321
211
Jak bym miał takie problemy, to bym odpalał grę na drugim profilu (co zresztą ludzie z większym OCD niż moje robią).

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Też mam w origins i odyssey ale w valhalli jakoś mi się nie chciało, jak dla mnie to najsłabsza część nowej trylogii.

trenth

Stały bywalec
Nov 30, 2020
203
181
Poznań
Jeśli ktoś jest zapominalski to tylko DZISIAJ w tym roku (jak co roku) można zdobyć cziwosa w rocznicę Operacji Market Garden w grze Brothers in Arms: Hell's Highway :) Mam kumpla co od premiery zawsze miał z tym problem i dopiero teraz go zgarnął :D
Plusik za ciekawostkę!

• Popieram
Reactions: Jay

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Sniper Ghost Warrior Contracts 2 (1000/1000) - dziękuję knurowi za rekomendację. W porządku średniaczek za 150 zł. Calak wymaga nieco wysiłku, ale bez przesady. Fabuła jest "wymówkowa", ale już niektóre dialogi w czasie misji między kontrolwanym przez gracza Krukiem i jego zwierzchnikiem są całkiem dobrze napisane. Widać inspiracje trybem snajperskim z Hitmana 2...ale średni budżet też czasem aż za dobrze widać. Tak czy siak: solidne 7 z małym plusikiem i calak do zrobienia w 15-20h.

AC Valhalla (1510/1510) - ponowne scalakowanie dodatków (pierwszy osadzony w Irlandii podobał mi się bardziej niż drugi, dotyczący oblężenia Paryża, ale nie tego z 850, tylko późniejszego) i darmowych wyzwań. Przy tych ostatnich to trochę trzeba się było nagimnastykować, ale przynajmniej jakaś satysfakcja jest. Wydaje mi się też, że quest związany z tymi próbami jest prologiem do kolejnego DLC zapowiedzianego na 2022.

Ten Karol PL

Aktywny forumowicz
Jul 16, 2019
113
60
Ile czasowo zajął ci calak w Valhalli? Ja jestem po 60 godzinach, czyszczę mapę ze wszytskiego, a fabularnie jestem gdzieś w połowie. A jeszcze są dodatki.

trenth

Stały bywalec
Nov 30, 2020
203
181
Poznań
Ile czasowo zajął ci calak w Valhalli? Ja jestem po 60 godzinach, czyszczę mapę ze wszytskiego, a fabularnie jestem gdzieś w połowie. A jeszcze są dodatki.

Obczaiłem @TurboGad na Trueachievments i pokazuje ponad 266 godzin.

Natomiast ja sam ukończyłem The Artful Escape (1000/1000) - całkiem miły samograj o uzdolnionym muzycznie chłopaku, którego otoczenie wymaga aby stał się lokalnym folkowym bardem śpiewającym o trudach górniczego życia, a on sam raczej widzi się jako osobowość sceniczna a la David Bowie oraz DLC do AC:Origins Hidden Ones (210/210) - które dotyczy przygód Bayeka na półwyspie Synaj, ale podstawka IMO lepsza. Ot taka dodatkowa seria zadań pobocznych.

• Popieram
Reactions: Ten Karol PL

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029

Tym bym się nie sugerował. Po ostatnim scalakowaniu czas gry w samej grze to 170-parę godzin. O ile dobrze pamiętam to calak w podstawce to jest kwestia 130-140h (jakoś w tym przedziale się zmieściłem). Na TA czy wg Exophase może być tego więcej bo te strony podsumowują cały czas w grze, czyli nalicza się on jak np. włączyłem grę, załadowało się menu główne, a mnie się coś przypomniało i odszedłem od konsoli na jakiś czas. Chyba też nalicza się czas kiedy gra nie jest aktywna, gra się w coś innego czy ogląda np. Netflixa, ale nie opuściło się gry poprzez opcję "quit" (aplikacja jest nadal aktywna w tle). Podejrzewam, że stąd takie rozbieżności.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Ten Karol PL

Ten Karol PL

Aktywny forumowicz
Jul 16, 2019
113
60

Tym bym się nie sugerował. Po ostatnim scalakowaniu czas gry w samej grze to 170-parę godzin. O ile dobrze pamiętam to calak w podstawce to jest kwestia 130-140h (jakoś w tym przedziale się zmieściłem). Na TA czy wg Exophase może być tego więcej bo te strony podsumowują cały czas w grze, czyli nalicza się on jak np. włączyłem grę, załadowało się menu główne, a mnie się coś przypomniało i odszedłem od konsoli na jakiś czas. Chyba też nalicza się czas kiedy gra nie jest aktywna, gra się w coś innego czy ogląda np. Netflixa, ale nie opuściło się gry poprzez opcję "quit" (aplikacja jest nadal aktywna w tle). Podejrzewam, że stąd takie rozbieżności.

Dzięki za info. To wychodzi na to, że jestem teraz w około połowie podstawki.

trenth

Stały bywalec
Nov 30, 2020
203
181
Poznań
Zrobiłem calaka w AC:Origins. 1500/1500 GS :) Ostatnie osiągnięcie wpadło wczoraj. Po ograniu dwóch DLC jestem zdania, że fabuła ofc gorsza niż we Wiedźminie, ale generalnie wartość gry większa (czuję się bardziej ubogacony przez tę grę). Ostatni achievement wpadł za tryb wycieczki i powiem wam, Origins to mega impuls aby zinteresować się historią. Sporo czasu ostatnio spędziłem na doczytywaniu sobie ciekawostek, weryfikowaniu inspiracji Ubi itd. Ostatnią częścią AC, którą ukończyłem było momentami nudnawe Unity - Origins wniósł w moim odczuciu serię na nowy, lepszy poziom. Jeśli Odyssey i Valhalla też takie są, to już nie mogę się ich doczekać. Na razie jednak chwilka odpoczynku od serii.

Cezar

Stały bywalec
Jun 28, 2019
437
591
cezarowy.blogspot.com
Zrobiłem calaka w AC:Origins. 1500/1500 GS :) Ostatnie osiągnięcie wpadło wczoraj. Po ograniu dwóch DLC jestem zdania, że fabuła ofc gorsza niż we Wiedźminie, ale generalnie wartość gry większa (czuję się bardziej ubogacony przez tę grę). Ostatni achievement wpadł za tryb wycieczki i powiem wam, Origins to mega impuls aby zinteresować się historią. Sporo czasu ostatnio spędziłem na doczytywaniu sobie ciekawostek, weryfikowaniu inspiracji Ubi itd. Ostatnią częścią AC, którą ukończyłem było momentami nudnawe Unity - Origins wniósł w moim odczuciu serię na nowy, lepszy poziom. Jeśli Odyssey i Valhalla też takie są, to już nie mogę się ich doczekać. Na razie jednak chwilka odpoczynku od serii.
Dziękuję za przypomnienie, że zacząłem na PS5 (w BC) i nie skończyłem. Jakoś zmęczę Metro i wrócę.

• Popieram
Reactions: trenth