O kartach graficznych

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Po nagłówkach można się domyślić, ale możesz w skrócie napisać co dokładnie powiedzieli w podsumowaniu?
Że rozbój w biały dzień i żeby nie kupować.

EDIT: no, właśnie sam sobie odpowiedziałeś :D

Ja bym chętnie zrobił wymianę i jeszcze na tym zarobił i uszczęśliwił jakiegoś kopacza, ale obstawiam że tych kart i tak nie będzie się dało kupić w MSRP, bo "za tanio" ;) Scalperzy już rozgrzewają boty!

• Popieram
Reactions: Jay

srekal34

Badass
Te 5-7% to chyba w full hd. W 4k jest okolo 10-15%. Wiadomo ze sie nie oplaca, ale jak ktos ma 3080 to wymiana bedzie za darmo i pol roku gwarancji do przodu, bo dopoki krypto nie padna 3080 non-ti bedzie wiecej warty.
Tym bardziej mnie 3090 cieszy ;) juz dawno na siebie zarobilo.

Szozi

Mieszkaniec forum
Te 5-7% to chyba w full hd. W 4k jest okolo 10-15%. Wiadomo ze sie nie oplaca, ale jak ktos ma 3080 to wymiana bedzie za darmo i pol roku gwarancji do przodu, bo dopoki krypto nie padna 3080 non-ti bedzie wiecej warty.
Tym bardziej mnie 3090 cieszy ;) juz dawno na siebie zarobilo.
W cyber, metro było ok 7% max w 4k. Widocznie zależy kto robi testy. Tak czy inaczej, nigdy w życiu tego nie kupię, bo dla gracza to nie ma żadnego sensu.

srekal34

Badass
Tu wychodzi 12.5% w cyberze ;)
Jak masz juz 3080 to polecalbym jednak upolowac 3080ti w rozsadnej cenie i sprzedac 3080 za wiecej niz cena 3080ti ;)

ossa

Nowy Forumowicz
Pamiętam jeszcze jak przed premierą 3070 i 3080 mówiłem sobie "nie wydaj więcej niż 2000 na kartę, bo to za dużo dla Ciebie" Wybór padł na 3060 ti, bo MSRP miało wyjść właśnie ok. 1800 zł, czyli idealnie. O 3070 nie myślałem nawet, bo przecież nie wydam 2300 zł (MSRP). Nadszedł grudzień, emocje wzięły górę, bo się naczytałem, że tragedia z 3080 jest i w ogóle. Udało mi się dorwać dwie sztuki 3060 ti eagle oc za 2100 oraz msi gaming x trio za 2300 zł, a w międzyczasie anulowałem drugą sztukę 3060 ti eagle oc z innego sklepu. Żałowałem wydatku takich pieniędzy strasznie, ale "ból" minął po kilku dniach, gdy zobaczyłem co się dzieje :D Miesiąc później sprzedałem Eagle oc za 3400 zł, a gaming x trio sobie zostawiłem. W razie w zostawiłem sobie starą kartę (rx 480 8 GB msi) i leży w razie "w" :D

salata

Mieszkaniec forum
PSN
LupusSusurro
XBL
salata
Steam
salata
Ta cala sytuacja to tak troche to strzal w kolano PCMR. Patrzac na ceny sprzetu nieswpolerne do mozliwosci, wiekszosc moich znajomych porzucila pomysl upgrade'u PC i zmieniaja platformy. PC to tylko maszyna do pisania i stare gierki, a wszystkie nowe to na konsole. Czesc przenosi sie na Apple Silicon, w tym i ja. PS5 i XBox coraz bardziej dostepne sie robia, a fani k+m przepraszaja sie z padem.

Bedac developerem, raczej bym PC traktowal z nizszym priorytetem, szczegolnie jakbym mial tworzyc graficznie wymagajaca produkcje.

• Popieram
Reactions: tolman

angh

Prezes
PSN
angh
Miałbym zrezygnować z pc, bo drogi? Hmm... kiedyś chyba już to słyszałem...
No ja nie zamierzam po prostu placic tych pieniedzy za karte grafiki. Moja stara jeszcze wytrzyma, ale tak, kazdy, kto troche szanuje pieniadze nie wyrzuci 2x RRSP na topowa (i nie tylko) karte, pomijajac ceny pozostalych akcesoriow. Wciaz polecam ludziom wstrzymac sie z zakupem jak dlugo mozna. BTC spadl znowu ponizej 30k euro, moze troche te szalenstwo zacznie zwalniac, a produkcja - rosnac.

Wiec tak, na chwile obacna uwazam, ze lepiej chwycic sie za ten widelec, i wziac sie za drugie danie, na zupe przyjdzie jeszcze czas.
A jak masz stara lyzke, to ja szanuj;)

• Popieram
Reactions: Shellma47

knur

Moderator globalny
Jak oddawałem tel. na gwar. to stwierdzili, że naprawa nieopłacalna i obecnie nie ma takich na stanie, więc tylko zwrot kasy. Z jednej strony lipa, bo gościu mógł na tej wymianie zarobić, z drugiej takie jest prawo i mogą po prostu oddać kasę.