Oculus Quest 2

MacKill

Aktywny forumowicz
To teraz mi proszę powiedzcie tylko czy przez to ze nie mam kompa i tylko tego oculusa bym miał czy dużo tracę

Chodzi mi o gry oczywiście
Tracisz. Kasę na PCta ;). Oczywiście żart. A mówiąc poważnie to ja najbardziej żałuję dwóch przytaczanych w tym wątku gier czyli HL: Alyx i Asgard's Wrath.
Moim sztandarowym kontrargumentem było brak kabla czyli pełna swoboda ruchu ale po możliwości podłączenia przez Wi-Fi ten argument stracił na sile. Przejrzyj gry na Questa, porównaj z tymi ze Steama, poczytaj wątek na forum (ten o Queście) i zadecyduj czy dla Ciebie tracisz dużo czy nie... Ja kupiłem Questa bo nie chciałem inwestować PCta właśnie... No i możliwość zabrania Questa ze sobą to też jego niewątpliwy plus.

Cholibka o której będzie ta konfa Oculusa? Bo się trochę podjarałem.

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Skoro to jest dla Ciebie system seller, to znaczy że kupisz "system" (PC) żeby zagrać, bo to jest definicja system sellera.

Najlepsze gry są jednak na pcetowego wijara.
Zależy co kto lubi. Na na PC gram w gry AAA których nie ma na VR, a na VR gram w gry indie/arcade których poza VRem bym nie tknął kijem przez szmatę :)

• Popieram
Reactions: op1ekun

Mistrz Wstrzemiezliwosci

Aktywny forumowicz
Skoro to jest dla Ciebie system seller, to znaczy że kupisz "system" (PC) żeby zagrać, bo to jest definicja system sellera.

Zależy co kto lubi. Na na PC gram w gry AAA których nie ma na VR, a na VR gram w gry indie/arcade których poza VRem bym nie tknął kijem przez szmatę :)
No jak kupie PC to i tak nie pogan w HL xd

gseed

Badass

No właśnie na VR tykasz się byle czego bo nie ma lepszych gier ;)

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Interpretując metafory w sposób dosłowny to tak, ale chyba nie o taką logikę chodzi ;)

Ciekawe jaka będzie cena, bo Snapdragon 865 jest we flagowcu Samsung Galaxy S20.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: harry_keogh

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Na reseterze w wątku o Queście 2 nabite od wczoraj 11 stron :D

I kolejny wyciek:

Last edited:

wojto

Junior
Czekamy na oficjalną specyfikację. Chyba nikt nie spodziewał się takiego przeskoku technologicznego. Między Quest 2 a PSVR, którego teraz używam, będzie przepaść w rozdzielczości, PSVR 2 będzie musiał mu dorównać ale to dopiero za 2-3 lata pewnie...
Zaczynam się mocno zastanawiać nawet mimo niechęci do Facebooka.

arczi79

Stały bywalec
Zaczynam się mocno zastanawiać nawet mimo niechęci do Facebooka.
Wystarczy nic nie robić na FB, odinstalować apkę itd.
Nie wydaje mi się aby była jakaś realna różnica w tym czy logujesz się do Questa z nieużywanego konta FB czy też z konta/loginu Oculusowego - jedno i drugie jest już w posiadaniu Facebooka ;)

To przecieknięte pudło wygląda raczej zbyt biedacko żeby było prawdziwe.
Żebyś Ty widział jakie wypasione pudełko było przy CV1 (na początku gdy jeszcze sprzedawali to z gamepadem od xboxa) - naprawdę "premium" pudełko.. aż czuło się unikatowść/elitarność tego sprzętu ;)

Last edited:

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Będzie można oglądać w becie Venues:

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Nie wiadomo, wcześniej przelicznik oculusa był taki, że 399$=449€.

Jeśli teraz ktoś będzie bredził że Quest 2 jest drogi (zwłaszcza biorąc pod uwagę specyfikację), to nawet nie będę z tym polemizował, bo albo jest trollem, albo nie jest zbyt bystry.

Last edited:

MacKill

Aktywny forumowicz
Jest regulacja IPD (ale jakaś inna?)! Które z gogli VR mają jeden panel zamiast dwóch? Albo inaczej, sprawdza się takie rozwiązanie?
BTW Mike z kanału VR Oasis ma już Questa 2. @Simplex jako naczelny Apostoł VRa w Polsce też już powinieneś mieć ;)

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Właśnie spuścili Rifta w kiblu. A ja jako Apostoł VR zamówiłem model 256GB. Szkoda że nie ma opcji pośredniej, czyli 128GB za 399€.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: MacKill

SweatHard96

Junior
Biere - będę miał 30 dni na podjęcie decyzji, czy warto apgrejdować go Q2, czy też Q1 absolutnie styka i poczekam na next next gena.

Tera pytanie (raczej do siebie i poertfela, niż do was, ale mam zagwozdkę):
- golas 64GB (bo ewentualna odsprzedaż Q1 i tak zaboli, więc minimalizacja różnicy)
- 64GB+ wypasiony head band z aku i etui
- golas 256GB (wczoraj dotarł DAS do frankenquesta więc może jakoś się go osadzi)

[edit] poszedłem w inną stronę - 64GB + tańsza wersja paska (bez batt), ino czekać

Nie oglądałem prezentacji, bo walczyłam z samochodem:
- będzie Virtual Desktop dalej działał jak na Q1, skoro SideQuest może zniknąć?
- są gdzieś do znalezienia dokładne parametry (np. pojemność i masa dej dodatkowej baterii w nowym head strapie)?

Last edited:

Danio

Prezes
PSN
arahjista
Steam
Danio237
@Simplex @gseed Ładnie tak się cieszyć cudzym nieszczęściem!? 😢

Ubi, ja z tym Splinter Cell VR to żartowałem, to była hiperbola by pokazać jak bardzo ta marka was nie obchodzi... A wy serio po wypchnięciu Sama na mobilki i do strzelaniny multiplayer wyskakujecie z grą, w której aby się skradać będę musiał kucać jak małpa przed telewizorem!? :mad: Brak słów!
Emiel na discordzie said:
Śmieszne jest to, że tak trollujemy Danio, że jak już zapowiedzą Sama VR to i tak nie uwierzy
TO MIAŁY BYĆ ŻARTY!

Ale jak to będzie naprawdę dobre, coś na miarę Half Life Alyx to będę musiał się z VR przeprosić i zainteresować już na serio. VR czyli Questem, bo z tego co czytam i słyszę od ekspertów m.in z MKwadrat ( :)) tylko on ma sens. Wtedy naprawdę możliwe, że dla tej gry kupię VR (oczywiście najpierw postaram się sprawdzić itd), nie sądziłem że tak szybko to napiszę, ale to przecież SPLINTER CELL. Tylko w wymienionych studiach pracujących nad tym tytułem był m.in Ubisoft Mumbai, więc ciężko być dobrej myśli. Zobaczymy.

Last edited: