Marvel’s Guardians of the Galaxy

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Czy dla kogoś z was Strażnicy Galaktyki też mają mocny feeling Star Wars? Oczywiście inne uniwersum, ale to jest taki sam rodzaj fantastyki. Różne rasy, statki kosmiczne, ale też elementy, które wyglądają bardziej jak magia.
Nie, przede wszystkim przez bardzo mocne powiązanie z Ziemią, a konkretnie 80sową popkulturą, no i ogólną, jednak głównie śmieszkową narrację. Starwarsy to fantasy, i to bardzo grzeczne fantasy. Tu mamy bandę niedoskonałych superhero w kosmosie.

Quill jest trochę jak Han Solo :p

Porównujesz drugoplanową postać do pierwszoplanowej. To kim jest w takim razie Luke Skywalker? Rocketem? No nie, to się nie trzyma kupy. W Strażnikach wszyscy są lekko niepoważni i śmieszkowi, zupełnie inna stylówa, choć oczywiście można tu znaleźć elementy pewnie każdej space opery.

pozdr

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
Czy dla kogoś z was Strażnicy Galaktyki też mają mocny feeling Star Wars? Oczywiście inne uniwersum, ale to jest taki sam rodzaj fantastyki. Różne rasy, statki kosmiczne, ale też elementy, które wyglądają bardziej jak magia.
Dobre pytanie. Myślę, że podobieństw jest sporo i gdzieś tam nawet widziałem porównania Starlorda do Hana Solo. Strażnicy mnie osobiście wydają się lżejsi w odbiorze, ale nie uważam, że StarWarsy to jakieś hard scifi. Skala opowieści, mnogość różnych ras i podobocznych postaci to na pewno podobieństwo do universum znanego z Gwiezdnych Wojen. Natomiast jeśli chodzi o space operowość to bliżej Strażnikom do Flasha Gordona :) Co by to nie było Strażnicy to definitywnie moja ulubiona paczka superbohaterów od Marvela!

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820

Pffffff... takie zestawienie można zrobić dosłownie z każdą space operą, zawsze się znajdą jakieś wspólne elementy "udowadniające" podobieństwo. Równie łatwo można by było zrobić zestawienie, dlaczego Guardiansi NIE SĄ Gwiezdnymi Wojnami (i to pewnie o wiele łatwiej). No i jak wspomniał @Sir Łapencjo jest to zajebiście naciągane. Weźmy sobie ten pierwszy (i pewnie najmocniejszy) z brzegu przykład czyli Quill - Solo. Jak już wcześniej wsponiałem pierwszy to postać pierwszoplanowa, drugi to drugo. To fundamentalna różnica, której mam nadzieję nie muszę tłumaczyć. Ale nawet jakby Solo był pierwszoplanowy (no w jednym filmie był, ale to chyba "not my Solo") to proszę was, to są kompletnie różne postacie, które łączy tylko luz i nonszalanckość. Quill to przede wszystkim dzieciak i nerd, trochę też fajtłapa, czego w ogóle nie da się powiedzieć o Solo, jest jednak postacią dużo bardziej "dorosłą". Wiecie, to jak np. Jim Carrey i Jack Black. Też można powiedzieć, że tacy sami, bo przecież komicy, śmieszni i w ogóle. No ale chyba jednak nie.

pozdr

Last edited:
  • Popieram
Reactions: Danio

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820
Przypadkowo jak szukałem aktywnej pauzy (dzięki @Vuko Drakkainen , gra się dużo przyjemniej!) zauważyłem, że w tej grze jest tryb RT. I mimo że klatki spadają do ~30, to cholera nie mam odruchów wymiotnych. A RT wygląda tu naprawdę ładnie (i w ogóle mam wrażenie, że jest też wyższa rozdzielczość, gra wygląda bardziej "soczyście"). I JAG TERAZ ŻYĆ???

pozdr

Szozi

Badass
Jun 27, 2019
1,029
922
Przypadkowo jak szukałem aktywnej pauzy (dzięki @Vuko Drakkainen , gra się dużo przyjemniej!) zauważyłem, że w tej grze jest tryb RT. I mimo że klatki spadają do ~30, to cholera nie mam odruchów wymiotnych. A RT wygląda tu naprawdę ładnie (i w ogóle mam wrażenie, że jest też wyższa rozdzielczość, gra wygląda bardziej "soczyście"). I JAG TERAZ ŻYĆ???

pozdr
Pssst. Kup pc

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692

pozdr

Ja grałem w 30, bo tylko tyle dawała series s przed patchem (teraz do 60 z vrr) i wolałbym gorszą grafikę w 60, jednak ostatnio same gry w 60 były łojone i baniak się przyzwyczaił.

Screwball

I Am Robot
Jun 28, 2019
7,262
9,820

pozdr
Pssst. Kup pc
Żeby sobie tylko dorzucić problemów? Femx but no femx.

Ja grałem w 30, bo tylko tyle dawała series s przed patchem (teraz do 60 z vrr) i wolałbym gorszą grafikę w 60, jednak ostatnio same gry w 60 były łojone i baniak się przyzwyczaił.

No ja kocham 60 klatek i też tylko w tylu gram (jak mogę, ale znakomita część gier na ps5 jednak ma te 60), ale tutaj te 30 są spoko zrobione + faktycznie widać różnice w grafice.

pozdr

• Popieram
Reactions: DarkStar

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,691
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Będzie pan zadowolony.

Mam nadzieję, ponieważ głównie Wasze opinie sprawiły, że ani chwili się nie wahałem kiedy wskoczyły czarno-piątkowe wyprzedaże. Swoją drogą, ja skorzystałem, ale osoby biorące na premierę mogą czuć się trochę oszukane, że ledwie miesiąc od niej minął i już -30%...
Nie mogą, bo kupiły grę wydaną przez Square, czyli obniżka była gwarantowana. Have I ever told you the definition of insanity? :)

TurboGad

Badass
Jun 28, 2019
1,538
1,029
Ale to nie tylko Square tak robi: Ubi przecież też. Nie wiem jakie są teraz promocje na FC6, ale rok temu Immortals kupiłem o 25-30% taniej jakieś trzy tygodnie po premierze. Watch Dogs Legion było szybko przecenione, a że wersja na Xboxy była długo niegrywalna z różnych powodów (XO - zwiechy, XSX - ginące/popsute savy) to ludzie się wkurwili, że kupując na premierę zostali oszukani. NAWET JA popierałem wtedy te pretensje (i nie chodzi nawet o to, że byłem jednym z poszkodowanych).