Marvel’s Avengers

Danio

Prezes
Jun 27, 2019
4,587
3,356
Myślałem, że jakoś ze smakiem zrobią te stroje i będą w miarę pasowały do postaci...
KO9zm4O.png

Głupi ja. :D

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Dałem becie drugą szansę i podtrzymuje zdanie, że ta gra będzie średniakiem, takim idealnym do game passa na premierę. Kopia Anthema, tylko z avengers ami. Gameplay tak samo słaby, właściwie to nawet słabszy bo w anthemie latanie fajne, a tutaj latanie iron manem komiczne. Jeszcze bardzo mnie rozbawił Hulk stojący przy małej skrzynce przytrzymujący X żeby ją otworzyć. Hulk! Taki wieki i nieobliczalny ;D

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Dałem becie drugą szansę i podtrzymuje zdanie, że ta gra będzie średniakiem, takim idealnym do game passa na premierę. Kopia Anthema, tylko z avengers ami. Gameplay tak samo słaby, właściwie to nawet słabszy bo w anthemie latanie fajne, a tutaj latanie iron manem komiczne. Jeszcze bardzo mnie rozbawił Hulk stojący przy małej skrzynce przytrzymujący X żeby ją otworzyć. Hulk! Taki wieki i nieobliczalny ;D
I teraz głupio mi, a właściwie to ich wina, że beta była słaba.
Zagrałem już kilka godzin w pełniaka i wow, ale gra się w to super. Kampania jest całkiem przyjemna. Momentami mam uczucie jakbym grał w uncharted, ale z avengersami. Dialogi całkiem, całkiem, animacje twarzy też na bogato. Graficznie na PS4 pro wygląda super, w dodatku ma tryb odblokowanych klatek i działa to bardzo dobrze. Mam przeczucie, że to będzie gra na więcej niż 7/10. To może być bardzo dobra gra, przynajmniej na taką się zapowiada po tych kilku długich godzinach.
Najważniejsze, czyli gameplay jest miodzio. Najgorsze, że w becie na start najdłużej grało się Hulkiem, a Hulk IMO jest ultra nudną postacią. W pełniaku zaczynamy od Pani Marvel i nią gra się zdecydowanie ciekawiej. Klepanie mord jest baaaaardzo przyjemne i sprawia dużo frajdy. Właściwie dawno nie miałem tej giereczkowej magii, że chce grać więcej i więcej. Ta gra mnie chwyciła i to mocno. Polecam.

Last edited:

Arcybibosz

Prezes
Jun 27, 2019
4,987
2,656
30
Szczecin, Zdroje
Będzie to ktoś brał na premierę? Ja w to jak mam zagrać to za te kilka miesięcy, jak będzie spider-man i cena spadnie na ryj.

Tak mnie zniesmaczyli że to jest destiny że nawet żadnej bety nie sprawdziłem. Wczoraj widziałem na necie trochę gameplayu i menu oraz kursor żywcem wyciągnięte również z Destiny.

Jak

Badass
Jun 27, 2019
1,808
653
@Pistak Walka byla tez ok w demie po odblokowaniu paru umiejętności. Iron Man i Black Widow tez się przyjemnie gra. Jedynie Hulk mi nie podszedł.

Na next genie może zagram, tutaj 30 klatek ma za dużego IL, a w 60 pewnie nadal duże spadki.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Pograłem dzisiaj kilka godzin.
Pierwsze odpalenie, piękna grafika w cutscenkach i jeszcze ładniejsza na ekranach ładowania, jeszcze ta generacja chwilę pociągnie. Później włączyła się właściwa gra i nadeszło wczesne PS3, nie wiem czy tam jest nawet 720p na one s.
Sama gra lajtowa, coś jak interaktywny film, równie dobrze by mogła wyjść na mobilki. Nic ambitnego, prosta nawalania do odmóżdżenia się, głównie dla fanów uniwersum, bo reszta chyba nie ma zbytnio czego szukać.

Pistak

Badass
Jun 27, 2019
1,463
1,480
DBL
Właśnie ja fanem uniwersum nie jestem, a siedzi. Jak zobaczyłem Kamalę w becie to sobie pomyślałem, że znowu jakaś kolorowa gówniara - meeh. Tymczasem świetnie ją wprowadzili w grze i cały czas właśnie nią cisnę :)
Na prosiaku wygląda bardzo ładnie + niezły HDR. To jest chyba pierwsza multiplatforma, która strasznie się kisi na obecnej generacji, widać, że chcieli zrobić walkę z rozmachem, ale ograniczenia sprzętowe wymusiły lokację i ilość przeciwników (praktycznie wszystkie większe bitki są w zamkniętych lokacjach, bo na otwartych konsole nie dają rady). Ciężko mi się to piszę, ale dobrze, że to jest GAS, bo po premierze next genów uwolni się ich twórczość i na bank wjadą ciekawsze lokacje i pojedynki, a że na past genach będzie dropiło jak szalone to już wtedy nikogo, bo właściwie to zawsze dropiło ;D

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Ja gram tylko kampanie więc to, że to gas mi nie przeszkadza, bo tego nie odczuwam. W inne tryby nie będę się już bawił, multi mnie nie interesuje.
Dotarłem do bazy zwanej "mrowisko", nie wiem czy to daleko, ale kilka godzin już dzisiaj pograłem i to po prostu relaksującą gra akcji z superbohaterami w roli głównej, nic odkrywczego. Przyjemność w prostocie. ;)

Arcybibosz

Prezes
Jun 27, 2019
4,987
2,656
30
Szczecin, Zdroje
No więc tak. Usiadłem wczoraj do tej gry na chwilę i zaczęła mnie oszukiwać. Otóż po misji
gdzie znajdujemy bannera
nagle mamy dostęp do tego samego stołu z mapą co w multi i gra każe nam robić misje żywcem wyciągnięte z multi. Nie powiem, zniesmaczyło mnie to strasznie na tyle że odechciało mi się grać. Ja tu miałem mieć w singlu uncharted, a robię te same misje, na dużych hubach, które grałem w multi.

@knur to od teraz będzie tak że jedna misja w stylu uncharted i kilka misji "zapychaczy"? Czy to tylko taki tutorial do multi miał być?

Varamir

Prezes
Jul 8, 2019
4,611
3,345
Death Camp Earth
twitter.com
praktycznie wszystkie większe bitki są w zamkniętych lokacjach, bo na otwartych konsole nie dają rady

Grałeś w misję Thora w Skandynawii? Tam jest spora zadyma w otwartej lokacji.

mamy dostęp do tego samego stołu z mapą co w multi i gra każe nam robić misje żywcem wyciągnięte z multi.

Aaaa, to dlatego te misje w multi są takie jakby coś więcej oferujące niż zwykle w GAS. Czyli nie muszę grać sam w singla bo te same misje mogę zrobić w coopie, jak zwykle w tego typu grach :)

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
No więc tak. Usiadłem wczoraj do tej gry na chwilę i zaczęła mnie oszukiwać. Otóż po misji
gdzie znajdujemy bannera
nagle mamy dostęp do tego samego stołu z mapą co w multi i gra każe nam robić misje żywcem wyciągnięte z multi. Nie powiem, zniesmaczyło mnie to strasznie na tyle że odechciało mi się grać. Ja tu miałem mieć w singlu uncharted, a robię te same misje, na dużych hubach, które grałem w multi.

@knur to od teraz będzie tak że jedna misja w stylu uncharted i kilka misji "zapychaczy"? Czy to tylko taki tutorial do multi miał być?
Takich zadań w stylu uncharted nie ma zbyt dużo, większość to właśnie takie misje jakby z multi, gdzie w singlu grasz z botami, czyli innymi superbohaterami.
Takich epickich starć jest zaledwie kilka, głównie walki z bossami, między nimi właśnie jakieś zapychacze, nic nie wnoszące do jakości rozgrywki.

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
No to zajebiście w chuja polecieli. Robimy otwarcie na 3h ala uncharted, a potem singiel jest już zasrany misjami kopiuj wklej. Na forach po początku wszyscy napiszą zachwyceni że ale fajne uncharted i kupią inni frajerzy, jak ja.

Autentycznie mnie wkurwili, nie lubię być oszukiwany.

To z założenia gra pod coopa, a jak wiadomo w coopie to nawet mieszanie kupy patykiem sprawia fun i podnosi finalną ocenę. :p

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
Dlatego ja czekam z recenzjami po skończeniu gry a nie po 2h gry. Prawie zawsze przy nowej grze na początku jest podnieta.

No tak ale knur skończył grę i napisał ze fajny singielek to mu zaufałem. Knur jest absolutnie niewiarygodny dla mnie po tej opinii...

No ale chyba czytałeś więc ja tam nie pisałem nic o uncharted (to był @Pistak ), wspominałem za to, że gra nie wnosi nic nowego, jest to typowy odmóżdżacz, gdzie się po prostu fajnie sieka i nic więcej, potrzebowałem takiej odskoczni po kilku bardziej ambitnych tytułach. Chyba sam sobie dopisałeś jakieś wyjątkowe właściwości tej gry. :p

• Popieram
Reactions: Pistak

DarkStar

Xbot
Jun 27, 2019
3,262
3,208
Kraków
Też się prawie dałem nabrać knurowi! A potem obejrzałem gejplej na YT i poczytałem ten wątek... a już miałem umieszczać grę na liście tytułów do ogrania. @knur tak pewnie napisał, żeby sprzedać w lepszej cenie zanim się ludzie zorientują jaki to crap :p

• Popieram
Reactions: MikeL

knur

Moderator
Staff member
Jun 27, 2019
14,512
7,692
No i wyciekła moja umowa z dystrybutorem, jednak do tego czasu trochę tego crapu ludzie zdążyli kupić za moją namową.
Mi tam się podobało, jakby to była gra na kilkadziesiąt godzin zamiast na dziesięć, to może bym odczuł tą wtórność.

Arcybibosz

Prezes
Jun 27, 2019
4,987
2,656
30
Szczecin, Zdroje
Pomimo mojego narzekania na kampanię koniec końców skończyłem, bawiłem się dobrze, a i męczę endgame (!). Chyba pierwsza gra-usługa w którą mogę się wkręcić. W tym całym endgejmie nie ma absolutnie żadnego contentu którego nie widzielibyśmy w singlu, ale tym hulkiem pierze mi się po gębach tak przyjemnie, że mogę powtarzać w kółko to samo. I nawet spadki animacji do 10FPSów przy dużych zadymach potrafię przeżyć. Klatki to jest w ogóle masakra w tej grze, ta gra w ogóle nie powinna wychodzić na tą generację konsol. Gra oparta na skilli wyczuciu czasu a fpsy spadają wprost proporcjonalnie do liczby przeciwników. Oprócz tego gra jest zabugowana jak dzika świnia. Przy grze trzyma mnie to że fajnie się gra w multi, czy to ze znajomymi, czy randomami, ale znalezienie kogoś przez matchmaking graniczy z cudem.

Grę generalnie polecam, ale absolutnie nie teraz. Najlepiej tak za rok, na nowej generacji, jak połatają i wyjdzie jakaś nowa zawartość, bo teraz jest bieda. Jeśli bardzo lubisz marvela i naparzanki to można dać teraz szansę.

• Popieram
Reactions: Sir Łapencjo