Nintendo Switch

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Jak masz Nintendo Online to tak, tylko najpierw na starej konsoli wejdz w opcje i upewnij sie ze wszystkie aktualne sejwy są wypchane do chmury.

MsbS

Badass
Próbowałem chyba dwie części Hatsune Miku i za każdym razem odbijałem się. Jestem cienki w gry muzyczne, to fakt, ale w innych grach nie zdarzało mi się polec na pierwszej piosence. Za dużo się dzieje, nieczytelny interfejs, latające znaczki zlewają się z tłem. Albo to starość.

Hun19

Aktywny forumowicz
256GB karta micro sd za 149 zł. Firma znana z pamięci, parametry podobne jak np. Samsung Evo Plus czy Sandisk Extreme.

• Klasa prędkości: UHS-I
  • Pojemność: 256 GB
  • Prędkość odczytu [MB/s]: 100
  • Prędkość zapisu [MB/s]: 80

https://allegro.pl/oferta/karta-pamieci-silicon-power-microsdxc-256gb-v30-a1-9033064701
@scooby666 dobrze Ci się sprawuje ta karta? Jak ją linkowaleś to patrząc w internet widziałem jakieś średnio przychylne opinie, a po ponad miesiącu pewnie możesz już coś powiedzieć.
Kupiłem dzisiaj to promocyjne nba 2k20 i muszę w końcu dokupić kartę bo się nie mieszczę...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

scooby666

Mieszkaniec forum
256GB karta micro sd za 149 zł. Firma znana z pamięci, parametry podobne jak np. Samsung Evo Plus czy Sandisk Extreme.

• Klasa prędkości: UHS-I
  • Pojemność: 256 GB
  • Prędkość odczytu [MB/s]: 100
  • Prędkość zapisu [MB/s]: 80

https://allegro.pl/oferta/karta-pamieci-silicon-power-microsdxc-256gb-v30-a1-9033064701
@scooby666 dobrze Ci się sprawuje ta karta? Jak ją linkowaleś to patrząc w internet widziałem jakieś średnio przychylne opinie, a po ponad miesiącu pewnie możesz już coś powiedzieć.
Kupiłem dzisiaj to promocyjne nba 2k20 i muszę w końcu dokupić kartę bo się nie mieszczę...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Nie ma problemu póki co. Zarejestrowałem na stronie producenta, niby 5 lat gwarancji. Do zakupu paragon/fakturę dostałem. Śmiga jak należy. Do jakiś ważnych danych raczej bym jej nie użył (ale to raczej żadnej SD), do Switcha jak znalazł.

Kiedy myślałem, że to koniec...

• Popieram
Reactions: Hun19

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Niedawno osiagnąłem rekord transferu na switchu - 3 mbps :D
Co jakiś czas mam taki dziwny błąd, ze niby wifi jest, ale aktualizacje nie chcą się ściągać.

michaelius

Aktywny forumowicz
Nie wiem ile się pobierało naprawdę, ale przewidywany czas pobierania miałem 3:36 na tego NBA.
Chyba trzeba będzie jednak zapolować na te katy 400GB co czasem są na promocjach bo z tą 64 (Samsung Evo) co mi ją rodzina dała w prezencie to daleko nie zajadę :)

Swoją drogą nie wiem co te konsole przenośnie w sobie mają, że kupuje każdego crapa na nie - jedyną Fifę mam na Vicie, teraz NBA na Switchu :D

Puchacz

Mieszkaniec forum
Mnie najpewniej Samsung Evo+ (oryginał z MediaMarkt) się zepsuł. Switch wywalał błąd związany z pamięcią, po wyjęciu karty grałem na nim ok 30h i prawie tydzień nie był wyłączany (tylko usypiany). Kiedyś w jakimś Samsungu (S4) też mi padła oryginalna karta tej firmy i miałem ich od tego czasu już nie kupować.

Peunta jest tak, że czy markowa karta czy nie to i tak może łatwo zdechnąć.

A co do polecanej wyżej karty to oryginalny SanDisk 200gb o parametrach jw. (100mb/s zapis, klasa 10, A1) jest za 120+ złotych w MediaExpert i Avans:

knur

Moderator globalny
Nie wiem ile się pobierało naprawdę, ale przewidywany czas pobierania miałem 3:36 na tego NBA.
Chyba trzeba będzie jednak zapolować na te katy 400GB co czasem są na promocjach bo z tą 64 (Samsung Evo) co mi ją rodzina dała w prezencie to daleko nie zajadę :)

Swoją drogą nie wiem co te konsole przenośnie w sobie mają, że kupuje każdego crapa na nie - jedyną Fifę mam na Vicie, teraz NBA na Switchu :D
Magia grania przenośnego. ;)

Karolu

Padawan
XBL
Karolu
Jakie strony o Nintendo warto śledzić, żeby być na bieżąco z newsami ?
Ja czytam te dwie strony. Bardzo szybko pojawiają się wszystkie newsy. Wrzucane raczej pewne informacje. Jeśli piszą o plotkach jest to wyraźnie zaznaczone.

• Popieram
Reactions: michaelius

Puchacz

Mieszkaniec forum
Sprawdziałem dzisiaj prędkość pobierania danych na Switchu (obok routera) i max to 40Mb/s (łącze 500 Mb/s), a kawałek dalej to już jest 20-30Mb/s. iPhone działa jak należy. To normalne? Jestem na etapie zmiany karty pamięci ale skoro taka jest prędkość pobierania to i prędkość zapisu danych nie będzie większa więc zakup lepszej karty pamięci jest bezsensu.

Torin

Mieszkaniec forum
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
A jedziecie na domyslnych ustawieniach sieci? Mi u mnie mignelo MTU z domyslu ustawione na 1400 co moze powodowac klopoty. Sprobujta przestawic na 1500.

Karolu

Padawan
XBL
Karolu
Switch ma bardzo słabą kartę WiFi. To normalne. Istnieją gry, które nawet rekomendują podłączenie Switcha kablem za pomocą przejściówki pod USB. Po kablu też transfery nie będą wiele wyższe, ale połączenie będzie stabilne i bez nagłych spadków. Niestety ten typ tak ma. Szukali oszczędności projektując konsolę tam je znaleźli. Zasięg tej konsoli to tragedia.

scooby666

Mieszkaniec forum
Z tego co kojarzę w v2 i lite trochę to poprawili, ale musiałbym poszukać jakiś testów.

edit. Źle kojarzę.

Possibly the biggest missed opportunity - and the most annoying issue I've had with the Switch since launch - is the fact that the lacklustre WiFi performance seems to be unchanged too, with the Nintendo machine less likely to connect to weaker signals and more prone to dropping its connection if it does. Side by side tests with smartphones and even an Amazon Echo Dot saw no problems, despite presumably having less internal area for a decent antenna. The updated Switch does feature a new mainboard, there are revisions beyond the new Tegra processor - but improving the quality of the device overall was clearly not a priority for Nintendo.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

Parę trików. W tym MTU co było wyżej wspominane, warto też zmienić dnsy na googlowskie albo cloudflare.
Niestety to prawie nic nie daje. Lepszy efekt da zbliżenie do routera.
Zastosowałem wszystkie triki (5GHz, MTU, DNS) i przez dwie ściany mam download 4,7 mbps, upload 0,8mbps. Na łączu 500/30.

WiFi w telefonie w dokładnie tym samym miejscu.

Nintendo powinno się wstydzić.

scooby666

Mieszkaniec forum

Parę trików. W tym MTU co było wyżej wspominane, warto też zmienić dnsy na googlowskie albo cloudflare.
Niestety to prawie nic nie daje. Lepszy efekt da zbliżenie do routers.
Zastosowałem wszystkie triki (5GHz, MTU, DNS) i przez dwie ściany mam download 4,7 mbps.
Na ściany i beznadziejne WiFi w Switchu aż tak nie pomogę. ;)

Btw. 5GHz ma mały zasięg, ale świetna wydajność. Mniejsze zakłócenia również przez ten mniejszy zasięg. Spróbuj w drugim pokoju na 2,4GHz powinno być lepiej.