Nintendo Switch

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
iezupelnie, To jest na nowym amd i pewnie vega. Pewnie ps5 bedzie miala cos zblizonego, moze z wiekszym zegarem, ale ze zwyklym full HD to jak najbardziej ta zabawka bedzie mogla odpalac gry z nowego xboxa. I moglaby z ps5, gdyby te gry dzialaly pod windowsem... ale kto wie, vita 2?:)

I nie, to nie jest porownywalne do 'tabletu z windowsem'.

projektkong

Stały bywalec
iezupelnie, To jest na nowym amd i pewnie vega. Pewnie ps5 bedzie miala cos zblizonego, moze z wiekszym zegarem, ale ze zwyklym full HD to jak najbardziej ta zabawka bedzie mogla odpalac gry z nowego xboxa. I moglaby z ps5, gdyby te gry dzialaly pod windowsem... ale kto wie, vita 2?:)

I nie, to nie jest porownywalne do 'tabletu z windowsem'.
What??? "Bezedura"!

To co pokazał DELL (Concept UFO) zasilane jest przez Intel's iGPU.
AMD ma póki co z tym tyle wspólnego, że Frank Azor z AMD zapytał "publicznie", czy ludzie chcieliby zobaczyć coś takiego z "AMD 4000 series of Ryzen mobile processors" ;).

SimonX

Stały bywalec
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
Fajnie, tylko problem jest taki, że nie gra się w procesor, ani w menu, ani w wiadomości, ani w acziwmenty.
Jak sobie wyobrażacie interfejs tego PCta?
Jak odpalać gry z tych wszystkich platform steam / Uplay itp. Chyba, że to nie będzie PC, tylko będzie miało własnego klietna wbudowanego - no to wtedy weź i kupuj gry na kolejną wirtualną platformę.
Jakoś tego nie widzę.

SimonX

Stały bywalec
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
Pliz... :)
Próbowałem tego używać, klient, który odpala inne klienty. Z jednym indykiem miałem niezłe jazdy, myślałem, że wina gry, zwisy, brak reakcji na klawiaturę. Odpaliłem ze steama, problemy zniknęły.

Irreversible

Moderator 'Gry bez prądu'
Problemy noworodka, mnie jednak chodziło by pokazać że jest taka możliwość. Implementacja, to trochę inna para kaloszy.

Inne elementy, o których napisałeś (pucharki, procesor, chat itp) mogą dla Ciebie nie być istotne. Jeśli jednak zostaną zaniedbane, to sprzęt trafi do dużo mniejszej grupy docelowej = plajta. To nie Nintendo, które dostarczając kontent jest w stanie sprzedać konsole. Konkurencja musi dać więcej.

Nie mam zamiaru gloryfikować switcha, bo wg mnie to pomysł i tęsknota za dobrym przenośnym grajkiem (wspieranym przez mocne first party) było powodem sukcesu - z którym ta konsola sobie zbyt dobrze nie radzi od strony infrastruktury czy udogodnień dla użytkowników. Mam i posiadam switcha, ale wolałbym jednak konkurencję w tym segmencie i na pewno będę kibicować innym rozwiązaniom.

• Popieram
Reactions: scooby666

SimonX

Stały bywalec
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko
Zgadzam się, switch ma braki, a konkurencja by się przydała. Tylko taki przenośny PC to moim zdaniem ciekawostka, a nie realna konkurencja. Spodziewam się, że jak to wyjdzie z prototypu, to dostaniemy "Alienware store" i kolejną platformę. No chyba, że pójdą po linii najmniejszego oporu i wrzucą tam goły windows 10 i radź sobie użytkowniku. Wtedy to będzie jeszcze większa nisza dla zapaleńców, którym się będzie chciało tym bawić. Na pewno warto się temu przyglądać, ja mam umiarkowany entuzjazm, nie chcę się rozczarować.

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
na pc pady dzialaja bezproblemowo, oraz ekran dotykowy jak w laptopach. Jak nie wystarczy wbudowany kontroler, to zadziala na steam kontroler;) albo na myszce i klawiaturze, jak bedzie trzeba. Ale w większości gier pograsz tak samo, jak na pc podlaczonym do tv - z padem w reku.
Steam na tym sprawdzi się dość dobrze, lub jakiś mobile steam.
I za taką opcję plus w końcu dobra jakość mogę zapłacić 3 razy tyle co za switch. Przynajmniej będę mógł kopiować save;)

• Popieram
Reactions: Iron_medic

chaoz2eyez

Stały bywalec
PSN
chaoz2eyez
Switchowe podejścia do grania na Pececie to już wcześniej były, do tej pory to chyba najlepsze co jest to GDP Win 2 i niebawem? nadchodzący Smach Z. Tylko ta cena 💩 Pstryk w kwestii experience/cena wygrywa.

• Popieram
Reactions: Simplex

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Digital Foundry zrobilo material o grach z WiiU, ktore moglyby sie pojawic na Switchu i jak moglyby dzialac/wygladac.

Za Mario 3D World (mimo ze nadal posiadam WiiU i gre w pudelku) zaplacilbym pelna cene Day 1. Do tego Mario Galaxy z Wii i swiat od razu stalby sie piekniejszy, wojny by ustaly a lekarstwo na raka objawilo sie w formie roslinki, do korej dostep ma kazdy.

W Swieta mialem grac w Astral Chain a zamiast tego natknalem sie na strychu na pudelko z Mario 3D World i odpalilem na WiiU i wsiaklem na nowo - dodatkowo dzieciaki byly zachwycone tym, co sie dzieje na ekranie, a ze staram sie zeby nie ogladaly przemocy, to gralem w to tak, zeby nie ubijac niemilichow - omijajac ich w zamian, co okazalo sie momentami znacznie trudniejsze niz sie spodziewalem. No i ta gra nadal wyglada OBLEDNIE (oczywiscie to tylko moja opinia, bo ktos moze napisac ze co tam jest ciekawego, zwykly Mario).

• Popieram
Reactions: Yeb and Simplex

Kamil950

Nowy Forumowicz
Porada, jeśli ktoś ma problemy z grami online na Switch (lagi, zerwane połączenia, ale też możliwe, że mniejsza prędkość pobierania niż powinna być).

Domyślne ustawienie MTU dla wielu urządzeń sieciowych, to 1500 (przynajmniej ja tak chyba miałem w routerze i jak sprawdzałem dawniej komendami w konsoli poleceń w Windows, to chyba jest to optymalna wartość dla mnie, jeśli dobrze pamiętam). Jednak Switch ma domyślne ustawione 1400. Jeśli router ma 1400, to tak jest lepiej, ale jeśli router ma 1500, to Switch też może mieć 1500.

Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że po tej zmianie w ustawieniach Switcha, mam większą prędkość pobierania w teście połączenia na Switchu (chyba, że to akurat zbieg okoliczności albo źle zapamiętałem dawniejszą prędkość).

Co ciekawa, ta porada jest w oficjalnym FAQ Rocket Leauge.

Jeśli chodzi, to NAT Type, to wystarczy chyba Type B, nie musi być A (chociaż niektórzy piszą inaczej, ale może nie mają racji). Żeby mieć A, to trzeba robić pewne obejścia, które nie powinny być wymagane na współczesnych urządzeniach (i na innych konsolach czy PC chyba nie są, żeby mieć dobry NAT do gier), ale Switch jest dziwny. :)

MsbS

Mieszkaniec forum
Homebrew: przeglądarka, netflixy, HBOGO, apka do komiksów
Emu - i już Ninny nie musi wypuszczać Virtual Console.

To mnie może skłonić do zakupu takiego ustrojstwa.

SimonX

Stały bywalec
PSN
sbronko
XBL
SimonX PL
Steam
sbronko

Serio, nie masz tableta? Kupisz Switcha, żeby przeglądac WWW i oglądać Netflixa? :) Ipada sobie kup.

• Popieram
Reactions: Funkorama

Funkorama

Stały bywalec
PSN
SimpleMe_PL
XBL
Funkorama
Panowie, tylko bez linków do gier, bo już na was raporty poleciały. Nie rozwijajcie tematu, bo to kruchy lód ogólnie jest. :)
Mam Switcha od premiery :) Ostatnio jeżdżę więcej pociągiem do pracy i zacząłem więcej inwestować w switcha ;) Ale tez więcej o tym czytać i byłem w szoku, że Switch został złamany chwile po premierze o czym nie byłem świadom, co więcej ciekawe to, że temat dość sprawnie ukrywany był przed światem niby jest ale nikt o tym nie mówi :) I teraz pytanie czy sukces switcha to nie przypadkiem ten sam sukces co PsX odniósł u nas w kraju ze względu na piractwo dayone? :D Teraz już jasne czemu nowy switch i odświeżony który nie ma już luki zabezpieczeń w teorii ;)

A co do raportów to spokojnie nie będzie żadnych linków do niczego, a konsoli i nintendo nie zaszkodzi taki temat a jest on ciekawy i zagadkowy co pewnie się z tym zgodzicie :)

Miłej nocy, ale zapraszam do dyskusji ;)

Funkorama

Stały bywalec
PSN
SimpleMe_PL
XBL
Funkorama

Serio, nie masz tableta? Kupisz Switcha, żeby przeglądac WWW i oglądać Netflixa? :) Ipada sobie kup.
Niby tak ale jednak to masz już 3 urządzenia przy sobie a może być 1 jeśli na tym jednym by było wszystko :)

• Popieram
Reactions: angh and MsbS

DarkStar

Badass
Ale mnie striggerowałeś teraz @Funkorama
Nie chodzi o wrzucenie info o tym urządzeniu, tylko o Twój komentarz do tego.

No to nawet więcej jest już dawno możliwe, ach ta technologia, a ja grube peso wydaje w eshopie
Wydajesz pieniądze w innym regionie eshopu, a teraz cieszysz się, że możesz w 100% przejść na piraty.

Ostatnio jeżdżę więcej pociągiem do pracy i zacząłem więcej inwestować w switcha
Piszesz, że dużo ostatnio podróżujesz i Switch umila Ci te podróże, więc najlepiej teraz byłoby kupić to urządzenie i grać na piratach, tak żebyś mógł dojeżdżać do pracy, za którą otrzymasz od pracodawcy wynagrodzenie, a deweloperzy niech Ci przygotowują kolejne gry w ramach wolontariatu. 😠 Spróbuj bez biletu dojeżdżać - też jest fajnie.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

projektkong

Stały bywalec
Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, która konsola rządzi w JP:
Chyba nie mam zainstalowanej jakiejś czcionki, albo strona za paywallem, bo po kliknięciu w link na stronie same "krzaki", więc Twój link nic nie wyjaśnia ;).

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

Nervus

Aktywny forumowicz
PSN
NERVUS_PL
Mój starszy syn nagle zaczął interesować się "pstryczkiem". Może mi ktoś bardzo kompaktowo napisać którego lepiej brać: zwykłego, czy lite? Jakieś plusy i minusy. Dzięki.

Przy okazji jak ktoś będzie chciał sprzedać jakiś swój nadliczbowy/niepotrzebny egzemplarz, to proszę o kontakt.