Metroid Fusion na 3DS

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,828
15,966
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Zaczynam żałować, że nie gram w to na emulatorze z zapisem w każdym momencie, jak normalny człowiek ;)
Wlasnie dotarłem do mega trudnego bossa, a podobno dalej jest jeszcze trudniej :D
Pół biedy że boss jest mega trudny, najgorsze jest to że dojście do niego jest bardziej upierdliwe niż w soulsach.

"I cut out 20 minutes of me raging and failing. I considered keeping some of them in but my attempts were so bad I couldn't put them up."

Gościowi za pierwszym razem zajęło to ponad 4 minuty. Obok bossa jest save point, ale wyłączony, bo prądu brakło.
Czemu Nintendo nie robi gier dla dzieci? ;)

Czy Zero Mission i Samus Return też są tak absurdalnie trudne?

Oczywiście jestem sobą więc znalazłem narzekania w internetach:

MsbS

Prezes
Jun 27, 2019
3,477
4,322
Zero Mission przeszedłem bez jakiejś szczególnej traumy, a Fusion za pierwszym razem pizgnąłem w kąt. Przy innym bossie - więc nie wiem, czy dalej, czy blizej :D

Na 3DS w tym ich Virtual Console nie ma możliwości zapisu w każdej chwili? Miałem kilka gier emulatorkowych na 3DS i chyba miały?

EDIT: aż zerknąłem, odpaliłem którąś Zeldę z GBC i na dolnym ekranie jest opcja 'Create Restore Point', oraz możliwość wczytywania Restore Point. Czyli generalnie Anytime Save.

• Popieram
Reactions: gseed

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,828
15,966
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Boss to pająk (z jakiegos powodu nazywa się Yakuza).

Save state nie ma, raczej bym zauważył ;)

The Game Boy Advance games initially are released with no Virtual Console Restore or Restore Point capability.

Jak stracę cierpliwość to odpalę na emulatorze i znajdę jakieś sejwy z momentu w którym jestem albo użyję jakichś cheatów żeby się tam przenieść.
Tak w sumie to jak się wie gdzie iść i w które ściany strzelic to gra jest bardzo krótka. Ja się już męczę ponad 10h i jestem chyba w połowie :D

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,828
15,966
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Najlepsza okazała się porada MsbS.

Obejrzałem filmik:

I pokonałem tak bossa za pierwszym razem (pierwszym po obejrzeniu filmiku). Polecam komentarz który ma najwięcej łapek w górę. I inne hejtujące tego bossa za jeden z ataków który zabiera z pół życia i nie ma jak od niego uciec jak już zostaniemy złapani.
Gdyby tam blisko był save, go bym go pokonał samemu metodą prób i błędów, ale nie będę tracił czasu na dobieganie do bossa, nienawidzę tej masochistycznej mechaniki.