MKwadrat podcast - gry wideo, VR, flippery i szczypta popkultury

op1ekun

Aktywny forumowicz
Steam
op1ekun
Nie wiem co to dokładnie znaczy, ale cieszę się że się podoba :)
Trochę jak domówka to ostatnio brzmiało. Grupa kumplu spotkała się żeby pogadać na różne tematy.
Podcast niejako powrócił do swoich korzeni zarówno jeśli chodzi o skład jak i tematykę. Najważniejsze, że broni się bez ciągłego gadania o VR :)

Mexiss

Prezes
PSN
Astarr
XBL
Mexthar
Steam
Astarrpl
Też x odcinków wcześniej o tym pisałem - na recenzje nie wygracie z innymi podcastami. Bronicie się klimatem, merytoryką i tym flow dyskusji, który chyba tylko Rysław posiada. Nie trzeba żartować i drzeć japę do mikrofonu żeby być ciekawym - doceniam :)

Swoją drogą uwielbiam niechęć u chłopaków z Rozgrywki do Youtuberów, a sami zachowują się jak pierwszy lepszy z brzegu Tuber :)

MacKill

Aktywny forumowicz
Faktycznie, jak mówiliście w audycji, do Zeldy BOtW wypada od razu z Season Passem podchodzić?
...albo nie podchodzić w ogóle ;P
Nie żartujmy tak! Moim zdaniem jak ktoś ma Switcha to jest to pozycja obowiązkowa. Ja gram bez pasa i to nie tak że się nie da. Mało tego nie czuję za bardzo że coś tracę.(Oczywiście nie wykluczam możliwości nabycia DLC, ba, pewnie kiedyś nawet kupię) A gra jest na tyle dobra że naprawdę warto się nią zainteresować nawet bez passa.

op1ekun

Aktywny forumowicz
Steam
op1ekun
Faktycznie, jak mówiliście w audycji, do Zeldy BOtW wypada od razu z Season Passem podchodzić?
Nie żartujmy tak! Moim zdaniem jak ktoś ma Switcha to jest to pozycja obowiązkowa. Ja gram bez pasa i to nie tak że się nie da. Mało tego nie czuję za bardzo że coś tracę.(Oczywiście nie wykluczam możliwości nabycia DLC, ba, pewnie kiedyś nawet kupię) A gra jest na tyle dobra że naprawdę warto się nią zainteresować nawet bez passa.
Ojtam, ojtam ;)
Ja po prostu nie jestem targetem dla gier Nintendo. Próbowałem i to nie moje klimaty, ale bardzo szanuję!

MacKill

Aktywny forumowicz
Ojtam, ojtam ;)
Ja po prostu nie jestem targetem dla gier Nintendo. Próbowałem i to nie moje klimaty, ale bardzo szanuję!
Ja mam świadomość że nie ma gry która każdemu się spodoba. To normalne i nic dziwnego. Dlatego też rozumiem że są ludzie którym nie podobają się exy na PS. Zresztą każda gra posiada jakieś wady.
A z ciekawości to co Ci nie podeszło w Zeldzie? Bo Switch to moja pierwsza konsola od Big N (nie licząc Advance'a lata świetlne temu) i też się obawiałem że "to nie będzie dla mnie"...

@MacKill
Dziękuję. Grę kupiłem i nie wiedziałem, czy zaczynać, czy czekać do pierwszego, aby kupić dodatki
Grać, grać i jeszcze raz grać ;) A dodatek zawsze możesz sobie dokupić. Zresztą pierwszy "etap" i tak jest "zamknięty" więc ciężko się pogubić. Ot taki co by załapać mechaniki w grze.

op1ekun

Aktywny forumowicz
Steam
op1ekun
Ojtam, ojtam ;)
Ja mam świadomość że nie ma gry która każdemu się spodoba. To normalne i nic dziwnego. Dlatego też rozumiem że są ludzie którym nie podobają się exy na PS. Zresztą każda gra posiada jakieś wady.
A z ciekawości to co Ci nie podeszło w Zeldzie? Bo Switch to moja pierwsza konsola od Big N (nie licząc Advance'a lata świetlne temu) i też się obawiałem że "to nie będzie dla mnie"...

@MacKill
Dziękuję. Grę kupiłem i nie wiedziałem, czy zaczynać, czy czekać do pierwszego, aby kupić dodatki
Grać, grać i jeszcze raz grać ;) A dodatek zawsze możesz sobie dokupić. Zresztą pierwszy "etap" i tak jest "zamknięty" więc ciężko się pogubić. Ot taki co by załapać mechaniki w grze.
Ah joj nabroiłem.
Nie grałem w najnowszą Zeldę!

Pisałem ogólnie o Nintendo.
Mea wielka culpa!

Nie licząc Switcha to w zasadzie grałem w gry na każdej platformie Nintendo i najlepiej wspominam Tetrisa na starego Game Boya.

Żeby się nie rozpisywać za dużo to cukierkowość ich gier i często archaiczne rozwiązania po prostu mnie odrzucały. Najdłużej chyba grałem w Mario Galaxy bo chciałem naprawdę zobaczyć czym się tak znajomi jarają. No i nie zobaczyłem...

Żeby nie było, ja absolutnie nie wykluczam zakupu Switcha w przyszłości, ale jest on daleko na mojej długiej liście zakupowej.

PS Dlaczego w nowej Zeldzie broń się zużywa (i respawnuje?!), a zbroje już nie?

MacKill

Aktywny forumowicz
@op1ekun
Dla mnie Switch to w głównej mierze platforma do indyków i Zeldy właśnie ;) Jeżeli chodzi o Mariany czy inne Animal Crossingi to mnie też jakoś to nie chwyta. Widziałem jak syn gra w Super Mario Odyssey i teraz w Galaxy i też nie za bardzo rozumiem piania z zachwytu nad tymi tytułami. Natomiast Luigi's Mansion 3 mnie zaciekawił i na pewno zagram. Co do Zeldy to będę się upierał że to jeden z najlepszych open worldów na tę generacje i na pewno warto spróbować.
PS. Ja myślałem że posiadasz Switcha i Zeldę a po prostu gra Ci nie podeszła :)

• Popieram
Reactions: op1ekun

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

MKwadrat #89 – Skok ze spadochronu

Witamy w 89 odcinku po przerwie regeneracyjnej. Omawiamy sprzętowe i growe wieści ze świata VR i nie tylko, których się sporo zebrało w trakcie przerwy. Komentujemy zapowiedź Questa 2. Recenzujemy Alien: Isolation, Death Stranding, Plague Tale: Innocence. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw, że Dominik nie kończy gier, ale Wiedźmina 3 skończył prawie dwa razy. Z odcinka dowiecie się też jak mówi się “ciii” po francusku.

Społeczność/Publicystyka
0:00:00 Wyniki głosowania na forumową grę roku 2005. Simplex znowu chwali się platynami w God of War.
0:04:22 Będzie finałowe głosowanie na najlepsze gry retro z wszystkich lat. Dominik wspomina multi w F.E.A.R.
0:07:40 Chcemy przestać powiększać hałdę hańby i skupić się na grach które juz kupiliśmy.
0:10:20 Dominik wrócił do NFS Hot Pursuit, który dostanie remaster remastera. Będziemy starać się omawiać nowości VR.
Newsy VR
0:14:15 Ubisoft zapowiedział gry VR – A Game of Space, oraz gry w uniwersum Splinter Cell i Prince of Persia.
0:17:50 Czekamy na Medal of Honor VR, ma mieć tryb multi. Simplex z rozrzewnieniem wspomina tę serię.
0:22:10 Dominik kupił grę za 3,50 PLN i zapomniał jej tytułu. Stara się go ustalić ,a Simplex zabawia słuchaczy opowiadaniem o SW Squadrons.
0:26:35 Gry na Questa: Blair Witch VR. Gorn. Dominik odkrył tytuł gry którą kupił.
0:31:25 Quest: Holopoint, Return to Castle Wolfenstein, Doom III. Quest i PSVR: Until You Fall. PSVR: Minecraft.
0:38:50 Oczekiwana gra The Walking Dead Onslaughtokazał się crapem.
0:41:35 Oculus Quest 2. Szokująco niska cena i wysoka moc. Branża VR odchodzi od ekranów OLED.
Newsy
0:55:25 Ulepszona wersja Wiedźmina 3 na nextgeny. Raytracing, darmowy upgrade, wreszcie HDR na PC.
0:57:30 Teardown Playstation 5. MS wysłał XSX dziennikarzom. 4K60, auto HDR, Quick Resume – gamechangery.
1:06:10 Papierowa premiera serii RTX 3080. Simplex łudzi się że X-kom zrealizuje jego zamówienie.
Gry VR
1:08:16 Vertigo Remastered, Racket NX
1:13:10 Alien: Isolation. Porzucony mod VR, Simplex próbował grać w VR, ale nie dał rady.
Gry
1:18:40 Simplex zaciął się w Alien Isolation oraz w ostatnim poziomie Serial Cleanera.
1:24:55 Wrażenia Simplexa z Death Stranding.
1:31:30 Po skończeniu Deliver Us (To) The Moon Dominik odkrył tryb 60fps. Dygresja o klatkażu i wstecznej kompatybilności.
1:39:57 Call of Juarez: Gunslinger. Polecamy całą serię oprócz The Cartel. Chcemy zagrać w Remember Me z francuskim dubbingiem.
1:52:28 Czepiamy się francuskiego Plague Tale: Innocence. Galeria Simplexa: https://imgbox.com/g/0RXnRAU6mg
2:11:26 Dygresja o dubbingach, Gamepassie i Epicu. Chcemy zagrać w Bulletstorm. Simplex zdradza co aktualnie ogrywa.
2:16:34 Kończymy. Z wideo już sobie poradziliśmy, jak sami zobaczycie 🙂

Komplet odnośników na każdą okazję:
WWW: https://mkwadratpodcast.pl/2020/10/15/mkwadrat-89-skok-ze-spadochronu/
MP3: https://mkwadratpodcast.pl/podcast/MKwadrat_89.mp3
Spotify: RSS: https://mkwadratpodcast.pl/feed/podcast
iTunes: https://podcasts.apple.com/ca/podcast/m2-podcast/id1082742315
Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/mkwadratpodcast/
Twitter: https://twitter.com/mkwadratpodcast
E-mail: kontakt@mkwadratpodcast.pl
Patronite: https://patronite.pl/mkwadrat
PayPal: simplex@g.pl
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCXKW9Oixey3hHQ4g5o4OaDg/ (dejcie suba!)

Last edited:
  • Popieram
Reactions: op1ekun

SweatHard96

Padawan
+1 dla omawiania starszych tytułów. Miałem dłuuugą przerwę w aktywnym giercowaniu przez parę takich karcianek i innych sieciowych pierdół. Nowe tytuły jakoś mnie średnio leżą, bo 'kiedys to były gry', więc jak już coś odpalam, to nadrabiam klasyki. Tak więc plan skrojony pode mnie :-J

...no i możecie rzucać giveawaye staroci po 3,50 że steama, bo one temacie i budżet się zamknie ;)

Fredoslaw

Aktywny forumowicz
Taka uwaga, na początku podcastu dajecie cichą muzyczkę, taka na podkład do gadania. Ja się na to ciągle nabieram i pogłaśniam bo mi się wydaje że jest cicho podcast nagrany. Pogłaśniam mocno, a tu nagle CZEŚĆ, TU SIMPLEX!!!!!!!!!!!!!!! Ta muzyczka powinna być normalnej głośności na samym początku i ściszać się dopiero tuż przed tym jak ktoś zacznie mówić.

Omawianie starych tytułów jest dla mnie spoko, mam takie zapóźnienie że większość tych staroci to są dla mnie tytuły w planie na najbliższe lata. Bioshocka co prawdę ograłem, ale tylko pierwszego, jakikolwiek God of War dopiero w planie, podobnie jakaś pierwsza gra od Kojimy :)

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Tak, jest model ktory kosztuje 800€ (same gogle, do tego trzeba wydać ponad 400€ na kontrolery i stacje bazowe) dlatego nawet o nim nie wspominałem. Pimax to jest nisza w niszy w niszy.

A co do moda to są dwa. Oba porzucone, oba na githubie mają sporo otwartych bugów i ba są w wersji alpha zdaniem ich twórców, czyli bardzo wczesnej:
"These are pre-releases, they are more alpha than beta, expect a lot of place holder things."

"Version 0.021 Alpha"

Problemowość lub bezproblemowość moda może też wynikać z platformy na jakiej się gra. Michał grał na Vive i miał problemy (ktore ponoć wynikały z instalacji moda na tekstury).

arczi79

Mieszkaniec forum
Tak, jest model ktory kosztuje 800€ (same gogle, do tego trzeba wydać ponad 400€ na kontrolery i stacje bazowe) dlatego nawet o nim nie wspominałem. Pimax to jest nisza w niszy w niszy.
No nie ważne czy w niszy - był dostępny taki headset od Pimaxa z takim ekranem.

A co do moda to są dwa. Oba porzucone, oba na githubie mają sporo otwartych bugów i ba są w wersji alpha zdaniem ich twórców, czyli bardzo wczesnej:
"These are pre-releases, they are more alpha than beta, expect a lot of place holder things."

"Version 0.021 Alpha"

Problemowość lub bezproblemowość moda może też wynikać z platformy na jakiej się gra. Michał grał na Vive i miał problemy (ktore ponoć wynikały z instalacji moda na tekstury).
A to nie wiedziałem że są jakieś problemy z tym modem. Na tyle ile ja grałem - wszystko działało wzorcowo (BTW: bugi są nawet w grach "niemodowanych" - często też nie poprawiane przez autorów gry - więc to chyba nie powinien być wyznacznik stanu moda).

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Skoro autor sam twierdzi że mod jest w wersji alpha a w dziale issues jest kilkadziesiat albo kilkaset otwartych bugów, no to znaczy ze jest duża szansa na problemy. To że akurat Ty ich nie miałeś, nie znaczy że nikt nie będzie ich miał. Mnie coś takiego zniechęca do grania, bo bugi w VR potrafią boleć bardziej niż w nie VR. Mother VR jest bardzo chwalony a mocno się na tym modzie przejechałem i go nie polecam. Wolałem grać bez niego.

A co do Pimaxa to zgoda, powinieniem był go wymienić, ale przez jego przyzerową popularność wyleciał mi z głowy. Ale zgodnie z tą logiką powinieneś zwrócić również uwagę, że nie wspomniałem o goglach StarVR ;)

arczi79

Mieszkaniec forum
Skoro autor sam twierdzi że mod jest w wersji alpha a w dziale issues jest kilkadziesiat albo kilkaset otwartych bugów, no to znaczy ze jest duża szansa na problemy. To że akurat Ty ich nie miałeś, nie znaczy że nikt nie będzie ich miał. Mnie coś takiego zniechęca do grania, bo bugi w VR potrafią boleć bardziej niż w nie VR. Mother VR jest bardzo chwalony a mocno się na tym modzie przejechałem i go nie polecam. Wolałem grać bez niego.
Może i masz rację... nie sprawdzałem listy otwartych issue. W sumie nie przeszedłem tej gry w VR ale tyle ile grałem nie miałem jakichkolwiek problemów. Jeśli powrócę do gry i natrafię na jakiś problem to przestanę polecać ;)

A co do Pimaxa to zgoda, powinieniem był go wymienić, ale przez jego przyzerową popularność wyleciał mi z głowy. Ale zgodnie z tą logiką powinieneś zwrócić również uwagę, że nie wspomniałem o goglach StarVR ;)
Nie wiedziałem (albo zapomniałem?) że StarVR miały OLED. Ale one przypadkiem nie były tylko dla odbiorcy biznesowego?

Simplex

PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Chyba tak. Wydaje mi się że były jeszcze inne bardzo drogie gogle VR ktore miały OLED, ale nie moge sobie przypomnieć. I nie chodzi o Varjo :)

EDIT: znalazłem. XTAL. Ten na pewno jest biznesowy.

(Pico VR Neo i Vive Focus tez mają OLEDy)

arczi79

Mieszkaniec forum
Chyba tak. Wydaje mi się że były jeszcze inne bardzo drogie gogle VR ktore miały OLED, ale nie moge sobie przypomnieć. I nie chodzi o Varjo :)

EDIT: znalazłem. XTAL. Ten na pewno jest biznesowy.

(Pico VR Neo i Vive Focus tez mają OLEDy)
No więc uzbierało się tych OLEDów trochę ;) Szkoda że producenci nie poszli w tym kierunku (bo szara czerń w VR to jednak trochę przeszkadza)... pewnie jak by był odpowiedni popyt na urządzenia VR to i OLED by się fajnie rozwinął (tutaj jeden z takich konceptów: https://www.nature.com/articles/s41598-018-27976-z ).