Oculus Quest 2

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Musisz spróbować obu i zobaczyć który sprawdza się lepiej u Ciebie

Niedawno była aktualizacja VD która dodała wsparcie dla "phase sync" cokolwiek to jest.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Niedawno była aktualizacja VD która dodała wsparcie dla "phase sync" cokolwiek to jest
Z tym, że Air Link też to raczej ma. Tak więc wracamy do punktu wyjścia - trzeba samemu sprawdzić. Żeby było zabawniej, pewnie niektóre gry będą lepiej działać na jednym, inne na drugim :)
Ogólnie gry ze sklepu Oculusa chyba lepiej odpalać przez Air Link ze względu na wspieranie ASW (dotyczy zwłaszcza słabszych maszyn).

Co do phase sync to obniża on opóźnienia poprzez pozwalanie aplikacjom na wcześniejsze renderowanie klatek. Nie chcę mi się wchodzić w technikalia - tu to Oculus rozpisał w swoim blogu.

Robert de Clair

Aktywny forumowicz
XBL
Robert de Clair
Steam
Robert de Clair
Dla mnie VD
1 możliwość nagrywania filmów, a nie tylkostreamowania.
2 szybkość i wygoda odpalania gier z pcvr
3 No Man Sky działa (byle jak ale działa w przeciwieństwie do VL

poczekam, będę jeździł obserwował mam wybór, Kosmaty jak już i tak kupiłeś VD to już widzisz co się dzieje :)
Może jak VL wyjdzie z bety to sie poskładają i dojdą do jakichś wniosków. co zrobić by mi dogodzić,narazie im nie podpowiadam.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke
Dla mnie VD
1 możliwość nagrywania filmów, a nie tylkostreamowania.
2 szybkość i wygoda odpalania gier z pcvr
3 No Man Sky działa (byle jak ale działa w przeciwieństwie do VL

poczekam, będę jeździł obserwował mam wybór, Kosmaty jak już i tak kupiłeś VD to już widzisz co się dzieje :)
Może jak VL wyjdzie z bety to sie poskładają i dojdą do jakichś wniosków. co zrobić by mi dogodzić,narazie im nie podpowiadam.
:) Mam stosunkowo mocny pc więc obciążenie nie powinno mieć wpływu. Sprawdzę jutro na wifi 6 tylko muszę jakiś AP kupić

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Sprawdzę jutro na wifi 6 tylko muszę jakiś AP kupić
Jeśli pomoże to raczej dlatego, że coś masz skwaszone w konfiguracji obecnego routera.
Wifi6 ma dokładnie te same czasy dostępu ci Wifi5, jedyna różnica to max transfer (~1200 vs ~860Mbps) przy czym VD i tak więcej niż 200 nie potrzebuje, więc nie będzie to miało na nic wpływu.
Nowa jakość i mniejsze opóźnienia to dopiero Wifi6e ale tego Q2 i tak nie obsługuje.

Jeśli masz RTX20xx lub 30xx to w ustawieniach streamera VD ustaw na sztywno jodek HEVC. Będziesz miał 2-3ms większe opóźnienie ale za to potrzebujesz połowy bitrate'u żeby osiągnąć taki sam obraz co w przypadku H.264

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
No i fajny ten soft v29 - dodał family sharing dla Q1, ale spierdolił wszystko dla Q2. Podkonta nie mają chwilowo dostępu do gier (#metoo)

• Popieram
Reactions: Robert de Clair
Zobaczyłem filmik o zmianie rozdzielczości w goglach na wyższą. Tam jest opis o użyciu Sidequest. Trzeba firmę stworzyć i włączyć tryb dewelopera do tego. Jak to się ma z gwarancją i użytecznością ?

No i przy zakładaniu firmy prosi o kartę kredytową lub telefon 🤬. Powiedzcie, czy ta zmiana rozdzielczości dotyczy tylko lobby czy gier tez ? I czy to nie jest tożsame z połączeniem przez aplikację Oculus. Tam w urządzeniach też jest zamiana rozdzielczości i odświeżania lecz u mnie niczego nie zmienia 😢.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
Podbicie rozdzielczości olej, bo nie dość, ze wydajność może być gorsza to jeszcze zużycie baterii będzie większe.
Ale konto developerskie to same zalety - na SideQuest masz naprawdę multum rzeczy. Korzystaj, póki jest za darmo.

Spokojnie, normalnie bym się to załatwił tylko wydaje mi się że ten Sidequest ma najwięcej możliwości przy mocnym kompie którego nie posiadam narazie. Kartę podpinam tylko do kupna i potem usuwam. Raz miałem włam na konto w Xbox live i już karty nie zostawiam. Z tego co wyczytałem to caly czas sprawdza personalia przy uruchomieniu, więc tylko telefon mi zostaje. Poszperam jeszcze ….

OK, zainstalowałem. Wszystko podłączyłem i zmieniłem rozdziałkę więc działa. Ale zainstalowałem Wolfenstaina klikając Install to Headset i zakończył instalację. Jak odpalić tą grę bo na goglach jej nie widzę 🥵. Nawet tych plików nie ma na goglach jak wchodzę przez Mój Komputer. Nie powinien być katalog RTCW coś tam ?

Last edited:

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
OK, zainstalowałem. Wszystko podłączyłem i zmieniłem rozdziałkę więc działa. Ale zainstalowałem Wolfenstaina klikając Install to Headset i zakończył instalację. Jak odpalić tą grę bo na goglach jej nie widzę 🥵. Nawet tych plików nie ma na goglach jak wchodzę przez Mój Komputer. Nie powinien być katalog RTCW coś tam ?
Piszę z pamięci, ale jak wejdziesz w listę aplikacji na Queście to musisz u góry po prawej wybrać 'unknown sources'

• Popieram
Reactions: Najgorszy77

duszek666

Nowy Forumowicz
Witam ja odkryłem u siebie dziś problem do tej pory mogłem podpiąć do kompa kabel i grać na grach z apki pc lub odpalić airlinka a dziś du... nie odpala mi się ani oculus link ani air link .VD działa. Wersja aplikacji oculus 30.0.0.36.502.Wersja oprogramowania gogli oculus quest 2 30.1.0.61.350 czy to może być przyczyna .Kabel sprawdzałem w apce oculusa twierdzi że oki. Aktualizacje są włączone automatyczne jak sobie z tym poradzić. Prosze o pomoc i z góry dziękuję.

LaggyLuke

Mieszkaniec forum
Steam
g0nt
@Simplex próbowałem się samodzielnie do tego dokopać to na forum, ale poległem...

Wrzucałeś tutaj fotki rozmytego obrazu w swoich starych soczewkach przed wymianą, mógłbyś raz jeszcze tym razem porównawczo z tymi po wymianie headsetu?
Bo będę pisał do supportu ws. wymiany kontrolera i nie wiem, czy czasem zbiorczo nie pomarudzić od razu na blura :)