Newsy - Temat zbiorczy

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Zupełnie jak na naszym forum :)
Same pochwały i akceptacje i zamknięte ryje :)
Hmm, jak to żart to nie rozumiem, a jak na serio to się nie zgadzam.

Tzn może trochę? Czasami bywa, że sam się cenzuruję i nie wypowiadam na jakiś temat, bo wiem, że jak napiszę własne zdanie to znowu będzie gównoburza na 10 postów albo śmianie się albo wyzywanie. Ale to nie tak, że ktoś zabrania się wypowiadać, tylko sam wybieram milczenie, bo nie chce mi się w to bawić. Co też fajne nie jest, ale od "zamknąć ryje" trochę się różni... Chyba? ;)
Ciekawy temat.

Sir Łapencjo

Badass
Jun 27, 2019
1,339
2,275
Zupełnie jak na naszym forum :)
Same pochwały i akceptacje i zamknięte ryje :)
Hmm, jak to żart to nie rozumiem, a jak na serio to się nie zgadzam.

Tzn może trochę? Czasami bywa, że sam się cenzuruję i nie wypowiadam na jakiś temat, bo wiem, że jak napiszę własne zdanie to znowu będzie gównoburza na 10 postów albo śmianie się albo wyzywanie. Ale to nie tak, że ktoś zabrania się wypowiadać, tylko sam wybieram milczenie, bo nie chce mi się w to bawić. Co też fajne nie jest, ale od "zamknąć ryje" trochę się różni... Chyba? ;)
Ciekawy temat.
Bardziej chodzi o to, że u nas też jest tylko "plusowanie" odpowiedzi jeśli chodzi o mechanizmy (rozumiem że podobnie chce działać YouTube) ale nie oznacza to że jak się komuś coś nie podoba to nie ma możliwości wypowiedzenia się na ten temat. Dlatego mi raczej taki mechanizm wprowadzony przez YouTube nie przeszkadzałby chyba. Ale wiadomo, korpo to korpo i potrafi wypaczyć nawet dobre idee.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
No wcześniej duża liczba łapek w dół była jasnym sygnałem społeczności, że coś się nie podoba, można było z czystym sumieniem powiedzieć, że np. nowa reklama Coca-Coli to wg wielu żenada, albo że kolejnego BR od Ubi nikt nie chce itd. Nasze małe forum, gdzie jak ktoś chce to zawsze zostanie zauważony, to zupełnie co innego i nie ma co tego porównywać, bo też nie mamy dislajków. Komentarze w pełni tego nie zastąpią, prawie nikt nie przeczyta więcej niż kilkanaście i ciężko z tego wyciągnąć taką procentową ocenę. No i YT może bardziej promować tylko te pozytywne, by zakłamać czegoś odbiór. Korpo wniebowzięte.

Last edited:

olas

Badass
Jun 28, 2019
1,550
951

The next entry in the Far Cry series is reportedly in development as a live-service game comparable to the upcoming Assassin's Creed Infinity. This comes as Ubisoft confirms to GamesRadar that Far Cry executive director, Dan Hay, is leaving the company.
To jak w FC6 pewnie zagram jak bedzie taniej to w to cos Live nie zagram pewnie nigdy - widac gdzie najwieksza kasa generalnie

Pozdr

Arcybibosz

Prezes
Jun 27, 2019
4,987
2,655
30
Szczecin, Zdroje

The next entry in the Far Cry series is reportedly in development as a live-service game comparable to the upcoming Assassin's Creed Infinity. This comes as Ubisoft confirms to GamesRadar that Far Cry executive director, Dan Hay, is leaving the company.
To jak w FC6 pewnie zagram jak bedzie taniej to w to cos Live nie zagram pewnie nigdy - widac gdzie najwieksza kasa generalnie

Pozdr

A to ja nie na bieżąco w takim razie.

Emiel nieźle miesza w tym Ubisofcie!

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
@srekal34 Jak firmy typu Ubisoft nie umieją zrobić dobrego single player z dobrym scenariuszem i postaciami to idą w live-service. Poza tym wciąż na rynku jest Playstation i oni z gier AAA single player nie zamierzają rezygnować. Xbox też coś robi, Nintendo głownie sp też, no i niektórzy wydawcy 3rd party - nowy Dead Space, Mass effect, Strażnicy Galaktyki, Jedi Fallen Order, seria Life is Strange, From Soft robi single player itp.. Ja jestem graczem stricte single player i uważam, że jest naprawdę w co grać.

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
Zobaczymy jak im te singlowe mocniejsze gaasy wyjdą, ta branża ma tendencje do tego że jest na coś moda, która momentalnie przemija bo nikt nie wie jak to dobrze zrobić, albo po prostu jest kilka rodzynków którym się udało. Widzicie że Avengersom to GAAS coś chyba nie wyszło, storo guardiansów już zrobili normalnie. Może się okazać że model mikropłatności z Valhalli to max co może Ubi sensownie wcisnąć.

• Popieram
Reactions: olas

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
@srekal34 Jak firmy typu Ubisoft nie umieją zrobić dobrego single player z dobrym scenariuszem i postaciami to idą w live-service. Poza tym wciąż na rynku jest Playstation i oni z gier AAA single player nie zamierzają rezygnować. Xbox też coś robi, Nintendo głownie sp też, no i niektórzy wydawcy 3rd party - nowy Dead Space, Mass effect, Strażnicy Galaktyki, Jedi Fallen Order, seria Life is Strange, From Soft robi single player itp..
No spoko, że robią. Pytanie: czy im się to opłaca? Bo niestety ale wiele gier single player się nie sprzedało przez co studio szło do piachu a wraz z nim marka lub sama marka została odstawiona do zamrażarki jak chociazby Deus Ex czy Dead Space. I tak, wiem że będzie remake DS ale no, my to już znamy, a z czymś nowym jak widać EA boi się ryzykować.

• Popieram
Reactions: Simplex

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,690
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Zobaczymy jak im te singlowe mocniejsze gaasy wyjdą, ta branża ma tendencje do tego że jest na coś moda, która momentalnie przemija bo nikt nie wie jak to dobrze zrobić, albo po prostu jest kilka rodzynków którym się udało. Widzicie że Avengersom to GAAS coś chyba nie wyszło, storo guardiansów już zrobili normalnie. Może się okazać że model mikropłatności z Valhalli to max co może Ubi sensownie wcisnąć.
Bo geniusze z Squeenixa kazali zrobić grę z GaaS devowi który nie umie (i pewnie chce) robić gier z GaaS.

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
@srekal34 Jak firmy typu Ubisoft nie umieją zrobić dobrego single player z dobrym scenariuszem i postaciami to idą w live-service. Poza tym wciąż na rynku jest Playstation i oni z gier AAA single player nie zamierzają rezygnować. Xbox też coś robi, Nintendo głownie sp też, no i niektórzy wydawcy 3rd party - nowy Dead Space, Mass effect, Strażnicy Galaktyki, Jedi Fallen Order, seria Life is Strange, From Soft robi single player itp..
No spoko, że robią. Pytanie: czy im się to opłaca? Bo niestety ale wiele gier single player się nie sprzedało przez co studio szło do piachu a wraz z nim marka lub sama marka została odstawiona do zamrażarki jak chociażby Deus Ex czy Dead Space. I tak, wiem że będzie remake DS ale no, my to już znamy, a z czymś nowym jak widać EA boi się ryzykować.
Single player od Sony się sprzedają bardzo dobrze. Te od Nintendo też.

Ostatnimi czasy to raczej mamy na rynku wtopy gier live-service a nie single player. EA akurat bym nie podawał jako przykład firmy, która jest jakimś wyznacznikiem czegokolwiek, szczególnie w temacie gier single player i podejmowania ryzyka. Zresztą kto dzisiaj podejmuje ryzyko? Nawet bogole typu Rockstar przestali wydawać gry, a jeśli wydają to jedną markę. Wiec dla mnie to nie argument.

• Popieram
Reactions: olas

Rudy_Rydz

Badass
Dec 24, 2019
1,393
785
No spoko, że robią. Pytanie: czy im się to opłaca? Bo niestety ale wiele gier single player się nie sprzedało przez co studio szło do piachu a wraz z nim marka lub sama marka została odstawiona do zamrażarki jak chociażby Deus Ex czy Dead Space. I tak, wiem że będzie remake DS ale no, my to już znamy, a z czymś nowym jak widać EA boi się ryzykować.
Single player od Sony się sprzedają bardzo dobrze. Te od Nintendo też.
Ale rynek gier singleplayer to nie tylko Sony i Nintendo.

Ogólnie to chciałem zauważyć że jest raczej mało wysokobudżetowych gier typowo singleplayer (bez multi czy nie są reklamowane jako live service) poza tymi od właśnie tych dwóch producentów. Gry MS mimo że mają singla (Forza 5, Halo: Infinite) to główny nacisk jest na segment multiplayer jednak. EA to głównie multi, Ubisoft to live service. Capcom dostarcza Residenta bo MH to też live service. Square ostatnio Avengersy które są live service i Guardiansi którzy dla odmiany są typową singlową gierką. Acti głównie multi/live service.

Gry singleplayer za to rządzą w segmencie gier AA i mam nadzieję że to się nie zmieni.

• Popieram
Reactions: Simplex

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Wow, pojechali. Ponad 70 gier dodali do wstecznej na Xboksie! 🥳 Cieszę się z Maxa Payne'a 3 i Skate 2.

Pełna lista gier:
  • 50 Cent: Blood on the Sand
  • Aces of the Galaxy
  • Advent Rising
  • Adventure Time: The Secret of the Nameless Kingdom
  • Are You Smarter Than a 5th Grader? Make the Grade
  • Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth
  • Bankshot Billiards 2
  • Beautiful Katamari
  • Binary Domain
  • Black College Football Xperience: Doug Williams Ed
  • Cloning Clyde
  • Conan
  • Darwinia+
  • Dead or Alive Ultimate
  • Dead or Alive 3
  • Dead or Alive 4
  • Death by Cube
  • Disney Universe
  • Disney’s Chicken Little
  • Elements of Destruction
  • F.E.A.R.
  • F.E.A.R. 2: Project Origin
  • F.E.A.R. 3
  • F.E.A.R. Files
  • The First Templar
  • Gladius
  • Gunvalkyrie
  • Islands of Wakfu
  • Lego The Lord of the Rings
  • Manhunt
  • Max Payne
  • Max Payne 2: The Fall of Max Payne
  • Max Payne 3
  • Mini Ninjas
  • Mortal Kombat
  • Mortal Kombat vs. DC Universe
  • MX vs. ATV Alive
  • MX vs. ATV Untamed
  • NIER
  • Novadrome
  • Oddworld: Munch’s Oddysee
  • Onechanbara: Bikini Samurai Squad
  • Otogi: Myth of Demons
  • Otogi 2: Immortal Warriors
  • The Outfit
  • Outpost Kaloki X
  • Quake Arena Arcade
  • R.A.W. - Realms of Ancient War
  • Red Dead Revolver
  • Resident Evil: Operation Raccoon City
  • Ridge Racer 6
  • Rio
  • Risen
  • Risen 2: Dark Waters
  • Rock of Ages
  • Sacred 2: Fallen Angel
  • Scramble
  • Screwjumper!
  • Secret Weapons Over Normandy
  • Skate 2
  • SpongeBob SquarePants Underpants Slam!
  • SpongeBob’s Truth or Square
  • Star Wars Starfighter: Special Edition
  • Star Wars: Episode III Revenge of the Sith
  • Star Wars: The Clone Wars
  • Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast
  • Switchball
  • Thrillville
  • Thrillville: Off the Rails
  • Time Pilot
  • TimeSplitters 2
  • TimeSplitters: Future Perfect
  • Toy Story Mania!