Migracja do XOX

salata

Stały bywalec
PSN
salata_pl
XBL
salata
Steam
salata
Jedzie do mnie okazyjnie kupiony X. Planuję migrację z mojej Ski na nową konsole. Jakieś tipy? Konsola dalej będzie podpięta pod tv FHD, czy warto sciagac asset w 4K? Będzie robila down simplexing ;) w dół? Czy raczej odpuścić? Gry dużo więcej ważą? Musi to być dla gier by działały jako Enhanced?

Wygrzebałem SSD MX500 i podłącze go pod USB3. Czy moze otworzyć i do środka wrzucić? Dysk i tak będzie ograniczony prędkością Interfejsu, bo USB jest tylko 3.0.

Jakieś niestandardowe rady poza tym? Czy jak podłącze pod monitor 1440p to będzie mydło czy skalowanie będzie
odpowiednio robione przez konsole?

knur

Moderator globalny
Najlepiej zrzuć wszystko na USB, jak masz szybki internet to mi by się nawet nie chciało w to bawić.
1440p jest podobno wspierane od jakiegoś czasu, więc powinno być ostro.
Gry, które mają obsługę 4K będą dociągać zawartość pod wyższa rozdzielczość, nie można tego pominąć.

Simplex

Legendarny Wiedźmin
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Tak jak pisal knur, nie ma znaczenia czy masz TV 1080p czy nie i czy chcesz ulepszenia dla XOX czy nie - i tak je dostaniesz, a gra i tak będzie renderowana wewnętrznie w tej samej rozdzielczości dla wszystkich (czasami to wada, gdy obniżenie rodzielczości mogłoby dac lepszą wydajnosć).

Wygrzebałem SSD MX500 i podłącze go pod USB3. Czy moze otworzyć i do środka wrzucić?
Powodzenia ;) To nie Playstation, nie ma takiego wrzucania do środka.

salata

Stały bywalec
PSN
salata_pl
XBL
salata
Steam
salata
Dzieki Panowie, troche poczytalem. Jako ze XOX do mnie jedzie, to zrobilem porzadek na dyskach i pousuwalem w co nie gram i nie bede grac w najblizszej przyszlosci. SSd juz podlaczylem i poprzenosilem co wieksze kobyly co sie dlugo laduja. najwiecej juz zdaje sie zyskalem na Sea Of Thieves. Render w 4K i downsampling do 1080p jest z automatu i efekt koncowy jest bardzo rzyjemny dla oka, przynajmniej na analizach na YT.

Konsola i tak dociagnie zawartosc 4K, ale wlaczylem opcje na XOS i pozbylem sie okolo 100GB z dysku dla wyzej wspomnianego SoT, Halo MCC, FH4 i paru innych, bedzie mniej do dociagania kiedy konsola dojedzie na miejsce.

SSD na razie przez USB, ale zmierzylem w komputerze i jednak transmisja szeregowa USB troche bardziej ogranicza niz rowniez szeregowa SATA. Przynajmniej w testach syntetycznych. Dla porownania:

SATA
[Read]
Sequential 1MiB (Q= 8, T= 1): 556.385 MB/s [530.6 IOPS]
Sequential 1MiB (Q= 1, T= 1): 528.204 MB/s [503.7 IOPS]
Random 4KiB (Q= 32, T=16): 403.525 MB/s [98516.8 IOPS]
Random 4KiB (Q= 1, T= 1): 34.637 MB/s [8456.3 IOPS]

USB3
Sequential 1MiB (Q= 8, T= 1): 442.274 MB/s [421.8 IOPS]
Sequential 1MiB (Q= 1, T= 1): 381.847 MB/s [364.2 IOPS]
Random 4KiB (Q= 32, T=16): 141.141 MB/s [34458.3 IOPS]
Random 4KiB (Q= 1, T= 1): 20.653 MB/s [5042.2 IOPS]

Jednak w praktyce moze nie miec wiekszego znaczenia. Przyrost predkosci uruchamiania nawet na XOS jest znaczacy. W XOX dysk wewnetrzny posluzy jako archiwum. Nie bede tracil gwarancji na wydziwianie.

Migracje mozna zrobic przez siec, lub dysk USB. Wybiore to drugie, ale i pierwsze moze byc OK, bo i tak mam wszystko hardwired.

salata

Stały bywalec
PSN
salata_pl
XBL
salata
Steam
salata
Dysk SSD podłączony po USB do Xboxa One X i tak bedzie szybszy niż wbudowany dysk HDD.
Wiadomo. Mi chodzilo, zeby SSD w srodku wymienic. Jednak poki co SSD jest na USB3, a wewnetrzny 1TB jako archiwum. Nie spodziewalem sie, ze taka roznice zobacze na moim 1080p. Sea Of Thieves grafika bardziej plastyczna, aliasing 0, zabki jakie widze wynikaja z wielkosci, rozdzielczosci i odleglosci od matrycy. Koniki w wersji z X360, to bajka. R* to mistrzowie kodu. Bo gra 10 lat pozniej broni sie niesamowicie . Na XoS, bylo widac juz braki (bo 720p), ale uruchomienie gry na XOX to spora roznica graficzna. Teraz bede sobie sprawdzal gry XOX enhanced.

Migracja bezproblemowa ogolnie, ale za pierwszym razem na USB nie wyladowaly ustawienia niektorych aplikacji. Sprobowalem po LANie i poszlo szybko i sprawnie z kompletem danych.

Teraz tylko podstawke pionowa musze zamowic.