Newsy - Temat zbiorczy

Sparrow

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
624
340
Zamość

Nowa piłka arcade od segi (kiedyś chyba mieli aromaty z Virtua Striker)

Fajnie jakby coś drgnęło w tym zduopolizowanym gatunku piłek kopanych.
Tylko jako dyscyplina w grze olimpijskiej. Ale spoko, może będzie akurat fajny tytuł.

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Moim zdaniem to nie MS oddał prawa, tylko Remedy nie chciało robić kolejnej gry tylko dla nich. Pewnie umowa zakładała, że po tych 10 latach prawa wracają do twórców więc specjalnie czekali.

Rolek

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
1,998
1,213
32
Mazowieckie
QB to średniak był, przynajmniej w ogólnym odbiorze i podejrzewam, że podobnie średnio się sprzedała. Zrobili rebrangind na to coś, czego tytuł nie pamiętam i podali raz jeszcze jako multiplatformę. Ciekawe czy tym razem się uda?

U

Usunięte konto 2

Guest
Jeżeli kolejny Alan Wake będzie taki:
Przypływamy na wyspę, by odpocząć i spróbować przełamać writer's block. Nastrój podobny jak na początku pierwszej części. Małe miasteczko, które skrywa tajemnicę. Creepy dom. Całą grę chodzimy po miasteczku, rozmawiamy z tubylcami i nielicznymi turystami czy to w typowym diner, czy barze, czy hallu podupadłego hotelu, czy w warsztacie. Na zewnątrz rzecz jasna pogoda pod psem. I tak wygląda gra. Chłoniemy atmosferę, spotykamy niepokojące postacie, odkrywamy kolejne tajemnice, gdy w mieścinie miejsce mają dziwne wydarzenia (ostatecznie niekoniecznie nadnaturalne), powoli piszemy o tym książkę i jednocześnie próbujemy ratować sypiące się małżeństwo.
To kupuję na premierze.

A jeżeli dadzą mi kolejny raz strzelanie, latareczki, bateryjki, albo inne FPP camcordery, to niech spadają na drzewo.

Rolek

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
1,998
1,213
32
Mazowieckie
Jeżeli kolejny Alan Wake będzie taki:
Przypływamy na wyspę, by odpocząć i spróbować przełamać writer's block. Nastrój podobny jak na początku pierwszej części. Małe miasteczko, które skrywa tajemnicę. Creepy dom. Całą grę chodzimy po miasteczku, rozmawiamy z tubylcami i nielicznymi turystami czy to w typowym diner, czy barze, czy hallu podupadłego hotelu, czy w warsztacie. Na zewnątrz rzecz jasna pogoda pod psem. I tak wygląda gra. Chłoniemy atmosferę, spotykamy niepokojące postacie, odkrywamy kolejne tajemnice, gdy w mieścinie miejsce mają dziwne wydarzenia (ostatecznie niekoniecznie nadnaturalne), powoli piszemy o tym książkę i jednocześnie próbujemy ratować sypiące się małżeństwo.
To kupuję na premierze.

A jeżeli dadzą mi kolejny raz strzelanie, latareczki, bateryjki, albo inne FPP camcordery, to niech spadają na drzewo.

+100! Również tego oczekiwałem w jedynce, a odpadłem po kolejnej wyprawie i strzelaniu w lesie. Zmarnowany potencjał opowieści rodem z książek Kinga.

Qu84

Padawan
Jun 27, 2019
73
18
To jedno. Drugie...to musiałaby być świetnie napisana gra. Mam na myśli warstwę literacką, fabułę i dialogi. Inaczej po 20 minutach chodzenia po okolicy i rozmawiania z npcami byłoby cholernie nudno. Nie mogę sobie przypomnieć żadnej takiej gry...

Rolek

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
1,998
1,213
32
Mazowieckie
Zgodzę się ponownie ale to już jest "problem" developera, a nie konsumenta. Ja mówię, że chętnie zagram i kupię. Oczekiwałem tego od Alana, a dostałem zdecydowanie za dużo strzelania w lesie z latarką. Cała otoczka natomiast bardzo mi się podobała, zwłaszcza wprowadzenie z promem, budowała klimat, który lubię (bardzo bliskie książkom Kinga).

W sumie to mam gdzieś kod dodawany do QB na Alana, więc może sprawdzę jeszcze raz? To chyba jest we wstecznej jak wrzucali do pudełka?

Qu84

Padawan
Jun 27, 2019
73
18
Powinien być we wstecznej - chyba tylko przejściowo był usunięty z powodu jakiś problemów licencyjnych z muzyką. Ja dla Alana kupiłem Xboxa 360, ale we wstecznej nie byłem w stanie grać w tę grę. Bardzo się zestarzała

chaoz2eyez

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
543
337
Old Danzig
Jeżeli Alan Wake wyjdzie na plejkę to będzie pięknie. Strasznie mi siadła ta gra, nie rozumiem hejtu że to był nudny średniak. Było kilka zajebistych momentów, no i sam klimat miasteczka robił. A M$ jest głupi, że nie cisnął na kontynuacje - bo raczej nikt nie chce dalszych części QB, które po prostu było nietrafionym eksperymentem.

Kr4wi3c

Padawan
Jun 27, 2019
83
21
Wawa
napograniczu.net
Alan Wake - zajebista gra z totalnie spieprzoną mechaniką. Jak mnie to wkurzało kiedy gra była przerywana bezsensownymi elementami zręcznościowymi. To strzelanie i zabawy z latarką mogliby sobie darować szczególnie, że było to po prostu złe. Zdarzały się momenty kiedy nie chodziło to to by wystrzelać wszystkich tylko żeby uciec przed otaczającymi cię wrogami. Bezsensownie frustrujące momenty, przez które za którymś razem rzuciłem grę. Niestety, nadszedł taki moment w grze, z nic nie było w stanie wynagrodzić mi momentów frustracji z powodu kiepsko zaprojektowanej walki, nawet wyśmienity, zawiesisty klimat. Może kiedyś wrócę jeszcze do tego tytułu, ale wątpię.
Za to jakby kolejny Alan był taki jak pisze @Rogue Fox One to brałbym w preorderze.

SinfulScholar

Badass
Jun 27, 2019
1,688
754
Warszawa
i remastera bo ja nie wiem o co tam chodzi! ostatnio chyba odzyskali/wykupili prawa do tej marki.

aczkolwiek czy to dobre studio do portfolio? zobaczymy jak z tym Control wyjdzie ale wygląda to na kontynuację QB czyli średniej gry.
no i mają dosyć słabą cykliczność tworzenia gier.

randydisher

Mieszkaniec forum
Jun 28, 2019
737
710
Bardzo dobry ruch Sony moim zdaniem (jeżeli faktycznie przejmie Remedy).

Co by nie mówić, ale to będzie gwarancja przynajmniej dwóch przyzwoitych ekskluzywnych na PS5 . MS zjebał okrutnie, że ich nie przejął wcześniej.