O monitorach

Naars

Mieszkaniec forum
Panowie, dziękuję bardzo za Wasz wkład.

Przejrzałem na własną rękę sporo monitorów z tej półki cenowej, przejrzałem Wasze propozycje i uznałem, że zostaję przy pierwotnym wyborze. Jasne, wolałbym chociaż 1440p (o 4K nawet nie marzyłem w tych pieniądzach), ale nie znalazłem monitora z takim odświeżaniem i G-Sync dostępnego w miarę od ręki w Polszy - przypominam, że zjarał mi się monitor i potrzebuję nowego na wczoraj. Do tego budżet 2k w mojej obecnej sytuacji jest absolutnie nieprzekraczalny. a i tak musiałem być Phoenixem Wrightem podczas dysputy z żoną (;)).

Jako dodatkowy argument... przedstawiam Wam wszem i wobec mój dotychczasowy monitor, który dzisiaj się ze mną pożegnał był - iiyama prolite e2271hds

Jak już skończycie się śmiać to pojmiecie, że nawet UWHD to dla mnie będzie jak otwarcie wrót do innego wymiaru :ROFLMAO:

angh

Badass
PSN
angh
Tak dla pewnosci, wiesz, ze nie potrzebujesz g-sync, bo doplacasz za to z 200 zeta, a twoja karta obsluzy free sync?
za podobne pieniedza znajdzies 1440 i 100 - 120 hz, z freesync, co przy twojej grafice i tak bedzie az nadto - chyba, ze planujesz w 140 hz grac zawsze;)

Furio

Mieszkaniec forum
Steam
furio2000
Zgadza się, też onegdaj przytargałem takiego fhd do domu i wrócił do sklepu po kilku minutach, natomiast QHD wydaje się optymalne, ale też zasobożerne.
Dla mnie ta wielkość, proporcje i rozdziałka są super. Nie wrócilbym już do 16:9.

Acrid

Prezes
Staff member
Chciałem zrobić porządek na biurko i w końcu zakupić uchwyt do monitora. Wszystko wybrane, prawie zamówione i co? Sprawdziłem jak mój obecny (samsungC22C300) z tyłu wygląda i poleciał lol. Wiercić/kleić nie mam zamiaru, więc może to najwyższy czas, aby kupić coś nowego.

Cały czas mam w planach stworzenie jakiegoś taboreta i może ktoś jest w stanie doradzić czy warto teraz kupować coś lepszego? Szybki rzut oka, np. 27GL850? Ma to jakieś ręce i nogi, czy taki zakup na przyszłość zupełnie niepotrzebny? To się zmieni w międzyczasie? Mocno?

Monit podpinany jest pod lapka, służy mi do pracy. To jest głównie web/przeglądarki/konsole/edytory tekstu. Potem jakiś serial/film/media. Obecny to zapewne nie jest nawet średnia półka, dodatkowo ledwo 22'', nie ma się tu co sugerować.

regisek

Badass
PSN
regis_pl
Steam
regisekpl
Panowie dobrego monitora szukam FullHD z żywymi kolorami do grania. 24 całe.
Myślę o AOC 24G2U - ktoś ma, może polecić?

przesiadka będzie z iiyamy G2530HSU - jest ok ale mam wrażenie że kolory ma przytłumione.

Blue

Mieszkaniec forum
Za 2150 masz polecany wszędzie gamingowy, ale ze swietnym obrazem i 144hz + 1440p lg-27GL850-B ;). Ale to nie jest odpowiedź na twoje pytanie :D, na Twoje nie znam! Przepraszam ;).

• Popieram
Reactions: Torin

MsbS

Badass
Ja z kolei zaraz będę szukał monitora w zasadzie do pracy biurowej (bo na PC praktycznie nie gram, a w szczelanki to już całkiem wcale).
Przed Covidem rzadko pracowałem z domu, więc wystarczał mi ekran laptoka, ale 5 dni w tygodniu tak się nie da, więc pożyczyłem od rodziców starego Philipsa 19", 4x3. Większy mi się nie mieści w dziurę monitorową w meblu IKEA. Ale meble właśnie będę wymieniał, więc i monitor mogę (na większy i bardziej komfortowy).
Na czym mi zależy:
- przede wszystkim regulacja wysokości
- z tego co patrzę, 26-27 cali to w zasadzie taka sama wysokość, ale szerzej po bokach, więc pewnie te okolice 27 cali będzie OK (na dużo większym musiałbym dużo kręcić głową żeby nadążyć za Outlookami).
- Podpinam laptop Lenovo Thinkpad, czyli pewnie najprostszy byłby Displayport, choć mam przejściówkę DP->HDMI
- Używam też NUCa, ale w zasadzie do tego nie potrzebuję ekranu (SSH), natomiast słucham z niego muzyczki przez głośniczki.
- Kusi mnie żeby wygrzebać z piwnicy PS2 i podpiąć pod monitor, żeby na nudnych callach móc pyknąć sobie w Amplitude.

Czy możliwy byłby taki setup:
- do monitora podpinam: 1) NUC (HDMI), 2) laptopa (DisplayPort) i 3) PS2 (jakkolwiek - i tak potrzeba przejściówki),
- audio z monitora idzie na głośniki przez wyjście słuchakowe?
Czy może być video z jednego kanału a audio z innego (pracuję na laptopie, a muzyka leci z NUCa)? I jeśli może, to który monitor będzie miał łatwe przełączanie tego (a nie trzeci poziom menu obługiwanego dwoma guziczkami)?

MsbS

Badass
Pytanie ignoranta monitorowego.
Częstotliwość odświeżania - do pracy biurowej jest sens brać ponad 60 Hz? Czy np. zwrócić uwagę na rozwiazania typu 'Flicker free'?

Furio

Mieszkaniec forum
Steam
furio2000
MsbS, do pracy niezmiennie polecam ultrapanoramy. Można zanabyć takowe 29 cali w okolicach 1000 pln.

Mój LG 34, 21:9 dostał jakiś dziwnych "piorunów", które widać na jednolitych tłach. Jakoś bardzo to nie przeszkadza, wygląda jak lekkie powidoki i myślałem, że to od tapety ale zmieniłem jakiś czas temu i nadal są widoczne. Poza tym to tylko 60 Hz i ma jeszcze spore light leak w rogach, z którymi pogodziłem się kupując go ponad 2 lata temu.
Być może pora zacząć się rozglądać za kolejnym "oknem na świat".
Nie rzucę się na pierwszy lepszy monitor, więc zaczynam dochodzenie, którego efektem powinno być wyłonienie najfajniejszego monitora UW na jaki mnie będzie stać.

Tym razem chciałbym, żeby charakteryzował się takimi o to cechami:
-min. 34 cale
-21:9 rzecz jasna
- od 120 Hz
- rozdziałka QHD (3440 x 1440), choć gdzieś tam powoli zaczynam myśleć o 3840 x 1600. Najfajniej jakby jakiś potrafił wyświetlać obie te rozdziałki, ale pewnie taka magia nie istnieje.
-jakieś G-Sync czy inne FreeSync nie zaszkodzi
-wbudowane głośniki
-dobrze jakby nie był za bardzo festyniarski
-lekko zakrzywiony
-znacznie lepsze czernie niż to co mam obecnie (słyszałem że nanoIPS robi robotę) i oczywiście brak light leaka
-w miarę szybki czas reakcji
-cena nie przekraczająca 4,5 tyś pln brutto

Gdyby ktoś z szanownych miał pomysł na takowy sprzęt, to byłbym dźwięczny. Widzę, że jest coś takiego jak Monitor LG UltraGear 38GL950G-B ,ale to nie na moje możliwości.

Buster Dogg

Mieszkaniec forum
PSN
Buster-Dogg
XBL
Buster Dogg Pol
Steam
busterdogg
LG 34GN850-B

Świeżynka. Pojawił się w PL dosłownie w lipcu. To jest wersja UW polecanego na forum LG 27GL850 (który z resztą sam posiadam i chwalę). Sam zastanawiam się czy sobie go dokupić ;)
HDR 400 jest bez sensu, ale to jest jak dla mnie jedyna wada jaką jestem w stanie wynaleźć.

Last edited:

Furio

Mieszkaniec forum
Steam
furio2000
LG 34GN850-B

Świeżynka. Pojawił się w PL dosłownie w lipcu. To jest wersja UW polecanego na forum LG 27GL850 (który z resztą sam posiadam i chwalę). Sam zastanawiam się czy sobie go dokupić ;)
HDR 400 jest bez sensu, ale to jest jak dla mnie jedyna wada jaką jestem w stanie wynaleźć.
O kurcze, to jest chyba to, nie ma tylko głośników. Oczywiście wolałbym, żeby był o 1000 pln tańszyy, ale chyba się poważniej przyjrzę temu zawodnikowi. Tym bardziej, że bez problemu zestawię go z moim obecnym, bo chyba mą tą samą krzywiznę, szerokość ramek i wielkość.
Dzięki!