Kompatybilność wsteczna

Pierog

Padawan
Jun 29, 2019
88
6
Może jakieś problemy były z serwerami? Spróbuj dzisiaj /za parę h. Znajomy ma xone w sypialni i series x w pokoju, wszystko mu bez problemu się ściągnęło, plus gra wymiennie raz tu, raz tu i śmiga. Mi to nawet save z x360 odpaliły się, co mocno mnie zdziwiło.

Edit - albo tak :

lipa :/ biorę przykładową grę (two point hospital), kopiuję przez sieć lokalną a po uruchomieniu i tak włacza się synchronizacja która zawsze się wywala

Co ciekawe do tej pory wywala się tylko sycnchronizacja xone > series x a x360 > series x działa bez problemu

l0l0

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
666
662
37
Robiłeś hard reset(dłuższe przytrzymanie przycisku zasilania) na series x? Przypuszczam, że to może pomóc. Znalazłem jeszcze coś takiego, ale aż mi się nie chce wierzyć, że to zadziała

Jak obydwa sposoby nie pójdą to uderzaj do supportu ms, ewentualnie na Twitterze do polskiego konta xboxa podbij, dość aktywni są i odpowiadają na pytania (nie wiem jak w niedzielę).

• Popieram
Reactions: Goldberg

Pierog

Padawan
Jun 29, 2019
88
6
Robiłeś hard reset(dłuższe przytrzymanie przycisku zasilania) na series x? Przypuszczam, że to może pomóc. Znalazłem jeszcze coś takiego, ale aż mi się nie chce wierzyć, że to zadziała

Jak obydwa sposoby nie pójdą to uderzaj do supportu ms, ewentualnie na Twitterze do polskiego konta xboxa podbij, dość aktywni są i odpowiadają na pytania (nie wiem jak w niedzielę).

Ok. Dzięki za pomoc ale nic jednak z tego nie działa. Pogadam jutro z supportem. Który jest do konsol których używa się głównie w weekend ale na pytania zgromadzone w weekend może ci odpowiedzieć tylko od poniedziałku do piątku

Pierog

Padawan
Jun 29, 2019
88
6
Nie wiem nie ogarniam. Po próbie odpalenia Xboxa na internecie mobilnym wszystko zaczęło chodzić. Podobnie stało się na internecie stacjonarnym jak wcześniej wszystkie konsole zostały odpięte od prądu.

O co biega? Konflikt portów? Nawet nie mam pojęcia co może być przyczyną takiej draki :/

Edit: jednak na niektórych grach i tak nie działa :D na komórce udaja się synchronizować wszystko. Na domowym - cały czas niektóre blokuje.

Last edited:

Jay

Badass
Jun 28, 2019
1,516
1,213
Bydgoszcz
Nie wiem nie ogarniam. Po próbie odpalenia Xboxa na internecie mobilnym wszystko zaczęło chodzić. Podobnie stało się na internecie stacjonarnym jak wcześniej wszystkie konsole zostały odpięte od prądu.

O co biega? Konflikt portów? Nawet nie mam pojęcia co może być przyczyną takiej draki :/

Edit: jednak na niektórych grach i tak nie działa :D na komórce udaja się synchronizować wszystko. Na domowym - cały czas niektóre blokuje.

Tak jak myslalem, ale nie chcialem sie wpierdalac - ewidentna wina neta, jak pisze knur, pisz do ISP, bo musza Ci cos blokowac.

Pierog

Padawan
Jun 29, 2019
88
6

Tak jak myslalem, ale nie chcialem sie wpierdalac - ewidentna wina neta, jak pisze knur, pisz do ISP, bo musza Ci cos blokowac.
Dobra, uroczyście mogę napisać że nie wiem o co tu chodzi. Przełączyłem na siec 2,4 GHZ - zaczęło śmigać. Nie mam pojęcia co można zmienić w ustawieniach routera aby działało na 5 GHZ.

Wiem że jak kiedyś były problemy z szybkością na Mi Boxie (tragiczna jakość na streamingu podczas gdy internet jest ok) to trzeba było się bawić Channel Width i numerem kanału

W ten sposób 2.4 GHZ u mnie:
- Channel 6
- Width - 40 MHz

5GHZ
- Channel 48
- Width - 80 Mhz

akumatomPL

Mieszkaniec forum
Jun 27, 2019
741
730
Na Xboxa One(VHS) mało, która gra miała 1080p, zazwyczaj była drama, że na PS4 Full HD, a u zielonych 900p.
BTW była gdzieś informacja czy FPS boost obniża rozdzielczość gier, które obsługują te opcje, czy ten wzrost klatek odbywa się bez żadnych skutków ubocznych.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
Na Xboxa One(VHS) mało, która gra miała 1080p, zazwyczaj była drama, że na PS4 Full HD, a u zielonych 900p.
BTW była gdzieś informacja czy FPS boost obniża rozdzielczość gier, które obsługują te opcje, czy ten wzrost klatek odbywa się bez żadnych skutków ubocznych.
W niektórych grach obniża do poziomu xbox one.

Watch dogs z tego co pamiętam na klocku miał 792p, czyli praktycznie 720p.

Simplex

Apostoł VR
Jun 27, 2019
21,783
15,084
Krakow
mkwadratpodcast.pl
I już nie będzie. Dwa czy trzy lata temu zaprzestano już dodawanie gier z X360.
Zapowiedziano że więcej nie będą dodawać gier na Xboxa One, była jakaś niewielka nadzieja że wraz z premierą Series X|S znowu zaczną dodawać, ale wygląda na to że nie.
Mega słabe jest też to że większość gier we wstecznej z X360 działa w 720p, a spokojnie mogłaby działać w 4K, tylko garstka gier dostała podbicie rozdzielczosci.

• Popieram
Reactions: MikeL

Jak

Badass
Jun 27, 2019
1,788
645
A FPS boost bedzie w grach z x360? Chętnie bym zagrał w SR1 i 2 w 60 lub 120 klatkach.

Mi na razie żadnej gry z x360 nie brakuje. Są nawet takie tytuly jak Deadly Premonition lub Eat Lead.

Sialala

Dzban Sierpnia i Pazdziernika 2019
Jun 27, 2019
4,513
4,768
43
Zielona Wyspa
Kupilem sobie Far Cry 5 bo wyczytalem ze jest w tym FPS Boost, ale nie doczytalem ze po aktywowaniu tego trybu na XSX gra dziala w rozdzielczosci z One S :(
No i teraz mam do wyboru: grac w 1440x1080@60FPS czy w natywnym 4K@30FPS... A roznice miedzy obiema rozdzielczosciami widac dosc mocno i po zobaczeniu 4K to pseudo-1080p wyglada slabo. Smuteczek.

• Popieram
Reactions: MikeL