Magic: The Gathering

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
Koledzy przynieśli mi łącznie z 50 decków do Magica - ja chyba wolę pokemony, ale bardzo podobają mi się grafiki.

Whoa 50 decków /o\ …
A Pokemony są przesłodkie, ale niestety poziom skomplikowania gry jest nieporównywalnie niższy od Magica. Grałem w Pokemony bo młodszy brat kolegi zbierał ;) było fajnie, ale…
Porównywać Magica z Pokemonami to tak jak porównywać Szachy z Warcabami :) - obie gry fajne, ale oferują zupełnie inną rozrywkę.
Oczywiście każdy niech gra w co mu się podoba!

• Popieram
Reactions: regisek

Arcybibosz

Prezes
Jun 27, 2019
4,992
2,663
30
Szczecin, Zdroje
Koledzy przynieśli mi łącznie z 50 decków do Magica - ja chyba wolę pokemony, ale bardzo podobają mi się grafiki.

Whoa 50 decków /o\ …
A Pokemony są przesłodkie, ale niestety poziom skomplikowania gry jest nieporównywalnie niższy od Magica. Grałem w Pokemony bo młodszy brat kolegi zbierał ;) było fajnie, ale…
Porównywać Magica z Pokemonami to tak jak porównywać Szachy z Warcabami :) - obie gry fajne, ale oferują zupełnie inną rozrywkę.

ja mam 30 lat, czuje sie raz na 15, raz na 80 ;). Wole jużprostsze rzeczy ;).

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London

Whoa 50 decków /o\ …

ja mam 30 lat, czuje sie raz na 15, raz na 80 ;). Wole jużprostsze rzeczy ;).
Ja mam 40 xD w Magica gram z przerwami od 1999 ;)

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
cTOA5Z4.jpg

Trwa testowanie nowego znajomego prosto z Transylwanii ;)
Pan Drakulicz na razie daje radę w talii, która potrafi się przekopać (self mill) przez pół biblioteki już w trzeciej turze. Za jednym zamachem można wrócić Phoenixy, Ghoule i zagrać Drakulicza z grobu (czasami udaje się zagrać z ręki) za darmo :)

Polecam! ;)

• Popieram
Reactions: Arcybibosz

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
cTOA5Z4.jpg

Trwa testowanie nowego znajomego prosto z Transylwanii ;)
Pan Drakulicz na razie daje radę w talii, która potrafi się przekopać (self mill) przez pół biblioteki już w trzeciej turze. Za jednym zamachem można wrócić Phoenixy, Ghoule i zagrać Drakulicza z grobu (czasami udaje się zagrać z ręki) za darmo :)

Polecam! ;)
Oczywiście chodziło o pana Demilicza. Wszelkie podobieństwo do istniejących osób jest przypadkowe! ;)

• Popieram
Reactions: Arcybibosz

JedynaRzecz

Nowy Forumowicz
Jul 29, 2021
7
1
Jestem byłym wielkim fanem Magica i zbierałem jeszcze karty, moją kolekcję sprzedał młodszy brat na niedzielnym targu za jakieś grosze - natomiast do Magica nie mogę się przekonać, przewaliłem z 2 tygodnie kilka lat temu, przewaliłem z 200 baksów i nuda

• Popieram
Reactions: op1ekun

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
Jestem byłym wielkim fanem Magica i zbierałem jeszcze karty, moją kolekcję sprzedał młodszy brat na niedzielnym targu za jakieś grosze - natomiast do Magica nie mogę się przekonać, przewaliłem z 2 tygodnie kilka lat temu, przewaliłem z 200 baksów i nuda
Domyślam się, że chodziło Ci o nudy na Arenie. No niestety granie online z kimś z kim nawet nie można pogadać jest słabe. Magic najlepszy jest w papierze z przyjaciółmi :)

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
Ktoś wie o co chodzi z tym nowym dodatkiem Dungeons & Dragons? Fajnie się w to gra?

Nie grałem (ostatnio jakoś nie ciągnie mnie do areny), ale widać, że BARDZO starali się przenieść DnD do magica i wyszło tak sobie. Jest sporo ciekawych kart, ale też sporo dziwactw jak dungeony i rzucanie kostką d20… Jak dla mnie trafili jak kulą w płot. Liczyłem na pociągniecie tematu z Zendikar Rising gdzie mieliśmy mechanikę party, ale w nowym secie nie ma po niej śladu. TL;DR ten set to straszne tryhardowanie :(

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
Z ciekawostek warto wspomnieć, że powoli z popiołów podnosi się Londyńska społeczność Legacy, a w związku z tym, że oficjalnych turniejów nie ma (i zapewne nie będzie) w zasadzie wszystkie imprezy dopuszczają granie kartami proxy (o ile są ładnie wydrukowane, da się przeczytać co dana karta robi i rozpoznać po obrazku). Oznacza to, że największy problem z formatem czyli koszt kart odpada. Nie zmienia to wartości starych kart, szczególnie jeśli znajdują się Reserved List (nie można ich dodrukować).
W najbliższą Niedzielę wybieramy się moją play paczką na jedną z większych imprez - LLM (London Legacy Monthly). Będę grać Jund Hogvine ;) oto spis: https://tappedout.net/mtg-decks/hes-always-angry/

Puchacz

Badass
Jun 27, 2019
1,885
1,191
Ja grywałem w MTG (przestałem ok 20 lat temu 😱 ). Grałem na mistrzostwach PL (bez sukcesów choć samym sukcesem była kwalifikacja bo to nie było takie proste), wygrałem jakiś prerelease a w wielu byłem w top (boostery i koszulki). Odwiedziłem wtedy większość dużych miast w Polsce (a to był inny kraj niż teraz). Fajne czasy :)

• Popieram
Reactions: op1ekun

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
Ja grywałem w MTG (przestałem ok 20 lat temu 😱 ). Grałem na mistrzostwach PL (bez sukcesów choć samym sukcesem była kwalifikacja bo to nie było takie proste), wygrałem jakiś prerelease a w wielu byłem w top (boostery i koszulki). Odwiedziłem wtedy większość dużych miast w Polsce (a to był inny kraj niż teraz). Fajne czasy :)

Ano kwalifikacja była ciężka :) Ja odwiedziałem Nationalsy tylko do sędziowania, prawie zrobiłem 2lvl przy tej okazji ;)
Bywałeś w Opolu na PRE? Swego czasu trochę na się scena rozwinęła.

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
Borze i lesie, ale dramat… do tego fałsz wylewa się z ekranu :/

Trochę obawiam się co to będzie. Te nowe produkty (abstrahując od idiotycznej wręcz ilości premier) są raczej słabe. Magic dalej najlepszy w grupie przyjaciół, amen!

• Popieram

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
Nadejszła Wiekopomna Chwiła - Oficjalnie pożegnałem sięz Areną (konto przekazałem kumplowi). Od absolutnie wkurzającego randomizera (tasowanie kart), poprzez gówniany system monetyzacji, a kończąc na idiotycznych decyzjach dotyczących formatu HISTORIC, gdzie bez władowania kasy nie ma co się pokazywać (w domyśle format gdzie można było wykorzystać stare karty ze względu na brak możliwości przehandlowania ich czy też przerobienia na walutę w grze). Natomiast poza Areną papierowy magic dalej wymiata. Najlepiej z przyjaciółmi. Polecam! :)

Myślę co to teraz wrzucać. Spróbuję zaatakować z innej strony bo oprócz tego, że jestem graczem jestem też zapalonym kolekcjonerem. Oto jeden z moich ulubionych kanałów jeśli chodzi o tzw. "Magic Finance".
Zostawiam was w takim razie z Creepy Rudym ;)

• Popieram

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,964
2,005
Od czego najlepiej zacząć, żeby się dzieciaki dobrze bawiły?

Kupić dla 4 dzieciaków 4 takie zestawy? https://www.smyk.com/p/magic-the-ga...xGa59N9oRV0Zw_BjhMwaqOmnKpRHy-xRoC7VEQAvD_BwE

Do tego coś dokupić? Czy raczej takie zestawy np.? https://allegro.pl/oferta/mtg-innis..._unit_id=5de3be76-3917-4933-a2cd-e194cdd5c4fd

One mają w sobie różne karty? Czy wszystkie te zestawy mają te sama karty? itd. Nie mam generalnie pojęcia o niczym (coś tam odnoście zasad wiem ofc.) To musi być nowe, nie jakieś zestawy w wiadrach bo to po prostu jako jedna rzecz pod choinkę.

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
Od czego najlepiej zacząć, żeby się dzieciaki dobrze bawiły?

Kupić dla 4 dzieciaków 4 takie zestawy? https://www.smyk.com/p/magic-the-ga...xGa59N9oRV0Zw_BjhMwaqOmnKpRHy-xRoC7VEQAvD_BwE

Do tego coś dokupić? Czy raczej takie zestawy np.? https://allegro.pl/oferta/mtg-innistrad-midnight-hunt-bundle-en-10866984093?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:category&bi_c=NTUxYzJiNzYtZTc3NS00ZWVlLWFhMjQtNmVhMGQwNmEyYzI2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5de3be76-3917-4933-a2cd-e194cdd5c4fd

One mają w sobie różne karty? Czy wszystkie te zestawy mają te sama karty? itd. Nie mam generalnie pojęcia o niczym (coś tam odnoście zasad wiem ofc.) To musi być nowe, nie jakieś zestawy w wiadrach bo to po prostu jako jedna rzecz pod choinkę.
Zerknę i odpiszę jeszcze dzisiaj :)

• Popieram
Reactions: Pats

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
Zaczynając od pierwszego zestawu: ARENA Starter Kit.

Wygląda to bardzo solidnie, szczególnie przy tak atrakcyjnej cenie. Ma jednak swoje wady:
- każdy zestaw jest identyczny i zawiera dwie talie,
- talie oczywiście są przygotowane z myślą o początkujących, ale wydawca starał się moim zdaniem trochę za bardzo uprościć rozgrywkę,
- 4 dzieciaki, to 4 identyczne zestawy i po po 4 sztuki każdej z dwóch talii.

Oczywiście jeśli dzieciaki będą grały ze sobą to moga wykorzystać extra talie to ulepszenia pozostałych talii. Na tym polega piękno Magica, że każdy składa sobie talie jak im się podoba.

Nie wiem jaki jest Twój budżet, ale osobiście poleciłbym zakup talii do formatu Commander. Commander to format wieloosobowy i pozwala nawet największym każualom ;) zaznać świetnej rozgrywki. Podobnie jak ARENA Starter Kit tak i tutaj mamy doczynienia z tzw. taliami preconstructed (jak nazwa wskazuje, zaprojektowane i złożone przez wydawcę). Oznacza to, że kupując ten sam zestaw dostaniemy zawsze TE SAME karty. Dużym plusem jest tu ilość dostępnych zestawów.

Wady:
- większa cena, ale produkt jest również bardziej kompletny,
- nie jest to produkt stricte dla początkujących więc trzeba ogarnąć podstawowe zasady żeby pograć.

Plusy:
- jedna 100 kartowa, skoncentrowana na konkretnym sposobie prowadzenia gry talia,
- rewelacyjna rozgrywka, która skaluje się wraz z umiejętnościami graczy,
- w miare budżetowe podejście do kolekcjonowania kart bo format ogranicza występowanie pojedynczych kart do jednej sztuki na deck (nie trzeba ich kupować tzw. playsetami - 4 sztuki),
- mnogość zestawów do wyboy, do koloru.

Normalnie te zestawy do Commandera kosztują sporo ponad 100, ale nie tak dawno wydawca zrobił świetny experyment i postanowił wydać kilka zestawów w budżetowej cenie. Wszystko z zachowaniem prawideł formatu, a więc kompletne 100kartowe talie itd. Mam kupione wszystkie i jestem z nich bardzo zadowolony :)

Znalazłem 4 z tych zestawów na allegro:

Co mogłem to załatwiłem :) W razie czego uderzaj z kolejnymi pytaniami!

• Popieram

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,964
2,005
OK, czyli te starter kity zawierają jedno i to samo - a nie jak myślałem losowe karty, czyli zamawiam to co polecasz :) (a właściwie to już to zrobiłem)

Dziękuję za pomoc :) (ewentualne pytania pewnie pojawią się jak już im to dam)

Pats

Prezes
Jul 27, 2020
2,964
2,005
Kupiłem:

Arena Starter Kit 2021
Kaldheim Commander Deck Phantom Premonition
Commander Legends Deck Arm for Battle
MtG: Zendikar Rising Commander Deck Land's Wrath

Dla brata mały zestaw żeby mógł ich ogarnąć (bo tam bodaj jest instrukcja itd) i dla każdego zestaw :) (musze ich jeszcze nauczyć korzystania z google translatora na telefonie - może im to na dobre wyjdzie jak się pouczą dodatkowo angielskiego)

op1ekun

Stały bywalec
Jan 15, 2020
352
451
London
D
Kupiłem:

Arena Starter Kit 2021
Kaldheim Commander Deck Phantom Premonition
Commander Legends Deck Arm for Battle
MtG: Zendikar Rising Commander Deck Land's Wrath

Dla brata mały zestaw żeby mógł ich ogarnąć (bo tam bodaj jest instrukcja itd) i dla każdego zestaw :) (musze ich jeszcze nauczyć korzystania z google translatora na telefonie - może im to na dobre wyjdzie jak się pouczą dodatkowo angielskiego)
No 3 talie do Commandera to już wystarczy do gry wieloosobowej. Polecam dokupić 4 talie w miarę możliwośći :) bo wtedy gra wieloosobowa nabiera rumienców.
Znalazłem jeszcze parę:

(elfy droższe bo od zawsze na propsie ;P)

• Popieram