Kochany Facebook

Shellma47

Stały bywalec
PSN
Shellma47
XBL
Shellma47
Steam
Shellma47
SW
SW-3014-5042-2552

Ekiera

Badass
PSN
Ekiera
XBL
Ekiera
Wyceniałem ostatnio ubezpieczenie i okazuje się, że to zbieranie danych średnie z Oculusa, można dostać zniżkę jeżeli nasz profil Facebookowy zostanie rozpoznany jako osoby aktywnej fizycznie, ale za moje litry potu w Pistol Whipie nawet funta na rok nie opuszczą. Na szczęście Oculusa ma przejąć Amazon i nareszcie osobom posiadającym Questa będzie proponowane kupienie Questa.

Pshemsky

Aktywny forumowicz
Miałem 6 cyfrowy nr w ICQ i 5 cyfrowy nr GG (50903) :)
Motyla noga ! Chyba gdzieś mam i swój numer zapisany.
Pamiętam że miałem odpalony na kompie w kafejce internetowej I podczas jednej z 12h nocek miałem swój "egzamin" na żywo, w celu dołączenia do klanu Diablo 2 - Zakon Baala [ZB] - to były czasy :D

• Popieram
Reactions: Simplex

Pshemsky

Aktywny forumowicz
podczas jednej z 12h nocek miałem swój "egzamin" na żywo, w celu dołączenia do klanu Diablo 2 - Zakon Baala [ZB]
Na czym taki egzamin polegał?
Głównie z wiedzy o całym uniwersum diablo, a także o samym Zakonie, który miał swoją historie i przypowiastki z nią związane. ICQ - pozwalał na obserwacje odpowiedzi na żywo - więc było widać czy piszesz od razu (wiesz co piszesz) czy się wahasz - sprawdzasz/szukasz informacji/doczytujesz w sieci. Warto było - bo w końcu niewiele było "złych" klanów jeśli chodzi o Diablo 2, a widomo że wojny między klanowe był na porządku dziennym :)

Zresztą najpierw się zaczęło od innego klanu [SoA] w StarCrafcie - chyba nie muszę pisać jak wyglądał egzamin do takiego klanu ?? ;) - a potem kilku członków migrowało w świat D2 po premierze. I tak się kręcił kabarecik.[/QUOTE]

• Popieram
Reactions: DarkStar

Simplex

Apostoł VR, Moderator Globalny
PSN
patrz niżej
XBL
patrz niżej
Steam
simplexpl

LaggyLuke

Stały bywalec
Steam
g0nt
Hasztag EH

Totalnie nie pamiętam jakieś daty granicznej, bardziej pamiętam to tak, że jak się zgapisz z zostaniem devem to będziesz musiał we. weryfikację przejść, ale jak widać nie ustalam zasad ja, tylko multi multuś dolaruś zuckuś. Heil.

Dla niequestowych - bez konta Deva nie skorzystasz z Sidequest, czyli masy softu bez namaszczenia FB

SzczwanyGapa

Badass
PSN
p_kwiatek
XBL
szczwanygapa
Steam
szczwanygapa
ICQ - pozwalał na obserwacje odpowiedzi na żywo
Przypomniało mi to dawne czasy sieci na starym osiedlu. Pięć bloków połączonych kablem BNC.
Do komunikacji używaliśmy Microsoft Messanger:

Podczas rozmowy z jednym ziomkiem wkurzaliśmy się, że nie widzimy co druga osoba pisze, co bardzo często skutkowało pytaniem się o coś, na co akurat ten drugi właśnie udzielał odpowiedzi. Wiedzieliśmy, że przez ten komunikator można udostępnić okno innego programu.
Wtedy wpadłem na genialny w swej prostocie pomysł: obaj odpalamy notatnik i udostępniamy sobie nawzajem. Wystarczyło ustawić swój notepad na prawo, kumpla na lewo. Pisałeś w swoim i kumpel widział na żywo co piszesz, i vice versa. Co jakiś czas ctrl+a delete.
Zajebiście się wtedy pisało :)

Pshemsky

Aktywny forumowicz
Ostatnio po FB zaczęło krążyć info o wyłączeniu zbierania danych z powiązanych pozaFB'owych apek. Może to nic nie daje... a może? Myślę że i tak warto wyłączyć.

• Popieram
Reactions: Jay

Torin

Badass
PSN
Toriniasty
XBL
Toriniasty
Steam
Toriniasty
Ja juz podjalem decyzje o usunieciu konto facebookowego. Mam jeszcze dwie czy trzy rzeczy do zalatwienia tam i wychodze.
Whatsapp, sie okaze....

Dziki Kaczor

Prezes
PSN
Dziki_Kaczor
Steam
Dziki Kaczor
Zmotywowany tym wątkiem kliknąłem już usunięcie konta na FB, po czym sobie przypomniałem, że mam grupę osiedlową i nie będę wiedział co się dzieje na nowym osiedlu jak usunę FB :/ I tym sposobem zostałem niewolnikiem korpo :p Czuję się zniewolony.

• Popieram
Reactions: Jay and gseed

DarkStar

Badass
Dokładnie. Wuje z Sony też kiedyś wysłali moje dane do Facebooka. Banki wysyłające dane swoich klientów do Zuckerberga to skrajny i rażący przypadek - dla mnie byłby impulsem do rozważenia wypowiedzenia umowy.

DarkStar

Badass
Telegram przygotował sposób na zaimportowanie swoich czatów z WhatsAppa

• Popieram
Reactions: gseed

arczi79

Badass
Myślałem, że ICQ już nie istnieje (myliłem się!). :) To był żarcik skierowany do starszych użytkowników forum. Wikipedia twierdzi, że to pierwszy komunikator internetowy w ogóle.
Nawet więcej - ICQ powraca:

• Popieram
Reactions: DarkStar

arczi79

Badass

arczi79

Badass
Jak narkoman!
Nawet gorzej - bo narkoman przy odrobinie pomocy ma szansę wyjść z nałogu... a ja nie bardzo widzę alternatywę dla niektórych serwisów (np. z czego korzystać zamiast z youtuba aby udostępniać video wysokiej rozdzielczości i bez limitów? vimeo?...), Prywatny serwer e-mail to spore wyzwanie - przynajmniej jeśli chodzi o podtrzymanie jego ciągłej pracy oraz funkcjonalności jakie daje np. gmail... Niestety uzależnienie jest mocne i obawiam się że z czasem coraz mocniejsze :( Ale powoli zaczynam zastanawiać się nad szukaniem alternatyw dla niektórych usług od "cyfrowych gigantów"...

• Popieram
Reactions: Punkstyler

hesus

Badass
Przerażające. Akurat przymierzam się do pożegnania z Gmailem i jest to dodatkowa zachęta. Dzięki za podzielenie się linkiem do artykułu.
jakie macie alternatywy do Gmaila? Bo to jest produkt, który najtrudniej będzie mi wyciąć...

Chciałbym, żeby apple zrobił usługę mailową, nawet płatną, ale z jasno zdefiniowaną prywatnością.

• Popieram
Reactions: Jay

DarkStar

Badass
Nie wiem jeszcze. :)

W 2018 próbowałem się pożegnać z Gmailem i założyłem konto na FastMail (to w Australii u @arczi79 ), które jest płatne i było polecane w różnych miejscach (privacytools nie poleci, bo Australia siedzi w tym samym worku co USA, czyli inwigilacja rządowa - ale oni mają taki „threat vector” jak Snowden, mnie interesuje nie bycie produktem u korpo pokroju Facebooka). U mnie się nie sprawdziło ze względu na koszmarny filtr anty-spamowy, który nie dość, że nie działał, to działał w drugą stronę - wskazywał mi masę false positives. Używałem przez parę miesięcy aż z irytacją usunąłem konto i wróciłem do Gmaila. Dla mnie najlepszym featurem Gmaila jest właśnie filtr anty-spamowy, który u Google działa jak magia.

Wtedy używałem tylko webmaila. Od zeszłego roku używam Apple Mail (który nie jest zły, ale nie jest też świetny - daje radę na moje potrzeby). Myślę sobie, że jeżeli bym używał desktopowego klienta, to łatwiej jest zaprząc do pracy jakiś własny filtr antyspamowy. Chcę wypróbować któreś z niemieckich (bardzo mocno nastawione na prywatność, u nich to posiada wsparcie instytucjonalne) rozwiązań i podpiąć do własnej domeny. Prawdopodobnie Mailbox.org.

Jay

Badass
Problem polega, że alternatyw nie ma :( Załóż własny i martw się o osiągalność/uptime/bezpieczenstwo, idź do kogoś innego i martw się o to samo co u Google, mając przy okazji pozalsieboze filtr anty-spamowy ;(

Edyta:
@MsbS ProtonMail mam, ale to zdecydowanie nie moje główne konto ;)

Last edited:

MsbS

Badass
Jakieś 2 lata temu sporo szumu miał narobić protonmail. Że serwery w Szwajcarii, która słynie z paranoicznego bezpieczeństwa. Ale nie wiem, jaki jest user ekspirjens.