Oculus Quest 2

Arturo

Junior
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS
Ja zauważyłem na przykład, ze po włożeniu z powrotem do pudełka, Quest się znowu odpala. Jakiś czujnik zbliżeniowy jest zbyt czuły. Sprawdzcie czy u was to nie ten sam problem

Voland

Padawan
No to pudełko raczej nie służy trzymaniu w nim Questa na co dzień. Tak samo mnóstwo stojaków dedykowanych na VR się w rzeczywistości się nie nadaje, bo są pod sam czujnik. Ja mam stojak z AMVR i specjalnie go wybrałem, bo nie taki piękny jak np. te w kształcie głowy, ale nie aktywuje czujnika.

Arturo

Junior
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS
Chwaliłem się już moim Frankenquestem 2, czy nie chwaliłem?

Zważyłem też questa i questa 2 bez paska i faktycznie dwójka lżejsza o 50g.

W sumie to... Chwaliłeś.
Liczę, że uda się dorwać jakis tańszy zamiennik elite atrapa bo 50 dolców to jednak sporo. A w tych bazowych paskach dłużej niż 1h nie daje rady grać - nieprzyjemny ucisk.
Ten pasek który tam masz to od czego?

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Ja Questa 2 na głowie nie miałem, ale jedynka, jak odkryłem, nie musi być tak mocno zapinana dookoła głowy jeśli górny pasek jest dobrze wyregulowany, może poluzowanie tego dookólnego paska by pomogło?

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

Zważyłem też questa i questa 2 bez paska i faktycznie dwójka lżejsza o 50g.

W sumie to... Chwaliłeś.
Liczę, że uda się dorwać jakis tańszy zamiennik elite atrapa bo 50 dolców to jednak sporo. A w tych bazowych paskach dłużej niż 1h nie daje rady grać - nieprzyjemny ucisk.
Ten pasek który tam masz to od czego?
To jest Deluxe Audio Strap od HTC Vive. Niestety głupie HTC przestało go produkować, więc trudno go dostać.

• Popieram
Reactions: op1ekun

Voland

Padawan
Produkcja DASa nie była wznowiona po kilku miesiącach przerwy? Są na Amazonie, Best Buyu, Lenovo sprzedaje w swoim sklepie, Vive też i generalnie są byle gdzie, nawet u mnie na miejscu mogę kupić, tyle że z większą marżą.

Arturo

Junior
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS
Przeszedłem właśnie 30 "misję" w kampanii BeatSaber i odblokowałem w ten sposób osiągnięcie, które odblokowało również... 3,8% innych graczy. Widzę szybko ludzie przechodzą na customy :D szkoda jednak, ze aktualnie na quescie 2 nie działają - trzeba czekać na update bmbf'a.
A skoro już jestem przy mikrofonie, to wspomnę, ze wczoraj przeglądałem oceny saints and sinners w sklepie i wyobraźcie sobie, ze znalazłem kilka osób (nie scrollowalem dlugo, na bank jest ich wiecej), które dały jedną gwiazdkę. Czemu..? Cytuję: "to balance reviews". Nie dziwię się ze facebook chcę nas szpiegować. Może będą w przyszłości zduszac taki przejaw debilizmu w zarodku?

• Popieram
Reactions: arczi79

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Suchar:
Jest tez problem z banowaniem kont FB połaczonych z kontem Oculusa, co kończy się zbanowaniem konta Oculusa i utrata kupionych gier.

Dośc prawdopodobna teoria jest taka, ze przed wyborami w USA na FB rejestruje sie masa botów/trollkont i automatyczny system wykrywania botów FB traktuje jako boty konta ludzi ktorzy kupili Questa 2 i założyli konto FB z minimalną ilośćią danych, bo chcą mieć jak najmniej wspólnego z FB, ale chcą też korzystać z Questa.

Pshemsky

Aktywny forumowicz
Czy komukolwiek zmienił się status zamówienia na elite strap''a z baterią ?
Zamówiłem prosto z oculus.com ale pojawił się również u lokalnych dealerów (u których kupowałem też Q2) i nie wiem czy tego samego nie zrobić z paskiem i etui :unsure:

SweatHard96

Padawan
Chwaliłeś, ale mam dla ciebie pro tipa małego.
Możesz odkręcić tę prowadnicę kabla z prawej strony i przy pomocy tych dłuższych śrubek przykręcić ją na wierzch po lewej stronie (na tę starą). Po prawej zaś w puste miejsce wklejasz rzepa, żeby się wyściółka trzymała.
Dzięki temu możesz sobie estetycznie puścić kable lewym bokiem (czo yo do powerbanka, czy LINKa do PC).

Poniżej fotka, jak to wygląda u mnie (jest ryzyko, że totalnie zamieszałem, więc jak coś to pisz i objaśnię bardziej obrazowo ", )

amzuk

Aktywny forumowicz
Po tygodniu używania Questa2 zauważyłem efekt, którego nie miałem przy Queście1, otóż nie dość, że widzę różnicę w ustawieniach IPD, to jeszcze czuję lekki dyskomfort używania a nawet chyba lekki ból głowy. Mój rozstaw źrenic to 65, więc pomiędzy ustawieniem 2 a 3, używam ustawienia 2. O dziwno na Queście1 nie czułem żadnej różnicy w dyskomforcie przy ustawianiu różnego rozstawu. Spróbuję wspominane w kilku miejscach ustawienie "między 2 a 3", bo da się zablokować ten mechanizm w takiej pozycji.

arczi79

Mieszkaniec forum
Po tygodniu używania Questa2 zauważyłem efekt, którego nie miałem przy Queście1, otóż nie dość, że widzę różnicę w ustawieniach IPD, to jeszcze czuję lekki dyskomfort używania a nawet chyba lekki ból głowy. Mój rozstaw źrenic to 65, więc pomiędzy ustawieniem 2 a 3, używam ustawienia 2. O dziwno na Queście1 nie czułem żadnej różnicy w dyskomforcie przy ustawianiu różnego rozstawu. Spróbuję wspominane w kilku miejscach ustawienie "między 2 a 3", bo da się zablokować ten mechanizm w takiej pozycji.
Zła wiadomość dla takich osób jak ja... O ile nie mam jakichkolwiek dolegliwości związanych z korzystaniem z VR to już niestety dosyć mocno dokucza mi złe dopasowanie headsetu do mojego IPD (nie mogę poprawnie skupić wzroku, czuję tak jak bym trochę robił zeza...). Z drugiej strony mój IPD jest pomiędzy 62 i 63 (na Quest 1 korzystam z ustawienia na 62mm) więc możliwe że środkowe ustawienie było by dla mnie w sam raz :)

amzuk

Aktywny forumowicz
Zła wiadomość dla takich osób jak ja... O ile nie mam jakichkolwiek dolegliwości związanych z korzystaniem z VR to już niestety dosyć mocno dokucza mi złe dopasowanie headsetu do mojego IPD (nie mogę poprawnie skupić wzroku, czuję tak jak bym trochę robił zeza...). Z drugiej strony mój IPD jest pomiędzy 62 i 63 (na Quest 1 korzystam z ustawienia na 62mm) więc możliwe że środkowe ustawienie było by dla mnie w sam raz :)
Tym gorzej, że wychodzi to dopiero po jakimś czasie, więc sprawdzenie w sklepie czy u znajomego może nie dać wiarygodnych efektów. Dzisiaj spróbuję ustawienie 2/3, podobno działa dobrze. Oby.

• Popieram
Reactions: arczi79

MacKill

Aktywny forumowicz
@Żodyn I jak Ci te Streamowanie na telefon działają? Bo w jedynce to była tragedia...

Doniesienia o tym że Panowie mając 66 IPD i gracie na "3" czyli na najszerszym rozstawie mnie bardzo mocno niepokoi...
Czemu Cię niepokoi i jak inaczej mielibyśmy grać? Ustawienie 1 to 58mm, 2 to 63, a 3 to 68, czyli 3 jest najbliższe do 66. Ja sobie zostawiłem "pomiędzy" ustawieniami 2 i 3 licząc, że to będzie takie bieda-66 ;)
Niepokoi w takim sensie że mam 70 IPD i "3" może być za mało... Że też musieli zmienić sposób regulacji IPD...

Edit: @amzuk a może astygmatyzm Pana dopadł? Ja zawsze się dziwiłem jak ludzie mówili że nie widzą różnicy pomiędzy min. max ustawieniem IPD. Nie znam się na tym ale zauważyłem że ludzie z astygmatyzmem są bardziej "czuli" na ustawienia IPD.

Edit 2 :
@Żodyn I jak Ci te Streamowanie na telefon działają? Bo w jedynce to była tragedia...
Potestowałem. Na telefone i tablecie działa fatalnie. Laguje i jakośc pikselioza. Za to na chromecascie, jakośc ostra, bez przycinania, nie zrywa. Za to z minimalnym opoźnieniem🤷‍♂️
Jako chrome cast, zwykły czy 4k?
Zwykły
To muszę się zainteresować tym chromecastem bo to fajna sprawa widzieć jak ktoś gra np. w BeatSabera.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: amzuk

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Ja z jedynką używam chromecasta, mam router teraz metr od questa i chromecasta i wszystko śmiga. Dla mnie pokazanie na telewizorze co się dzieje to podstawa przy pokazywaniu gry swiezakom, bo niby znam na pamięć co gdzie jest, ale jak nie widzę co ktoś robi to nigdy nie wiem czy gdzieś nie wlazł dziwnie.

• Popieram
Reactions: Żodyn and MacKill

amzuk

Aktywny forumowicz

Doniesienia o tym że Panowie mając 66 IPD i gracie na "3" czyli na najszerszym rozstawie mnie bardzo mocno niepokoi...
Czemu Cię niepokoi i jak inaczej mielibyśmy grać? Ustawienie 1 to 58mm, 2 to 63, a 3 to 68, czyli 3 jest najbliższe do 66. Ja sobie zostawiłem "pomiędzy" ustawieniami 2 i 3 licząc, że to będzie takie bieda-66 ;)
Niepokoi w takim sensie że mam 70 IPD i "3" może być za mało... Że też musieli zmienić sposób regulacji IPD...

Edit: @amzuk a może astygmatyzm Pana dopadł? Ja zawsze się dziwiłem jak ludzie mówili że nie widzą różnicy pomiędzy min. max ustawieniem IPD. Nie znam się na tym ale zauważyłem że ludzie z astygmatyzmem są bardziej "czuli" na ustawienia IPD.

Edit 2 :
Potestowałem. Na telefone i tablecie działa fatalnie. Laguje i jakośc pikselioza. Za to na chromecascie, jakośc ostra, bez przycinania, nie zrywa. Za to z minimalnym opoźnieniem🤷‍♂️
Jako chrome cast, zwykły czy 4k?
Zwykły
To muszę się zainteresować tym chromecastem bo to fajna sprawa widzieć jak ktoś gra np. w BeatSabera.
Tak, mam astygmatyzm, ale jednak przy Queście1 nie czułem żadnego dyskomfortu. Oby ustawienie 2-3 zadziałało :) Tak czy inaczej czytelność wyświetlacza oraz kolory naprawdę świetne, więc szkoda byłoby nie móc korzystać z dwójki. Inna sprawa, że według wypowiedzi Johna Carmacka, kompatybilność z grami z Oculus Go chyba jednak z jakiegoś powodu nie powróci ( nawet wgrywanie gier z Go nie pomaga, bo brak emulacji kontrolera Go w oprogramowaniu). Wysłałem pytanie do działu wsparcia, czy w związku z tym mogę poprosić o zwrot środków na gry kupione na Go, albo czy nie łamię reguł użytkownika wgrywając ręcznie kupione gry ze sklepu Go, ale zbyli mnie zamykając wniosek i pytając o zadowolenie z obsługi :)

MacKill

Aktywny forumowicz
No i się wyjaśnił mój przypadek.
Ale ja nie jestem lekarzem i się nie znam na tym. To tylko obserwacja "z przyrody" więc może być błędna.

arczi79

Mieszkaniec forum
Ładowarka do Q2 ładuje mocą 10W, gdy do Q2 było to 15W. Ciekawe, skąd ta zmiana?
Ja obstawiam że to raczej efekt cięcia kosztów (tak jak to miłościwy Biskup raczył nadmienić)... a efektem uboczny będzie dłuższa żywotność baterii :D

No i się wyjaśnił mój przypadek.
Ale ja nie jestem lekarzem i się nie znam na tym. To tylko obserwacja "z przyrody" więc może być błędna.
(y) (y) (y)

adasiuu

Nowy Forumowicz
Nie wiem czy temat był poruszany, ale wiąże sie troche z ostatnim zakupem Oculusa 2 wiec zostawię tutaj.
Oculus dotarł do mnie w dwóch paczkach. Na premiere Oculus, a dzień później Elite Strap. W związku z tym ze bylo opoznienie w mailu znalazłem kupon na 20€ do wydania w sklepie oculusa (swoja droga warto przejrzeć maila, w tym spam). Problem pojawia sie gdy chcemy zrealizować kupon bo mimo ze kupon jest w Euro bo jesteśmy w Europie wg Facebooka to zakupy w aplikacji i stronir możemy robic tylko w USD. Najpierw napisałem do supportu w tej sprawie, żeby moze zamienili mi kupon z 20€ na 20$ ale niestety dostałem w odpowiedzi ze kupony sa przydzielane na podstawie lokalizacji wiec mam w Euro i poproszono mnie o kolejne informacje, screeny wyjaśnienia co dokładnie chce kupic i na jaka strone wchodzę itp. Odpuscilem wiec support i sprawdziłem przez VPN czy czasem w innych krajach europy app store oculusa nie wyświetla innych walut. No i okazuje sie ze Polska kupuje aplikacje w USD, ale np. Austria juz w Euro. Wiec po szybkiej "wizycie" w Austrii zrobiłem zakup wykorzystując kredyt na koncie w Euro. Przeszło bez problemu bez zmiany danych/lokalizacji i z mojego głownego konta. Oczywiscie przelicznik jest 1 USD = 1 EUR wiec pare złotych tracimy.

Last edited:

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Czytalem ze ludzie ktorzy dostali zamowienie dzien po premierze dostali 20$/€ od Oculusa, ja dostalem gogle 14 pazdziernika, ale kodu nie. Szkoda, bo coś bym kupił. W ogóle skoro FB już tak szaleje i dopłaca, to mogliby do każdego Questa 2 dorzucić wałczer 20$ na zakupy w sklepiku.

• Popieram
Reactions: adasiuu

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Ja mam simke uk I sprawdzam dzięki temu ceny uk I USA przed kupnem. Kredyt Oculusa wygasa również w trakcie rozpatrywania zwrotów, więc mi przepadł, bo wygasł w ciągu tych 5 dni, podczas których myśleli o zwrocie, więc kredyt polecam zużywać na pewniaki raczej.

arczi79

Mieszkaniec forum
Inna sprawa, że według wypowiedzi Johna Carmacka, kompatybilność z grami z Oculus Go chyba jednak z jakiegoś powodu nie powróci ( nawet wgrywanie gier z Go nie pomaga, bo brak emulacji kontrolera Go w oprogramowaniu). Wysłałem pytanie do działu wsparcia, czy w związku z tym mogę poprosić o zwrot środków na gry kupione na Go, albo czy nie łamię reguł użytkownika wgrywając ręcznie kupione gry ze sklepu Go, ale zbyli mnie zamykając wniosek i pytając o zadowolenie z obsługi :)

Arturo

Junior
PSN
ArczeroS
XBL
ArczeroS
Steam
ArczeroS
Czytalem ze ludzie ktorzy dostali zamowienie dzien po premierze dostali 20$/€ od Oculusa, ja dostalem gogle 14 pazdziernika, ale kodu nie. Szkoda, bo coś bym kupił. W ogóle skoro FB już tak szaleje i dopłaca, to mogliby do każdego Questa 2 dorzucić wałczer 20$ na zakupy w sklepiku.
Również u mnie był dzień opóźnienia i nie otrzymałem kuponu. A szkoda. Na szczęście słuchy chodzą, ze szykuje się wyprzedaż z okazji Halloween w sklepiku, więc spragnionym nowych gier polecam zaczekać.