Offtopy do wątku z promocjami

angh

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,325
3,170
wlasnie mialem to wklejac :) kliklem, sciaglem, zobaczymy jakie to roznice. Mam nadzieje, ze sejwy są kompatybilne.
Mam nadzieje ze wersja na PS5 ma 60fps, inaczej ta aktualizacja nie ma za wiele sensu.
ma opcje quality lub performance, quality szarpie, performance dziala swietnie. Znaczaco lepsze czasy ladowania jak na Subnautice (ale nie tak szybko, jakby pewnie mozna bylo na ps5). I tak jest sporo ladniej niz na ps4, wiec warto wrocic/zaczac.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
wlasnie mialem to wklejac :) kliklem, sciaglem, zobaczymy jakie to roznice. Mam nadzieje, ze sejwy są kompatybilne.
Mam nadzieje ze wersja na PS5 ma 60fps, inaczej ta aktualizacja nie ma za wiele sensu.
ma opcje quality lub performance, quality szarpie, performance dziala swietnie. Znaczaco lepsze czasy ladowania jak na Subnautice (ale nie tak szybko, jakby pewnie mozna bylo na ps5).
Ja odpalilem na moment i mam zupełnie inne doswiadczenia. Do tego mogę porównać bezpośrednio wersję z PS5 z XSX.
Z zabawniejszych rzeczy, to przy rozpoczęciu gry czas wczytywania był krótszy na XSX (16 vs 19 sekund), ale różnica tyleż pomijalna co zabawna.
Gorzej, że tryb performance nie działa świetnie, wręcz przeciwnie. Coś jest nie tak, bo cały czas na ekranie jest tearing, co by oznaczało, ze nie trzyma 60fps (no i mści się brak VRR). Dla pewności sprawdziłem czy jestem w trybie performance, a nie quality i zrestartowałem konsolę. Wyglada to tak:

{odczas grania ten tearing jest jeszcze bardziej widoczny. I to nie jest taki "konsolowy" tearing widoczny na samej górze ekranu, na który prawie się nie zwraca uwagi, tylko masakryczny teraing do połowy ekranu, który wygląda fatalnie. Dawno czegoś takiego nie widziałem, a na PS5 nigdy.

mdag

Aktywny forumowicz
Jun 27, 2019
142
118
ma opcje quality lub performance, quality szarpie, performance dziala swietnie. Znaczaco lepsze czasy ladowania jak na Subnautice (ale nie tak szybko, jakby pewnie mozna bylo na ps5).
Ja odpalilem na moment i mam zupełnie inne doswiadczenia.

Ta zaktualizowana wersja na PS5 ma napisy PL?

angh

I Am Robot
Jun 27, 2019
5,325
3,170
Ja odpalilem na moment i mam zupełnie inne doswiadczenia. Do tego mogę porównać bezpośrednio wersję z PS5 z XSX.
Z zabawniejszych rzeczy, to przy rozpoczęciu gry czas wczytywania był krótszy na XSX (16 vs 19 sekund), ale różnica tyleż pomijalna co zabawna.
Gorzej, że tryb performance nie działa świetnie, wręcz przeciwnie. Coś jest nie tak, bo cały czas na ekranie jest tearing, co by oznaczało, ze nie trzyma 60fps (no i mści się brak VRR). Dla pewności sprawdziłem czy jestem w trybie performance, a nie quality i zrestartowałem konsolę. Wyglada to tak:

{odczas grania ten tearing jest jeszcze bardziej widoczny. I to nie jest taki "konsolowy" tearing widoczny na samej górze ekranu, na który prawie się nie zwraca uwagi, tylko masakryczny teraing do połowy ekranu, który wygląda fatalnie. Dawno czegoś takiego nie widziałem, a na PS5 nigdy.
Działa znacznie lepiej, niż na ps4 i podobnie, jak u mnie na pc. Nie zwróciłem uwagi na testing, ale teraz już pewnie zobaczę, dzięki... :)

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Ja odpalilem na moment i mam zupełnie inne doswiadczenia.

Ta zaktualizowana wersja na PS5 ma napisy PL?
Prawie na pewno tak.

Mexiss

I Am Robot
Jun 27, 2019
6,355
4,516
Ja wziąłem Disco Elysium - the Final Cut i Days Gone.
Właśnie ogrywam Disco. Matko bosko kochano, jakie to dobre.
to nie ty tak podchodziles do tego jak fdo jerza, caly czas mowiac, ze na maksa zbugowane?:)
Ja. I… nadal uważam, że ta gra chodzi żenująco. Wszystko wyjaśniło się podczas pierwszego uruchomienia gry - Unity. Wczytywanie się małej mapy z kilkoma postaciami to 12-15 sekund. Autosave to freez gry na 2-3 sekundy… mógłbym tak wymieniać.

Niemniej sama gra jest świetna.Wewnętrzne monologi postaci to czyste złoto. Chociaż zdażyło mi się, że w jednym momencie dostałem jedną informację, ale „gra tego na razie nie zarejestrowała”. Mam nadzieje, że to mi w przyszłości nie położy save’a, a jest to zwykła niekonsekwencja w chronologii :D

• Popieram
Reactions: Lupus and angh

salata

Badass
Jun 27, 2019
1,044
1,062
borg :)

bodi

Badass
Jun 28, 2019
1,789
687
Ja ostatnio zamawiałem książkę z USA. Przyszla w za dużym kartonie z folią wypełnioną powietrzem. Pudło oczywiście nieźle wgniecione. Przy takim wgnieceniu to i tak cud że tylko jeden róg miał akceptowalne zgięcie. Jeśli książka przyjdzie w kiepskim stanie to od razu piszę do supportu. Jak mi bardzo nie zależy to godzę się na jakiś kupon zamiast wymiany.

• Popieram
Reactions: Jay

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,653
4,974
43
Zielona Wyspa
Chyba sie skusze na DORSZa. Od dluzszego czasu juz chodzi za mna taka bezmozga rozwalka SP, a taniej CODa to chyba 5 lat po premierze dopiero mozna dostac.
Pajak tez mnie troche korci, bo tez chyba jeszcze wersji na PS5 na przecenie nie bylo...

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl

@Simplex
Wielkie dzięki za pamięć dobry człowieku!
Jeszcze się okazało że za pierwszy zakup w aplikacji mobilnej jest 10zl zniżki no i darmowa dostawa do Żabki w moim bloku. Żyć nie umierać ;)