Oculus Quest - mobilna konsola VR za 449€

arczi79

Prezes
Można juz instalować:
Tak... dzisiaj będę instalował. Niestety ta aktualizacja pojawiła się u mnie dopiero o 4 rano więc nie miałem możliwości wypróbowania jej wczoraj :/

arczi79

Prezes
Można juz instalować:
Tak... dzisiaj będę instalował. Niestety ta aktualizacja pojawiła się u mnie dopiero o 4 rano więc nie miałem możliwości wypróbowania jej wczoraj :/
No i Wolfenstein w VR jest super! Kolejny MOD który będę mocniej ogrywał. Jedyny problem to mocno słyszalny brak płynności dźwięku :(

amzuk

Mieszkaniec forum
Można juz instalować:
No i Wolfenstein w VR jest super! Kolejny MOD który będę mocniej ogrywał. Jedyny problem to mocno słyszalny brak płynności dźwięku :(
To nie jest przypadkiem problem ze słuchawkami bluetooth? Ja podłączam słuchawki przewodowe i problemu nie zauważyłem. Miałem kiedyś sproblem z dźwiękiem poprzez Bluetooth w grze na androida Thumper. Napisałem do twórców, odpisali, że nic się nie da zrobić bo w grze jest priorytet na płynny obraz więc zadanie strumieniowania bluetooth ma coś jakby niższy priorytet. Może tutaj jest podobnie?

Last edited:
  • Popieram
Reactions: arczi79

arczi79

Prezes
Można juz instalować:
To nie jest przypadkiem problem ze słuchawkami bluetooth? Ja podłączam słuchawki przewodowe i problemu nie zauważyłem. Miałem kiedyś sproblem z dźwiękiem poprzez Bluetooth w grze na androida Thumper. Napisałem do twórców, odpisali, że nic się nie da zrobić bo w grze jest priorytet na płynny obraz więc zadanie strumieniowania bluetooth ma coś jakby niższy priorytet. Może tutaj jest podobnie?
Następnym razem spróbuję na kablu. Dzięki!

Ekiera

Prezes
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Pistol whip dostał 3 kawałki nowe, 2 modyfikatory i challenge. Plansze trochę na jedno kopyto, ale melodyjne kawałki i bez irytujących waziutkich mostków, super! Modyfikator vengeance robi z tego bullet storm, bo jest strzał za strzał, fajne, ale używam tylko w challangeu póki co.

arczi79

Prezes
Pistol whip dostał 3 kawałki nowe, 2 modyfikatory i challenge. Plansze trochę na jedno kopyto, ale melodyjne kawałki i bez irytujących waziutkich mostków, super! Modyfikator vengeance robi z tego bullet storm, bo jest strzał za strzał, fajne, ale używam tylko w challangeu póki co.
A idź Pan z tym Pistol Whipem! Trzy dni nogi mnie bolały po ostatniej zabawie....

• Popieram
Reactions: Ekiera

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Ja się z miejsca odbiłem od Pistol Whipa - jakos nie czułem klimatu, Beat Saber i ping pong fawaly mi dostatecznie w kość i to były moje casuale... Teraz nie wiem czy to jakaś zmowa, ale skoro Facebook wysłał mi tylko prawy kontroler, to postanowiłem spróbować po raz drugi.
Cóż, tym żarem zagralo. Się wkręciłem i od poniedziałku codziennie ociekam potem. Dzisiaj mi po raz pierwszy zaparowały soczewki - z początku myślałem że jakiś modyfikator zmniejszający widoczność się włączył ;)
Ogólnie spoko gierka, ale strasznie mi brakuje jakichś bardziej zjadliwych gatunków muzycznych. Idealnie jakiś mocniejszy rock ale kurna nawet Jezioro Łabędzie byłoby miłą odmianą. Albo niech rzucą jakieś komercyjne DLCki jak powiedzmy kawałki z Baby Driver albo Guardians of the Galaxy.

Btw. wypróbowałem wreszcie tego halo banda z aliexpress i kurcze jednak to nie dla każdego. Nie wiem, chyba mam jakąś mało aryjską czaszkę, bo muszę naprawdę mocno skręcić to cholerstwo z tyłu, żeby całość stabilnie się trzymała i niestety po 5 min użytkowania boli mnie łeb przez godzinę. Miałem wcześniej Dell Visor i zalet miał może niewiele, ale za to tamten halo siedział na głowie świetnie.

Wrocilem do klasycznego paska, niestety z silikonową nakładką z przodu jak tylko się spocę (czyli 2 kawałki w PW :) to całość zaczyna zjeżdżać po twarzy w dół i nawet przeciwwaga 290g z mojego powerbanka nie pomaga. Także no, wreszcie dojrzałem do decyzji o zakupie DAS od HTC. Mam nadzieję, że będzie wart tych pieniądzów (a nawet jak nie, to parząc na wyciekni

• Popieram
Reactions: Ekiera

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Ło, posta mi urwało.
Myśl kończąca była taka, że patrząc na wyciekniete zdjęcia nowego Questa zapotrzebowanie na DASy do frankenmodów chyba jeszcze wzrośnie, więc w razie co nie będzie raczej problemów z odsprzedażą.

Choć nie powiem, liczę może nie na szał ale chociaż szalik jakiś? 'Miliony' przede mną nie mogą się mylić, nie? :)

Ekiera

Prezes
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Pistol Whip jakos nie chwyta za pierwszym razem - ja to mam tylko dlatego, ze mi nie przyjelo zwrotu. Komu nie pokaze to mowi: nuda, slabe. Wydaje mi sie ze to dlatego, ze easy jest nudne strasznie, normal tez nienajlepszy, a juz bywa frustrujacy na poczatku. Jak sie zagra na hardzie i cos zaczyna wychodzic - wtedy ta gra pokazuje symfonie przemocy. Wczesniej jest tylko beat niecheci.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup

arczi79

Prezes
.... kiedyś ktoś pytał o router 5ghz do VD.

....Więc za nieco ponad 100zł można zafundować sobie gejm-czendżera, który po prostu działa (o ile łącze wyciska około 100mbps downloadu)
A co ma łącze do Virtual Desktop? To 5GHz jest potrzebne do komunikacji bezprzewodowej PC<->Router<->Quest (najlepiej jak PC<->Router wciąż jest po kablu) i "łącze" Router<->ResztaŚwiata nie ma tu znaczenia ;)

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

Wersja na Steama też przeceniona, ale przez ten crossbuy chyba będę musiał kupić drugi raz ;)

• Popieram
Reactions: arczi79

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Kolejne gówienko i popierdółka na Questa. A do tego za darmo ;)

Dziś chyba wyszło z bety. Nie grałem, bo jest za dużo innych gier ;)

Szozi

Mieszkaniec forum
Kolejne gówienko i popierdółka na Questa. A do tego za darmo ;)

Dziś chyba wyszło z bety. Nie grałem, bo jest za dużo innych gier ;)
Nieprawda są tylko 3! Mialem to w becie ale chyba nie odpaliłem, bo to multi. Może trzeba spróbować, w końcu darowanemu koniowi itd

Netor

Aktywny forumowicz
Ja kilka godzin pograłem jak Echo VR była w fazie bety i pomimo piskliwych dzieciaków (MUTE ALL domyślnie trzeba było odpalać :D) to gra była bardzo fajna. Niestety zakończyłem przygodę dość szybko, bo... to była najbardziej "niebezpieczna" gra, w jaką grałem na Queście. W zasadzie jedyna gra, gdzie kontrolery i otoczenie mogły sporo ucierpieć. Po tym jak walnąłem w lampę, raz wpadłem na ścianę i dwa razy uderzyłem kontolerem w ścianę, doszedłem do wniosku, że szkoda się męczyć na przestrzeni, którą mam dostępną do gry (~ 2x2m). Ale jak ktoś ma więcej przestrzeni i lubi multi to gierka bardzo wciągająca :).

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Beat Saber, Super Hot. Ale na początek to radzę zacząć od First Steps i First Contact.
No i kwestia tego jakie gry mierniczek ma zainstalowane. Niech wypisze listę gier, to coś uradzimy.

zobaczymy czy się mylę, po wcześniejszym kontakcie z samsungiem, sony i mega zniechęceniu tą technologią przez te twory
Kolega testował u mnie Oculus Rift DK2, HTC Vive, PSVR, Valve Index i chyba nawet Pimaxa 5K. Na wszystko narzekał i mówił, że "to jeszcze nie to", nawet za darmo by nie chciał. Obecnie jest bardzo zadowolonym posiadaczem Oculusa Questa i juz ze 3 osoby namówił na kupno :)
Więc jeśli Quest utwierdzi Cię w zniechęceniu do VR to chyba trzeba będzie przyznać rację donmatrixowi ;)

Netor

Aktywny forumowicz
Ja ostatnio wsiąkłem w Audicę :p. Nie wiem czy to przez ciągłą propagandę Simplexa, ale ostatecznie po wielu miesiącach graniach w gry rytmiczne, to właśnie Audica stała się moją ulubioną :).

W którymś momencie zacząłem grać na siedząco i o dziwo wykręcałem lepsze wyniki. Ale moje najnowsze odkrycie to granie na "skacząco" (piłka fitness :D).

Szozi

Mieszkaniec forum
Ja ostatnio wsiąkłem w Audicę :p. Nie wiem czy to przez ciągłą propagandę Simplexa, ale ostatecznie po wielu miesiącach graniach w gry rytmiczne, to właśnie Audica stała się moją ulubioną :).

W którymś momencie zacząłem grać na siedząco i o dziwo wykręcałem lepsze wyniki. Ale moje najnowsze odkrycie to granie na "skacząco" (piłka fitness :D).
Musisz wrzucić nagranie

Netor

Aktywny forumowicz
Wiem, jak byłem u Ciebie i zagrałem po raz pierwszy, to nie ogarniałem :D. Teraz też nie jest to jeszcze poziom bicia się na leaderboardsach (ale w czymś tam Cię prześcignąłem - jakieś Extras :p), cały czas gram w zasadzie na poziomie standard, celuję w 100% i to mi sprawia frajdę :).

P.S. Nagrania nie będzie. Nie jestem kobietą, więc to nie wygląda dobrze z zewnątrz :D.

Netor

Aktywny forumowicz
Czy jak pokazujecie komuś ze znajomych Questa to korzystacie z opcji streamowania obrazu na TV? Np. żeby móc coś podpowiedzieć początkującemu w VR, bo jak się nie widzi obrazu, który ktoś ma przed sobą, to ciężko czasem wytłumaczyć itd.

Jeśli tak, to powiedźcie mi czy istnieje jakiś bezprzewodowy sposób, żeby to płynnie i przede wszystkim bez opóźnień działało? Korzytałem do tej pory sporadycznie z opcji transmitowania obrazu z poziomu aplikacji mobilnej (czy to na telefon, czy przez Mi Boxa - to chyba idzie wszystko przez chromecasta?), i jako tako to działa, ale lag potrafi być 1-2 sekundowy. Więc odpada np. puszczenie dźwięku z gry z głośników podpiętych pod TV, bo przez rozjazd audio nie da się grać w gry rytmiczne w ten sposób.

Nie, nie mam PC :D. I nie, nie chcę podłączać niczego nigdzie kablem jak zwierzę :p.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nie da się. Brakuje mocy, mam wrażenie że w ogóle nie brali pod uwagę streamingu przy projektowaniu a potem dodali "na siłę" i Quest nie wyrabia. Niektóre gry zaczynają wtedy lagować.
I wątpię żeby Chromecast 4K dużo pomógł. Mam aplikacje AirReceiver która udaje Chromecasta na PC i też działa jak gówno.
Ponoć lepsze rezultaty można osiągnąć przez adb za pomocą scrcpy (https://github.com/Genymobile/scrcpy) ale są problemy z przesłaniem dźwięku.

Pozostaje mieć nadzieję że rozwiązali to w nowym modelu.

• Popieram
Reactions: Netor

amzuk

Mieszkaniec forum
Jeżeli ktoś byłby ciekaw, to mogę polecić Falcon Age. Grałem mniej więcej godzinę i jak narazie mechaniki gry przyjemne ( jest pałka-bicz do uderzania i szturchania rzeczy z daleka, jest wzywanie sokoła gwizdaniem i łapanie go na rękę, wskazywanie sokołowi celu, karmienie, głaskanie itp.). Mapa jest otwarta, ale średnich rozmiarów. Klimat trochę jak z Journey of gods. W tej cenie jak najbardziej polecam.

Czy ktoś próbował może grać w Cook Out, albo w Shooty Fruity? Obie mnie interesują, ale w pierwszą trudno będzie mi grać gdy dzieci śpią w pokoju obok ( trzeba się często komunikować w graniu z innymi), a druga wydaje się ciekawa, ale raczej w zakresie 10-15 dolarów ( więc poczekam na przecenę).

Z pewniaków na które czekam to będą:
Invisible hours,
Until you fall,
Walking dead saints and Sinners,
In death Unchained DLC ( ma być niby w październiku).

• Popieram
Reactions: Simplex