Nic mi nie działa :(

Screwball

Mieszkaniec forum
PSN
skrubolski
Halp! Nie gram za dużo na PC, ale mniej więcej od premiery ostatniego Anno zauważyłem, że prawie każda gra mi się w pewnym momencie wywala, albo w ogóle nie uruchamia. Teraz próbowałem odpalić Planet Zoo, gra się włącza dosłownie na kilkanaście sekund i wypad do systemu. Moja karta to gtx 1060, raczej powinno na nim spoko to chodzić, ale nawet jak ustawiam wszystko na low to jest to samo. Sterowniki są wszystkie zaktualizowane (przed chwilą sprawdzałem). Kartę nawet wyciągnąłem z kompa, wyczyściłem co się dało, nie wygląda na to żeby coś tam się zjarało czy coś w tę mańkę.

Co robić, jak żyć?! PCMR RATUJ!

pozdr

hadxmen

Mieszkaniec forum
Zacząłbym od:
1. Pobierz DDU:
2. Uruchom komputer w trybie awaryjnym
(Przytrzymaj Shift klikając na Start i wyłączając z jego poziomu komputer).
3. Z pomocą DDU usuń całkowicie sterowniki od grafiki.
4. Po resecie PC pobierz i zainstaluj nowe sterowniki.

Jeśli masz włączone coś w stylu RTSS, MSI Afterburner itd to to wyłącz.

Screwball

Mieszkaniec forum
PSN
skrubolski
Sprawdz temperatury i czy zasilacz nie jest na czarnej liście.
Tym? https://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html
Zasilacz to Corsair CX500 z tego co widzę? Zakazany?

Co zeznaje podgląd zdarzeń?
Proszę do mnie jak do dziecka.

Zacząłbym od:
1. Pobierz DDU:
2. Uruchom komputer w trybie awaryjnym
(Przytrzymaj Shift klikając na Start i wyłączając z jego poziomu komputer).
3. Z pomocą DDU usuń całkowicie sterowniki od grafiki.
4. Po resecie PC pobierz i zainstaluj nowe sterowniki.

Jeśli masz włączone coś w stylu RTSS, MSI Afterburner itd to to wyłącz.
W procesie... wyczyściłem wszystko w awaryjnym i teraz instaluje od zera.

pozdr

Simplex

Moderator globalny
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Moze byc tym, może byc CoreTemp. Albo sprawdź organoleptycznie czy wiatrak się kręci.
W Biosie też powinno byc widać temperatury. W idle nie powinny przekraczać 50.
Podgląd zdarzeń po angielsku nazywa się Event Viewer. Powinien być dostępny z menu start.

Screwball

Mieszkaniec forum
PSN
skrubolski
Oki jutro to sprawdzę, bo teraz muszę spadać. @hadxmen niestety dupa, wszystko wyczyściłem gra pyka kilkanaście sekund (chociaż teraz trochę dłużej, z pół minuty) i po prostu znika, nawet żaden error się nie pojawia 😭

pozdr

hadxmen

Mieszkaniec forum
Screwball sprawdź czy na pewno nie ma jakiegoś loga. Pisałeś, że problem występuje w prawie każdej grze. Poszukaj czegoś co mógłbyś nam dać to powróżymy dalej.

Planet Zoo wydaje się mieć doskonały start na Steam.

Last edited:

Screwball

Mieszkaniec forum
PSN
skrubolski
Oki dzięki sprawdzę wszystko jak wrócę z fabryki.

Nie ma innego wyjścia, to mjsi być karma za hejtowanie PC ;)
No też tak mi się wydaje :(

Format c:
Reinstall windows.
Nie pomogło :(

Screwball sprawdź czy na pewno nie ma jakiegoś loga. Pisałeś, że problem występuje w prawie każdej grze. Poszukaj czegoś co mógłbyś nam dać to powróżymy dalej.

Planet Zoo wydaje się mieć doskonały start na Steam.
A gdzie mam szukać takich rzeczy? Mam w komputerze jakąś stenopistkę? 💄💕

To przez to że nie było odpowiedniej ilości cycków, górę i przemocy:)
Przemoc pewnie niedługo się wydarzy, jak tego nie ogarnę :mad:

Mi to wyglada na przegrzewajacy sie lub padajacy procesor. Zapusc Prime 95 small fft. Objawy problemow z cache( czy to z powodu bledow czy temperatur) sa wlasnie takie.
Oki zbadam, fenx.

pozdr

Gregys

Mieszkaniec forum
Proszę do mnie jak do dziecka.
Start, wpisujesz podgląd i uruchamiasz podgląd zdarzeń.(obr.1) Rozwijasz dzienniki systemu windows i wybierasz system (albo aplikacja). Po prawej ustawiasz filtr (filtruj bieżący dziennik...)(obr.2) gdzie włączasz błędy i krytyczne.(obr.3) Później sprawdzasz te błędy zwracając uwagę na identyfikator błędu. (obr.2). Dalej to już wyszukiwarka kolegów, którzy mieli ten sam problem.

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Ja mam włączone popierdolki typu gamebar, wystarcza mi tych overlays.

Wrzuć hwinfo i otworz logger, jak gra się wywali będziesz miał temperatury wszystkich możliwych podzespołów.
ale imo to nie jest hardware, czas na reinstal windy.

Simplex

Moderator globalny
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
IMO to jest hardware. Ale z Windowsem nigdy nic nie wiadomo. Pytanie kiedy był instalowany.
Ja tez mam wyłączone overlaye ale jesli on nie wyłączył to w Gamebar zen ma łatwy dostęp do pewnych informacji bez konieczności instalowania dodatkowych programów i alt tabowania.

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Nie musi alt tabowac, gra sama mu odkryje pulpit:)
Jeżeli nie ma bsod w ogóle, ani problemów z przeglądarką i takimi, to raczej software.
Przegrzewanie się również nie zamykałoby tylko gry, ale miało też dodatkowe efekty.

Screwball

Mieszkaniec forum
PSN
skrubolski
Jeżeli nie ma bsod w ogóle, ani problemów z przeglądarką i takimi, to raczej software.
Przegrzewanie się również nie zamykałoby tylko gry, ale miało też dodatkowe efekty.
Nie mam żadnych baboli, poza grami. Reszta chodzi ok.

pozdr

angh

Mieszkaniec forum
PSN
angh
Nie mam żadnych baboli, poza grami. Reszta chodzi ok.

pozdr
Dlatego mysle, ze to jest po prostu OS. Mozna probowac naprawiac, ale imo szybciej, pewniej i wygodniej bedzie przeinstalowac, szczegolnie, ze pewnie od dawna masz go nieruszanego.

Screwball

Mieszkaniec forum
PSN
skrubolski
Chyba od nigdy lol. Parę lat temu robiłem update do 10, wcześnie nawet nie wiem co miałem. 95? ;) Anyway ostatni raz jak robiłem reinstal to wkładałem do takiej jamki okrągły, płaski przedmiot. Jak to teraz działa jak w jamce przebywają jedynie pająki, płaskich przedmiotów brak?

pozdr

szpynda

Stały bywalec
A jak temperatury CPU/GPU? Skoro wcześniej był Win95 to może i pasta na Procku też z tamtych czasów.
Edyta:
I jakiego masz proca. bo może tam jaki glut pod czapą już skamieniał.

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Screwball

Screwball

Mieszkaniec forum
PSN
skrubolski
A no i wypal tez karte Furmarkiem. Z 15 minut starczy.
Pykało z 20 minut, coś powinno się wyprodukować? Leciał sobie ten kłaczek i nic się nie działo. Temperatura chyba do 77 stopni doszła i się tak trzymała.

A jak temperatury CPU/GPU? Skoro wcześniej był Win95 to może i pasta na Procku też z tamtych czasów.
Edyta:
I jakiego masz proca. bo może tam jaki glut pod czapą już skamieniał.
Termometra jeszcze nie wsadziłem, ale proc chyba ten?

pozdr

Last edited:

Torin

Stały bywalec
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
A no i wypal tez karte Furmarkiem. Z 15 minut starczy.
Pykało z 20 minut, coś powinno się wyprodukować? Leciał sobie ten kłaczek i nic się nie działo. Temperatura chyba do 77 stopni doszła i się tak trzymała.
Jak nic sie nie stalo i nie wywalilo to git. U mnie objaw byl taki, ze po jakichs 10 minutach zaczal robic artefakty a na koniec wylaczal sie port i nic na ekranie nie bylo.

hadxmen

Mieszkaniec forum
Czyli na szczęście przypuszczenia o problemach systemowych się na 99% sprawdziły i sprzęt jest sprawny. Nie pozostaje nic innego jak zrobić backup, zainstalować czystego Windowsa 10 i pobrać wszystkie aktualizacje. Całość powinna już śmigać bez problemów.

srekal34

Aktywny forumowicz
Czyli na szczęście przypuszczenia o problemach systemowych się na 99% sprawdziły i sprzęt jest sprawny. Nie pozostaje nic innego jak zrobić backup, zainstalować czystego Windowsa 10 i pobrać wszystkie aktualizacje. Całość powinna już śmigać bez problemów.
Furmark nie testuje cpu, przestestuj tego Prime 95 bo wciaz niczego nie mozna byc pewnym.
To jest Ivy Bridge z glutem pod czapka, ktory pewnie po tylu latach zasechl i proc sie przegrzewa.widzialem juz zachsniete gluty na Haswellach, a Ivy to przeciez rok wczesniej.

Simplex

Moderator globalny
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Jak najbardziej warto sprawdzić temperaturę procesora pod obciążeniem, ale nie sądzę żeby przegrzewanie dawało takie objawy jakie ma Screwball. Kolega ma Ivy Bridge kupione niedlugo po premierze i do dziś mu działa bez problemu.

Simplex

Moderator globalny
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
Tylko że ten system i tak jest do bezwzględnego zaorania ;)
Chyba od nigdy lol. Parę lat temu robiłem update do 10, wcześnie nawet nie wiem co miałem. 95? ;) Anyway ostatni raz jak robiłem reinstal to wkładałem do takiej jamki okrągły, płaski przedmiot. Jak to teraz działa jak w jamce przebywają jedynie pająki, płaskich przedmiotów brak?

szpynda

Stały bywalec
Swojego i5 3470K musiał gilotynować ale był kręcony. Pod czapą była skała. Ja bym jeszcze HDD sprawdził i RAM ;) Tak dla przyjemności testowania. tam się może żadne śmigło na procu nie kręci. na tym CPU jakieś śmieszne niskie napięcie jest.
Real Temp zainstalować i pokaże mniej więcej jakie są temperatury.

Last edited:

Simplex

Moderator globalny
PSN
console peasant
XBL
console peasant
Steam
simplexpl
W sumie ram można memtestem przelecieć, nie zadzkodzi.

RealTemp jest tak na czasie, że w ostatniej aktualizacji dodali obsługę Sandy Bridge! Innymi słowy to 7 letni staroć.
Jak już coś ściągać, to CoreTemp, albo HWINFO.

Screwball

Mieszkaniec forum
PSN
skrubolski
Mi to wyglada na przegrzewajacy sie lub padajacy procesor. Zapusc Prime 95 small fft. Objawy problemow z cache( czy to z powodu bledow czy temperatur) sa wlasnie takie.
Leciało godzinę i wypłuło jakieś cyferki literki, nie wiem co to do mnie mówi ;) Ale nie wygląda na to, żeby były jakieś błędy.

pozdr