Offtopy do wątku z promocjami

Mexiss

Badass
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Najprościej by było na 3 lata w Anglii zamieszkać. ;)
Albo pracować po angielsku, mnie to bardzo pomogło.
A ja polecam słabe książki. Idealnie sprawdzają się tie-iny. Star Warsy, Warcrafty czy książki na podstawie gier Ubi. Skill rośnie jak szalony, bo tego typu literatura "sama się czyta".

No i przy języku praktycznym najważniejsze jest przełamanie się do użytkowania. Do dziś nie mogę się przełamać żeby rozmawiać z Norwegiem po Norwesku (tutaj 90 różnych dialektów robi swoje...), ale z obcokrajowcami (nawet drugiego pokolenia) nabieram śmiałości.

Z językiem jest jak z matematyką - bez praktyki nic nie ruszysz do przodu.

Mexiss

Badass
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Ogólnie to wyjyslikem spoko metodę do nauki słówek. Coś w stylu "moje pierwsze tysiąc słów po...". Odpalacie sobie od pierwszego do ostatniego odcinka Przyjaciół z napisami w danym języku. Słownictwo w tym serialu jest na tyle proste i codzienne, że bez problemu da się wskoczyć na A1 :)

Oczywiście w przypadku angielskiego byłoby nieco trudniej, bo ja tłumaczyłem sobie napisy że słuchu - to co aktorzy mówili.

• Popieram
Reactions: srekal34

Gregys

Badass
Ja od czasu do czasu czytam książki w oryginale (angielskim), to mi pomaga nie zardzewieć. Do tego osłuchanie, filmy tylko z napisami. Nie znam zasad gramatyki, ale jakoś instynktownie (z osłuchania) wiem jak powiedzieć dane wyrażenie. Zrobiłem kiedyś podstawowy kurs angielskiego i to jedyne moje wykształcenie w tym kierunku. Reszta przyszła z gier i zagranicznej prasy komputerowej, czasy amigi i atari. W szkole uczono mnie rosyjskiego i niemieckiego. Gry instaluję w wersji angielskiej (oprócz Wiedźmina) właśnie po to, żeby mieć kontakt z językiem. Z opinią @Danio w kwestii polonizacji gier zupełnie się nie zgadzam, ale ja mam inne priorytety jeśli chodzi o języki obce. Z moją żoną pracuje dwójka Amerykanów (native speakers w szkole językowej), nie mamy większych problemów żeby się dogadać i dobrze czuć we własnym towarzystwie.

• Popieram
Reactions: Simplex

Srebrny_Lis

Prezes
PSN
orson1234
Steam
maszyna do pisana oto czym jest pc
Spoko tylko... nie. To nie tak działa. Tym samym ograniczasz sobie dostęp do kultury - filmu, muzyki, gier czy nawet podróży/komunikacji z drugim człowiekiem.
To wybór każdego człowieka.Może nie gada z nikim po ang? Ja odkąd wróciłem z wysp to na placach jednej ręki mogę zliczyć ile razy live używałem.
Mi jest potrzebny jednak więc każdego dnia podczas treningu słucham dwóch podcastów po ang. Notuje słówka których nie znam. Ale to ja. On nie musi tak chcieć. Z tysiąca powodów.

A normalne kraje Europy mają swoje wersję językowe. Więc tak, to tak działa. Płaci tyle samo co Hiszpan czy Niemiec za grę. Może chcieć ja w swoim języku. Głosuje portfelem i ma do tego prawo.
Team Vuko.

Danio

Badass
PSN
arahjista
Steam
Danio237
Taki sobie był. San Francisco lepsze.
Chociaż rozumiem, bo jak ktoś grał w czasach młodości albo z innego powodu w fajnym okresie, to przez samo to miło wspomina, a im dawniej tym bardziej idealizuje. Mój kolega w Drivera 3 grał jako pierwszego i chyba tylko przez to mówi, że super. A moją pierwszą grą na komputer był Maluch Racer 2 i też nie powiem nic złego. ;)

Xian

Administrator
Staff member
PSN
NemesisXian
Taki sobie był. San Francisco lepsze.
Chociaż rozumiem, bo jak ktoś grał w czasach młodości albo z innego powodu w fajnym okresie, to przez samo to miło wspomina, a im dawniej tym bardziej idealizuje. Mój kolega w Drivera 3 grał jako pierwszego i chyba tylko przez to mówi, że super. A moją pierwszą grą na komputer był Maluch Racer 2 i też nie powiem nic złego. ;)
To cud, ze po takich pierwszych doswiadczeniach, jestes jednak tutaj z nami na forum ;)

Benson

Stały bywalec
Mam kupon powitalny w MM na 40zł za zakupy min. 240zł i chciałbym go wykorzystać na TLoU2, ale podczas zamówienia nie nalicza mi obniżki, mimo że pojawia się komunikat o tym, że kupon został dodany do koszyka. Miał ktoś takie przygody? Może chodzi o to, że to jest przedsprzedaż? Oczywiście pytałem MM, ale ich obsługa klienta w skali 1-10 jest na poziomie -3.