Oculus Quest - mobilna konsola VR za 449€

Voland

Aktywny forumowicz
Kilku znajomych instruowałem co mają kupić do Questa, bo fabryczny uważam, że nie nadaje się do użytku. W końcu zrobiłem o tym tekst, więc jak ktoś się zastanawia nad gripami albo czymkolwiek, to zapraszam: Oculus Quest - modyfikacje i najważniejsze akcesoria. Pisałem to głównie z myślą o osobach dopiero kupujących Questa, stąd też wyjaśnienie czym on w ogóle jest. Niestety to jedyny content jaki mam, który jest jakkolwiek związany z tematyką forum ¯\_(ツ)_/¯.

Spis treści:

- Oculus Quest – najważniejsze info
- Frankenquest jako alternatywa do kilku modyfikacji
- Facemask
- Przeciwwaga
- Amortyzacja paska
- Dodatkowy pasek na górze głowy
- Nagłośnienie
- Uchwyty do kontrolerów
- Zaślepka na nos
- Soczewki korekcyjne wpinane w gogle
- Stojak
- Akumulatory AA do kontrolerów

Last edited:

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Podobno na allegro/OLX. Tak ktoś na Questowej grupie FB napisał. Może już zeszły. Przepraszam, nie sprawdzałem bo byłem zajęty zamawianiem Questa 2 i oglądaniem konferencji Facebook Connect :) Ktoś inny tam prognozuje że niedługo używane Questy będą chodzić po 600zł (wątpię, żeby aż tak spadły w najbliższym czasie).

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Ja przed końcem miesiąca planuję założyć nowe konto na nowego maila, póki nie ma wymogu linkowania z FB i powiązać toto z moim Q1.
Przebieduję te 2 tygodnie na SideQueście i jeśli zdecyduje się na zachowania Q2 a sprzedaż Q1, to liczę na jakąś niszę zatrwardzialych przeciwników FB.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ja przed końcem miesiąca planuję założyć nowe konto na nowego maila, póki nie ma wymogu linkowania z FB i powiązać toto z moim Q1.
Przebieduję te 2 tygodnie na SideQueście i jeśli zdecyduje się na zachowania Q2 a sprzedaż Q1, to liczę na jakąś niszę zatrwardzialych przeciwników FB.
Ciekawe czy można odpiąć jeszcze obecne konto FB od oculusowego i przypiąć jakieś inne. Bo moje konto FB ma fejkowe nazwisko więc mogą mnie zabanować.

op1ekun

Aktywny forumowicz
Steam
op1ekun
Z innej beczki żeby nieco odkwasić tą całą sytuację z FB.

Pod wpływem Dominika z Podcastu MKwadrat (no dobra £8 od Oculusa też nieco mnie nakłoniło :p) zakupiłem Pinball FX2 i borze i lesie jakie to jest dobre.

Siedzę sobie na kanapie i odbijam metalową kulkę otoczony światem wykreowanym na podobieństwo stołu, na którym aktualnie gram.

Nawet jeszcze nie dokupiłem innych stołów bo te 3 podstawowe co są dają mi mega radochę.

Polecam!

mierniczek

Badass
PSN
mierniczek
Nie wiedzialem gdzie zapytac, ale to chyba dobry watek.

Za chwile w moje rece moze wpasc routerek ktory obsluguje pasmo 5GHz.
Do tej pory syn gral na Oculusie w gry na piecu za pomoca kabelka.
Mamy jakiegos pecha, bo jakims dziwnym trafem jeden kabelek sie uszkodzil (gdzies w polowie), a drugi wczoraj postanowil zostawic te swoja wtyczke w googlach a sam odpadl :) Syn oczywiscie przysiega ze to sie samo stalo :)
No ale nie o tym ...

Bede mial ten router, czy nie wydajac na start tych +/- 100 pln na tego desktopa moge jakos sprawdzic czy to bedzie u mnie dobrze dzialac?
Oczywiscie moge kupic ten programik i jak mi sie nie spodoba oddac zakup do sklepu oculusa, ale pytanie jest czy moge inaczej (nie wydajac gotowki) jakos sprawdzic ... te doznania grac w gry z pieca bez kabla?

arczi79

Prezes
Nie wiedzialem gdzie zapytac, ale to chyba dobry watek.

Za chwile w moje rece moze wpasc routerek ktory obsluguje pasmo 5GHz.
Do tej pory syn gral na Oculusie w gry na piecu za pomoca kabelka.
Mamy jakiegos pecha, bo jakims dziwnym trafem jeden kabelek sie uszkodzil (gdzies w polowie), a drugi wczoraj postanowil zostawic te swoja wtyczke w googlach a sam odpadl :) Syn oczywiscie przysiega ze to sie samo stalo :)
No ale nie o tym ...

Bede mial ten router, czy nie wydajac na start tych +/- 100 pln na tego desktopa moge jakos sprawdzic czy to bedzie u mnie dobrze dzialac?
Oczywiscie moge kupic ten programik i jak mi sie nie spodoba oddac zakup do sklepu oculusa, ale pytanie jest czy moge inaczej (nie wydajac gotowki) jakos sprawdzic ... te doznania grac w gry z pieca bez kabla?
Najlepszy jest VIrtual Desktop i nie ma opcji sprawdzenia tego bez wydawania kasy. Jest jeszcze inny darmowy programik ALVR - ale tam chyba efekty nie są tak dobre "out of the box" i trzeba się nakombinować: https://github.com/polygraphene/ALVR

Ja jednak polecam Virtual Desktop - tylko aby to działało to najpierw musisz kupić wersję z Oculus Store a później nadpisać ją wersją z SideQuest'a ;)

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Jak ci sumienie pozwolą i obiecasz, że kupisz ;) to zawsze możesz pobrać piracką .APK od ruskich, wrzucić przez sidequest i przetestować.
A bo nie, VD trzeba mieć oryginalne i inaczej nie zabangla. Program korzysta z własnego serwera czy coś w tym stylu, w każdym razie nie crackowalny.

@mierniczek jeśli masz kartę graficzną od AMD, to masz jeszcze ReLive - darmowa i podobno działa. Ja się o niej dowiedziałem dopiero po kupnie VD i nie chciało mi się sprawdzać później, a teraz jestem bez gogli do 13go, więc nie sprawdzę jak to śmiga ...niemniej na necie opinii negatywnych nie widzialem.

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Jak ci sumienie pozwolą i obiecasz, że kupisz ;) to zawsze możesz pobrać piracką .APK od ruskich, wrzucić przez sidequest i przetestować.
A każdy narzeka na prywatność danych po tym jak FB nakazał logowanie ich kontem... a tu ruskie apki :/
Nie wiem kto narzekał - z całą pewnością nie ja ;) Prywatność danych w dzisiejszym świecie? Lolz

@meatbag Przy jedynce ludzie na reddicie łączyli się z donglem wifi podłączonym do pc i działało. Jak będzie z dwójką nie wiem.

amzuk

Mieszkaniec forum
A każdy narzeka na prywatność danych po tym jak FB nakazał logowanie ich kontem... a tu ruskie apki :/
Nie wiem kto narzekał - z całą pewnością nie ja ;) Prywatność danych w dzisiejszym świecie? Lolz

@meatbag Przy jedynce ludzie na reddicie łączyli się z donglem wifi podłączonym do pc i działało. Jak będzie z dwójką nie wiem.
Virtual desktop, to również zestaw konfiguracji powodujących, że gry działają na Queście ( np. inne mapowanie kontrolerów itp), więc Relive z AMD nie będzie dokładnie tym samym.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Chcecie powiedzieć, że na Q2 już od dawna to jest, a ja nie mam :(?
Jakoś od połowy lutego ZTCP.

Najgorsze, że i tak trzeba się dzielić danymi konta do FB, więc słabo.
Tak i nie. Zakładam, że robisz to "w rodzinie", wtedy logujesz się sam na swoje dane, zaznaczasz że może na tych goglach być więcej użytkowników i się wylogowujesz. Drugi człek loguję się na swoje konto i ma dostęp do twojej biblioteki ale nie danych logowania.*

*) w teorii, osobiście jeszcze nie testowałem