Marvel’s Guardians of the Galaxy

Szozi

Badass
Jun 27, 2019
1,029
922
Wersja Steam, grana na padzie od iksa - to normalne, że mi w trakcie gry wyświetlając tutoriale pokazuje PSowe kółeczka, trójkąciki, etc.?
Poza tymi przypadkami gra pokazuje wszędzie właściwe ABXY.
Niektórzy mieli ten błąd. Teoretycznie zostali to "spaczowane". Wejdź w apce steam w ustawienia gry, kontroler i tam zaznacz steam input. Powinno pomóc.

• Popieram
Reactions: LaggyLuke

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
Pograne z 2h, interaktywny film z przerywnikami w formie gameplayu. ;)
Póki co nic nie urwało i nie wiem czy w ogóle urwie, mniej więcej wiedziałem jaki to typ gry (samograj do potęgi n), no ale mimo to chciałem spróbować, nieraz w takie nobrainery (bez urazy) też się chce zagrać.
Taka lekka, niezobowiązująca pozycja, w jednym ręku piwo (albo inna używka), w drugim pad, i to taki tytuł na kompletnym lajcie. Klimacik fajny, jakby się oglądało trzecia część tej serii, ale jak dla mnie nic wybitnego, co najwyżej dobre.
Może jebnie jakas petarda i mnie wywróci na drugą stronę i wypłaszczy, czego sobie życzę. :)
To zdecydowanie nie jest samograj. Chyba ze dla Ciebie samograjem jest 90% dzisiejszych AAA. Na pozniejszych etapach gameplay jest bardziej wymagajacy niz w np. Tsushimie/GoW/Spidermanie.
Ukończyłem 5 rozdział i faktycznie jest więcej zróżnicowanej walki, ale jest za to strasznie chaotyczna i ciężko o jakąś większą taktykę. Zresztą to podkreślali też recenzenci, że często na ekranie jest straszny meksyk i nie wiadomo co się dzieje. Może to kwestia wprawy, ale we wspomnianym spideju już łatwiej było zapanować nad walka z większej grupie, no ale tam też nie było dodatkowych postaci do kontrolowania.
Dla mnie tę grę robi klimat i uniwersum, czuje się jak w interaktywnym filmie. Niedawno oglądałem około 20 minut samych przerywników, zanim w ogóle mogłem przejąć kontrolę nad postacią, trochę polecieli w tej kwestii.

Oczy mi strasznie krwawią od 30 fps, nawet na series s już dawno nie widziałem tej wartości. Na większych konsolach jest 60, ale wtedy podobno rozdzielczość spada do fhd, prawda to?
Definitywnie kwestia wprawy. Mnie pomogło BARDZO spowolnienie czasu przy wydawaniu rozkazów (można chyba nawet całkowicie zatrzymać czas). Dzięki temu można się skoncentrować na najważniejszych przeciwnikach, na kontroli tłumów i których zdolności używać. Nim to zrobiłem było mi ciężko używać zdolności Starlorda. Z czasem człowiek zaczyna ogarniać.

• Popieram
Reactions: Simplex

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
  • Popieram
Reactions: olas

Muzi

Prezes
Jun 28, 2019
3,386
1,810
z 4/5 metrów od TV będzie wyglądać dobrze, zawsze starsze gry lub gry w 1080p tak ogrywam.. zresztą u mnie fotel chodzi w jedną i drugą stronę po równo - czasami mam ochotę grać z nosem w Tv, a czasami z 5 metrów :)

RoTR ostatnio zacząłem w 30fps ogrywać, bo ta gra ma tragiczny anti aliasing lub go nie ma w ogóle i można się przyzwyczaić, ale zgadzam się, że ogólnie to katorga.

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
30 fps jest fajne jak nie widziałeś nigdy 60fps ;)
Sugerujesz że Ci wszyscy co mi mówili że u nich super płynnie kiedy mieli w grach spadki z 30, tearingi, simplexingi, stuttery i inne pierdoły nigdy 60 na oczy nie widzieli? Mnie po prostu śmieszy, że kiedyś to mi wmawiano że mam omamy, a teraz to ja potrafie bez problemu grać w 30 fps, a oni jęczą ze nie 60 ;D. Nawet knur który kiedyś tak bronił tego że grafa czy płynność to sprawy drugorzędne.

30 fps jak nie gram w FPSa na myszce, tylko w coś na kąąąsoli z padem jest do przeżycia - byłem w stanie nawet w te forze 5 pograc w 30 fps i sie przyzwyczaić, z drugiej strony rozumiem bo control przy porównaniu 30 i 60 fps, bardzo szybko pozostał z drugą - jedyną sensowną opcją ;).

Last edited:

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
Mnie po prostu śmieszy, że kiedyś to mi wmawiano że mam omamy, a teraz to ja potrafie bez problemu grać w 30 fps, a oni jęczą ze nie 60 ;D.
Tak, to na 100% są dokładnie te same osoby 😁
Zakład że przynajmniej częściowo tak? To forum się tak bardzo nie zmieniło akurat, a wtedy to byłem jednym z niewielu mówiących o problemach z płynnością w grach rodzynków i pewnie z tego wszystkiego najgłośniejszym :).

Zresztą knur najlepszym przykładem ;D jeszcze niedawno grafika i płynność sprawa drugo jak nie trzeciąrzędna, a teraz panie 30 fps? Z czym do ludzi! ;)

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
346
441
London
Mnie po prostu śmieszy, że kiedyś to mi wmawiano że mam omamy, a teraz to ja potrafie bez problemu grać w 30 fps, a oni jęczą ze nie 60 ;D.
Tak, to na 100% są dokładnie te same osoby 😁
Zakład że przynajmniej częściowo tak? To forum się tak bardzo nie zmieniło akurat, a wtedy to byłem jednym z niewielu mówiących o problemach z płynnością w grach rodzynków i pewnie z tego wszystkiego najgłośniejszym :).

Zresztą knur najlepszym przykładem ;D jeszcze niedawno grafika i płynność sprawa drugo jak nie trzeciąrzędna, a teraz panie 30 fps? Z czym do ludzi! ;)
Pamiętam jak w 2014 składaliśmy z @Simplex (zdalnie) mojego pierwszego peceta od ponad 10 lat. Jedną z pierwszych decyzji było wpakować kasę w najnowszego i7 i 980Ti żeby wszystko zasuwało w tych 60fpsach więc to nie do końca tak z tymi paniczami :p
New Game Plus na pewno chcę ograć w trybie Quality albo w trybie RT jak dojedzie, więc 30fpsów to absolutnie nie jest dealbreaker. Uważam jednak, że pierwsze przejście raczej w 60fpsach żeby ogarnąć mechaniki.
Wiadomo, że są gry gdzie 30fpsów nie przeszkadza (Detroit, Fallout 4) i takie gdzie wolę jednak mieć więcej klatek (Deathloop, Guardiansi raczej też). Byle klatkarz był stały, z dopasowanymi klatkami (frame pacing).

• Popieram
Reactions: Simplex

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Tak, to na 100% są dokładnie te same osoby

Ja byłem 20 lat pcmr i zawsze 60 fps team. Później się przesiadłem na konsole z wygody, ale nigdy nie mówiłem, że 30 fps mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, to dla mnie zło konieczne i ostateczność.
No i na nowej generacji jest tak fajnie, że nawet jak gram na słabym xss, to przeważnie było w każdej grze 60 fps, jak człowiek znowu wskoczy na ten poziom, to później spadniecie z konia na 30 boli. :)
Chyba trzeba będzie ten off o klateczkach wydzielić. :D

• Popieram
Reactions: op1ekun

Blue

Prezes
Jun 27, 2019
4,925
3,343
Taa teraz wszystkim 30 fps przeszkadza, a jak na pisałem że gry mają ostre spadki z 30 to nie było komu potwierdzić że u niego też(wtedy dopiero Lens of truth zaczynało raczkować i przynajmniej dzięki tego typu materiałom mogłem sie utwierdzać w przekonaniu że to reszta nie ogarnia :p), ba było nakierowywanie mnie na to że ja mam coś nie tego z konsolą. TACY KOLEDZY!

Last edited:
  • Popieram

LaggyLuke

Badass
Jul 16, 2020
1,046
936
DK
A nie lepiej kupić kartę nVidii, dostać od nich kod na grę (profit) i grać w 4k60? 🤡
O, może da się kupić tanio kod na grę :somsiad:
Proszę bez ostracyzmu, ale ja właśnie swój kod nabyłem właśnie od szczęśliwego posiadacza nowego RTXa.
Haczyk w tym, że samemu trzeba mieć 30xx żeby toto aktywować, więc cebula tylko dla bogoli.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,690
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Proszę odróżniać kupowanie na premierę od grania na premierę. To są dwie różne rzeczy!

Zgadza mi się kupić grę na premierę ze świadomością że zagram kiedyś tam, albo nigdy. Taki mecenat :)

Ja nie do końca wierzę, że takie podejście cokolwiek daje, ale szacunek za poświęcenie się dla dobra ogółu :)
Skoro kupienie gry przez jedną osobę nic nie zmieni, to spiracenie też nie. Czyli można piracić ;)

No i to trochę jak z głosowaniem w wyborach.

• Popieram

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Zawsze można przejść jeszcze raz, tym razem z RT. Zmienić np na pl dubbing (osobiście grałem po angielsku z polskimi napisami), dobić brakujące acziki, inaczej wybrać… ale fakt, coraz częściej lepiej poczekać.
To teraz jakaś plaga, że część gier dostaje dodatkowe funkcje jakiś czas po premierze. A najlepszy jest photomode dodawany nieraz kilka miesięcy po, jakby nad tym musiał jakiś sztab ludzi pracować.

• Popieram

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,609
3,619
32
Montego Bay
No i to trochę jak z głosowaniem w wyborach.
Trochę tak, ale specjalnie nie użyłem tego w rozważaniach bo gierki, a wybór ludzi wpływających na Twoje życie? Trochę nie ta skala. No i do wyborów po prostu każdy powinien iść, a w gierki grać nie trzeba, a już na pewno nie wszyscy w jedną ;)

Skoro kupienie gry przez jedną osobę nic nie zmieni, to spiracenie też nie. Czyli można piracić ;)

Piękne przeskoczenie z konsumenckiego wyboru do łamania prawa :)

Proszę odróżniać kupowanie na premierę od grania na premierę. To są dwie różne rzeczy!

Zgadza mi się kupić grę na premierę ze świadomością że zagram kiedyś tam, albo nigdy. Taki mecenat :)

Dlatego:

Ja nie do końca wierzę, że takie podejście cokolwiek daje, ale szacunek za poświęcenie się dla dobra ogółu :)

;) Dodam jeszcze, że mi szkoda kasy na działania które tylko pozornie coś dają (IMO).

A najlepszy jest photomode dodawany nieraz kilka miesięcy po, jakby nad tym musiał jakiś sztab ludzi pracować.

Najmniej potrzebny, to zostawiają na koniec.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
22,690
15,867
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Dodam jeszcze, że mi szkoda kasy na działania które tylko pozornie coś dają (IMO).
A teraz jest milion takich ludzi jak Ty, i sprzedaż gry jest mniejsza o milion.
Faktycznie nic to by nie dało gdyby ten milion ludzi kupił grę :)

Piękne przeskoczenie z konsumenckiego wyboru do łamania prawa :)
W dodatku 100% serio, emotka ;) była dla zmyłki, ale widze, że nie dałeś sie nabrać :D

• Popieram

Dziki Kaczor

Prezes
Jun 27, 2019
4,609
3,619
32
Montego Bay
W dodatku 100% serio, emotka ;) była dla zmyłki, ale widze, że nie dałeś sie nabrać :D

Aha, a ja nie dałem i już jadę na Kraków ;)

A teraz jest milion takich ludzi jak Ty, i sprzedaż gry jest mniejsza o milion.
Faktycznie nic to by nie dało gdyby ten milion ludzi kupił grę :)

Czemu tylko milion. Miliard! Wtedy to by było dopiero. Ja jestem pragmatyczny raczej, w dodatku, mam w co grać. Pomagać to ja mogę chorym dzieciom, albo dać kasę na obiady dla powstańców. Dotowanie devów robiących singlowe gry nie jest na mojej liście wsparcia charytatywnego :)