Lista użytkowników Oculus Quest

Czy posiadasz gogle Oculus Quest?

• Total voters
    98

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
O EDIT: Przejmę wątek żeby służył jako lista użytkowników Questa tak żeby można było dodać się do znajomych.

Nick forumNick Oculus
@NetorNetor
@SimplexSimplexPL
@EkieraEkiera
@AcridAcridPL
@Marcin Szymańskidzibril1978
@op1ekunop1ekun
@FurioFurioMan
@BiskupDiukPL
@harry_keoghharry_keogh
@SzoziSzozi
@RyslawRyslaw
@isaak???
@nadgnilykangurnadgnilykangur
@MacKillMacKill
@MuzziMuzzol
@arczi79arczi79
@mierniczekmierniczek1200
@amzukkkuzma1982
@VolandThomas_Voland
@PshemskyPshemsky
@RevnirRevnirPL
@ArturoArczeros
@meatbagmeatbagSFP
@ŻodynZodyn
@LaggyLukeLaggy_Luke
@QurakPlayQurakPlay
@DuraleksDuraleks
@KRIS-uKRIS-u
@adasiuuadasiuu
@wojtowooojto
@Pistakbercikk
@QuietKalrais
@DejwDejwPL
@Robert de ClairRobert_de_Clair
@wyeksponowanyCebularz
@Razerrazermail
@SzlaqSzlaq
@KaduczekKaduczek
@GigerGigerVR

Rich (BB code):
[TR]
[TD]@nick_forum[/TD]
[TD]nick_oculus[/TD]
[/TR]
===================================
Tak z pamięci to wiem że Questa mam Ja, Acrid (OG ;) ), Biskup, MacKill, Mierniczek i na pewno kogoś pominąłem (Netor?).
Ciekawi mnie ile osób z foruma posiada to wspaniałe urządzenie :)

Załozyłem ankietę z jawnymi głosami, więc jak ktoś zagłosuje na VR NIKOGO to automatyczny ban ;)

Last edited:

Ekiera

Prezes
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Ja jestem między planowaniem zakupu a planowaniem niekupowania. Bo skończy się tak, że wydam 400f na maszynkę do samego Beat Sabera, to już kombinuję żeby na dildosach i Samsungowym VR w BS pograć. I tak się waham.

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Ja jestem między planowaniem zakupu a planowaniem niekupowania. Bo skończy się tak, że wydam 400f na maszynkę do samego Beat Sabera, to już kombinuję żeby na dildosach i Samsungowym VR w BS pograć. I tak się waham.
Znaczy o Odyseję Ci chodzi? Dostępne są w UK? A i powiem Ci, że autentycznie nawet dla tej jednej gry warto Questa kupić. Taki arcade na głowie ;) @Furio chyba jeszcze ma i @SimonX

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
Nie planuje zakupu ponieważ od lat siedzę na PC VR a nie chcę zaliczać downgrade + wydawanie kasy na te same gry które już mam na piecu ;) :p Wolę odkładać kasę na nowe gogle PC VR 2.0 czy raczej 3.0 + nowa grafa... ;)

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Ja mam obecnie sporo wolnych srodkow i nawet zastanawialem sie czy nie wziac Questa, ale po krotkim przemysleniu sprawy przestalem sie oszukiwac - skoro nie mam czasu zeby grac na Switchu, to nie bede mial go tym bardziej zeby grac w kasku na glowie, ktory uniemozliwi mi picie piwa i wcinania czipsow w tym samym czasie co gram.

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Nie planuje zakupu ponieważ od lat siedzę na PC VR a nie chcę zaliczać downgrade + wydawanie kasy na te same gry które już mam na piecu ;) :p Wolę odkładać kasę na nowe gogle PC VR 2.0 czy raczej 3.0 + nowa grafa... ;)
A pan o linku słyszał, albo virtual desktop? ;) Jeśli nie masz Indexa, to nie zaliczysz dałngrejdu, raczej przeciwnie. I mówię to mając porównanie z np. Rift S.

Tytus

Stały bywalec
Steam
tytus77
A pan o linku słyszał, albo virtual desktop? ;) Jeśli nie masz Indexa, to nie zaliczysz dałngrejdu, raczej przeciwnie. I mówię to mając porównanie z np. Rift S.
słyszałem, a jeśli znasz SO+ i index, to już wiesz dlaczego to będzie downgrade w każdym aspekcie ;) Do tego wole steamvr niż okropnie drogi oculus store choć mam tam kilka gier by grać przez revive :p

Ekiera

Prezes
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Ja muszę powiedzieć, że dla mnie to ściskanie kontrolerów Indexa to jakaś bzdura - to ma szansę sensownie działać w rękawicach, ale na kontrolerach jest sztuczne i niewygodne, cały czas mam poczucie, że może mi kontroler spaść jak rozwieram dłoń, co mnie wybija z immersji. A to nie są tanie rzeczy! Nie wiem czy inni tak mają, ale dla mnie naturalne jest cały czas trzymanie kontrolera podczas gry.

Ekiera

Prezes
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Może z godzinkę pograłem, jak musiałem coś podnieść to lapalem się na tym, że muszę najpierw rozewrzeć dłoń i z powrotem złapać. Dla m ie ten uchwyt na grzbiet dłoni nijak nie daje poczucia, że nie muszę pilnować kontrolera. Może jakby był uchwyt na nadgarstek (chyba że jest, tylko nie założyłem?) to by było lepiej ale też nie wydaje mi się, bo noszenie czegoś opartego na grzbietowej części dłoni nijak mi nie pasuje, nie ma tam kontroli.

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
Naturalne to jest właśnie nie trzymanie kontrolera cały czas. Zwłaszcza takiego którego nie widzisz, a zamiast niego widzisz otwartą dłoń.
Od kiedy wyposażyłem się w takie gripy od AMVR, to w sumie nie wyobrażam sobie już grać "trzymając" kontroler. Mały gejmczendżer zdecydowanie. No i fajnie przedłużają kontrolery, więc dla ludzi o dużych dłoniach, to tym bardziej polecam.

Ekiera

Prezes
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Jak się namyśliłem to Quest się skończył, wiadomix. Ale też dało mi to czas do namysłu, muszę sprawdzić jak wyglądają dostawy do innych sklepów, bo dość łatwo wyłapać 10% zniżki kupując poprzez karty podarunkowe.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Może z godzinkę pograłem, jak musiałem coś podnieść to lapalem się na tym, że muszę najpierw rozewrzeć dłoń i z powrotem złapać. Dla m ie ten uchwyt na grzbiet dłoni nijak nie daje poczucia, że nie muszę pilnować kontrolera. Może jakby był uchwyt na nadgarstek (chyba że jest, tylko nie założyłem?) to by było lepiej ale też nie wydaje mi się, bo noszenie czegoś opartego na grzbietowej części dłoni nijak mi nie pasuje, nie ma tam kontroli.
No chyba nie sądziłeś że po godzinie zmienią Ci sie wieloletnie nawyki? Ale oczywiście bo dłuższym pograniu tak się stanie.

Ekiera

Prezes
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Dunno, pewne rzeczy powodują u mnie dyskomfort, do którego się nie przyzwyczajam nigdy, przeważnie wiążą się z przeniesieniem kontroli na zewnątrz. A dokładnie takie mam uczucie z zapięciami tych kontrolerów, jak rozrzucam ręce w zirytowaniu to mam poczucie, że ten paseczek nie utrzyma kontrolera na miejscu, bo dłoń w kostkach mam znikomie szerszą niż niżej,wiec nie pasuje mi oddanie im kontroli nad utrzymaniem kontrolera.

Tak czy siak - dla mnie to non issue, bo Indexa kupować I tak nie zamierzam, tylko się dzielę doświadczeniem.

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
Utrzyma. Gdyby nie utrzymał to już byśmy mieli raporty o rozwalonych kontrolerach z tego powodu. Co więcej, powstają nawet mody do kontrolerów Oculusa które umożliwiają ich puszczanie.
No i jak często rozrzucasz ręce w zirytowaniu będąc w VR? :D

Simplex

Apostoł VR
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl
No to nie ogarnąłeś sterowania, bo można przyciągać przedmioty do siebie :)

Ja też nie ogarnąłem, bo sterowanie w tej grze jest skomplikowane.

(zakladam, że mowa o Hotdogs, Horseshoes and Grenades).

Right
  • The right button selects the "grabber", allowing you to point and pickup whatever item you're pointing at.
  • I can really only see this being useful for people with limited or no play area space to move around, or if you simply don't want to teleport all the way over to that gun you dropped on the other side of the map.

Last edited:

Biskup

Prezes
PSN
DiukPL
XBL
DiukPL
Steam
Biskup
@Biskup, te gripy AMVR faktycznie wyglądają nieźle. Jak z wymianą baterii? Chyba całość trzeba ściągać i zakładać z powrotem za każdym razem?
Tak, ale to zajmuje ile? 15 sekund? Na 2000mah akumulatorku kontroler trzyma mi dobre kilka godzin, bliżej nawet 10 bym powiedział, więc za tyle komfortu nie jest to uciążliwe. Tam odczepiasz tylko mały paseczek z rzepu i wysuwasz kontroler.

Muzzi

Nowy Forumowicz
PSN
Muzzolek
XBL
Muzzollek
Steam
Muzzol
Melduje się szczęśliwy posiadacz questa (mam go równo tydzień, zamówiłem w niedzielę 7-go i w środę 10-go był u mnie, także expresik) i jestem bardzo zadowolony (postaram się jutro opisać wrażenia w innym temacie, z perspektywy kogoś kto nie miał nigdy wcześniej żadnej styczności z VR, może będzie to pomocne dla niezdecydowanych)

mój nick oculus to Muzzol

BTW: jeżeli ktoś chce kupić to widzę że w oficjalnym sklepie właśnie są dostępne obie wersje 64 i 128GB, także:

Śpieszmy się kupować questy, tak szybko się rozchodzą ;)