O kartach graficznych

U

Usunięte konto 2

Guest
Dla mnie to jest lepsza reklama RTX, niż to co pokazali przy okazji CoD. Wygląda jakby na następnej generacji kart od N raytracing mógłby już być selling pointem gier.

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
No robi wrażenie. Jak ktoś wmawia sobie że "RT to gimmick" to może przestać. Największe wrażenie zrobił na mnie efekt "camera obscura".

Last edited:
  • Popieram
Reactions: paulinus

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ale ja ne muszę tego oglądać, żeby wiedzieć że zajebiście, bo to wspaniała karta ;)
Dzięki, rzucę okiem.

EDIT: jakby ceny używanych 1080Ti były tak absurdalne jak w Australii to bym wymienił na 2070 Super żeby obadać raytracing :)

Last edited:

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
Nie wiem czy widzieliście testy nowe kompa od X-Kom za 46 tys. ;)

Wrzucam tutaj z uwagi na SLI...
Jak widać nawet tak drogi sprzęt nie ma sensu, w wielu grach wolniejszy od pojedynczej 2080 Ti + i7-8700K.
Szkoda, że multi GPU w zasadzie umarło. Powstają obecnie gry, które nie dają rady utrzymać 4K60 Ultra na 2080 Ti, a SLI nie obsługują... jak żyć?? :)

U

Usunięte konto 2

Guest
Multi GPU ma się bardzo dobrze. Nawet lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Tylko zwyczajnie nie w rozwiązaniach dla gier. I pewnie za kilka lat wraz ze spodziewanym przez każdą większą firmę robiącą hardware spowolnieniem wzrostu wydajności, temat multi GPU w grach wróci mocniej, niż kiedykolwiek. Chociaż już nie w SLI, ponieważ SLI ma zbyt wiele wad. Inna kwestia, czy to będą jeszcze rozwiązania dostępne dla konsumentów, czy będziemy jedynie streamować z lokalnych mini-serwerowni opartych o 5G (co zredukuje laga niemalże do 0).

• Popieram
Reactions: Aludan

Aludan

Aktywny forumowicz
PSN
AludanPL
XBL
Aludan
Steam
Aludan
No ale czego ty oczekujesz, że ktoś ci pomierzy wydajność PS5 jak jeszcze nie wyszła?
Pomierzyli to co można i widać przewagę RDNA, więc można dość optymistycznie podchodzić do oczekiwania na nexgeny.

inf.in.it

Padawan
Ploteczkowo. Dziś googiel podesłał mi artykuł na dobrych programach że geforce planuje nowe karty w q1. Jak sądzicie jest w tym choć ziarenko prawdy? https://www.dobreprogramy.pl/NVIDIA-GeForce-RTX-30-aka-Ampere-Pierwsze-konkrety-o-kolejnych-grafikach-zielonych,News,104237.html
Nie jestem pewien, czy to nie błąd w tłumaczeniu. Parę dni wcześniej krążyła po różnych anglojęzycznych serwisach plotka z tego właśnie źródła i mowa była o pierwszym półroczu, nie kwartale.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
To jest okrutny clickbait. W artykule będącym źródłem jest jedno zdanie o Ampere:
"Whereby up to the half of the year 2020 Ampere should finally come (I had already written something about it from time to time)."

Czyli "Ampere powinien pojawić się w pierwszym półroczu". Wow, łamiąca wiadomość.
No ale Ampere to dobre słowo kluczowe dla SEO, więc powstają takie artykuły jak grzyby po deszczu:

inf.in.it

Padawan
Bylbym zaskoczony gdyby premiera byla przed wrzesniem 2020, ale zobaczymy
Dlaczego nie wcześniej? Ja plotkę o premierze w pierwszej połowie roku połknąłem, przyznaję, bez zaskoczenia i popitki, bo przedział czasowy wydał mi się jak najbardziej prawdopodobny. Pamiętam jakoś z grubsza, że gdy kupowałem GTX 1070 w edycji MSI, bodaj w lipcu, to premiera papierowa była znacznie wcześniej, chyba w maju.

srekal34

Stały bywalec
Z tego co kojarze nigdy wczesniej nie wydali nowej architektury w mniej niz 2 lata od poprzednika, Turing wyszedl we wrzesniu.
Po drugie mamy pazdziernik, jakby premiera miala byc w H1 to krazolyloby juz wiecej plotek tu i tam.
Oczywiscie moge sie mylic :) to tylko moje gdybanie.

U

Usunięte konto 2

Guest
Jest opcja na odstępstwo od normy, jako że to po pierwsze czas małej zawieruchy hardware'owej, zatem warto wyjść do przodu z tym co się ma i skupić się na przebiciu tego, co będzie, a po drugie RTX chyba okazał się średnim sukcesem, zatem trzeba nadgonić. I tutaj to o czym pisze Simplex może być dobrym wyborem. Ale na ten moment tak naprawdę nie ma żadnego powodu by podejrzewać, że tak będzie. Uzasadniające inne ruchy biznesowe rozumowanie można było równie dobrze przeprowadzić wcześniej, jak i będzie można za pół roku. Nikt z nas nie wie, jakie pomysły i problemy mają inżynierowie zielonych, a ostatecznie od tego zależy strona biznesowa. A w międzyczasie strony muszą jakość nabijać clicki, szkoda tracić na to czas.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Ano faktycznie, moj blad. Kwiecien 2012 vs Luty 2014. No coz, moze cos w tym jest. Zobaczymy :)
W sumie to źle napisalem ;) Pascal->Volta->Turing: 2016->2017->2018.

Chce ktos kupic 2080ti? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Chyba jeszcze nie teraz ;)
Ja kupie jeśli po sprzedaży 1080Ti kwota jaką będę musiał dołożyć do używanego 2080Ti nie przekroczy 1500zl :p czyli pewnie nieprędko.

Dziękuję nvidii która swoją polityką cenową wyleczyła mnie z kupowania kart, 1080Ti mam od maja 2017.

Last edited:

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Wiatr hula, bo się niewiele dzieje ;) Ale dziś crytek w końcu udostępnił to demo z raytracingiem bez RTX. Wygląda całkiem nieźle i chodzi też dobrze.
Wymaga niestety założenia konta i pobrania ich klienta, bo ściąga się z jego poziomu.

Jest też analiza DF:

Jak ktoś jest za biedny na RTX to może sobie odpalić to demko i się cieszyć raytracingiem ;)

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Troche trudno porownywac karte, ktora wyszla wlasnie na rynek do karty, ktora miala juz czas na wielokrotne obnizanie ceny. Za 3 miesiace cena spadnie o $30, a to zmieni troche jej wartosc. Guru 3d zdecydowal sie na rekomendacje, wiec nie jest tak zle z nia.

• Popieram

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
No to za trzy miesiace może to będzie dobra karta, ale obecnie nie jest, bo jest kiepsko wyceniona. Co obchodzi klienta, że jakaś inna karta "miała czas na wielokrotne obniżanie ceny"? Albo karta jest konkurencyjna w danym momencie, albo nie. Układ zmniejszony o 30% a cena o 0% - AMD zachowuje się jak Nvidia.

No ale jak guru3d dał rekomendacje to zmienia wszystko ;)

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
To juz teraz jest dobra karta, bo kosztuje mniej wiecej tyle, co inne ze zblizona wydajnoscia. Czyli kupujac nowa karte w tej cenie masz wiekszy wybor. W jaki sposob jest to fail?

Achhhh, no tak, jak Hardware Unboxed stwierdzil, ze mu sie nei podoba to zmienia wszystko ;)

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Tak, bo oni są znani z bycia pro AMD :D

W którym miejscu napisałem że to fail?
Jesli to dobra karta to na pewno udział AMD w rynku wzrośnie, bo ludzie będą kupować dobre karty ;)

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
No i w tym wideo jest dobrze wyjaśnione czemu tak właśnie jest :)
Między innymi ze względu na dostępność 570 i 580 w dobrych cenach.
Pojawiła się też wersja tekstowa:

The Radeon RX 5500 XT was never meant to blow your socks off from a performance perspective, but we do take issue with pricing. AMD’s made no attempt to undercut Nvidia, rather they’ve slotted the 5500 XT into Nvidia’s existing pricing structure. In other words, they’ve rocked up to the party late, and offered us nothing new.

It’s kind of crazy, they were selling us a 232mm2 die for $200 or less and have been doing so for over a year now. We finally get an update that’s considerably smaller at 158mm2, a 32% smaller die that offers a similar level of performance, and it costs just as much. No doubt 7nm supply is playing a big role here, but we doubt many of you care about that, that's more of an AMD problem to solve.

For a while, AMD has been very aggressive on pricing their mainstream GPUs in order to remain competitive using 3 year old Polaris GPUs. This started with the RX 480 back in June 2016, at $240 for the 8GB model. A year later it was refreshed as the RX 580 at a $10 discount, and by late 2018 the same GPU was retailing for well under $200.

Putting AMD’s own products aside for a moment, the 5500 XT struggles to compete with what Nvidia’s already offering in the GTX 1650 Super and 1660 Super. You could also argue, Nvidia made all the right moves to secure the mainstream segment ahead of AMD's release since the Super cards are both Q4 releases. Therefore we see no reason to wait for RX 5500 stock to arrive and then try and hunt one down at the MSRP. There are plenty of 1650 Super and 1660 Super graphics cards selling at or very near to the MSRP, so we’d just grab one of those or alternatively snag a cheap RX 580.

Hardware unboxed testuje zwykle dużo gier. A tak generalnie to serwisy Anandtech i Tomshardware (zwłaszcza ten drugi) sa cieniami samych ciebie sprzed lat. Ani Anand ani Tom (czyli ich oryginalni założyciele od których wzięły swoje nazwy) już tam od lat nie pracują.

Z lepszych komentarzy pod jakąś recenzją:
"We get it AMD, you know how to make Radeon 480" :D

Last edited:

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

Minusy:
- Very high pricing

AMD has set base pricing of RX 5500 XT at $170 (4 GB) and $200 (8 GB). The NVIDIA GTX 1650 Super starts at $160. While the $170 price isn't bad, it's not good enough to convince hordes of buyers to opt for AMD's card, especially since NVIDIA's offering is a tiny bit faster and more power efficient. The 8 GB RX 5500 XT is simply way too expensive, charging $30 (or 17%) for additional VRAM that yields 5% in performance makes little sense from a buyer's perspective, I would be willing to maybe pay $15 more

• Popieram

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Dokładnie tak ;)
Ja Tomshardware i Anandtech czytam od kilkunastu lat, dla Tomsa robiłem tłumaczenia recenzji jak jeszcze działała polska strona.
Założyciel serwisu niedawno się od niego odciął przy okazji dramy po debilnym artykule o tym żeby kupić 2080Ti.

Last edited:

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

Poszła ploteczka że Ampere będzie o połowę szybszy i o połowę mniej prądożerny od Turinga. Zapomnieli tylko dodać, że dwa razy droższy ;)
Nie wierzę, że naprawdę będzie miał 150% mocy przy 50% TDP, ale może choć jedna z tych prognoz się sprawdzi. Zaraz CES, może nvidia coś zapowie.

• Popieram
Reactions: scooby666

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
I 50% mniej opłacalny ;)

Idzie duże navi z raytracingiem - ciekawe czy to będze następna generacja RDNA i czy właśnie to będzie w konsolach.