Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,376
4,530
Problemem BDO jest jakość tej gry. Jest spawn mobów. Wbijam między 50 szczurów, jestem 3lvlowym kmiotem i nic. Klikam, mobki nie reagują, HP stoi na 100% a mobki latają jak elfy miotane przez Saurona.

Acrid

Prezes
Staff member
Jun 25, 2019
2,249
1,431
Sam sobie odpowiedziałeś, jesteś 3lvlowym kmiotem ;) W grze jest przecież system wiedzy. Jeżeli poznajesz moba, jego pasek HP nie ma stanu, co najwyżej zmienia mu się kolor, po tym można poznać, że nasz dmg coś robi. Jeżeli zabijesz X tych samych mobów, odblokowujesz wiedze na jego temat. Jest większa szansa na loot, widać pasek zdrowia, etc.

Problem tej gry to jej stan na konsoli, który pozostawia wiele do życzenia w każdym aspekcie, od UI/UX do wydajności. Jestem ciekaw jak będzie działać na PS4.

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,376
4,530
Ta gra na PC też nie powala wydajnością.

Co do systemu walki to właśnie robię nową postać i czuje się jak Sauron. Nic mnie nie jest w stanie dotknąć, ba!, nawet nie próbują. Walka jak w jakimś Dynasty Warriorze. Z tego co pamietam to Twój klimat :D

Aleksev

Padawan
Jul 8, 2019
80
41
Life is Strange, 1000/1000

Pierwszy calak w życiu, ale niestety nie obyło się bez tutoriala na YT.

Wrażenia w co ostatnio ukończyłeś.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
100% jest tym pucharem. Osiągnięcia były pierwsze, Sony "zgapiło" rozwiązanie od MS, a teraz MS miałby, po prawie 15 latach działania systemu, zgapiać od Sony?

IMO bardzo dobrze, że osiągnięcia nie mają "ustawowej" platyny (bo czasem twórcy gry sami dodają osiągnięcie za odblokowane pozostałych w wersji na Xboxa danej gry) - nie ma cwaniakowania i trzeba kupować i grać w DLC jeśli chce się utrzymać 100% ?

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,376
4,530
No i to jest wada. Powiedzmy, że przejście KZ2 na Elite jest równoważne z zaliczenie np. dwóch randomowych wyzwań z DLC co zaliczasz 15min po zakupie DLC :p

• Popieram
Reactions: angh

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Ale jak równoważne? To samo trofeum jest za to i za to? To jest kwestia wyczucia twórców przy ustalaniu listy - np. lista do Gears of War 4 była i jest fatalna.

Poza tym, osiągnięcie czy trofeum jest wartością samą w sobie. Spokojnie można sobie wyobrazić tytuł, który ma złote trofeum za przejście gry na najtrudniejszym i drugie złote za np. 1000000000 meczów online. Można mieć pierwsze i nigdy nie zdobyć drugiego - platinki nie będzie, ale duma z dowodu przejścia na najtrudniejszym tak.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
No właśnie o to mi chodzi. Ma być 100%, a nie jakieś zasłanianie się platynką! Nie ma platynki, więc nie ma czym oczu mydlić. ? Poza tym, tak jak napisałem, jak najbardziej pojawiają się osiągnięcia pełniące odpowiednik platynki.

LukeSpidey

Stały bywalec
Jun 28, 2019
462
180
Na 7. generacji grałem głównie na X360 i osiągnięcia wydawały mi się super rozwiązaniem. Odpowiednia ilość GS za trudność wyzwania, a pucharki na PS3 wydawały się ubogim kopiowaniem. Na 8. generacji gram tylko na PS4 i po kilku latach obcowania z pucharkami trofea mają dla mnie więcej sensu niż punkty na Xbox One. Brąz, srebro i złoto w zależności od trudności wyzwania oraz podsumowanie ukończenia wszystkiego w podstawowej grze, czyli platynowy puchar. Potem na listach wisi platynka i nawet jak jest te 70% to i tak wiadomo, że podstawkę zaliczyło się na 100%.

Imho M$ powinien chociaż oznaczać, że gracz miał podstawę zaliczoną na 100%, kiedy po dodaniu dodatków nagle wychodzi, że ma 70%.

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Sekiro: Wkurw nie umiera nigdy (1000/1000) - nawet po trzech przejściach, bo tyle mi potrzeba było żeby scalakować. Przy czym za drugim i trzecim razem bossów, do których pierwotnie podchodziło się 50 razy załatwia się za góra 2-3 podejściem (ok, nie wszystkich, ale pewna reguła była). Myślałem, że będę bardziej dumny z calaka, ale finał przygody z tą, dość dobrą, grą okraszony był pewnym absmakiem - trzeba było grindować co, bo twórcy nawymyślali sobie skillów do niczego nie potrzebnych, a kosztujących krocie punktów doświadczenia. Ubolewam też, że nie można kupić ścieżki dźwiękowej, bo powtarzane n-razy starcia z bossami przynajmniej odbywały się przy akompaniamencie naprawdę fajnej muzyki. Cieszę się, że dałem szansę i grze i sobie żeby się jej nauczyć, ale soulsy i tak będę hejtował :D

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Control (1000/1000) - kontrol przyszedł. Trwał niecały tydzień i ocena końcowa jesy pozytywna, ale nie obyło się bez pomniejszych zastrzeżeń. Ogólnie to jestem zadowolony, z chęcią zapoznam się z przyszłymi aneksami do protokołu pokontrolnego :)

Varamir

Prezes
Jul 8, 2019
4,611
3,345
Death Camp Earth
twitter.com
Uwaga, granie w Gears5 w coopie z uzytkownikiem peceta psuje cheevos. Prezszedlem cala gre, czesc w coopie z Boogiem, ktory gral na PC. Gralo sie dobrze, czasem wywalalo, ale rzadziej niz pecetowcow z Forumogadki.

Po skonczeniu gry nie wpadlo mi cheevo za ukonczenie. Sprawdzilem progress i okazuje sie ze gra nie zaliczyla mi przejscia sporej czesci drugiego aktu, tak w coopie jak i samemu. To chyba jest ta czesc gdzie gralem w coopie z Boogiem na pececie.

Jay

Badass
Jun 28, 2019
1,556
1,260
Bydgoszcz
Zła diagnoza, doktorze. Problem nie polega na graniu z kimś z PC, tylko na tym, że serwery Gear5 są spierdolone i dopóki nie naprawią (wczoraj część naprawili, m.in. zliczanie znajdziek) to będzie jak jest.

Wiem, bo mi nie zliczało znajdziek i nie dostałem cziwosów za co-opa niektórych, a reszta wspólników dostała.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,574
7,791
Czy wzbudzam już respekt na dzielni?
ddd33e00711d038760ccb54ac8da27b5.jpg

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,574
7,791
Człowiek się stara, chciał się ładnie przywitać, to tak potraktowali. Słyszałem, że ta społeczność jest toksyczna, ale nie sądziłem, że aż tak!
Wrócę ze 100K, dajcie mi czas do końca miesiące, proszę mnie jeszcze nie skreślać!

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
To nie ja pisałem, ale podpisuję się oboma ręcoma:

OCD Completionist person here...

Am I the only one annoyed that they haven’t released the Trophy list yet?

We’re a week out, the final trailer reveals the Icon of Sin - so there isn’t much a Trophy list would spoil at this point.

Resident Evil 3 is doing the same thing - no Trophy list yet and that releases 2 weeks after Eternal.

That shitty looking Avengers game doesn’t release til May and they’ve already got a completed Trophy list, so what gives?

PS jak ja bym pisał to bym się nie jebnął, że gówniani Avengersi wychodzą w maju :ROFLMAO:

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Jak najbardziej, ale nie zawsze. W przypadku Doom Eternal raczej nie, ale tak czy siak jest to dla mnie ważna informacja - trosiągnięcia to w końcu element gry. Z drugiej strony jakby się okazało, że np. wszystkie osiągnięcia są związane z multi to autentycznie bym się mocno zawahał czy brać na premierę...czy w ogóle grać - no bo jak to tak, poświęcać czas i energię żeby nawet jeden dzbanek nie wpadł?!

Gears of War 4 nie kupiłem, bo miało fatalną listę osiągnięć. Później ją nareperowali na tyle, że mogłem wziąć w ramach GwG, tylko jeszcze nie zagrałem :D

Last edited:

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,554
1,040
Ja sobie zapamiętam, że mnie nikim nazwałeś..."kolego"...
Wow. Ok. Komuś chyba piąteczek coś porobił w głowie.

Jest odwrotnie - umknął Ci "piątkowy" wydźwięk tego. Mój błąd, że emotikona nie dałem.

@ Rudy_Rydz - mylisz się. Wiadomo, że są tacy którzy szukają tylko łatwych calaków i platinek, ale są też tacy co chcą dobrej gry z przyzwoitą listą trosiągnięć, bo to też element gry.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Srebrny_Lis

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,574
7,791
Dokładnie, Turbo raczej nie jest gównoplatyniarzem, dla niego to bardzo ważny element gry, co nie znaczy, że idzie na ilość a nie na jakość, za to chwała, bo zasady trzeba mieć.
Chyba wydzielę te posty i wrzucę do tematu o osiągnięciach.