Oculus Quest 2

arczi79

Prezes
Jeszcze Quest'a 2 nie ma ale już pierwszy Quest zniknął ze sprzedaży w oficjalnym sklepie... więc można zacząć odliczać czas do oficjalnej premiery Quest'a 2.

PS: Ciekawe kto będzie pierwszą osobą któa kupi ten headset na tym forum. Simplex?

Last edited:
  • Popieram
Reactions: op1ekun

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
To zależy czy będzie o tyle lepszy od pierwszego questa żeby było warto.
No i ja nie jestem wielkim fanem Facebooka.

Pistak

Badass
PSN
Bercik_Heniu
Ja miałem brać jeszcze raz pierwszego, ale w związku z powyższa informacja, która pływa po sieci już chyba od miesiąca czekam na premierę drugiego. Podobno ma kosztować 300 dolanów!

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Stawiam talon na balon, że kolejna wersja przenośnego Oculusa nie będzie miała cyferki, tylko coś innego wymyślą. Oculus Journey ;)

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Z wycieku o którym właśnie rozmawiamy :)

Przy tej specyfikacji to przecieki o cenie 300$ można włożyć między bajki, chyba że będzie jakaś słabsza wersja.
Niby tak, ale Facebook jest bogaty i chce mieć monopol na VR, więc może będą dopłacać jak Sony i MS.

MacKill

Aktywny forumowicz
PSN
Mac_Kil
Z wycieku o którym właśnie rozmawiamy :)
Dlatego napisałem że oglądałem bez dźwięku.

Przy tej specyfikacji to przecieki o cenie 300$ można włożyć między bajki, chyba że będzie jakaś słabsza wersja.
Niby tak, ale Facebook jest bogaty i chce mieć monopol na VR, więc może będą dopłacać jak Sony i MS.
Jeżeli faktycznie będzie taka cena to pewnie się skuszę. PS5 poczeka.

Ciekawe czy będą na to jakieś gry :sneaky:
Nie wydaje mi się...

• Popieram
Reactions: arczi79

Pats_

Badass
PSN
Rojkowski
XBL
Rojkowski
Steam
Pats
Ja poczekam na trochę więcej szczegółów - ale kto wie...

Na pewno kupię PS5 jakoś w miarę szybko (najlepiej w dzien premiery), na pewno będę chciał kupić tego taniego xboxa - ale to może poczekać. I może między tymi zakupami kupię sobie Q2... Hm. :)
*zwłaszcza jeśli było by to w takiej cenie...

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

MacKill

Aktywny forumowicz
PSN
Mac_Kil
Myślę że komfort użytkowania będzie podobny do Questa (podobna konstrukcja) natomiast co do wydajności samego sprzętu to powinno być zdecydowanie lepiej (ten nowy Snap na papierze prezentuje się naprawdę obiecująco). Dla mnie najważniejsze teraz to IPD i jak to rozwiążą. Bez regulacji raczej będę zmuszony zrezygnować z zakupu a to dlatego że ja mam 70 a dzieciaki coś powyżej 50 (już nie pamiętam dokładnie).

Witam ja mam pytanie apropo oculus quest, absolutnie się na tym nie znam ani nie nic nie wiem. Czy trzeba do tego posiadać mocnego kompa?
Nie to gogle autonomiczne z możliwością "podpięcia" pod PC.

Edit: Nie śledziłem rynku ale mam wrażenie że dosyć dużo ofert na używane Questy się pojawiło na Allegro :)

MacKill

Aktywny forumowicz
PSN
Mac_Kil
To takie coś istnieje? Xd a co daje możliwość podpięcia do kompa?
Możliwość uruchomienia gier ze Steama ( ale tutaj musi wypowiedzieć się ktoś kto tego używał czy tylko Steam). @Simplex, @arczi79 proszę o ewentualne sprostowanie.
Ja używam jako gogli autonomicznych. Tylko.
Aha i przez podpięcie rozumiem kabel lub bezprzewodowo po Wi-Fi.

Edit: czy ja dobrze widzę że "klapka" zasłaniająca baterię jest taka sama?

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Tu jest odpowiedź na to pytanie:

Obsługiwane są i gry ze Steama i ze sklepu Oculusa.

Nie zdziwiłbym sie, jakby wyszły na Questa duże tytuły, jak Asgard's Wrath :)
Akurat w materiale powyżej informują że granie w Asgard's Wrath dzięki kablowi Oculus Link. No i ta gra ma legendarnie wysokie wymagania sprzętowe, więc nie nastawiałbym się na port na Questa. Choć kto wie, Snapdragon XR2 to high end (w segmencie mobilnym rzecz jasna).
Mam nadzieję, że fps też podskoczy do 80 albo 90fps.

• Popieram
Reactions: MacKill

Quiet

Mieszkaniec forum
Witam ja mam pytanie apropo oculus quest, absolutnie się na tym nie znam ani nie nic nie wiem. Czy trzeba do tego posiadać mocnego kompa?
Oculus Quest to przenośna konsola VR. Odpowiednik Nintendo Switch, ale dla wirtualnej rzeczywistości. W środku masz mobilny hardware, na który twórcy muszą robić oddzielnie gry, albo portować istniejące. Oprócz tego gogle mogą być połączone z PC za pomocą kabla lub WiFi (potrzebujesz płatnej aplikacji Virtual Desktop) i możesz grać wtedy w gry VR robione na PC.

Mistrz Wstrzemiezliwosci

Aktywny forumowicz
Oculus Quest to przenośna konsola VR. Odpowiednik Nintendo Switch, ale dla wirtualnej rzeczywistości. W środku masz mobilny hardware, na który twórcy muszą robić oddzielnie gry, albo portować istniejące. Oprócz tego gogle mogą być połączone z PC za pomocą kabla lub WiFi (potrzebujesz płatnej aplikacji Virtual Desktop) i możesz grać wtedy w gry VR robione na PC.
Ok to w takim razie jak chcesz podłączyć do kompa to dalej musisz mieć mocnego kompa czy ten oculus to pociągnie niezależnie?

MacKill

Aktywny forumowicz
PSN
Mac_Kil
Ok to w takim razie jak chcesz podłączyć do kompa to dalej musisz mieć mocnego kompa czy ten oculus to pociągnie niezależnie?
W tym przypadku to PC generuje grafę więc musi być odpowiednio mocny.

Edit : Znowu Simplex mnie uprzedził. Całe życie drugi.

• Popieram
Reactions: Simplex

arczi79

Prezes
Albo korzystasz z gier pisanych bezpośrednio na Oculus Questa (i komputer nie jest w ogóle potrzebny) albo podłączasz gogle VR do PC kablem lub bezprzewodowo - ale potrzebujesz w miarę mocnego PC (poniżej GTX 1060 bym nie schodził). Do połączenia bezprzewodowego z PC dodatkowo najlepiej mieć router z dostępnym WiFi na paśmie 5GHz.

knur

Moderator
W miarę mocnego i 1060, to nie pasuje do siebie. ;) Chociaż z analizy sprzętu przez steam wyszło, że go właśnie ta karta jest najpopularniejsza na świecie, jeśli chodzi o pcty graczy.

arczi79

Prezes
W miarę mocnego i 1060, to nie pasuje do siebie. ;) Chociaż z analizy sprzętu przez steam wyszło, że go właśnie ta karta jest najpopularniejsza na świecie, jeśli chodzi o pcty graczy.
Czyli statystyki Steam podpowiadają że większość użytkowników mogła by spełnić minimalne wymagania ;)

knur

Moderator
Nie ma też co sprzętu dostosowywać do mniejszości, musi być jak najbardziej dostępny. W sumie 1060 już tyle lat na karku i dalej nie jest taką złą karta. ;)