Nowinki z mobilnego świata

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh

a moze? Poniewaz US znowu blokuje Huawei to nie maja oni innego wyjscia, i bardzo dobrze, Moze w koncu stworza solidny OS niezalezny od US;)

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
To byla tylko kwestia czasu zeby zlamac FaceID.
Ciekawszy jest blad wykorzystujace exploit w SQLite pozwalajacy na odpalanie nieautoryzowanego kodu w Contacts:

Do tego jeszcze jakis nieogloszony jeszcze przez Google blad krytyczny w IOS - wykryty w ramach googlowego programu szukania dziur w oprogramowaniu. Ponoc mocno krytyczny blad obecny we wszystkich wersjach IOS. Szczegoly maja byc znane w polowie wrzesnia.

Sialala

Galaxy Note 10 zostal wykastrowany z gniazda jack (to kazdy wie), ale takze z czujnika tetna/poziomu tlenu we krwi.
Szkoda, bo podoba mi sie jak ten mniejszy Note sie prezentuje i myslalem czy go nie kupic sobie na pierwszej wyprzedazy - ale czujnik poziomu tlenu we krwi to jest cos z czego korzystam codziennie ze wzgledu na corke i cos na czym mi zalezy. Zatem Note 10 odpuszczam na pewno.

Hun19

Aktywny forumowicz
A mają to wogole jakieś telefony poza Samsungami? Bo może się okazać, ze nie będziesz miał wyboru. Swoje drogą takie przenośne pulsoksymetry to jest kilkudziesięciu złotych

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Sialala

Ja wiem, ze takie przenosne pulsmoetry to moge sobie kupic. Gorzej z mierzeniem poziomu tlenu we krwi - sa przenosne, ale bez smart funkcji. A jak juz maja smart funkcje to kosztuja fortune. A ja potrzebuje (no dobra, nie potrzebuje, ale chce) miec to zintegrowane z appka, ktora mi bedzie pokazywac trendy.
Na samym pulsometrze to mi nie zalezy, bo mam w zegarku chociazby. No i niestety nic poza seria Note chyba tego nie oferuje.

hesus

Aktywny forumowicz
Minęła.

Podoba mi się ten zielony w Pro. Apple robi to co kiedyś z iPadami - dodaje postfix PRO, zeby uzasadnic cenę, jednak podobnie jak z iPadami - tutaj nie ma nic PRO :) Ale zwykłą 11 pewnie sie zainteresuje, bo do miesiaca będę wymieniać tel.

Bloodergo

Badass
PSN
BloodergoPL
XBL
Bloodergo
Steam
Co pan, ja nie jestem rolnikiem.
Apple zamieniło się w najnudniejszą firmę w technologicznym świecie. Zostali tak w tyle za wszelakimi nowinkami, że aż się przykro robi.
No ale to nadal jedyne telefony, które się nie zacinają włączając przeglądarkę internetową czy kalkulator, więc trzeba się trzymać :/

hesus

Aktywny forumowicz
Nie wiem czego sie spodziewaliscie - przeciez to Apple. (4, 4s, 5, 5s, SE -> to samo, 6, 6s, 7, 8 -> to samo). Irytuje to geekow, a dla reszty spoleczenstwa podbija rozpoznawalnosc marki.

A ekran w Xr czysto uzytkowego punktu widzenia jest bardzo dobry.

hesus

Aktywny forumowicz
a potem robisz ślepe testy i zdecydowana większość ludzi nie jest w stanie wskazać ekranu o wyższej rozdzielczości i większe znaczenie ma jasność, kontrast, kalibracja itd...

Mam takie ppi w sluzbowym SE i serio nie rozumiem do czego wieksza rozdzielczosc jest potrzebna w tak malutkim ekranie. Żeby wymagalo wiecej mocy obliczeniowej do wyplucia obrazu i żarło baterie? Czy szukania pixeli z ekranem 2cm od oka? Czysto pragmatycznie to nie ma sensu i przypomina wyscig na megapixele w aparatach.

Varamir

Badass
Cos w tym jest. Ajfonow uzywam od czworki, w przyszlym roku planuje cos z X. Ale obraz na ekranie w nowym modelu Samsunga (nie pomne konkretnej nazwy) wyglada tak ze chce sie go jesc na surowo i bez popitki. Nie widzialem takiej jakosci na telefonie od Apple.

Case konsol - kiedys smielismy sie ze idealna konsola to hardware od Sony, soft od Microsoftu. Chcialbym dzialajacego iOS na telefonie z ekranem jak ten Samsung :)

scooby666

Stały bywalec
Toć topowe iphony maja najlepsze ekrany od Samsunga, na dodatek lepiej skalibrowane.

Kto tu mówi o jakiś super rozdzielczościach? Po prostu 1080p to złoty środek. Pojedynczych pikseli nie widać, a nie zabiera tyle mocy co 1440p czy 4K. Obraz jest dużo ostrzejszy, czcionki mniej poszarpane, mały tekst zdecydowanie lepiej się czyta (zawsze w telefonach ustawiam interface na jak najbardziej pomniejszony).

Last edited:

hesus

Aktywny forumowicz
serio widzisz pixele w takich ekranach? ;D

+ 1080p to rozdzielczość a nie PPI. Mogą podbić do fullHD, ale jednocześnie zwiększając przestrzeń roboczą - PPI zostanie to samo. Czy wtedy już bedzie ok? ;)

scooby666

Stały bywalec
Odnosilem się do tej samej przekątnej (rozmawiamy o iPhonie XR/11). Oczywistym jest, że wtedy zmieni się rozdzielczość i PPI. Mogłem doprecyzować.

Najbardziej widoczne to było przy OLED (pentile i 720p było słabe bardzo słabe).

Jak rozdzielczość nie gra roli to czemu już iphone X miał:
Super Retina HD: OLED
2436 × 1125 pikseli
458 ppi, 5,8 cala

Okolice 400ppi to jest idealne rozwiązanie moim zdaniem.

hesus

Aktywny forumowicz
bo X kosztował tysiąc baksów :)

Z każdym telefonem godzisz się na jakieś kompromisy. A jako geek to wiadomo - OLEDowy ekran o wysokiej rozdzielczości to fajne rozwiązanie. I ja wcale nie twierdzę, że wszystkie telefony powinny mieć te 326PPI. Twierdzę, że dla zdecydowanej większości użytkowników to ekran z Xr jest wyborem który nie obniża komfortu użytkowania. Co zresztą chyba widać, bo pomimo prawie jednoznacznego podnoszenia przez branżunię tego ekranu jako nieprzystającego do ceny (z czym się zgadzam, ale to Apple :) ), to Xr i tak byl chyba najlepiej sprzedającym się telefonem ostatnich 12 miesięcy.

• Popieram
Reactions: scooby666

scooby666

Stały bywalec
XR najlepiej się sprzedawał, bo topowe modele miały już totalnie chroe ceny. No i jak komuś nie zależy na cyferkach to można używać.

W Switchu mam 720p z ppi około 240. Jakiś grać się da bez bólu, ale tam to 1080p byłoby wręcz idealne. Pewnie ppi z 350.

scooby666

Stały bywalec
Ja jestem zwolennikiem dobrego IPSa. Z OLED zawsze miałem za dużo problemów. No i do tego dochodzi trwałość tych ekranów. Po dwóch latach intensywnego użytkowania może już wyglądać kiepsko. W iPhonie tym bardziej, bo to raczej dlugowieczne telefony przechodzące z rąk do rąk albo użytkowane nawet 4-5 lat. Za dużo statycznych elementów wyświetlanych jest na ekranie telefonu. Np. Siostry galaxy note 8 po półtora roku miał mocno wypalone okno messengera na ekranie.

• Popieram
Reactions: hesus

scooby666

Stały bywalec
Z OLED zawsze miałem za dużo problemów
Co się działo?

Np. Siostry galaxy note 8 po półtora roku miał mocno wypalone okno messengera na ekranie
Dobre

Obecnie mam Samsunga Galaxy S9, używam go od półtora roku. Ekran wygląda i działa jak w pierwszym dniu po rozpakowaniu z pudełka.
W Galaxy s2 na szarym tle ciemniejsze plamy. W Galaxy Note black crush, nie potrafił wyświetlić równo skali szarości. Z ciemnych scen robił miazge. W Galaxy Note 4 przy przewijanie tekstu na ciemnym tle ciągnęła się za tekstem fioletowa smuga. W Galaxy S7 pół ekranu na jasnym tle była różowa, a serwis twierdził, że to nie podlega gwarancji. Wtedy odpuściłem OLEDy i kupuje LCD (iphone 6s plus, LG g5, pocophone F1).

Wszystko jest kwestia tego jak kto używa telefonu. Jeden używa ekranu przez godzinę dziennie i nie zauważy problemów przez kilka lat. Drugi używać będzie po kilka godzin dziennie przy wysokiej jasności np. Nawigacja czy komunikatory i mu się wypali w pół roku.

Sialala

Ja sie zgodze z teza, ze rozdzielczosc wyzsza niz 1080p na ekranie ponizej 6" to jest przerost formy nad trescia - no chyba ze ktos tego uzywa do VR.
Jednoczesnie nowe Samsungi (tak od S8) maja juz na tyle dobrze skalibrowane ekrany, ze spokojnie moga rywalizowac pod wzgledem odwzorowania barw z iPhone'ami.
Ale koniec koncow zdjecie na iPhone XS wyglada tak samo jak na Galaxy S10, mimo ze Samsung ma wyzsza rozdzielczosc. A wyzsza rozczelczosc to wiecej pikseli do zasilenia i do pchania przez procesory, wiec wieksze zuzycie energii. Pod wzgledem ekranu Apple robi to (IMO) dobrze.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Uwaga, rewelacji serwowanych przez brytyjską, amerykańską i koreańską prasę nie potwierdzają nasi Czytelnicy, którzy probowali odblokować swoje Samsungi w opisany przez znalazców obejścia sposób. Spróbujemy w najbliższych daniach przeprowadzić własne testy z różnego rodzaju foliami i wtedy zaktualizujemy ten artykuł.