Oculus Quest - mobilna konsola VR za 449€

arczi79

Stały bywalec
Serio dla was walizeczka ważniejsza od komfortu na głowie?
Ja miałem walizeczka Oculusa, ale jak zrobiłem frankenmoda to sprzedałem bez żalu.
Ja jestem w tej chwili w delegacji służbowej... 2 letniej. W perspektywie jest też zmiana miejsca pracy jeśli tego zażąda mój pracodawca - więc całkiem możliwa jest konieczność transportu Questa. Ponadto w walizeczce trzymam Questa - więc mi się nie brudzi, nie kurzy, nikt go czymś nie przywali, nikt go nie zrzuci przypadkiem na podłogę, wszystko razem zajmuje mniej miejsca na półce itd itp. Plusów jest masa - i ta walizeczka dla mnie jest ważna (w innym wypadku nie kupił bym jej za takie pieniądze a raczej szukał bym tańszego zamiennika).

arczi79

Stały bywalec
Jakbym mierzył swoją miarą to bym nawet nie pytał, tylko z góry założył że Quest jest dla Ciebie niewygodny, jak dla większości posiadaczy :p
Zakładasz że nie potrzebuję tej walizeczki i że bardzo potrzebuję zmiany mocowania headsetu :p
A ja to nie Ty i mam inne wymagania (co napisałem wyżej a Ty ponownie się zdziwiłeś) :p

PS: ...a rozważałem przez chwilę zmianę mocowanie bo po zabawie z Quastem mam śmieszne odgniecenia na twarzy... ale to nie oznacza że komfort korzystania z tego urządzenia jest niski (przynajmniej dla mnie jest bardzo podobnie jak z CV1).

Last edited:

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Ja gram krótkie sesje, max ze dwie godzinki, dla m ie jest wygodny poza ciężarem - jak machnę szybko głową to niestety czuje w karku, a wiadomo, jak kark się napina to taśma leci do lędźwi i pogarsza przypadłość. Ale na to sposobu innego niż z serii "60 porad w godzinę" (nie machać szybko głową) raczej nie ma.

Szozi

Stały bywalec

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Mi przeszkadza tylko jak wyżej napisałem, przyspieszenie i hamowanie, sprzęt jest ciężki, więc obciążenia kręgosłupa szyjnego są znacznie większe niż przy gołej głowie - co dla mnie ma znaczenie bo mam problemy z ledzwiowym odcinkiem, a napięcia się przenoszą.
Nie jest to deal breaker, bo mam I gram, po prostu zauważam.

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
dla m ie jest wygodny poza ciężarem
No i właśnie przez ten ciężar nie jest wygodny :)
Ale magii nie ma, uprząż ciężaru nie zmieni.
Rozkład wagi jest ważniejszy niż waga.
Przy dźwigni siłę liczysz masa razy odległość, zmieniając uprząż na wygodniejszą masa headsetu zostaje w tym samym miejscu, dokładając obciążenie z tyłu możesz skrócić trochę odległość do środka masy, ale zwiększasz samą masę, a więc i obciążenia przy przyspieszeniu i hamowaniu. Niewiele da się zrobić z siłami działającymi na szyję przy wymachu. Komfort, o którym jestem przekonany że mówisz, to inna sprawa od obciążeń kręgosłupa szyjnego, o których mówię od początku.

Voland

Nowy Forumowicz
Uprząż może dawać podparcie głównie w jednym miejscu, a może na niemal całej głowie. Dołożenie kawałka paska na górze uprzęży sprawiło, że mogę grać godzinami z zerowym dyskomfortem. Wcześniej nie było o tym mowy. Kiedyś moją robotą było testowanie m.in. kasków motocyklowych - waga nie miała nawet w połowie takiego znaczenia, jak wyważenie. Były ciężkie szczękowce, w których po całym dniu nie było problemu, a zdarzały się dużo lżejsze integrale, w których po pierwszych godzinach szyja czuła je bardzo mocno ¯\_(ツ)_/¯.

• Popieram
Reactions: arczi79

Szozi

Stały bywalec
Nie wiem czy to tylko jakiś zbieg okoliczności czy faktycznie coś jest nie tak z grą Onward na Quescie... ale na razie radził bym uważać na ten tytuł:

O to się wstrzymam. A ktoś z Was planuje zakup? Będzie ekipa do grania?

Jest tu crossbuy? Bo jak nie to wezmę wersję PC. Jednak to wygląda tragicznie na questa

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Last edited:

amzuk

Padawan
Nie wiem czy to tylko jakiś zbieg okoliczności czy faktycznie coś jest nie tak z grą Onward na Quescie... ale na razie radził bym uważać na ten tytuł:

O to się wstrzymam. A ktoś z Was planuje zakup? Będzie ekipa do grania?

Jest tu crossbuy? Bo jak nie to wezmę wersję PC. Jednak to wygląda tragicznie na questa

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Kupiłem z użyciem kuponu 10usd, więc wyszło mnie poniżej 60zl za Onward.

Muszę przyznać, że grafika została w dużym stopniu uproszczona, jednak modele broni oraz rozdzielczość pozostała na dobrym poziomie. Co doskwiera to widoczna zmiana poziomu detali na przykład przy obiektach lub przeciwnikach.

Pomimo wszystko jeżeli według obietnic twórcy będą rozwijali grę, to warto spróbować.

Dla prostszej rozgrywki i lepszej grafiki polecam Contractors.

P.S. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie na liczbę punktów w In Death Unchained. Chwaląc się obecnie jestem 7 w rankingu globalnym, jednak jeszcze 4 dni do końca więc pewnie spadnę niżej.

P.S.2 In Death Unchained od czasu premiery dostał już 5 aktualizacji, dodały one między innymi wolumetryczną mgłę, lepsze tekstury, kolorowe światła i lepszy dźwięk. W środę zapowiedź nowego rodzaju rozgrywki, a za dwa miesiące DLC.

Nie ma obecnie lepiej wyglądającej i bardziej grywalnej gry na Questa. Gorąco polecam!

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Netor and Szozi

SweatHard96

Nowy Forumowicz
Ws. tego halo banda, jak kupowałem 10.07 to wyszło nieco ponad $34 i przesyłka zajęła równe dwa tygodnie ...dotarla dokładnie w dzień po moim wyjeździe na urlop, więc jeszcze nie testowana :/

Ale w sumie to ja w innej sprawie - reklamował ktoś połamane kółko na kontrolerze? Poszło w standardowym miejscu na łączeniu (dalej działa). Kupione przez pośrednika i teraz nie wiem, czy uderzać bezpośrednio do Oculusa, czy też do sklepu, w którym Quest został kupiony...

mierniczek

Mieszkaniec forum
PSN
mierniczek
Polecam uwadze również RacketNX. Tym bardziej że dopiero co ogłosili dużą aktualizację możliwą dzięki hajsom ze sprzedaży wersji Questowej.
Uwaga na ten tytul dla osob, ktore maja malo miejsca w pokoju :)
Ja gralem w to "na kabelku" (w wersje bodajze Steamowa) w pokoju wielkosci pudelka zapalek.
Po pierwsze kabel przeszkadza (co nie mam miejsca w wersji Questowej)
Po drugie w tej grze mozna sie zapomniec (a przychodzi to bardzo latwo) i albo sie cos rozwali, albo rozwali te kontrolery :)
Nam na szczescie w "duzym pokoju" na tyle miejsca, ze chyba sie zdecyduje na questowa wersje, bo gra daje sporo frajdy.

SUPERHOT VR x Pistol Whip za 17,50 USD - za samego pistola dalem wiecej :)

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Eh, zninjował mnie! :p

Co do Racket NX to pełna zgoda. Absolutnie nie wolno w to grać w małym pomieszczeniu, chyba że chce się zdemolowac pokój i nabawić kontuzji :)
Ale na Queście mając odpowiednią przestrzeń gra się świetnie.

Ja mam ok 2,5x3 metry przestrzeni, ale na jednym boku zrobiłem sobie za mały bufor od ściany i udało mi się strącić przedmioty z półki. Więc zdecydowanie polecam zrobić dobry bufor.
No i granie z kablem to pewnie zabiera połowę radochy.

Pogralem też trochę w In Death Unchained, ne przepadam za rogalikami, ale gra się bardzo fajnie. Zwłaszcza po patchu 1.0.5 który sporo zmienił na lepsze, między innymi dużo lepiej słychac przeciwników, co bardzo ułatwia orientację.

I jakies porady dla początkujących na blogu oculusa - przydatne, bo gra jest bardzo trudna. Chwila nieuwagi i zgon. Czułem się trochę jak w soulsach ;)

Szozi

Stały bywalec
Ktoś kupił / planuje kupić Onward na Questa? Jak sam gameplay w coopie?

Waham się czy zainwestować środki w In Death Unchained (singiel) czy właśnie w Onward (multi), bo chciałbym móc regularnie pykać w jakiś dobry tytuł inny niż gry rytmiczne :p.
Kupiłbym, ale wcześniej pojawiły się posty i linki do yt, gdzie wychodzi na to, że gra zawiesza gogle albo nawet gorzej i trzeba robić hardreset. Niestety trzeba poczekać. Jak naprawią, możesz na mnie liczyć w multi.
PS. Szkoda, że na questa ten Onward jest taki szpetny

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Szkoda, że na PC teraz też, dzięki Questowi ;)
To i tak jest cud że ta gra w ogóle działa na Quescie i oferuje praktycznie to samo doświadczeni co na PC (minus grafika ;) ) .

... bo gra jest bardzo trudna. Chwila nieuwagi i zgon. Czułem się trochę jak w soulsach ;)
To mnie najbardziej zniechęca do tego tytułu. Na PC zaliczam zbyt szybkie zgony... :/
No niestety, taki typ gry. Im dłużej grasz tym rośnie ci skill i gra robi się "łatwiejsza". Jak dla mnie to mogłby być jakiś dodatkowy nierankingowy "tryb nooba" gdzie można by sobie grać bardziej relaksacyjnie.

Ktoś kupił / planuje kupić Onward na Questa? Jak sam gameplay w coopie?
Waham się czy zainwestować środki w In Death Unchained (singiel) czy właśnie w Onward (multi), bo chciałbym móc regularnie pykać w jakiś dobry tytuł inny niż gry rytmiczne :p.
Onward ma chyba dużo większe "replayability" - można grać w multi PvP, można w coopa PvE, jest sporo map i pewnie będzie cały czas rozwijany.

• Popieram
Reactions: Netor and Szozi

mierniczek

Mieszkaniec forum
PSN
mierniczek
...
SUPERHOT VR x Pistol Whip za 17,50 USD - za samego pistola dalem wiecej :)
Za tyle to wszyscy by to brali :). Tobie się tak wyświetla, bo w Oculus Store w bundlach sprytnie odlicza Ci cenę gier, które już posiadasz, więc de facto za 17,5 USD masz samego Superhot do kupienia.
Ciagle sie czegos nowego dowiaduje :)
Dzieki

• Popieram
Reactions: Netor

Szozi

Stały bywalec
Kluczowe jest by nie mieć porównania z wersją PC :)
Ludzie którzy nie mają tego porównania masowo wystawiają grze 5 gwiazdek w sklepie Oculusa.
Właśnie czytam komenty pod recenzją i widzę co się dzieje... Bez przesady jakieś normy żenady nie powinny być przekroczone. Przecież to wygląda jak gra z ps 2 i to taka upośledzona. Wezmę tego Unchained, pomimo crossbuya Onward.

• Popieram
Reactions: amzuk

amzuk

Padawan
Kluczowe jest by nie mieć porównania z wersją PC :)
Ludzie którzy nie mają tego porównania masowo wystawiają grze 5 gwiazdek w sklepie Oculusa.
Właśnie czytam komenty pod recenzją i widzę co się dzieje... Bez przesady jakieś normy żenady nie powinny być przekroczone. Przecież to wygląda jak gra z ps 2 i to taka upośledzona. Wezmę tego Unchained, pomimo crossbuya Onward.
Co do Unchained to popieram, bo gra genialna.
Ostatnio dobiłem do 1.2 milionów punktów i chyba jestem uzależniony:) Zdecydowanie najlepsza gra na Questa. Dziwię się, że tak mało osób o niej pisze.

Co do Onward to nie ma crossbuy to pewne. Sam kupiłem i jestem zadowolony, obecnie przez 2 tygodnie można grać w tryb Gun game I jest masę frajdy a w tym ma inne tempo niż Contractors.

• Popieram
Reactions: Szozi