Nowości wydawnicze - polskie, zagraniczne, wspieranie społecznościowe

Irreversible

Moderator
Etherfields

Gra Michała Oracza, Awaken Realms (This War of Mine, Lords of Hellas, Tainted Grail, Nemesis)
Planowany kickstarter 16.07.2019, najprawdopodobniej bedzie wersja polska.
Strona BGG
Gre okresla sie jako 'dreamcrawler', zarys pomyslu (male spoilery) mozna zobaczyc tutaj:

AR ostatnio stoja mocnymi grami, buzz to male slowo przy tym tytule.
Ja jestem zaintygowany, prezentacja Man vs Meeple tylko utwierdzila mnie w przekonaniu aby sledzic kampanie.

Irreversible

Moderator
Sleeping Gods
(48h do konca kampani)

Jeśli kogoś interesuje przygoda... rekomendowana na 1-4 graczy, w moim przekonaniu sweet spot to 1-2.
Kolejna gra tworcy Near and Far, mocno rozwijajaca jego dotychczasowe systemy. Polecam sprawdzic, calkiem duzo prototypowych rozgrywek jest w sieci. Mozna sobie wyrobic opinie. Eksploracja, survival, otwarty swiat i historia mozliwa do odkrycia na kazdym kroku. Grze jest blizej do euro niz do ameri, co tez jest fajna odskocznia.
Cena 70 za podstawke, 100 z dodatkiem. W streach golach pojawilo sie sporo dodatkow tylko dla wersji z KS.

Podsumowanie Rhado

Moja kopie juz od dawna dodana do konca na KS. Rowniez dlatego, ze skonczylismy pierwsza klatwe w 7 kontynencie (w dwie osoby, ok 20 godzin), spodobalo nam sie na tyle ze i druga polowka jest zainteresowana kolejna przygoda. Sleping Gods wydaje sie swietnym wyborem, za rok kiedy gra zostanie juz wydana powinnismy uporac sie ze wszystkimi klatwami :)

Irreversible

Moderator
Ot ciekawostka:

8/11 ma trafić do sprzedaży, gra z gatunku lekkich i rodzinnych. Wiele informacji nie znalazłem. Trzeba poczekać na pierwsze recenzje. SFG miewa problemy z realizacją swoich kickstarterow, więc tym bardziej cieszy ze gra wejdzie bezpośrednio do sprzedaży.

Irreversible

Moderator
Oathsworn: Into The Deepwood

Kolejny kickstarter, tym razem porównywany do Gloomheaven - choć to znacznie inna gra.
Bardzo dobre wsparcie BGG społeczności, od kilku tygodni pojawiają się nagrania z rozgrywki (ktora dzieli sie na eksplorację i na walkę).

99 USD - próg bez figurek przeciwników/potworów (kartonowe wizerunki)
179 USD - dodatkowe figurki (ponad 50)

Start dzisiaj, 28 dni.